V mrazivém a drsném prostředí Aljašky dokáže být někdy i pořádně horko. Zvlášť v místech, kde dravá naftařská společnost Aegis Oil Company buduje své nedostatečně zabezpečené plošiny nad vrty. A tak není divu, že to občas pořádně vybuchne a z ledových hlubin vyšlehnou žhavé plameny. V úctyhodné vzdálenosti přitom nervózně přešlapují šéfové firmy a netrpělivě očekávají Forresta Tafta, specialistu na exploze naftových vrtů, pro kterého je tento druh katastrofy přesně tím jako voda pro rybu... (Magic Box)

pepo

Steven sa ujal réžie a natočil jeden zo svojich najlepších filmov.takže v celku priemerný akčňák ()

Xmilden

Steven na začátku kariéry dokázal spolehlivě zabavit jakýmkoliv filmem. Všichni jsme s napětím čekali až někomu zase zlomí ruku v lokti apod. Aljaška je dneska již téměř těžko koukatelná. Jediná solidní scéna se odehrává na začátku filmu v baru, kdy Mike Starr je "Muž s velkými koulemi". Později se ve filmu mihne v menší zábavné scéně Billy Bob Thornton. 40% ()

sepp

Dobra akcni podivana, ve ktere se Seagal jeste snazil o hrani i predvadeni sveho bojoveho umeni. Patri k lepsim z jeho produkce. ()

Divočák

"Býval jsi dobrej chlap, ale stala se z tebe kurva!" Šestá zastávka na mé velké letní filmové jízdě po největších hitech Steva Seagala. V roce 1994 byl Steven Seagal hvězda. Po nečekaném úspěchu Přepadení v pacifiku měl slávu, měl peníze, možná i ženy a mohl si natočit v podstatě cokoliv, na co si jen vzpomenul. Volba pro něj byla ale až nečekaně jasná. Už dlouho ho trápily enviromenrální problémy naší planety a tak se rozhodnul natočit film s poselstvím. Jenomže mu u toho asi nedocvakla jedna víc než důležitá věc - cpát poselství do akčního filmu určeného pro nenáročné konzumní publikum je zkráka kravina velikosti Aljašky! Což o to, Steven je pořád svinsky ve formě, láme ruce a nohy ostošest a jeho bodycount se vyšplhá na hodně slušných 25 zářezů, jenže s tím poselstvím to myslel asi opravdu vážně a tak musíte skoro půlku filmu protrpět nudné záběry na Aljašskou krajinu, Steva zachraňujícího indiány a jeho opiové sny o prsatých eskymačkách. Ani výběr záporáka mu tentokrát moc nevyšel a jakmile uvidíte Michaela Caina v kaštanovém přelivu, vypněte radši mozek a počkejte až na hláškujícího ( "Chraň ty dveře jako panenství svý sestry!") šéfa Cainových žoldáků, na kterém si aspoň trochu zlepšíte chuť. Když se tak na to dívám zpětně, je mi Steva vlastně docela líto - měl dobrý úmysl a nebál se u toho riskovat své peníze ani kariéru. Jenomže točit enviromentální akční film je prostě totální blbost a za blbost se zkrátka platí. ()

LiVentura

Asi jeden z nejzdařilejších Seagalových snímků jím přímo režírovaný.. skvělý záporák Caine contra ale sakra naštvaný aljašský vlk Steven... :-) ()

Fiftis

Myslím, že Seagalov režijný debut je síce štýlovo trochu odlišný od jeho predchádzajúcich snímok, ale rozhodne nie o veľa lepší. Steven už pomaly ale isto starol a priberal, ponúk od režisérov ubúdalo a tak to skúšal sám ako režisér a hlavný hrdina filmu zároveň. Je to opäť béčková klasika, ktorá sa snaží priniesť aj posolstvo v zmysle "ekológia nadovšetko", no pre priaznivcov Stevena asi klasika, pre ostatných priemer. Škoda, večná škoda, že v skutočnosti nie je žiadny taký podobný superhrdina, ktorý by sa tak odvážne a neľútostne bil za zdravé a čisté životné prostredie. ()

Shakers

Seagal,akcia,Seagal,akcia,Seagal,akcia,Seagal,akcia,Seagal,posledne slova a koniec.Je to jeden s tých lepších filmov od Stevna.Klasické Béčko s klasickým Seagalom. 65% - 3* ()

Jacinda

Závěrečný ekologický projev na mě zapůsobil a tak ještě přidávám hvězdičku...jinak je tohle klasický Seagalovák, na kterém je technologicky podepsán rok výroby ()

Boogeyman odpad!

