Nikdo nemůže ukrást takový balík a zůstat přitom naživu... Bývalý letecký akrobat Charley Varrick v podání Waltera Matthaua představuje hlavu kriminálního gangu, který v přestrojení vyloupí zapadlou městskou banku v Novém Mexiku. Zdánlivě dokonalý plán ale dostává vážné trhliny ve chvíli, kdy policejní hlídka na místě činu odhalí kradené auto. Během přepadení banky se strhne smrtící přestřelka, která si vyžádá několik obětí. Při zběsilé automobilové honičce je navíc vážně postřelena Charleyho manželka Nadine, která mu později na následky zranění umírá v náruči. Z celé akce tak vyvázne naživu pouze Charley a nevyzpytatelný výtržník Harman. Naléhavost celé situace ještě umocní zjištění, že pobočka banky představovala velkou pračku špinavých peněz a podařilo se jim zmocnit pořádného balíku. Charley okamžitě vytuší, že horké peníze patří mafiánům, kteří je budou chtít dostat za každou cenu zpět. Dvojice bankovních lupičů na útěku sice nalezne dočasné útočiště v obytném přívěsu za městem, jenže v patách jsou jim policisté i elitní profesionální zabiják ve službách mafie. Charley moc dobře ví, že z Nového Mexika se jen tak živí nedostanou. (Česká televize)

Freemind

Prý "béčkové krimi". Tohle je chytrá, stylová, naprosto nekompromisní kriminálka nejlepší školy. Brilantně a vtipně napsané postavy (fotografka, sexuálně vyprahlá tetka), skvělý cit pro detail (holčička na houpačce) a atmosféra jako trám. Jen ten stereotyp chlapáctví je už dneska vcelku legrační - mužští hrdinové se tady dvoří dámám tak, že je třísknou přes kebuli. ()

slunicko2

Nic proti, nic pro. 1)  V pohodovém tempu sledujeme gentlemanského bankovního lupiče, policii a mafii._____ 2)  Warrickovy kroky byly efektní, ale na štíru s logikou._____ 3)  Líbila se mi štíhlá postava 31letého Andrewa Robinsona (Warrickův spolupachatel). ()

Foma

Jeden z mála filmů tohoto žánru, kterýmu dávám nejvyšší body. Od začátku do konce napínací, chvílema docela drsný, hodně, fakt hodně dobrej Matthau, taky hudba dobře doplňuje atmosféru. Normálně drsný filmy nemusím a nejvyšší body radši dávám něčemu, kde cejtim nějakej přesah, ale tohle mě vzalo, ani nevim proč. Možná ten Matthau, on je totiž v tom hroznej sympaťák a člověk mu musí fandit. Každopádně bych film stavěl vejš než Dirty Harry sérii, tak soukromě někam k Serpicovi, Bullitovi atp. ()

Eldrick

Jak řekl David Fincher, když zmínil tento zapomenutý film Dona Siegela na premíéře THE KILLER v Londýně jako jednu z inspirací z dětství, jedná se o obskurní kousek, který je naprosto nevypočitatelný, protože jde proti jakýmkoliv pravidlům. Master class ve vyprávění obohacená o ujetý černý humor. ()

Martin741

Reziser Don Siegel /Big Steal, Dirty Harry / natocil velmi dobry krimi thriller. Uvod divaka hned zaujme, a nepusti cele takmer 2 hodiny. Stred filmu je sice trochu nudnejsi, ale to je vec tolerancie - a ja som tolernatny. Hlavne, ked vidim slusnych hercov ako Walter Matthau /Sarada, Prepadeni vlaku z Pelhamu/, dalej A. Robinson /psychopaticky zaporak z Dirty Harryho 1 -ky/ a Joe Don Bakera /Walking Tall 1973, bondovky Golden Eye a Tomorrow never dies/. Herecke vykony, vyborna rezia a kvalitny scenar, to su nepochybne silne atributy filmu : 84 % ()

MrPierc

Bývalý pilot letadla se vydal na cestu bankovního lupiče. Po jedné akci, ale ztrácí manželku a snaží se zbavit peněz mafie. Je ale natolik chytrý, že plánuje dopředu. Walter Matthau sice vypadá jako strejda z autodílny, ale zdání klame. Po jeho stopě se vydává sadistický zabiják Molly, který má zásady pouze v mučení. Z každé situace se dá vybruslit. Sice jednoduchý příběh, ale natočen realisticky a s drsným vtipem. Respekt pro Joe Don Bakera za čističe Mollyho. Nejlepší je postavička lehce zvrácené důchodkyně, která si myslí, že ji chce každý znásilnit :-) ()

C0r0ner

Podobné pocity jako z Drsného Harryho. Má to tak nějak všechno, co by podobný film měl mít, ale zároveň mě to nijak nechytlo, charaktery mě příliš nezajímaly, a i přes zajímavý konec jsou celkové pocity takové průměrné. 55% ()

kostak

Napínavý a bezcitný. Ani chvilku sem se nenudil. Jen nevím co si mám myslet o tý honičce s letadlem v zavěru :D ()

