Známí neznámí

• Slovensko Známi neznámi (více)

Hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Znají se už dlouho a i toto setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby… Kdyby se nenarodil zdánlivě nevinný nápad: dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí. Adaptace světoznámé předlohy Naprostí cizinci z pera scenáristy Petra Jarchovského. (Cinemart)

tomfor

Celkem sympatická sestava herců až na pana Airbank, jehož hlas mám spojen s jednou z nejotravnějších reklam. ()

Dawe2

Překvapilo. Viděl jsem vynikající originál, myslím, že se od něj v pár nakonec dost podstatných detailech tenhle český remake liší. Ale herecky dobré, Hofmana mám rád, nezklamal, i ostatní dobří. Pokud jste neviděli originál, budete asi hodně spokojeni. V opačném případě ale stejně stojí za to, to vidět, bavilo. ()

Kropajda1

Jinou verzi jsem neviděla, proto jsem se docela dobře bavila. Technické detaily jako nějaká licence na taxi nebo těžký osud učitelů, kteří nemají práci, se dá odpustit. Hofmann samozřejmě vyčníval nad ostatními. Kdo by to byl řekl, když hrál v Ulici, že se z něj vybrousí takový drahokam. A při úrovní italských filmů, které už se nelíbí ani Italům, je to malý zázrak, že tak pěknou konverzačku dokázali zrovna Italové napsat. ()

haack

Proč někdo točí remake, který je horší a předvídatelnější ve všech ohledech než originál, tak to nepochopím. To už nemáme žádné svoje originální scénáře ani na filmy, že musíme točit za miliony "napodobeniny"? U zábavných pořadů jsme si už trochu zvykli, ale u filmu? No nevím. Stačilo by vejít do libovolné knihovny a vytáhnout stovky a tisíce nezfilmovaných děl českých a slovenských autorů, které máme a jsou kvalitní a nevykrádat něco, co už bylo natočeno a velmi dobře. 4/10 ()

Tomas_PO

Kompletne prebratý taliansky Perfetti sconosciuti (2016), ktorý bol parádny. Pre tých, ktorí sa k nemu nedostali, bude česká adaptácia istotne inovatívna a zaujímavá. Pri tých druhých pôjde pochopiteľne o porovnávanie, ktoré však herecky nesklamalo. Naopak, komplet všetci zainteresovaní to dali na výbornú. ()

Ironhead

Vcelku zábavná konverzačka odehrávající se celá v podstatě v jedné místnosti (bytě). I když nápad s "hrou s mobily" se nezdál dobrý od začátku ani mě a jak se nakonec ukázalo, tak ani postavám ve filmu :_) ()

tomino28

Známí neznámí se zuby nehty drží své italské předlohy Naprostí cizinci (2016). Je to dobře? Je to špatně? V každém případě je to fakt. Těžko potom kohokoliv za cokoliv chválit, když prakticky vše od první do poslední klapky je předem dané. Nicméně i tohle se dá pokazit a zde to dopadlo dle mého názoru ve stejném duchu jako zmíněný originál. Proč se zrovna tento snímek stal ostatními tvůrci nejkopírovanějším napříč celým světem je už věc jiná. ()

Maraboy

Původní předlohu neznám a tak jsem se bavil. A na české poměry, tím co se u nás točí jsem byl mile překvapen. 65% ()

moriero

Tak na československé poměry to nebylo špatné, ale kde z italského originálu a hlavně z německé verze sršela energie a taková lehkost, tady mi stejné dialogy vyznívaly trochu pateticky až křečovitě. Třeba Leo je ve všech verzích pohotový komediant a pohodář, ale když stejnou glosu pronesl jinak vtipný Hofmann, rozesmáli se pouze herci, kteří jsou za to placení. Nic proti Hofmannovi, mám ho docela rád. Maštalír dobře vystřihl chlapáckého chirurga, který si ve svých letech umí udělat ze všech prdel, a Issová jako arkticky chladná Eva byla skvělá. Konec mě překvapil, ale ještě nevím, zda byl geniální nebo úplně pitomý. ()

bonovox

Taliansky originál bol za 5, nemecký remake za 4 a taktiež tomu nášmu musím dať zaslúžene 4 hviezdy. Výborný česko-slovenský casting, istá réžia a hlavne potvrdenie toho, že kvalitná predloha je základ úspechu. ()

kolly13

Pomalý rozjezd a nekvalita v atmosféře mezi herci je přebita finální třetinou, kdy už o něco jde. Na originál nemá, ale vidět není na škodu. ()

SmajdalfCZ1

Není to špatné pobavil jsem se a to u českých filmů v poslední době je skoro nemožné, ale je to pouze kopie již vydaných děl. Mohli to alespoň pojmout nějak jinak. Jde vidět, že když prostě češi dostanou kvalitní matroš, tak to zahrají dobře, ale je problém pouze s tím kopírováním a to se mi nelíbí. ()

pds

V posledných rokoch sa snažím vyhýbať novým CS filmom a to hlavne komédiám. O tomto filme som sa dozvedel z rozhovoru Martina na YT. Musím povedať, že ma film celkom milo prekvapil. Originál verziu nepoznám, takže budem hodnotiť len túto. Jednu⭐za Táničku, ďalšiu ⭐ za Martina , spoločnú ⭐dávam Sväťovi, Maštalírovi a Petre . Poslednú ⭐dávam celkovo za príjemný film a atmosféru.   Za mňa 80 %.         PS: ... kto nemá žiadne tajomstvo nech prvý hodí kameňom ! ()

Kozlowski8

Originální, ani žádnou jinou verzi jsem dosud neviděl, přesto mi tento počin Zuzany Mariankové a Petra Jarchovského ničím neimponoval a moc mne nedokázal vtáhnout. V mých očích je to zbytečný film, působící vyumělkovaně a nerealisticky. Užil jsem si vystoupení herců, ale to je tak vše. 45 %. ()