Píše se rok 1994 a někteří studenti právě odpromovali. Jako jedna z nejlepších absolventek vysoké školy by měla mít Lelaina Pierce před sebou zářivou budoucnost. Realita je ovšem mnohem těžší. Lelaina pracuje jako produkční asistentka nesnesitelného moderátora ranní televizní show. Ve svém volném čase natáčí jízlivý a často až urážející videodokument o svých vrstevnících. Aktéry jejího dokumentu jsou promiskuitní spolubydlící Vickie, Sammy, který potlačuje svou přirozenou sexualitu a její nejlepší kamarád Tray, velmi nadaný mladík, ovšem zároveň rebel bez přirozené životní motivace. Lelaina se seznámí s Michaelem, ambiciózním producentem, který chce uvést její dokument v televizi. A tak se ambiciózní dokumentaristka z ničeho nic ocitne uprostřed podivného milostného trojúhelníku. Na jedné straně stojí zajištěný, materialistický Michael a na druhé věčně filozofující, přitažlivý Tray. Film je režijním debutem Bena Stillera. (TV Barrandov)

veru_needy

Film o mladých lidech, kteří získávají své první životní zkušenosti, prožívají milostná dramata a hledají svojí identitu. Je to zajímavá generační výpověď o konfliktu ztracených existencí s okolním světem. Plus, úžasná Winona Ryder. - "Welcome to the world of the emotionally mature. It's a nice place to visit." ()

Dale

Neviem, či to mala byť nejaká generačná výpoveď alebo čo, každopádne to bola jedná veľká nuda preplnená prázdnymi kecami... ()

Alqarin

Nadprůměrně chytrá teen romance s nadprůměrně sympatickou bandou postav, Stiller neni hloupej, i klišéčka zvládne slušně prodat, přimíchávat pokusy o generační reflexi se mu už ale do milostné linky moc nedaří, povětšinou totiž shrnuje dost obecná témata a bez opravdových osobních vpádů do scénáře prostě a jednoduše ilustruje to, že po škole to může bejt dost na hovno. Mě opravdu dostal až scénou před barem, kde s Hawkem opravdu předvedli střet s přesahem, jímž by to klidně mohl celé zakončit a já bych byl spokojen. Takhle je to "jen" milá romantika s milym duem Ryder Hawke, skvělou Lubezkiho kamerou a kouzlem devadesátek, pro který mám osobně fakt slabost... ()

ivishka

TOP film od začátku do konce! Skvělá a překrásná herečka Winona v kombinaci s Ethanem - dvojice jak má být. Dobře pojatý způsob života studentů a nejen příběh, zpracování a obsazení mě nadchla ústřední písnička My Sharona. Takže plný počet bodů super dojemný a skvělý film. ()

Mikita

Ještě zmatenější, než vztah hlavních hrdinů, jsem byla já, jako divák. Ve filmu je hezká muzika. Bohužel nejhezčích a nejvtipnějších 60 sekund přišlo na konec, po závěrečných titulkách. ()

FilmFan24

Příjemný film o partě mladých, kteří po škole hledají svoje uplatnění v životě. Rebelující výborný Ethan Hawke, křehká Winona Ryder a vlastně všichni ostatní včetně režírujího Bena Stillera se snaží navodit relitu všedního života mladých v Americe a daří se jim to...3 1/2* ()

Martin741

Stillerov pokus o romanticku komediu skoncil kdesi na polceste. Slape to tiez len tak na pol plynu, kopa situacii je vyslovene umelych. Vsimol som si az teraz ze tam hral mlady Uhlovodik Jastrab   : 64 % ()

dezorz

Clovek ma 20+, hra sa grunge a povddla the singles su tu aj mladi z bolestnej reality, hlavne rebel hawke, ktory vie z hlavy zadefinovat pojem ironia. dnes to uz aj ja viem, vtedy som to nevedel. ()

pakobylka

Snímek, který má v sobě něco důvěrně známého, blízkého - a opravdového, něco, čemu se dá uvěřit. Zaskočil’s mě, Bene Stillere - vždycky jsem Tě měla ráda, ale něco tak nestrojeného, upřímného a mile hořkosladkého bych od tebe nečekala. ()