Deverant

Film je občas takový rotřesený a bezkrevný, ale vcelku to není tak špatné. Dobře to shrnuje závěrečná honička auta s letadlem (tedy na zemi): na jednu stranu zajímavý a dobrý nápad, na druhou je to poněkud absurdní a nevěrohodné. ()

PanZahadnyCZ

Dobré road-movie drama, které je pozoruhodné herecky, pohyby kamery a komponováním záběrů, prostředím, a v neposlední řadě chytrou režií - koneckonců veškerá tvorba D. Siegela stojí za to. Včetně tohoto málo známého filmu. ()

mortak

Eastwood prý roli odmítl, protože tu chybí vykoupení. Matthau tu roli zase nesnášel, protože mu film nedával smysl. Pro mě je to ale jedna z nejčistších filmových gangsterek - chytrá, pečlivě propracovaná, a i to vykoupení se na závěr dostaví. ()

majo25

Komik Matthau vo fakt v pre neho netypickej nekomediálnej polohe a pravdupovediac, musel som si po celý čas na neho zvykať. Nielen tým, že hral vážnu rolu, ale aj to, že sa svojou typológiou na rolu inteligentného kriminálnika príliš nehodil. Viac zabodoval Don Baker v zápornej roli "čističa". Kriminálka takmer bez trilerových prvkov síce nie je zlá, ale stále som čakal na niečo viac, ako na to, čo sa dostavilo. Chýbala príbehová nadstavba. Aj záver bol slabší, už len kvôli tomu vyúčtovaniu s Don Bakerom. V hre bolo aj policajné pátranie, v závere som preto čakal, že si na hlavnú postavu pekne sadnú, aby sa kruh uzavrel, a ono nič. V každom prípade, príbeh nenudí a poteší aj pár Don Bakerových súbojov či hlášok. ()

Mol

I LIKE YOUR BED. YOU MAY FIND THIS HARD TO BELIEVE BUT I'VE NEVER SLEPT ON A ROUND BED! IS THAT SO? WHAT'S THE BEST WAY? NORTH, SOUTH, EAST OR WEST? Charley Varrick je ale frarej. Z mrtvoly jeho ženy se ještě doutná a on už klátí sekretářku svého protivníka. Hlavně myslel několik tahů dopředu. S takovou mozkovou kapacitou by porazil i počítač IBM v šachu. Kriminálky ze sedmdesátých let mají něco do sebe, jen ty křiklavé barvy co se nosily, byly úděsné. Killer Molly a ten jeho pitomej klobouk. Kdyby se raději ohákl do stylového černého obleku a navrch černé brýle, udělal by líp. ()

andrii

Šarádník, parádník ve varu triků. Plní si kapsy, ale taky si vybere psí odpoledne, když (se) smrt spustí, vír v jeho revíru. To si pak takhle sám odveze vak, ostatní olízne ohnivá kanonáda. Zůstane jen kostra, popelavý vrak, z azurového vozidla. V jeho útrobách rozprášená identita. Čáry varietní. ()

noriaki

Stylová a místy strašlivě krutá kriminálka, které neuškodila téměř braková nadsázka, ani lehká naivita. Vůbec nevím, proč si pořád myslím, že je Walter Matthau komediální herec, protož jsem ho viděl v několika thrillerech, a vždycky byl perfektní. Tady si zahrál protřelého zloděje, který má každý je ve všem o dva tahy dopředu. V detailech sice děj moc nedává smysl, jenže vynikající výprava všechny nedostatky zakryla. Na film se nádherně dívá, což by mohlo znít jako samozřejmost, ale ani omylem není. Kéž by takhle vypadaly všechny sedmdesátkové thrillery. ()

JohnSmith

Výborný Matthau ve výborném thrilleru. Don Baker slušným protivníkem a zdařilá režie Dona Siegela. Prostě fajn zábava. ()

ZkuKol

Práškovací letadlo, bystrá mysl a třičtvrtě miliónu dolarů. Film mistra Siegela, který smrdí režisérovým rukopisem víc než hromada tchořů v kafilerce. Násilí, civilní kamera, křiklavá hudba a absolutní absence snahy o prvoplánovitou zábavnost a eleganci. Je to tradičně špinávé, plné drsňáků, šerifů, podrazů a starších koček, které rádi podlehnou. Mám americké sedmdesátky v celku rád a tohle je úspěšný reprezentant této éry. Matthau spousta známých obličejů z tvorby šikuly Dona tu hrají uvolněně a přesto přesně jak mají. Jenom občas jsou některé rozhovory a scény delší než by byl ideál, ale to mi u Siegela už vadilo víckrát a je to spíš dobou než chybou a taky jsou některé triky průhlednější:-) Podrazácký příběh se sympatickým hrdinou v už ne tolik sympatickém provbedení (berte jako klad), které časem trochu ztratilo na tempu a spádu... 80% ()