Výbušnej koktejl

• Francie Gunpowder Milkshake (více)

Sam (Karen Gillanová) bylo pouhých 12 let, když ji její matka Scarlet (Lena Headeyová), elitní vražedkyně, musela opustit. Sam byla vychována nelítostným zločineckým syndikátem, pro který pracovala její matka. O patnáct let později se Sam vydává v matčiných stopách a stává se nemilosrdným, efektivním a loajálním zabijákem. Když se však riskantní zakázka zvrtne, musí volit mezi loajalitou k organizaci a ochranou života nevinné osmileté holčičky Emily (Chloe Colemanová). Po odmítnutí mise má jedinou šanci na přežití: znovu se spojit se svou matkou a jejími nebezpečnými kolegyněmi „Knihovnicemi“ (Angela Bassettová, Michelle Yeohová a Carla Guginová). Tři generace žen spojí své síly v pomstychtivé válce proti těm, kteří by je mohli připravit o všechno. (HBO Europe)

Tyldalol

Tento film jsem si pustila kvůli Karen Gillian, která tu jako vždy skvěle zahrála hlavní postavu Sam. Vedlejší postavy tu jsou ale taky dobré, včetně holčičky která zahrála Emily. Vztah Samanty a její matky je dobře zpracován i vztah Emily a Sam. Připomíná mi to Johna Wicka ale trochu horší ženská verze. Tenhle film je prostě dobrý a vám doporučuji si vzít milkshake a zkouknout ho. ()

Zaks

Babská jazda s fajn hudbou a nádherným vizuálom, Gillianke to v bundičke kolkárskeho šampióna fakt sekne... Korením filmu však mali byť akčné scény a tu bol najzásadnejší problém. Až príliš jednoduché útoky, zahrané zväčša bez nápadu a aj toporná hlavná hrdinka to svojim výkonom nikam nepotiahla. Plusom bolo parodické ladenie obsahu, knižnica plná prekvapení a reštika na záver. Vo výsledku, žiaľ, aj napriek snahe, len podpriemerná zábava. ()