Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

Sublog

Lepší než Šestý smysl, ale ve srovnání s dalšími dvěma Shaymalanovými filmy Znamení a Vesnice je to podle mě slabota. **** dávám především za skvělé herecké výkony. ()

Joee

Po shlédnutí mám poněkud rozporuplné pocity. Nápad a myšlenka filmu jsou zajímavé. Z větší části je film opravdu kvalitní, co se týče zápletky, postav... je skutečně lidský. Působí opravdově. O to víc pak bolí, když několik scén působí jakoby by byly z úplně jiného filmu (na úrovni filmů jako je Komando). A také nemám rád dramaturgické nastavování. Osobně by se mi snímek líbil mnohem mnohem více, když by pokračoval na stejné vlně, na které začal. Vzhledem k tomu, že nechci psát žádný spoiler, nebudu konkrétní. ()

shinlove

Jsem rád, že jsem tenhle film viděl dřív, než Šestý smysl. Mohl mě tudíž naprosto šokovat svým koncem a vysvětlením, proč se to celé dělo. Opět skvělý scénář, opět skvělá režie a opět skvělý Bruce, kterému tentokrát přehrává Samuel. Báječná podívaná (nejen) pro ty, kdo nemají rádi vodu :-D 4* ()

wonka

Očekávání veliké, ale nakonec se dostavilo spíš rozčarování. Námět tak akorát na příspěvek do nějaké antologie povídek s překvapivou pointou. I když ani ta mě osobně na zadek neposadila. Celé to bylo tak nějak nedomrlé, mělo to myšlenku, postava se vyvíjela, byla tam ta krize, ale celé to bylo až moc civilní, tuctové, zapomenutelné. ()

Kathane

Psychologické drama, ve kterém byl v hlavní roli Bruce Willis a Samuel l. Jackson mě docela přibil ke křeslu. Nejvíce mě překvapil konec, kdy jsme se odzvěděli pravý důvod všeho dění v tomto vynikajícím filmu. To samé jako Šestý smysl, který jsem viděla teprve nedávno...90% ()

Vital

Zajímavý nápad Shyamalana se superhrdinou,i když je tempo filmu dosti pomalé,tak atmosféra filmu neni zas tak řídká,aby jste to neustály. ()

kakapo007

Tento klenot jsem zkoukl po dlouhé době, asi tak 4 let, a opět mě přikoval k obrazovce. Opravdu výnorně zpracovaný film, cca do půlky děje člověk netuší, a je v nejistotě, zda jsou Willisovi superschopnosti skutečné, či se pouze nechal zavléct a zmanipulopat do vymyšlené hry Jacksona a je hnán svými představami. Ta nejistota ze všeho, co Willis dělá přímo ektoplasmaticky vytéká z obrazovky. Zvláště po psychologické stránce se jedná o über-brilantně geniální film, s dokonale zvládnutým obsazením. ()

zekon

Idea skvělá, hudba fantastická, celkově to ale dost pokulhává a hrozně to nudí. Napětí prakticky žádné, ve srovnání s 6 smyslem podstatně jiná třída. ()

Alne

Za skvelý nápad a závěr, který pokud se nad tím člověk zamyslí je tak patrný a jednoduchý na pochopení a přitom tak úžasně načasovaný. Your not bad man Ellias, not in my eyes. ()

perw

Dávám hodně, protože to je opravdu kvalitní snímek. Není to klasická komiksovka, ale hrdinsky zapůsobí dle mého na většinu lidí. Bruceův výraz do této role hrubě sedl. Já dávám 90% . ()

enzo_cz

Původně jsem dal 5*, přesto s odstupem času dávám 4. Krásně to vystihl "golfista". Je to pořád výborně zvládnuté, přesto to ve mně nezanechalo takové pocity jako 6. smysl. ()

mimuzik

M. Night Shyamalan nám naservíroval další mysteriózní thriller a to hodně dobrý. Vynikající atmosféra, herecké výkony, skvělá pointa a skvělá hudba. Co více si přát ? Jen abych neplodil samé plusy, musím také vyplodit nějaký ten mínus - film je od počátku šíleně pomalý, ale pokud vydržíte, bude se vám moc a moc líbit. No a konec filmu je další třešinka na dortu. Pět hvězd ! ()

Bobik99

Úžasný příběh se kterým si Shyamalan nádherně pohrál. Přijde mi, že se ve filmu moc nemluví a to se mi na něm velmi zalíbilo. Ale to hlavní byly perfektní herecké výkony. Ještě malý Spencer Clark se tu předvedl náramně. A Bruce Wiliis, ten bude vždycky jasná volba na takovéhle postavy. ()

skoky25

Málo akcie veľa emócii má to aj výhody aj nevýhody. Čakal som viacej akcie ale ani táto verzia my nevadila ale zvratovy koniec ma dostal. Myslím že štyri hviezdičky si naprosto zaslúži ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda