Komentáře uživatelů k filmu (320)

 • LiVentura
  odpad!

  Nepochopeno...(24.10.2011)

 • golfista
  ***

  Určitě nejhorší Svěrák, ale jak říkám, každý máme právo na slabou chvilku. Když je vyvážená následujícími díly tak, jak u Jana Svěráka, tak prosím.(3.2.2003)

 • Cival
  *****

  Nepamatuji si, kdy jsem naposledy v nějakém filmu viděl tolik originálních nápadů. Bohužel poměrně vlažné přijetí asi zamezilo vzniku podobně odvážných projektů.(16.6.2002)

 • Houdini
  *****

  Český Lev 1 : Střih + 8 nominací: Režie, Herec HR - Petr Forman, Herec VR - Zdeněk Svěrák, Kamera, Výprava, Hudba, Zvuk, Scénář + Diváci(18.4.2003)

 • Lima
  ****

  Můj nejoblíbenější Svěrákův film. Originální téma, chytrý scenář pana Svěráka a na svoji dobu zdařilé triky. Pro mně je navíc pointa Akumulátoru každodenně aktuální. Když někdy pařím na compu a celý den čumím do monitoru, mám pocit, že bych léčitele Fišárka akutně potřeboval :o)(11.5.2003)

 • Tosim
  ****

  Dobrovolně se přiznávám, že Akumulátor se mi nelíbil, až do doby, kdy jsem se na něj po další dlouhé době znovu podíval. Že z nás televize vysává energii? No jasně!!! Snímek je vtipný, Edita Brychta je krásáná ženská a navíc najdete mnoho platných pravd... SVĚT JE SLOŽITÝ JENOM TAK, JAK SLOŽITÝ HO CHCETE VIDĚT...(17.8.2002)

 • Matty
  ****

  Nejen názvem neobvyklá česká akční sci-fi komedie. Nápad s existenci „světa za zrcadlem“, resp. za televizní obrazovkou, by klidně obstál i v nějaké nákladnější zámořské produkci, jen by to pak nejspíš nebyl film s typickými svěrákovskými rysy. Ty lze vysledovat ve velmi vtipných a inteligentních dialozích Svěráka otce (– Ráno jsem byl u prezidenta – Co vám řek? –Vůbec mě k němu nepustili) a ve velmi neotřelé režii Svěráka syna. Fascinující jsou záběry typu: injekce navštěvuje žílu nebo vrtačka trýzní zub, což bohužel nelze říci o výsledcích snahy stvořit světové triky s českým rozpočtem, které Svěrák sice využívá jen střídmě a s vtipem, nicméně k americkým scifárnám té doby mají stále hodně daleko. Akumulátor celou dobu osciluje mezi malým českým filmem s dobrými herci a velkým evropským filmem s nenaplněnými ambicemi. Těžko radit, ke které straně by bylo vhodnější se přiklonit. Komedií se Svěrákovým scénářem vzniklo docela dost, podobný film je jenom jeden. K dokonalosti má sice daleko (třeba milostná linie a rozpačitá pointa by zasloužili větší péči), ale na české poměry se tak jako tak jedná o dílo velice neobvyklé, až kuriózní. Zvlášť v porovnání s „tím“, co se z českých luhů a hájů dere do kin dnes, působí první (pokračování bych uvítal) Akumulátor jako hotový skvost, takže „zatněte zuby a pojďte se bavit“. 80% Zajímavé komentáře: gudaulin, Maras.L, Leníci(30.10.2006)

 • Radyo
  ***

  Akumulátor 1 je dobrý film se zajímavými triky, které byly v té době v Česku naprosto převratné. Nápad s televizí, která vycucává z lidí energii je docela originální a zajímavý a kdo ví, zda není nakonec i pravdivý. Já sám se cítím v poslední době nějaký unavený a malátný a nějak mě zase bere spaní ...(18.7.2002)

 • gouryella
  **

  Pro me jednoznacne nejhorsi Sverakuv film jehoz smysl mi dodnes unika.(28.7.2002)

 • Renton
  ***

  Scénář: Zdeněk Svěrák, Jan Slovák, Jan Svěrák .. Svěrátor přichází.(30.9.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $2milióny║ skoro taký uletený bláznivý svet ako od Jakubiska, veľmi pôsobivé, v niektorý momentoch jednoduché ale vždy to má čosi do seba, triky a kulisy rezonovali, dobrá práca /80%/(21.12.2014)

 • Anthony
  ****

  Film, kde dal Jan Svěrák nejvíce průchod své zálibě v různé efektní technické blbůstky - tyhle scény přímo miluju (zubař, milování, šneci apod.). Kouzelné jsou scény citující hollywoodské filmy (přestřelka). Vedle efektního vizuálního balení zůstává ale jemný humor Svěráka staršího, který je skvělý i jako herec. Příjemně civilní a neokoukaní jsou pak Petr Forman a Edita Brychta. Film nominován na Českého lva v kategoriích režie, herci Forman a Svěrák, scénář, kamera, hudba a střih - jen střih (Alois Fišárek) cenu dostal.(17.7.2003)

