V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu... (Magic Box)

Anderton

Tento film som videl ešte v dobách dávno minulých, keď som ešte nechápal, čože to na kariére Stevena Seagala tak smrdí. Týmto filmom som to v trinástich rokoch začínal pomaly chápať. Dopomohol k tomu ten preslov o indiánoch a pristihol som sa pritom, že ma už akosi tá prepálená superhrdinská akcia nebaví. Stalo sa to chvalabohu včas a bol som zachránený. ()

Slartibarkfast

Jako většina lidí musím říct, že Seagala nemám rád. A u jakéhokoli jiného filmu bych dal mnohem míň, ale tady udělám vyjímku a dám průměr a zaokrouhlím nahoru za snahu. Ostatní filmy se Seagalem jsou totální hnojivo, ale tohle se u mně dostalo alespoň na koukatelnou příčku. 50% za pár dobrých scén a snahu na něco poukázat :) Na greenpeace to ale nemá :) ()

nash.

Hezká příroda.. a Seagal, tehdy ještě nesádelnatý, byl ještě docela v pohodě.. přesto, až na pár povedených momentů, tu není nic, čím tuctový akčnák, ozvláštněný jen eskymáckou kulturou, zaujal. ()

Ratemus

Průměrný akční film s průměrnými herci a nic moc scénářem. Štěpán se pouští do režie a není v tom špatný, jen potřebuje doladit některé věci, jako ABY TO BYLO AKČNÍ A DALO SE NA TO KOUKAT, tahle propaganda životního prostředí se opravdu nepovedla. ()

klerik

No, mne sa to páčilo (asi vďaka indiánskemu podtónu) a aj eko príhovor sa mi zdal v pohode. A nebyť stupidného slovenského dabigu dal by som možno aj 4*... Teda vtedy, keď mi bolo trinásť... ()

korbitch22

Podhodnocený film,který si Steven doslova vydupal,aby mohl světu ukázat,jak zmrdi v korporacích ničí přírodní krásy....a lidi to nepochopili a odsoudili...smutné.Je to prvotřídní Segalovka,která má navíc důležité poselství,v poslední době z tohoto tématu těží kde kdo,třeba i Al Gore... poserte te se křupani,za tohle si ho vážim úplně nejvíc... ()

heyda

Mírně nadprůměrný snímek, jemuž dám 4 hvězdy nejen kvůli tomu, abych to hodnocení trošku zvedl. :-) ()

Roman.Ticka

Teď jsem se ale nasrala. Seagal je v tomhle a většině filmů ze stejné doby perfektní, ve své době nemá podobně jako Arnold nebo Sly konkurenci. Jeho charisma a schopnosti bojového umění jsou ohromné a všecko jen ne propadák. Všichni jmenovaní borci se škrábali nahoru pěkně po strmé skále a úspěch si tvrdě vydřeli, proto nechápu tu všeobecnou averzi vůči němu konkrétně. Já jsem ho tady žrala s každým gestem, pohledem, krokem a slovem a když přišla na řadu akce v jeho stylu, tak to bylo něco! On je i ve skutečnosti velký ekolog, budhista, uznávaný mistr aikido a hlavně pracant. Každý z těch anonymů tady, co se kryjí za cizíma ikonkama i jménama a umí akorát jen nadávat, by se měli aspoň jednou zamyslet. A pak si tu někde přečtu reakci na jeho životopis, jé já jsem nevěděl, že je to takový a takový borec, aha no jo, tak už se mi líbí... Forrest: "Co dělá chlapa chlapem?" velký Mike: "Vím, ale bude mi to trvat dlouho." Někomu věčně. ()

MM11

Steven Seagal je v první řadě na nic se neptající mlátička, nehodlá sám sebe prohánět na festivalech. Že má ale i výrazný názor na životní prostředí je v ranku akčního bouchání minimálně zajímavé. V Aljašce v plamenech to s ekologickou reklamou zkouší skutenčně natvrdo, proto si sehnal i režisérskou stoličku. Rozhodně se nedá říct, že by potopil ten film právě on. Troufá si s dobře znějícím obsazením bouchat do systému jako celku, což je však hlavní problém. Seagal archetypálního akčního fandu uspí přemírou diagnostických keců o kousavých naftařích, zatímco ten náročnější divák se bude bavit spíš na účet pana Aktivisty. Já bych v tom neviděl jen zápory (ač jich je dost) a mám rád snahu. Jestli něco s tohohle filmu ční jako totem, tak je to právě snaha. Takže za tři. ()

jonyyy

Steven je tu ještě v dobré formě, ale v Aljašce prostě nic nefunguje tak jak má: pověst a historie hlavního hrdiny, drsňácké řeči a dialogy obecně, zpomalené záběry, mystická, duchovní stránka, Michael Caine jako záporák. Možná až ten fylozofický závěr - částečně. Nepomatuji si, kdy kdy jsem se u Seagalovky tak nudil. 50% ()

SOLOM.

