Ztracení chlapci

• Česko Ztracení hoši (více)

Sam a jeho starší bratr Michael jsou ryze američtí mladíci s ryze americkými zájmy. Poté, co se společně s matkou přestěhují do poklidného městečka Santa Carla v Kalifornii, se však věci začínají překvapivě měnit. Michael poslední dobou přestává být sám sebou. A jeho matce se nebude líbit, v co se mění. Film Ztracení chlapci obléká do nového kabátu tradici upírských hororů. Je zručně namíchanou směsicí hrůzy, která rozbuší srdce diváků, smíchu, při kterém praskají jejich bránice, a rockové hudby, která nenechá jediný sval na těle v klidu. (oficiální text distributora)

sedm.1

The Lost Boys Joela Schumachera jsou pro mě naprosto zásadní filmovou srdcovkou, na které jsem vyrostl, kult, klasika, prostě jedinečná vzpomínka na filmy, které zázračně bavily svou jednoduchostí, přímočarostí, zábavností, nepokrytectvím a upřímnou láskou k filmařině jako takové. Já této již více než 30 let staré podívané ani po tolika reprízách nemám absolutně co vytknout, je to jedna velká jízda, která se nebere ani trochu vážně, mix hororu a humoru zde funguje jako málo kde jinde, zápletka od začátku dupne na plyn a nepoleví až do akčního finále, upíří atmosféra naprosto nepřekonatelná, stylově vybroušená pecka, spousta nezapomenutelných scén a dialogů, samozřejmě originální a neopakovatelné postavy, zahrané sympatickýma a výraznýma ksichtama, skvělá hudba, povedené efekty, fakt jsem zkrátka i po těch letech z tohoto bijáku pořád tak nadšený, že ani sám nechápu, jak je to možné, Ztracení chlapci neztratili nic ze své působivosti a zábavnosti, pořád to má nehorázný koule a i když dnešní mladí diváci asi tuhle šlehu nedocení zdaleka tak, jak by si zasloužila, já jsem nadšený a dávám jasný palec nahoru!!! ()

SheenaStaley

Stratených chlapcov mám rada skôr z nostalgie.... najkvalitnejší film na svete to rozhodne není a vlastne za normalnych okolností by ani nebol moc podla mojho vkusu, ale prvý krát som ho videla keď som mala tri roky a odštartovalo to jednu obrovskú mániu, ktorá trvá dodnes a za tých skoro 20 rokov aj parádne narástla..... odštartovalo to moju lásku k upírom, ktorí su tu síce hodne komickí, ale zas až taku hanbu nerobia:D Stále sa k nemu rada vraciam, keď už pre nič iné, tak pre ten obrovský plagát Jima Morrisona a hlavný protagonista je tiež riadny fešák:D (tento názor mám mimochodom už od tých troch rokov a vkus sa mi teda nezmenil:D) ()

Han22

Joel Schumacher uměl natočit strhující thrilery i totální sračky v jiných žánrech. Horory mu ale šly celkem dobře. Celý film pojímá jako jeden velký rockový klip na MTV. Agresivní střih, upři s image hair-metalových kapel, tepající život v plážovém městečku a samozřejmě slušné postavy pálící smrtící hlášky. Herecká sestava je výborná - Corey Haim, Corey Feldman dvě největší teen hvězdy ve skvělé formě, začínající Jason Patrick a ďábelský Kiefer Sutherland. Jen mě většinu filmu štvalo, že to není moc napínavé, hororové ani krvavé, ovšem závěrečná řežba s nasranými upíry v domě hlavního hrdiny mi to bohatě vynahradila a na konec přišel i solidní zvrat. 4* pro tuto pohodovou a nenáročnou upíří jízdu. ()

iXtr3m3

Jeden z fajn aj keď zabudnutých béčkových flákov zo zlatých osemdesiatiek. Obsadenie vyšlo, nie úplne profesionálny dabing je zaujímavý aj po rokoch, väčšie mená aj pred aj za kamerou je tam vidieť. ()

borec999

Dvaja mladíci sa prisťahujú do nového mesta, o ktorom zistia, že v ňom vládnu upíri s mladistvým vzhľadom na motorkách. Filmy Joela Schumachera obvykle môžem, tento ale šiel jedným uchom dnu, druhým von. Kiefer Sutherland je ako vodca upírov dobrý, soundtrack je príjemne 80kový a s upírskym subžánrom sa tu pracuje nekonvenčne (bude to zrejme jeden z prvých filmov kde nie sú upíry klasické typy ala Dracula ale mladí cool a drzí puberťáci plus film vytvára o upíroch nové pravidlá ktoré kombinuje s tradičnými ako absentujúci odraz v zrkadle, hlad po krvi, či dreveným hrotom do srdca a svätenou vodou ako zbraňami voči nim). Tým ale klady končia. Film nevie či chce byť hororom alebo komédiou a nie je ani strašidelný a ani vyslovene vtipný. Logika občas hapruje, mama obidvoch chlapcov je na facku a vytáčala ma tak ako už dlho nikto, no a duo Corey Feldman a Corey Haim by bolo cool, ale iba keby som film videl ako 10 ročný. Vo výsledku mám teda zmiešané pocity a Lost Boys mi na jedno pozretie bohato stačili. 55% ()