Vždycky se mi líbily tyhle paradoxy v jednání postav, kdy například Larra Crofft v Tomb Raider II, archeoložka 1. třídy a sběratelka artefaktů, při honbě za svým cílem zničí snad všechny památky co jí stojí v cestě, když Bruce Wayne v Batman začíná při svém útěku za pácháním dobra vyhodí do povětří klášter plný mnichů, nebo ekolog a přírodní samorost Steven Seagal v Aljašce v plamenech pro zachování neposkvrněné přírody vyhodí do povětří ropnou stanici. Ale je fakt, že o to tu přece nejde, důležité je, aby měl hlavní hrdina nějaké ušlechtilé důvody proč nakopat prdel co možná největšímu množství hajzlů. A Seagal si to vymyslel, zrežíroval a zahrál takhle, za to ten odpad! ()

salahadin odpad!

Jak je ten film drahej, tak je blbej, od titulků po titulky, od gumáků k culíku. Původně jsem chtěl napsat, že Aljaška představuje ještě v rámci Seagalovy tvorby snesitelný film, ale závěrečný proslov mě ujistil, že ne. Koncept hlavního nezastavitelného hrdiny je blbej jak dvě vidličky bez nože, intermezzo s eskymáckým duchovnem bylo hodně, hodně špatný, ale třeba ve Stevenovi viděl ten eskymák medvěda proto, že nahlédl do budoucnosti, zjistil, že Steven má podobnou váhovou kategorii a objemové parametry jako medvěd, nadto že s Putinem chlastaj vodku s medvědem a s Medvěděvem...jo pak jako vizionářský film je to super kousek. A taky my vysvětlete, proč si hlavní byjec (pyjec) bere do akce ženskou, které v jednom kuse říká: "Počkej tady". No wow... nene, v rámci Seagalovy tvorby toto nijak zvlášť snesitelný snímek není... a co mě zklamalo nejvíc? Souboj mezi SS a Sven-Ole Thorsenem, protože tenhle obrovitej Dán by toho rachitickýho Amíka zlomil vejpůl aikido/neaikido... nebo co to je za bum-kop-rum-bum-křup umění. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +Michael Caine je velká svině, dost drsná akce -scéna s Eskymákama je nudná a dlouhá, závěrečná ekologická agitka, nelze si nevšimnou několika logických přehmatů/// Seagal není tak uplně klaďas a dělá pro ty špatný. Potom příjde na to že jeho šéf je opravdu špatný a řekne mu to pěkně do očí. Načež ho Michael Caine nechá zabít a to neměl dělat. Tož, toto je celý příběh. Jinak Seagal dosud ještě nebyl nabušenější a síla z něho úplně stříká. A nejsem si jistej jestli se ještě někdy překoná. O Aljašce jsem si myslel jen to nejlepší a určitě jsem ji nezatracoval. Jenže po znovuzhlédnutí musím říct, že ta ekovsuvka je úplně mimo mísu (a to jsem opravdu slušnej) a samotný film docela často nudí./// Celkem 63%/// ()

mchnk

Tenhle snímek už je z těch slabších. Klasických Seagalových hmatů a chmatů se tady moc nedočkáme a spíš je to téma pro zamyšlení nad drancováním národního bohatsví USA . Ale natočením podprůměrného filmu to určitě Steven nevyřeší. ()

mzss1

Celkem slušná Seagalovka. Příběh je docela zajímavý. Je tu dost akce, přestřelek, ale něco se mi na filmu nelíbilo. Asi spracování, nějaká chyba se najde. Pro mě je to i tak slušnej film. 84% = **** ()

kingik

Seagal si chtěl vyzkoušet režii, sám se obsadil do hlavní role, ale nedopadlo to dobře. Měl si vybrat rozhodně kvalitnější scénář nezatížený ekologickým posláním, který navíc neohrabaně kombinuje akční film s dramatem doplněným o eko agitkou. A to se mu vymstilo. Akce je pomálu, všude zní ochranářský apel, když dojde na akci, je jen průměrně natočena a scénář je značně schematický. Snad jen Michael Caine nejvíce zaujme v roli záporáka, ale i on dost přehrává. Tenhle film je prostě hodně nevýrazný. ()

MaedhRos

Takhle se to nedělá... Působí to jako natažený (hooodně natažený) díl Walkera, Texas Rangera. Upachtěné, nudné, patetické a neelegantní. ()