Steven Seagal byl ve svých začátcích dobrý řezník a na jeho filmy jsem se vždycky rád díval. Ty nové už stojí vesměs za hovno, ale tohle je ještě z období, kdy mu to celkem šlo. Ta epizodka s Eskymáky sice byla spíš jen na splnění kvóty – nahota, ale po akční stránce si moc nemůžu stěžovat. Tedy hlavně úvodní bitka v hospodě byla dobrá. Závěrečná pasáž už byla dost přemrštěná, ale to byli stejně skoro všechny kousky, co jsem s ním viděl a i proto se mi tak líbili. ()

Xeelee

Steven ekologický, Steven naštvaný, Steven s noži, Steven se sekáčkem, Steven s brokovnicí, Steven bez brokovnice, Steven bez soudnosti, Steven bez režisérského nadání, Steven neúspěšný, Steven tloustnoucí, Steven kandidující do senátu za zelené, zvýšená úmrtnost odpůrců ekologických reforem, Steven mocný, Steven bohatý. ()

eraserhead666

Naučně ekologický záměr Seagalovi nelze upřít. Narážky na zhovadilost a lhostejnost kapitálu vůči svému okolí a ekologické rovnováze ve spojitosti s nádhernou aljašskou přírodou docela fungují. Když jsem na tom byl v kině, závěčná pětiminutovka (kromě toho, že je zcela pravdivá) docela zasáhla. Režijní debut se Seagalovi docela povedl, kromě poselství a hezké přírody film skýtá klasické akční propriety žánru – výbuchy, střílení a tradičně skvělé Seagalovo umění (včetně lámání rukou – toho se prostě nenabažím). Seagal je prostě machr. ()

Bauer odpad!

Steven Seagal před kamerou a rovnou za kamerou. Kdyby to zkusil v současné době, tak bych si asi myslel, že je to senilní starý blázen, který má místo mozku tuk. Před tímhle filmem hrál v pár opravdu povedených filmech, takže si prostě usmyslel, že bude režírovat. Udělal asi dobře, protože kdekdo na to byl v roce 1994 zvědavý, co tato akční hvězda předvede na postu režiséra. No a podělal to. Tenhle film má příšerný scénář. Ekolog a specialista na exploxe. Dva v jednom. Poděl největší. Padouch, který hazí zbraň. Hloupé dialogy. Hlavní padouch je příšerný. Nechápu, jak do toho mohl jít Michael Caine. Hlavně, že vypadá jako vosková figurína! Akce je taky slabší. Pouze výbuchy a sem tam předvede Seagal Aikido. Jinak všechno je nuda. Celý film by se mohl jmenovat Nuda. I když vlastně ne. Jedna scéna je tam vážně dobrá. Rvačka v baru s hrou Tleskanou. To bylo skvělý. Ať koukám, jak koukám, tak vážně jinak nic dobré, co by stálo alespoň za zmínku. A já hlupák čemsi myslel, že Seagalův úpadek odstartoval Patriot. Není tomu tak! Odstartoval to tento snímek. A už jen, že se Seagal pustil do něčeho na co očividně neměl, tak o to je mi Aljaška v plamenech více nesympatická. Není to tak dávno, co jsem viděl Poslední noc. To byl tak špatný film, že jsem tomu nechtěl věřit. Aljaška v plamenech je sice o něco málo lepší, ale ten ODPAD to dostává právem! ()

JASON_X

"Míru musí být dosaženo i za cenu války", aneb kterak Steven v rámci boje proti bezskrupulóznímu naftaři ničícímu životní prostředí (epesní záporák Caine) způsobí největší ekologickou katastrofu v dějinách Aljašky. S odstupem let je tenhle film částečně úsměvná ekologická agitka, ale musíme si uvědomit, že se točilo ještě v časech kdy zemský vzduch nevydýchávala odporná mongoloidní dowňačka Gréta a sousloví "ekologický aktivista" ještě nebylo synonymem pro zakomplexovaného hysterického imbecila. A částečně je to stále skvělej a pohlednej dobrodružák s nádhernýma severskýma lokacema, opulentní výpravou a nekomplikovaným přímočarým dějem. Stevenovi už ovšem trochu jebe a jeho ego se počíná vymykat kontrole soudě podle toho, jak o sobě (tedy o své filmové postavě) nechává coby režisér mluvit třetí osoby. A taky mi není jasný, jestli je Steven v tomhle filmu víc Indián nebo Eskymák. Každopádně jeho eskymácká buchta je Číňanka. Ale mám ten film přece jenom rád, takže tři a půl jsou čtyři. ()

matestlust

Mnozí označují tento film jako mezník Seagalovi kariéry, kde jeho přestup do hovní céčkové společnosti započal přesně zde, já mám každopádně tenhle kousek rád, Seagal tady stále jede své umění na nejvyšší úrovni a ačkoli se film snaží tvářit vážněji, než je zdrávo, je to pořád fajnová akční jízda. ()