Corpsegrinder

Moje oblíbená osmdesátková upířina se super hudbou a hlavně luxusním Feldmanem kterej zde má jednu ze svejch nejlepších rolí. Zajímavostí je stejná natáčecí lokace jako Eastwoodovo Sudden Impact. ()

Klay

Je to mnohem víc komedie než horor. Jediná vyvražďovačka, která není off-screen přijde asi po hodině filmu a je to taky první a poslední vážná scéna. S tím bych neměl problém, kdyby se v úvodní hodině něco pořádného dělo, ale odehraje se v ní jen to co nám prozradí už distributorský výcuc děje a ani o chlup víc; hlavní hrdina Michael přidá ke gangu upírů, napíje se upíří krve a začne se měnit. Musí se s tím nějak vypořádat a zároveň přesvědčit svého mladšího bratra Sama, že není krvelačná bestie. Rozjede se tak sled převážně situačních vtipů dost kolísavé kvality. Žádná pořádná akce, atmosféra, ani jediná pamětihodná scéna, ale dívat se na to dá. V poslední půlhodině se film konečně rozjede a vyhladovělý, na pořádnou jízdu nadržený, divák dostane dostatek všech výš zmiňovaných hororově komediálních ingrediencí v luxusním eightiesáckém balení. Přesto jsem trochu na rozpacích, od režiséra jako Schumacher jsem čekal víc a přitom právě jeho uspěchaná režie zabíjí většinu hororového potenciálu. Závěrem ještě musím pochválit tradičně skvělého Kiefera Sutherlanda, který si dostatek charismatu udržel i jako bizarní upír motorkář:-) ()

Oralfabet

Nečekal jsem to, ale The Lost Boys mě totálně dostali. Corey Feldman mě sice nadále neskutečně sere, a mohl by s druhým Coreym soutěžit o to, kdo z nich má víc punchable ksicht, ale jinak jsem to tak nějak hltal od bizarní a nejspíš neúmyslně vtipné úvodní scény na kolotoči po fantastickou, závěrečnou dědovu hlášku. 9/10 ()

glamgirl

Ale tak prečo nie? Joel Schumacher vie vybudovať tú správnu atmosféru, nosná pieseň Cry LIttle Sister je gotická kultovka a ešte tu máme zľahka komediálnu akciu typickú pre moje obľúbené osemdesiate. A nad tým všetkým sa vznáša Kiefer Sutherland so svojím cool imidžom. Naozaj môže byť. ()

Illy

Příjemná blbůstka, která v dnešní době pobaví osmdesátkovým lookem, občas vtipná - ať záměrně, nebo ne. ()

ink flo

Joel Schumacher s férovým 80s trashem - biker upíři vedení Kieferem Sutherlandem žijící v gothicko-hipísácké jeskyni, kteří vypadají jak z "From Dusk Till Dawn", naolejovanej kulturistickej saxofonista, dvojka disco degešů (Corey Haim, Corey Feldman), peroxidový melíry, přehnaný finále atd, dobře to odsýpá, je to dostatečně retardovaně vtipný a osvětlovači se hodně snažili.... ()

Bozvav

Oblíbený film mého dospívání. Je to vlastně děsná blbost, ale tenkrát na WHSce to byla pecka.Viděno v devadesátém roce. Skvělá muzika, sympatické obsazení. Jinak to moc smysl nedávalo, ale i po letech jsem se zasmála. Dávám naprosto neobjektivních 85%. ()

molcan2

V jednom z mojich najobľúbenejších filmov sa dospievajúci bratia Michael a Sam s matkou presťahujú do malého mesta v severnej Kalifornii. Zatiaľ čo mladý Sam si nájde nových kamarátov, Michael sa zamiluje do Star, ktorá sa zapletie s Davidom, vodcom miestneho upírskeho gangu. Keď si uvedomia, čo sa deje, Sam a jeho noví priatelia sa vydávajú na misiu, ktorej cieľom je zachrániť Michaela a Star pred upírmi. Vždy, keď si pozerám tento film, nakoniec mi je trochu smutno, verím, že zažiť 80. roky muselo byť úžasné. Už som prestal počítať, koľkokrát som si ho pozrel, je úplne návykový, skončíte ho a chcete začať znova. Zábavný film, dokáže veľmi dobre kombinovať komédiu a horor, film si berie väčšinu klasických upírskych klišé a spríjemňuje ich v tel, od svätenej vody, cesnaku až po drevený kolík. Soundtrack je jedným z pozitívnych bodov, pieseň "Cry Little Sister" je úžasná a návyková, dokonale sa hodí k prostrediu filmu, neuveriteľné postavy a skvelé prostredie, veľmi 80's vibe má rád upírsku tematiku. ()