dr.fish

"All you need to know in your 23 is yourself..." To je právě ten problém. Kdo ve třiadvaceti ví, co chce, kdo je a kam patří, že? Film, který má hodně společného se snímkem Singles Camerona Crowea. Parta lidí sdílejících bydlení, v hlavě guláš jak se na ten věk sluší a patří, muzika- základ života. Tudíž kvalitní soudtrack je v tomto filmu základ. Příběh je prostý, nic neřeší, jen popisuje. Všichni se v tom plácají, po škole každý střízliví a slevuje ze svých představ o budoucnosti. V tomhle je to asi v Americe úplně stejné, jako kdekoli jinde na Západě. Když ne vynikající, tak alespoň upřímné dílko evokující u mne vzpomínky na roky mého mládí....Ethan Hawke zřejmě největší herecký výkon života, Winnona vynikající magor. Od Stillera bych takový film opravdu nečekal...80% ()

rockwoman

"Pár šluků, hrnek kafe, trochu si pokecat. Ty, já a pět dolarů." ...Jsou mladí, neklidní, zmatení, nevyrovnaní, žárliví, neštastní, hledající sama sebe, zamilovaní a tomu se říká bezstarostný život, na který by měl člověk vzpomínat jen s úsměvem na tváři. Nevím jak ostatní, ale já to tak mám. :-) *** Big Mountain - Baby, I Love Your Way *** ()

bobby_jean

Mám pocit, že vsetky filmy o kamošoch a láskach a mladíckej neschopnosti uchytiť sa vo svete dospelých, boli v tých rokoch natáčané omnoho realistickejšie. Žiadne zbytočné drama, ani trápne pokusy o melanchóliu. Tá tu prichádza tak nejak prirodzene a nevtieravo. Prosto realisticky. Nikdy som nebola fanda Bena Stillera, ale že toto tak pekne zrežíroval, to fakt smekám klobúčik. A aby som nezabudla, Winona bola neskutocne zlata. ()

VanTom

Kolize školních mladistvých ideálů s bolestnou realitou každodenního vydělávání si na chleba se tady vlastně tolik neakcentuje, partička čerstvých absolventů spíše hledá a ujasňuje si své "role" ve světě. S příklonem k obyčejnému milostnému tápání ale začne scénář brát životní zákruty až příliš zostra, čímž úsilí o uvěřitelnou generační výpověď podkopává. ()

greetchen

Vidět to v devadesátých letech, možná hodnotím jinak. Dnes už má všechna ta rebelie trochu podivný patos, takže obsahovou stránku pominu. Zaujalo mě to ale obsazením. Ethan Hawke je tu rozhodně nepřehlédnutelný a má potřebné charisma, asi si s ním budu muset pustit ještě nějaký další film z té doby. Totéž bohužel nemohu říct o Benu Stillerovi, který je mi tu krajně nesympatický. A Winona Ryder je sice krásná a hraje dobře, nemohu se ale zbavit, že se od devadesátých let moc nezměnila a herecky nikam nepovyrostla. ()

R1CH1E

Podle mě strašně otravné hlavní postavy, nudný děj a zápletka jaksi nijaká. Jen proto, že mám rád Ethana dávám za 3. ()

IMPAIRED

Kravina. A Ethanova postava by si zasloužila za tak idiotský charakter znásilnění veverkou nataženou na konský pyj. ()

venca163

"Mami...jsem homosexuál." - "Ooh...synu, existuje nějaká podpůrná skupina, která by mi pomohla vyrovnat se s mojí homofóbií?" Filmy o takovym tom plácání se generace X/Y na pomezí školy a života mam vesměs docela rád. Vzlášť pokud jsou pojatý tak nějak civilně a nejsou přehnaně melodramatický. Sice trochu natvrdo loženej happy enďák, ale zase to dorovnávaj slušný herci a ještě slušnější soundtrack (i když práce s hudbou jako taková byla spíš trochu protivná...stejně jako cinkání příborů o talíře u generický scény "konverzace u jídelního stolu"). (75%) ()