Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta

Nočná mora v Elm Street 2: Freddyho pomsta

Horor / Thriller

USA, 1985, 82 min

• fcreading

Úbohý diel, ktorý dopláca na to, že to není dielko Cravenovo, ale Sholderovo. Freddy tu síce vyzerá strašidelnejšie a výzorovo najviac dobre, ale keby príbeh nebol tak hlúpo postavený a dej bol trošku pozeraťeľný, vzniklo by priemerné pokračovanie s peknou atmosférou. Ale čo je veľa, to je veľa 40 percent.(13.2.2008)

Krátce po zhlédnutí prvního dílu, jsem se nemohl dočkat, až uvidím další díl této série. Byla to pro mne premiéra, takže jsem si dopředu nezjišťoval žádné informace a celý natěšený se tedy vrhl na dvojku. Úvod v autobuse mě příjemně navnadil a vypadalo to, že ani tentokrát neodejdu zklamán. Jenže to jsem ještě netušil, co bude následovat. Dvojka není vyloženě špatným filmem, ale je prostě jiná než Cravenova jednička a popravdě minimálně o třídu horší. Přece jenom jsou zde do očí bijící rozdíly a některé mi dost vadili. Zvláště fakt, že většina herců podala dost mizerné výkony a hlavně hlavní hrdina mi nebyl ani trochu sympatický. Vlastně se ani nedivím, že jeho herecká kariéra byla tak krátká. Byl prostě hrozný. To samé v bledě modrém se dá však říci o většině jeho kolegů a kolegyň, ze kterých vyčnívala jen Kim Myers – no a ta u mě zabodovala hlavně svým vzhledem. Za zmínku určitě stojí i filmový otec hlavního hrdiny, ale jinak to byla celkem bída. Navíc ať se na mě nikdo nezlobí, ale celé mi to přišlo tak trochu „přiteplené“. Zvláště pak pasáž v gay baru a nutkání neustále ukazovat polonahé těla některých aktérů (no především jejich zadnice). Naštěstí tu byl starý dobrý Freddy, který ač neměl moc prostoru, tak Robert Englund opět exceloval. Jednotlivé vraždy sice nebyly moc nápadité, ale zas tu máme explodujícího papouška, z břicha vylézajícího Freddyho a nechybělo ani ono pověstné OKO v hrdle…Díky tomu se dočkáme několika záchvěvů toužebně očekávané hororové atmosféry a i špetky toho napětí. Což je taky jeden z důvodů, proč tomu dám alespoň průměrné ohodnocení. Sice to nebylo nic extra, ale zas až tak velký průser to taky nebyl. 50%(17.12.2017)

• Jino

Oproti jedničce je tento díl hrozným zklamáním. Tvůrci se snažili vymyslet něco nového, ale dopadlo to hrozně. Freddy není moc vidět a tím samozřejmě film ztrácí na vraždách. Aspoň, že ke konci to začíná být aspoň trochu dobré, kdyby ne toho trapného finiše v továrně uvažoval možná o třech hvězdách.(10.7.2007)

• tron

"Chcem ti pomôcť." - "Pomôž sám sebe, sráči." Príšerné. Oodporúčam podať žalobu za hanobenie dobrého mena. K originálu sa hlási len snový prológ s autobusom (a englundovým civilným cameom), inak je celá dvojka úplne mimo misu. Ako-tak to z posledných síl biedne zachraňuje aspoň hŕstka nechutností a sem-tam sa mihnúci Fredy (ktorý je tu ale dosť málo, ak vezmeme do úvahy, aké dobré recenzie mal v jednotke).(20.10.2004)

• sidzej

posadnutý papagáj ma skutočne odrovnal. Škoda že ste nepočuli môj záchvat smiechu :-)) trochu "priteplený" horor s nulovou atmosférou, príšerným castingom (ústredná dvojica má do chémie dua Johnny Depp/ Hether Langenkamp asi tak ďaleko ako severný pól od južného) ešte horším scénarom a takmer absentujúcim Freddym. Nuda, nuda a ešte raz nuda. Neskutočný pád po uchádzajúcej jednotke, navyše chýba aj ústredný hudobný motív série. Hlavný hrdina ma svojím výstupom "I kill them, I kill Grady, I kill Schneider" takmer dohnal k slzám tak som sa rehnil. Zmutovaná krysa, pes..... škoda že sa tvorcovia sekli v žánri ako paródiu by som to hodnotil o niečo lepšie(24.4.2008)

• - Hneď v úvode filmu je možné v okne autobusu vidieť odraz jedného člena štábu. (GTS_PUNK)

• - Poslední film série, kde je ústředním bodem Freddyho řádění dům. Ve zbytku série Freddy zabíjí v okolí Elm Street nebo ve městě Springwood. (HellFire)

• - Když se Jesse (Mark Patton) mění ve Freddyho a zařve, je vidět otevřenými ústy Kruegerovo oko. To ve skutečnosti mrkala přítelkyně maskéra Kevina Yaghera. (Fenk)