mala_kea

Film není z daleka perfektní, ale skvělý je určitě. V 80. letech měl každý strach experimentovat, jen Joel vyložil karty na stůl. 97 minut, kterých uteče jako voda. Děj, který místy graduje, místy se člověk zasměje i ty scény v závěrečném masakru jsou skvělé. Neberme v potaz klasickou upíří vykrádačku, ve kterém jistojistě dobro zvítězí a vždy se objeví nějaký ten zádrhel. Film berme jako pohodovou odpolední hororovou mlátičku, se skvělými hereckými výkony. Kiefer, Jason,Corey,..... ()

Heroine

87. rok, mladí kluci, kterým je dneska k padesátce, prostředí jaké už dneska neexistuje, a nápad již poněkud směšný. Tohle není horor, zařadila bych to jako dobrodružný film pro děti. ()

Raziel_cz

Je pravda, že Schumacher měl problém se rozhodnout, jestli točí komedii nebo horor, takže mu z toho vyšla mírně nekonzistentní věc o krvelačných upírech zužujících přímořské město a triu nezletilých, co se na základě znalostí nabytých z komiksů rozhodne s nimi něco udělat. Přesto jsou The Lost Boys zasouženým kultem, který představuje zhmotnělá osmdesátá léta – jsou tu bezohlední punkáči v kožených bundách, džínových vestách a s odbarvenými číry na hlavách, tvrdá muzika, sexy holky, silné stroje, psychedelické scény při proměně jedné z postav v krvesaje... a hrdiny představují školou povinní, co do školy moc nechodí, zato ale mají dostatečné zásoby dřevěných kůlů a svěcené vody. Celé to cílí na poměrně starší publikum než Záhrobní komando a taky to není tak strašnej nářez, ale je tu dost akce a dokonce i brutálnějších scén, a navíc spousta povedeného humoru a hlášek ze strany dvou Coreyů – už kvůli výkřikům jako: "My own brother, a god damn, shit-sucking vampire. You wait 'til Mom finds out!" rozhodně stojí za to tenhle film vidět. Jakkoliv žánrově nesoudržná, to prostě zábava, o níž si třeba tematicky podobné Near Dark může nechat jenom zdát. ()

helloween93

U druhé halloweenské volby jsem sáhl do mých oblíbených 80s a řekl si, že odškrtnu další filmový rest - The Lost Boys. V USA kultovní teenage horor z 80s od Joela Schumachera. Ve filmu se poprvé sešli The Two Coreys, dobový fenomén v USA a sice Corey Feldman a Corey Haim, teenage hvězdy, které uspěly v několika filmech, poté začaly hodně fetovat, jejich další filmy propadly a už o nich nikdy nikdo neslyšel. On je tu vůbec zajímavý cast, hlavní roli má mladý Jason Patric (podprůměrný herec z Nebezpečné rychlosti 2) a záporáka si střihla další dobová teenage star Kiefer Sutherland. Schumacher tu moc nevěděl jestli chce natočit family friendly horor nebo Rkovou řezničinu s upíry. První polovina je dost pomalá, ta druhá je zase zábavnější. Většinu času je to komedie, místy dokonce parodie se záchvěvy hororu. Podobně laděná upírská Fright Night se mi líbila o trochu víc, přesto bych s čistým svědomím The Lost Boys zájemcům o hororové komedie doporučil. 3* ()

Rockerman

Upírský teenage-horor, který mě moc nebavil nejspíš proto, že už dávno nejsem v tom věku. Poněkud zmatené dialogy a příběh nic moc. Aspoň, že krvavý závěr trochu napravil reputaci. ()

Olík

Když jsem při své poslední recenzi (film. Modlitba bruslařů r.1990) mluvil o kultu naší generace, tak opravdu nevím, co už bych měl napsat o Schumacherově pop upířině? Tohle je prostě stěžejní kousek dané doby, dané generace, daného subžánru. The Two Coreys prvně spolu před kamerou, další problémový teenager (stejně jako v Bariéře mlčení nebo Stůj při mně) pro mladého Kiefera Sutherlanda, cool páreček Jami Gertz & Jason Patric, lunapark, kožené bundy, zuby od krve, rocková klasika a černý humor…..tohle je křišťálově průzračná esence osmdesátých let…..a to já miluju!!!!!!! ()

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

19.09.2021

Filmový remake upíří klasiky Ztracení chlapci z roku 1987 nabírá obsazení. V novém snímku od studia Warner Bros. si tak v hlavních rolích zahrají Noah Jupe (Tiché místo) a Jaeden Martell (Na nože). V… (více)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování