Nepochybne jedna z najlepších cartoonoviek, aj napriek tomu, že je z novšej vlny. Samuraj Jack je na pomery Cartoon Networku pomerne dospelá a epická záležitosť spracovaná netradične i v rámci žánru. Mystika, história, moderna, hudba a nezvyčajne umelecká kresba prevyšujú iné cartoony nielen originalitou, ale aj celkovou vysokou úrovňou a zábavnosťou jednotlivých častí. (9/10)(4.8.2010)

Vedle komiksového Usagi Yojimba asi nejlepší americká reakce na samurajskou kulturu Japonska. Samurai Jack má pár velmi slabých dílů, ale poté mraky neuvěřitelně graficky i nápaditě ztvárněných kousků, které dělají z jeho sledování skutečný požitek. Například, pokud jste fandy komiksu 300 a zklamalo vás jeho filmové zpracování, určitě oceníte daleko víc adaptaci Thermopylské legendy podle Genndy Tartakovského nazvanou Jack and the Spartans.(17.4.2009)

Tak u tohle seriálu se bavím nejen akcí a komediálními prvky, ale také jsem tam hlubší myšlenkou a poučením. Perfektní příběhy jednotlivých dílu a v čele s velkým sympaťákem. Na opačné straně opravdu jasně záporným bohem Aku. Velmi se mi líbí grafické zpracování Samuraje Jacka. Doporučuji všem velkým i malým(27.11.2008)

Po 16 rokoch definitívne zakončiť tento geniálny seriál? Ďakujeme ti, Gendy. Jack bol seriálový hrdina môjho detstva, v dobe, kedy ešte animáky z dielne Cartoon Network stáli za to, a tvorcovia na našu generáciu nezabudli. Finálnu, piatu sezónu, dokončili presne pre nás - odrastených fandov Samuraja Jacka, a vrátili ho v najlepšom a najdrsnejšom podaní, aké sme mohli ako diváci dostať. Geniálna hudba i postavy, mystika, symbolika, a úchvatné výtvarné spracovanie v premyslenom a tak dlho ukončovanom príbehu, ktoré vyvrcholilo po dlhej dobe do majestátneho finále, s dokonalým záverom. Tomuto sa vraví oddanosť dielu.(4.9.2017)

Viděl jsem už jako dospělý před lety na Cartoon Network a okamžitě jsem propadl kouzlu tohoto animáku, který byl tak odlišný od všech ostatních. Uchvátil me nádherný výtvarný styl a nápaditá animace minimalisticky odkazující jednou ke comicsu, jindy k postupům hraných filmů, a především příběh, který na půdorysu jednoduché zápletky samurajova putování a hledání cesty zpět časem využívá v jednotlivých epizodách množství odkazů k historii (Jack and the Spartans), západní i východní mytologii (Jack and the Lava Monster), literatuře (psí archeologové v epizodě First Fight upomínají na klasický vedeckofantastický román C. Simaka "Když ještě žili lidé"), kinematografii (skvělý noir Tale of X49) a moderní popkultuře vůbec (např. Jack and the Raver nebo Jack and the Zombies). Seriál proto funguje i při opakovaném shlédnutí a je vhodný pro děti i dospělé.(10.9.2013)

• - Původně měl příběh Jacka završit celovečerní animovaný film, avšak z těchto plánů nakonec sešlo. (LostRyba)

• - Seriál se na obrazovky vrátil třináct let po konci čtvrté série, aby v páté sérii zakončil příběh Jacka. (LostRyba)

• - V angličtině Jack není jen jméno, ale také to označuje dokonalého muže - chytrý, charismatický, velmi hezký a čestný. (Harroc)