Od chvíle, kdy jsme Julia Lavického (Jakub Štáfek) viděli naposledy (ano, bylo to tehdy, když „prodal" zápas, ale zapomněl na to, a dal krásný gól), uběhl více než rok. Lavi je, jak by řekl jeho agent Jarda (Jakub Prachař), pořád stejný dement, ale začalo se mu konečně dařit. A to jak ve fotbalovém, tak v osobním životě. S Vyšehradem postoupil do druhé ligy, kde vede tabulku střelců, opět po něm pokukují zámožnější kluby, dokonce požádal o ruku svou přítelkyni Lucii (Šárka Vaculíková), sestru Jardy... Na svatbě, která stála majlant, ale zjistí, že má už osmiletého syna, což novomanželku rozhodně nepotěší. Nedostatek financí se rozhodne řešit půjčkou od ne zrovna čestné party, zároveň se snaží nepřijít o manželku hned ve svatební den, postarat se o dítě, což je mu na hony vzdálené, dostat se z Vyšehradu někam výš, nebo se poprat s praktikami jistého fotbalového Taťky... Prostě už zase se řítí jak lavina – z jednoho problému do druhého! (Bioscop)

Trailer 1

luka4615

Julius “Lavi” Lavický se vrací, avšak tentokráte ve filmovém zpracování, které je až po okraj napěchováno nekorektním humorem a gagy, jež dozajista potrápí Vaši bránici. Vyšehrad-Fylm plynule navazuje tam, kde původní seriál skončil, pročež vše působí vážně nenuceným a přirozeným dojmem, což výsledný dojem ještě více umocňuje. Zaujmou zde rovněž camea slavných fotbalistů a hokejistů a s tím spojené i některé narážky, což ve většině případů spolehlivě zaplnilo celý sál smíchem. Ve světle těchto pozitiv tedy snímku vcelku rádi odpustíte i velmi jednoduchou příběhovou linii, v níž jde o fotbal (překvapivě) až na druhém místě. Pokud tedy hledáte komediální jednohubku se silnou příchutí černého humoru a epickou kadencí sprostých slov, vězte, že jste ji právě našli. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) ()

ilemas

Původí Vyšehrad seriál jsem neviděl a ani další seryál, nikdy mě to nelákalo i když se o tom všude mluvilo, v práci, v MHD..., jelikož prostředí fotbalu mě nelákalo. Fylm je velmi ujetá přisprostlá komedie,která se leckomu nemusí líbit, ale mě právě tou svou sprostotou a mnohdy trapnými, ale dobrými scénami dostal. Malý inteligent to zahrál skvěle. ()

Gilmour93

Specifické mikroklima, kde často leje a všude samí kapříci, švábi, kokeš a píčoviny na hlavě. Zatímco jako satirický obraz českého fotbalového prostředí to šlape náramně (zajímalo by mě, jestli Rosa znal kontext své role), vyplňováním mustru sportovně-rodinných filmů se to zbytečně drží při zdi. Na tohle má Lavi čas, až naplní většinu citátů George Besta a bude vyskládávat zboží ve vyšehradské Bille. Tedy pokud to játra dovolí.. ()

Colby Sawyer

Lavi je tak trošku dilina a já si myslel, že budu taky, když se na tohle podívám. Popravdě bych na film po tak trapném seriálu ani nevyrazil, kdybych před kinem nepotkal kamarády, když jsem měl zrovna dvě volné hodiny. Tímto jim děkuji, že mě na něj vytáhli, protože jsem se k mému obrovskému překvapení skvěle bavil. Vyšehrad je totiž dosti povedenou komedií, která je většinu času fakt vtipná a trapná je jen občas. Nechlámal jsem se sice tolik jako většina sálu, protože některé věci byly přeci jen trošku mimo, ale možná jsem jen suchar. Mnohokrát jsem se však od srdce zasmál a některé gagy jsou prostě perfektní. Scénář je sice předvídatelný a plný klišé, přesto náramně funguje. Film má začátek, prostředek a konec, přičemž má i smysluplný dějový oblouk, kde se postavy vyvinou. V českém filmu je tohle malý zázrak. Cameí je zde hromada a já si je jako dlouholetý fotbalový fanoušek velice užíval. Celkově jsem byl překvapen z režie i produkčních hodnot, protože Fylm působí jako takový malý český blockbuster a je vidět, že prachy v rukou šikovných filmařů dokážou stvořit super počin i v našich končinách. Byl jsem velice skeptický, ale jsem rád, že si Štáfek tento nekompromisní projekt vytvořil, stojí rozhodně za vidění a to já české filmy zpravidla nedoporučuji. ()

Marze

Od internetoveho serialu je to posun k sursimu publiku. Krupansky humor asi nejvic oceni nezletile publikum. Zapletka ze je Lavy osm let otcem by vydala na dva  dily vecernicku, ale libilo se mi treba parodovani romantickych vztahu. A ucast fotbalovych hvezd Rosickeho, Smicera, Kollera. Adoptovany syn Lavyho se mnohdy chova dospeleji nez on. A jejich vztah je az dojemny. ()

• Film je inspirován skutečnými událostmi. (ČSFD)
  • Název Fylm s Y je záměrem tvůrců. Vystihují tak intelekt ústřední postavy, kterou je Julius Lavický (Jakub Štáfek). (griph)

Související novinky

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (více)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

21.08.2023

Snímek českého moderátora, baviče a influencera Kamila Bartošky alias Kazmy ONEMANSHOW: The Movie se stal nejúspěšnějším českým filmem v divácké návštěvnosti během premiérového víkendu při uvedení do… (více)