Policie v Beverly Hills čelí rozmáhajícím se loupežným přepadením, po kterých lupiči vždy zanechají dopis s označením písmena z abecedy a uvnitř obálky nějaká čísla. Policisté Andrew Bogomil, Billy Rosewood a John Taggart musí, kromě řešení případu, čelit i hlouposti svého nadřízeného Harolda Lutze. Lutz se chce velmi zalíbit starostovi města a to situaci poněkud komplikuje. Billy Rosewood má známého u federálů a požádá o pomoc. To má za následek, že Lutz Bogomila suspenduje a Rosewooda a Taggarta přeřadí k dopravní policii. Cestou domů je Bogomil těžce postřelen a na místě činu zločinci opět zanechávají dopis. Tuto zprávu se dozvídá Axel Foley, policista z Detroitu a Bogomilův přítel. Neváhá a pod záminkou řešení svého případu okamžitě odlétá za Bogomilem a hodlá zjistit, kdo to jeho příteli způsobil. Rosewood a Taggart mu budou pomáhat. Vzhledem k tomu, že ke zločinu byly použity naprosto neobvyklé náboje, Axel a jeho přátelé brzy zjišťují, kdo je vyrobil. Jejich kroky vedou do střeleckého klubu vlastněného Maxwellem Dentem, který má mnoho oblastí zájmu a mimo jiné je i naftovým magnátem. Manažer klubu Charles Cain přiznává, že náboj vyrobil, nicméně odmítá jakoukoli vinu na loupežích. Bogomilova dcera Jan pracuje v pojišťovně a zjišťuje, že Dent má finanční potíže. Neplatí pojistky kromě jediné, a tou je pojištění jeho závodiště koní. Axel v Bogomilových věcech nalézá důkazy, že Bogomil byl Dentovi na stopě, ale zatím neví, co Bogomil zjistil a kvůli čemu se ho pokusili zabít... (TV Prima)

PeteBuck

Rovnako ako jednotka. Nechápem to. Nudná a tuctová zápletka. Drvivá väčšina dialógov čistý priemer, niekedy mám pocit, že scenár neexistoval a herci improvizovali. Eddie Murphy nie je 90 % vtipný, zaujímavý, akcia na smiech. V podstate som pri tom zaspal. Nezaujalo ma to. Už pri jednotke som žasol, že to zarobilo na tú dobu také prachy, toto platí aj pri dvojke. Krútil som hlavou. Nič moc. Preceňovaný film. ()

Jardys88

Trošičku méně kvalitní pokračování Policajza z Beverly Hills ale z pohledu akčnosti a neuvěřitelně grandiózních scén je dvojka rozhodně více nadupaná než jednička.... ()

Bartson

Když tenhle film běží v televizi, tak si ho vždycky rád zopáknu. Má to spád, vtip a ten hlavní padouch je fakt dokonalej! Jeden z mála filmů, kde je druhé pokračování lepší než první. ()

zekon

Krimi do pozadí, akce a komedie do popředí, Nielsenová se svými okami na plac :) Jo, slušné, ale kouzlo jedničky tu není. ()

montel

Axel Foley (Eddie Murphy) se vrací do Beverly Hills, aby tu pomohl místní policii vyřešit loupež klenotnictví a také objasnit postřelení svého přítele, kapitána Bogomila (Ronny Cox). Ve vyšetřování mu opět pomáhají dva místní policisté Rosewood (Judge Reinhold) a Taggart (John Aston)...Velmi dobré pokračování prvního policajta. Nechybí opět skvělé vtipy v podání Murphyho a navíc ještě trochu více akce. Což se taky pod taktovkou Tonyho Scotta dalo čekat. 65% ()

Saprofag

Viděl jsem to už hodně dávno asi ve 12 letech. Potom ještě jednou asi o dva roky později a už mě to nebavilo skoro vůbec. Dnes už bych to nedal. Není to vyloženě na nic, ale 3 hvězdy jsme dal mnohem lepším filmům! Za dvě! ()

chaosteory

Numero due už na "full house" není, ne že by byl horší, ale prvotní setkání s vychcaným detektivem je neopakovatelné. Bohužel bratři za velkou louží nechápou, že rozjetý stroj není třeba měnit a tak dvojku nadopovali větší dávkou akce, více prostoru dostalo duo Rosewood/Tegard a Axel je tím pádem trochu mírnější. Zaplať bůh ne natolik, aby se divák dobře nebavil, kdykoliv otevře Eddie tlamu. Nebýt "asi" protekčního obsazení B.Nielsen, alespoň bych o pěti uvažoval. ()

zeromen

Druhý díl velké zklamání i přesto že to točil Tony Scott. Zas děsný hnusný nový český dabing. Málo vtipných hlášek a docela málo záživné. První policajt nasadil vysoko laťku, bohužel dvojka i když se vehementně snažila tak ji nepřekonala. ()

ardeas

Na jednotku to nema ale lepsie ako treti diel. Uz to nema taku iskru, skor viac detektivne ako vtipne ale aj tak kvitujem ()

Sa.sa

Za ty roky již kultovní film, 5 hvězd... A Brigitte Nielsen je fakt nádherná ženská, která by fakt stála za hřích <3 ()

Qer

Výborná energie a zábava. Eddie Murphy v době své největší formy. Pokračování Policajta v Beverly Hills je stejně zábavné jako jednička a kromě skvělé chemie mezi hlavními postavami zde najdeme také největší kočičku tehdejšího Hollywoodu - Brigitte Nielsen. Takhle zábavné filmy už se bohužel netočí. ()

Poga

Za mňa rozhodne dôstojné pokračovanie dnes už kultovej jednotky. Jednoduchý no funkčný scenár, rýchle tempo sa strieda s humorom. Parádna jazda. 👊🏻 ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012