Reklama

Reklama

The Comey Rule

(seriál)
Trailer 1

Epizody(2)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (13)

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Amerika vstupuje do nové éry. Můžeme doufat, že je to éra sjednocení a umírněnosti. Ale prošla si hloupým a irelevantním peklem. A Comey Rule to ukazuje ve skvělém světle. Ve světle, které ale mnoho lidí může nazvat jako falešné a nepřesvědčivé, jelikož jde o subjektivní pohled na svět. Asi záleží čemu kdo rád uvěří. Faktem asi je, že tomu minimálně uvěří každý, kdo si dá tu práci a pár hodin věnuje objektivnímu a faktickém zjišťování informací okolo Trumpa. Takže bylo toto lehce uvěřitelné i pro mě. Jednou se zřejmě plná pravda ukáže a lidé, kteří mluvili o lžích se snad stanou pochybná skupina překrucující fakta. Pokud věříte obsahu, pak už si jenom můžete příjemně užít, to co se odehrává i v rámci kvalita. Která tu určitě je. Seriál disponuje skvělými hereckými výkony skvělého obsazení. Do toho vidíte, jak režisér si v rámci své vize autorského díla vymazluje každý záběr a zjednodušuje vám koukání na jeho větší film. Mnoho pasážích se už může zdát zbytečně emočně vyhrocených, ale zase některé fungují na vyrovnaném principu spolu s dokonalou hudbou. I když hodně lidí bude tvrdit opak, Comey Rule jsme si snad ani letos nezasloužili, ale potřebovali jsme ho. Ať budeme chtít cokoliv zpochybňovat, stále tu je neuvěřitelný otisk dobře natočeného díla. Na konci roku vychází nejen něco, co je dobře natočené, je to i dobře odvyprávěné a je to jednoduše skvělé. Stačilo si počkat deset měsíců. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Velmi vydatná adaptace kauzy kolem Jamese Comeyho, kontroverzní role FBI v prověrce úniku emailů před listopadem 2016 a posléze střet s nově zvoleným prezidentem. Urputně uvědomělý Daniels je skvělý, v druhé části navíc perlí Gleeson jako Trump (půjde těžko trumfnout), všeho všudy je to precizně obsazený - klíč pro každý dobrý konverzační drama. Nebýt předem v obraze, asi bych se nestačil divit :) ()

Reklama

JanBar 

všechny recenze uživatele

F.B.I. vs. Hillary Clinton a F.B.I. vs. Donald Trump. I takto by šlo rozdělit dvoudílnou minisérii The Comey Rule. Přestože se jedná o konverzační drama, rozhodně se u něj nebudete nijak nudit. Pokud máte rádi díla jako Všichni prezidentovi muži (1976) nebo seriál House of Cards (2013-2018), tak tohle bude rozhodně váš šálek kávy. Minisérie dává nahlédnout nejenom do zákulisí americké F.B.I., ale zároveň i do soudobé americké politiky a moderní americké společnosti. V zásadě tak pouze dvě výtky: Celý příběh je skrz naskrz prošpikovaný americkým patosem a je na první pohled znát, že má silně "prodemokratický" podtext (relevance některých předkládaných informací je tak na pováženou). Druhou věcí jsou kulisy v interiéru, které občas připomínají nízkorozpočtový film a vytahují diváka z děje. ()

kkarx odpad!

všechny recenze uživatele

Filmu, který vypravuje pravý opak reality se nedá dát nic jiného než odpad. Smutné, že tomu ještě někdo věří. Ruský hoax si zaplatili Demokrati a FBI jim v tom v čele s Comeym pomáhala. Ironicky si FBI zaplatila své ruské "informátory" dodávající jim lživé informace, takže nakonec oni spolupracovali s Rusy.... Vůbec FBI je dnes totálně zdiskreditovaná, když přepadává domovy novinářů, kteří stojí proti Demokratům, viz. Project Veritas. ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

Za normálních okolností bych takovému politickému dramatu dal 4, klidně 5 hvězd, ale musím být velice kritický a strhnout hned 2 hvězdy za naprosto očividnou zaujatost. Ano, média jsou dnes ovlivněná, v USA dokonce mnohem více než u nás a někdy se proti ohni musí bojovat ohněm. V Comey rule to jde ale absolutně za čáru a každý sebeinteligentnější Republikán je zde vykreslen jak naprostý šašek a každý Demokrat jako svátost sama. Nechápejte mě špatně, rozhodně nejsem Trumpův příznivec. S takovou porcí zesměšňovací kritiky se mělo jednat o parodii, a ne vážné politické drama. ()

Galerie (62)

Reklama

Reklama