Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta

Nočná mora v Elm Street 2: Freddyho pomsta

Horor / Thriller

USA, 1985, 82 min

• Bauer

Freddy Kurger je zpět! A raději měl zůstat někde v háji a nevracet se! Nejenže straší lidi, ale teď straší i zvířata. Obzvláště papoušky má v oblibě. Už jen tohoto mého úvodu jde poznat, že dvojka je opravdu ptakovina povrzující, že téměř každý drůhý díl je horší, než první a v některých případech by bylo lepší, aby žádné další pokračování ani nevzniklo. Noční můra v Elm Street 2 je toho řádným příkladem, protože to kazí kultovní záležitost jakou byla jednička. Robert Englund bohužel nedostal tolik prostoru na strašení, vraždění a hazení jedné hlášky za druhou, což je neuvěřitelná škoda, protože to ztrací na celkové horové atmosféře. Strašení jsem si v tomto filmu moc neužil! Je ho opravdu málo. Ani jsem se nedočkal žádných krvavých scén. Jen jedné ve sprše a ta byla docela slabá. Místo strašení přemlouvá teenagera, aby mu dal své tělo. Takže nuda! A konec v továrně je trapný, až to hezký není. Je jasné, že hlavní hvězdou tohoto (ne)hororu je Matt Patton, co by teenager Jesse Walsh, jehož výkon a vzhled je pro takovýho film velkým přínosem, takže díky němu nejdu pro hodnocení "odpad". Nicméně dvojka noční můry je velkým zklamáním!(14.9.2008)

• xxmartinxx

Naprostá hloupost scénáře tenhle film zoufale kazí. Hrdina běhá polonahý po městě a s rukama od krve všem říká, koho zabil, ale nikdo mu nevěří a nechá ho klidně jít. Freddy Krueger to sice zachraňuje, protože tenhle chlápek má charisma, ale vše ostatní je zoufale špatné. Navíc děj skončí přesně tak jak v minulém dílu. Tenhle film se nepovedl.(12.12.2009)

Tato čast je slabším článkom serie,lebo viac ma bavil Freedy keď kosil decká v snoch,nie prevtelením do niekoho druhého,ja si myslím že tato čast je samostatná kapitola.A bolo v nom veľa dialogov ale malo akcie a o strachu s tohoto dielu sa nedá moc povedať.A hlavná postava M.Patton prosím vás kde ste ho vyhrabali?Strašný herecký výkon.(12.1.2014)

• BadoXXII

Zhruba na úrovni jednotky. Tu sú lepšie masky, triky, Freddy je viac démonický a lepšia je aj hudba. Oveľa horší je scenár, úmrtia sú nudné (v podstate sa jedná len o obyčajné seknutia) a Freddy nehláškuje. O strachu a mrazivej atmosfére tu opať nemôže byť ani reč. Lakačky tiež nefungujú, ale sú aspon menej trápne ako v jednotke.(23.4.2011)

První pokračování nic moc. Jesse se přistěhuje s rodinou do onoho domku na Elm Street a Fred se ho snaží zneužít ke svému návratu ("Kill for me."). Problém - první hodina je utahaná, jsou tu píčoviny jako papouščí útok, a hlavní hrdina je zkurevenej maňas, kterej kéž by zhebnul hned ve school busovém úvodu, protože mě prostě celou dobu sral. Dvojka nepřináší nic pořádnýho. Něco z atmosféry ale zůstalo a Krueger samozřejmě o charisma nepřišel, takže na hodně slabé 3* (5/10) mi to ještě dá. Ještě že se to s trojkou zase vzpamatuje.(27.5.2010)

• - Když se Jesse (Mark Patton) mění ve Freddyho a zařve, je vidět otevřenými ústy Kruegerovo oko. To ve skutečnosti mrkala přítelkyně maskéra Kevina Yaghera. (Fenk)

• - Expert na špeciálne efekty Kevin Yagher nahradil v pokračovaní Davida B. Millera, ktorý Freddyho stvoril. Yagher mal len niekoľko fotografií a pôvodný film, aby sa popasoval s Freddyho podobou. Preto si na pomoc zobral fotografie obetí požiarov a na ich základe navrhol Freddyho výzor. (beso74)

• - JoAnn Willette je jednou z dívek, které sedí vzadu v autobuse na začátku filmu. Později se stane hvězdou v seriálu Just the Ten of Us (1988) – seriálu, který několikrát odkazoval na Noční můru v Elm Street, zahrály si v něm Heather Langenkamp (první, třetí a sedmý díl série Elm Street) a Brooke Theiss (čtvrtý díl série Elm Street). (HellFire)