Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• USA A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge (více)
Trailer

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiální text distributora)

Trailer

J*A*S*M

Mám z tohoto pokračování velice rozporuplné pocity. Freddy je sice hodně cool a masky vypadají dobře, ale napětí skoro vůbec nefunguje a děj se zpočátku zatraceně vleče. Hlavní postavy jsou navíc jedna nesympatičtější než druhá, takže mi ke konci bylo v podstatě jedno, jestli někdo přežije, nebo ne. Jako největší zločin vidím absenci vražd ze sna - bez nich prostě nemůže být Noční můra Noční můrou. Dávám dvě hvězdy a ani o kousek víc. ()

B!shop

Sholder je talent. Coz ostatne napovida i jeho super "kvalitni" filmografie. Aby se mu povedlo uz v druhym dile paradne rozmrdat v ty dobe potencialni serii, to se fakt musel hodne snazit. Nastesti pak prisla paradni trojka, jinak by asi sel Freddy do hajzlu. Druhej dil je totiz znacne dementni, skoro jak kdyby ani do serie nepatril, pribeh je samostatnej, i kdyz jsou tu nejaky odkazy na prvni dil a de tu o to, ze Freddy otravuje nejakyho nesympatickyho pubertaka, aby za nej vrazdil. Myslenka ne uplne nejhorsi, ale jelikoz tu jsou tak dve dobry sceny, nulovy napeti, mizerne hrajici nesympaticky herci, neni moc ceho se chytnout. Freddy je sice fajn, pekne olezlej, ale nezachrani to. Slabsi 3*. ()

Dever

Soundtrack Christopher Young: 1. Prologue [0:33] ,2. Main Title [3:32] ,3. Laying The Traps [2:06] ,4. Dream Attack [1:20] ,5. Rod Hanged / Night Stalking [4:44] ,6. Jail Cell [1:13] ,7. Confrontation [1:41] ,8. Sleep Clinic [2:24] ,9. Terror In The Tub [0:59] ,10. No Escape [2:14] ,11. School Horror / Stay Awake [4:02] ,12. Lurking [1:02] ,13. Telephone Terror [1:08] ,14. Fountain Of Blood [1:03] ,15. Evil Freddy [0:50] ,16. Final Search [3:57] ,17. Run Nancy [1:08] ,18. Main Title [2:31] ,19. ...And Leave The Driving To Us [2:01] ,20. Furnace Flare-Up [2:17] ,21. Kissing Freddy On The Catwalk [3:21] ,22. Chest-Burster [3:53] ,23. Jump Rope [1:45] ,24. Fire Bird [3:12] ,25. Dream Heat [1:11] ,26. Necromancer's Spell [2:31] ,27. Kill For Me [2:35] ,28. Sports Attack / Threatening Angela [2:35] ,29. Freed Of Her [1:29] ,30. Snake In The Class [0:59], ()

tron

"Chcem ti pomôcť." - "Pomôž sám sebe, sráč." Príšerné. Odporúčam podať žalobu za hanobenie značky. K fantastickej jednotke sa hlási len snový prológ s autobusom (a Englundovým civilným cameom), inak je celá dvojka úplne mimo kotol. Ako-tak to z posledných síl biedne zachraňuje aspoň hŕstka nechutností (dosť masívna scéna na záhradnej slávnosti, kedy akoby si tvorcovia uvedomili nízky bodycount a tak sa ho snažili behom jedinej scény rýchlo dohnať) a sem-tam sa mihnúci Freddy (ktorý je tu ale prekvapivo málo, ak vezmeme do úvahy, aké dobré ohlasy mal v jednotke, takže logika by velila, že v pokračovaní ho bude dvakrát tak viac). ()

Slasher

První pokračování nic moc. Jesse se přistěhuje s rodinou do onoho domku na Elm Street a Fred se ho snaží zneužít ke svému návratu ("Kill for me."). Problém - první hodina je utahaná, jsou tu píčoviny jako papouščí útok, a hlavní hrdina je zkurevenej maňas, kterej kéž by zhebnul hned ve school busovém úvodu, protože mě prostě celou dobu sral. Dvojka nepřináší nic pořádnýho. Něco z atmosféry ale zůstalo a Krueger samozřejmě o charisma nepřišel, takže na hodně slabé 3* (5/10) mi to ještě dá. Ještě že se to s trojkou zase vzpamatuje. ()

• Jediný diel série, v ktorom je hlavný hrdina mužského rodu. (beso74)
  • Celosvětová premiéra proběhla v říjnu 1985 na festivalu Hofer Filmtage. (Varan)