klúčik

Možno niekoho sklamem, ale mne sa to nepáčilo. Nudil som sa , možno , keď to uvidím druhý krát zmením názor... 45%. ()

Hopper

Podpriemerná komédia, kde jediné na čo sa dá ako-tak pozerať je Jack Nicholson, ale aj to len miestami (tiež by si svoje filmy mohol vyberať lepšie...). Sandler je taký nijaký a čo ešte zaujme sú niektoré cameá, najmä McEnroe nemá chybu, alebo Harrelson. Scénar je stupídny, réžia fádna, takže viac ako dve ** nemožno prilepiť. V podstate každý kto absolvuje celý film a predčasne neodíde, zvládol svoj vlastný kurz sebaovládania. ()

Junglista

Další z předvídatelnejch komedií, ale u týhle sem se skvěle bavil. Sandler je tu klasickej, ale Nicholson a vedlejší postavy to táhnou neskutečně nahoru. Viz "brazilská buzna" Luis Guzmán, nádhernej cholerik Johna Turturra a v neposlední řadě Woody "Galaxie" Harrelson. Cameo bouřliváka McEnroa mě rozchechtalo do kašle (modří vědí). Příjemně strávenejch 99 minut. A nejlepší hláška? "Pojďte dudy... ééééé tudy." :-))) ()

Hanys_

Výborné. Cholerik Nicholson jakožto psychiatr na míru ušitý Sandlerovi, parádně napsané miniroličky pro Harrelsona, Reillyho a Turtura. No a trocha West Side Story jako bonus. Jedna z nejlepších Sandlerovek a nechápu, že zrovna tahle mi z jeho starších fílmů tak dlouho unikala. ()

F.W.Colqhoun

I have seen some shit, man. I kid you not, l have seen some shit. Sandlerova komediální kuchařka není moc pestrá, ale lze se na ní spolehnout v tom smyslu, že nepodlézá svou neambiciózně usazenou laťku. Ingredience: Jednoduchá premisa, dotýkající se osobně každého druhého Američana (dětské trauma promítající se do dospělácké neurózy), jeden ne moc dobrý herec (Sandler) a jeden nedostižný (Nicolson), mistři ve vedlejších rolích (Stanton, Torturro, Harrelson, Guzmán), vtipná camea (vztekloun McEnroe) a hodně, skutečně hodně průměrně dobrých vtipů. Obratný obchodník navíc prodává to samé již podruhé. Jestliže záchvaty vzteku vysloužily o rok dříve Adamu Sandlerovi pod vedením PTA uznání kritiky završené Zlatým Glóbem, v Kurzu sebeovládání pojímá to samé znovu ryze po svém, tzn. bez uměleckých obezliček a v oprávněném očekávání něčeho podstatnějšího, než je jsou ovace intelektuálů. (Tržby Opilých láskou - $24 mil., tržby Kurzu sebeovládání - $196 mil.) Guzfrabaaaa. ()

kaygen.it

Většinou nepříliš zábavné, ale má to i pár dobrých momentů, a hlavně - Jack Nicholson nenechá žádný ze svých filmů spadnout do podprůměru... ()

Tadzi

Pro mě velice příjemné filmové překvapení. Pohodový film s okouzlujícím Jackem Nicholsonem a překvapivě srandovním Adamem Sandlerem :) ()

pjotr76

Výkon Jacka Nicholsona bezchybný, řekněme jeho obvyklá herecká extratřída. Herecký výkon Sandlera je žalostný. Jeho postava je do první poloviny filmu celkem dobře napsaná, bohužel v jeho podání lze jen těžko vystát. Od poloviny filmu evidentně začíná skřípat scénář a Nicholson jenom díky svému hereckému mistrovství, má stále co hrát a tak film drží od výraznějšího propadu. Konec filmu je vyloženě hollywoodsko pseudoromantický a sladký tak, že to musíte zalít alespoň dvěma pivy. Turturo v menší roli je jako vždy výborný, škoda, že nemá více prostoru. ()

Piggsy

Jen další ulítlá komedie z řady rádoby vtipných amerických sraček.. Žasnu nad tím, k čemu se Nicholson dokázal smířit. Za peníze jde koupit fakt všechno.. ()

ThomasL

Ale že to měli Jack Nicholson a Marisa Tomei promyšlené do posledního detailu, co? V podstatě Adamovi zničit život a donutit ho si uvědomit, co je pro něho v životě to nejdůležitější. Místy mě ale Nicholson sral tím, jak byl na něho až příliš hnusný a co všechno po něm požadoval. Ale pro dobro věci proč ne. Co mě ale zarazilo bylo, za jaké hovadiny ho soudkyně odsuzovala, protože i ten nejhloupější právník na světě by ho z těch problémů vysekal, jelikož v prvním případě šlo o nedorozumění a ze strany letušky o křivou výpověď a v druhém v podstatě o sebeobranu a následně nešťastné náhodě. Za takovéhle prkotiny se do lochu ani k psychiatrovi podle mého názoru nechodí. A navíc by se mohl odvolat. Docela mě pobavilo obsazení Johna McEnroa a mrzí mě, že si Heather Graham tu podprsenku nesundala. Jo a Woody Harelson musel mít asi hluboko do kapsy, když vzal roli kurvy. Škoda jen toho typicky amerického konce na stadionu. Jinak docela povedená komedie. ()

mirkaaa

Jack Nicholson dokazuje, že umí zahrát opravdu všechno a je natolik výrazný, že zastiňuje průměrného Adama Sandlera i Marisu Tomei. Film se sice nedá srovnávat s jinými Nicholsnovými filmy jako např. Přeletem nad kukaččím hnízdem, kde byl Nicolson geniální, ale v rámci žánru to není zase tak špatné. ()