• Martin741
  ***

  Cely film je postaveny na serii nahod, ktore spolu zdanlivo nesuvisia .. ale len zdanlivo. Roka Hadsna naznasam a prism mam zurivy odpor k jeho odpornym, prersladenym komediam. Fuj, mnohe z nich su tak sladke -az su odporne. Toto je len taka odlahcena spolocenska konzervacka - riesia sa tam hlavne kadejake ludske emocie, dejova linia ani poriadne nejestvuje : 42 %(9.6.2018)

 • Anderton
  ****

  Nádhernú posadnutosť treba hdnotiť v kontexte svojej doby a žánrových pravidiel melodrámy. V týchto ohľadoch sa jedná o nadpriemerný film, ktorému scenárista venoval dosť pozornosti na to, aby sme v jeho priebehu nevedeli, kam sa príbeh dostane o desať minút. Nádherná posadnutosť nie je vyjadrením milostnej túžby hlavných hrdinov, ale označením posadnutosti človeka pomáhať druhým. Táto myšlienka je síce vo filme viackrát spomenutá, ale nemal som pocit, že by nám ju režisér otrepával o hlavu. Rock Hudson predstavuje postavu, ktorá prekoná výrazný osobnostný posun a nie nadarmo je na začiatku príbehu spomenutý Ježiš. V úlohe jeho partnerky si viem predstaviť skôr Jean Simmons, ako síce sympatickú, ale trochu tuctovú Jane Wyman.(15.7.2012)

 • raroh
  ****

  Kdyby nebyla Pytlákova schovanka natočena pět let před Nádhernou posedlostí, člověk by si řekl, že byla jednou z inspirací Friče a Nového. Proti české produkci tohoto typu je natočena ovšem mnohem zajímavěji, přesto proti takovému Psané ve větru ji chybí více kritičtější osten a nabízí mnohem méně temných proudů.(7.11.2012)

 • MrCreosote
  ****

  Nádherná posedlost je zdánlivě postavená na sérii náhod, jejichž provázanost ale vytváří pevně sevřenou strukturu a jednoduchou dedukcí by se už po 20 minutách dal uhádnout celý děj. Tahle ucelenost může působit klišovitě, v nablýskaném melodramatickém světě Douglase Sirka plném barevně sladěné výpravy a pečlivých kamerových kompozic vypadá naivně upřímně i přirozeně zároveň. Slabší 4*.(15.7.2012)

 • Disk
  ****

  Dnešní divák, který si dopředu nezjistí, co točil Douglas Sirk, musí být z jeho melodramat nemile zaskočen. Děj Nádherné posedlosti by si dnes těžko někdo dovolil zrealizovat do celovečerního snímku, a pokud ano, vyklubala by se z toho srágora a la Rosamunde Pilcher. Zvláštním způsobem jeho filmy fungují...(15.7.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace