• 3 AM Code
  *****

  Anime o japonskem samurajovi, co neni od japonskych tvurcu. Mix sci-fi, fantasy, samurajske filosofie, pohadky a kdo vi ceho jeste. Uzasne prapodivny, misty az psychedelicky ulet. Hodne originalni a svebytna zalezitost jak po vytvarne tak dejove strance. To vsechno se da o tomhle serialu napsat a porad ho to dostatecne nevystihuje.. budu si muset vzit cas a trochu se nad tim zamyslet. :-)(20.4.2005)

 • Bluerider
  *****

  Viděl jsem už jako dospělý před lety na Cartoon Network a okamžitě jsem propadl kouzlu tohoto animáku, který byl tak odlišný od všech ostatních. Uchvátil me nádherný výtvarný styl a nápaditá animace minimalisticky odkazující jednou ke comicsu, jindy k postupům hraných filmů, a především příběh, který na půdorysu jednoduché zápletky samurajova putování a hledání cesty zpět časem využívá v jednotlivých epizodách množství odkazů k historii (Jack and the Spartans), západní i východní mytologii (Jack and the Lava Monster), literatuře (psí archeologové v epizodě First Fight upomínají na klasický vedeckofantastický román C. Simaka "Když ještě žili lidé"), kinematografii (skvělý noir Tale of X49) a moderní popkultuře vůbec (např. Jack and the Raver nebo Jack and the Zombies). Seriál proto funguje i při opakovaném shlédnutí a je vhodný pro děti i dospělé.(10.9.2013)

 • Mr.Floyd
  *****

  V ponuke množstva animovaných hovadín kanálu Cartoon Network jednoznačná voľba, ktorá zaujme chytľavím spracovaním , bizarními situáciami (veď už len samotný námet samuraja v budúcnosti si zaslúži pozornosť) a zábavnými príbehmi. Váhal som medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami, ale pri porovnaní s ostatkom americkej detskej seriálovej produkcie musím Jacka zaslúžile oceniť.(18.4.2008)

 • Prcek008
  *****

  Samurai Jack jsou v podstatě dva seriály. První 4 řady jsou epizodní, veselé, tak trochu pro děti, ale artisticky animované, takže poteší oko dospělého diváka. Naproti tomu pátá řada je temný, emocionální příběh na pokračování gradující v epické finále, jaké jsem už opravdu dlouho nezažil. Takže slabší **** za první čtyři řady, silných ***** za řadu poslední.(4.9.2017)

 • MK_ultra
  *****

  Samurai Jack je skvělý oddechový seriál s nápaditou animací, výborným hlavním hrdinou a snad ještě lepším záporákem. Všechno je tu jak má být, zápletka ,humor i napětí....škoda, jen že je relativně málo dílů a konec je zatím otevřený.....Al ejednou se určitě dočkáme dne kdy Samurai Jack nakope Akuovi zadek.....a nebo Aku Jackovi.....to je docela jedno, protože stejně to bude skvělá řežba!(12.5.2011)

 • - V angličtině Jack není jen jméno, ale také to označuje dokonalého muže - chytrý, charismatický, velmi hezký a čestný. (Harroc)

 • - Seriál se na obrazovky vrátil třináct let po konci čtvrté série, aby v páté sérii zakončil příběh Jacka. (LostRyba)

 • - Původně měl příběh Jacka završit celovečerní animovaný film, avšak z těchto plánů nakonec sešlo. (LostRyba)