 • AngelAngie
  ****

  Psycho-zážitek mého dětství ..(27.5.2008)

 • novoten
  *****

  Vizuálními nápady sršící komedie, která kombinuje ekologii se sci-fi, romantikou a hláškami. Svěrák mladší tehdy neskutečně zaválel, ale když měl k dispozici tenhle scénář a před kamerou svého otce s Petrem Formanem v nejlepší formě, tak se ani není čemu divit. Já mám rád kozy.(19.11.2006)

 • B!shop
  ****

  Nevim, proc ma tenhle film tak nizke hodnoceni, i kdyz zpracovanej neni uplne bezchybne a nektere veci by chtelo vic dotahnout, tak hlavni myslenka je velmi originalni. Skoda tech nekolika scen, ktery ubihaj od tematu filmu a pusobi krapet zbytecne. Herecky vykony sice nejsou nejak uzasny, ale unavenej Forman je v pohode a Sverak si odved svuj standart. Nejlepsi je asi Bolek Polivka. Film bych urcite neoznacil ciste za komedii, jak je to tu na csfd, i kdyz tu komicke sceny jsou, zaroven to je drama. Ja jsem se bavil slusne, ale na 5* to nebude.(29.10.2006)

 • igi B.
  ****

  ...kdyby to bylo možné, dal bych 3a1/2... Je to totiž dobrý film. Myslím že z hraných filmů mladého pana Svěráka nejsmysluplnější. Ano Jane, tenkrát to ještě vypadalo, že to má smysl... Nakonec po úvaze a s časovým odstupem musím zaokrouhlit nahoru.(4.9.2005)

 • Shit
  ****

  Kvalitní, ale místy nedoladěný film, kterému se nedá upřít velká originalita, ale bohužel neni úplně využitej potenciál. Herecký výkony jsou průměrný, ale dostačující, přece jenom tam neni ani moc velkej prostor pro nějaký velký herectví. Za to muzika od Ondřeje Soukupa je už na vyšší úrovni a docela dobře dotváří film. Jediný co je opravdu špičkový je skvělá kamera jakoby uvnitř těla, to je opravdu výborný(5.4.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Vy jste toho asi zažil víc v televizi než v životě." Pokud se jedná o mě, tak já mám s televizí naprosto vyrovnaný vztah - 12 hodin denně se na ni dívám a dalších 12 hodin ji skoro nepotřebuju k životu. Mám prostě silnou vůli a totální ztráta energie mi nehrozí. Přesto mě to s energeticky vycucaným Oldou celkem baví, takže ze solidarity nosím po kapsách dva univerzální dálkové ovladače a někdy s ním lovím dvounohé gazely. A přes varování, že tento film nemá mou televizi rád, jsem si ho v ní pustil a určitě ho to bolelo víc než mě.(26.2.2017)

 • choze
  **

  Nevím jak Jana Svěráka, ale mě taková hodinka dvě u televize dokáže naopak solidně nabít, samozřejmě člověk u toho nesmí ležet celej den. Scénář má sice v rámci českého bahňáku originální a plný nápadů, dialogy navíc jistí tatínek (i když někdy mi už ta jejich laskavá důvtipnost leze krkem), ale chybí mu větší sevřenost, takhle z téhle parodie amerických akčních sci-fáren kombinované z hřejivou českou člověčinkou s lůzrem v hlavní roli leckterý konzumní divák nebude moudrý a já sám se docela nudil a mumlajícího Formana neustále klopícího oči přímo nenáviděl. Technicky je to pak parádní, ale u řady trikových scén jsem se nemohl zbavit pocitu, že jsou naprosto samoúčelné (všechny ty pohledy dovnitř těla).(5.10.2009)

 • Segrestor
  *****

  Nejoblíbenější film od Jana Svěráka. Viděl jsem jej snad stokrát. Skvěle mystifikační příběh, dokonalé zpracování fantastického světa televize, jemný humor a příjemní herci. Běžnému standardu se vymykající film. Zdá se mi, že trochu zapadl mezi nánosem tendenčních českých komedií s těmi stále stejnými herci a je to škoda. Zvlášť ta Edita Brychtová se mi zde líbila. Nakonec dochází i na to parodování všech těch akčních filmů, a že se to děje právě s televizním ovladačem v ruce, je prostě chvály hodné.(31.8.2012)

 • molotov
  ***

  Zvláštní eperiment. Nijak zvláštně na mě nezapůsobil, ale scénář je dost originální a čím více bude podobných filmů, tím líp.(1.4.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace