Od chvíle, kdy jsme Julia Lavického (Jakub Štáfek) viděli naposledy (ano, bylo to tehdy, když „prodal" zápas, ale zapomněl na to, a dal krásný gól), uběhl více než rok. Lavi je, jak by řekl jeho agent Jarda (Jakub Prachař), pořád stejný dement, ale začalo se mu konečně dařit. A to jak ve fotbalovém, tak v osobním životě. S Vyšehradem postoupil do druhé ligy, kde vede tabulku střelců, opět po něm pokukují zámožnější kluby, dokonce požádal o ruku svou přítelkyni Lucii (Šárka Vaculíková), sestru Jardy... Na svatbě, která stála majlant, ale zjistí, že má už osmiletého syna, což novomanželku rozhodně nepotěší. Nedostatek financí se rozhodne řešit půjčkou od ne zrovna čestné party, zároveň se snaží nepřijít o manželku hned ve svatební den, postarat se o dítě, což je mu na hony vzdálené, dostat se z Vyšehradu někam výš, nebo se poprat s praktikami jistého fotbalového Taťky... Prostě už zase se řítí jak lavina – z jednoho problému do druhého! (Bioscop)

Trailer 1

Malarkey

Úplně stejné, jako v seriálu. Jen natažené na velikost filmu a s rádoby příběhem, který má snahu to udržet po celou dobu a docela mu to i jde. Místy jsem se hrozně zasmál, místy to zase tak vtipný nebylo, i když být mělo. Prostě Lavi. Na druhou stranu si tady tím Kuba Štáfek vytvořil postavičku, která krásně paroduje české fotbalové prostředí, dělá to parádně a já mu za to děkuji. Za mě osobně tu ale kromě pár vysloveně parádních vtipů je nejlepší ten malej blonďatej kluk, ten se vysloveně povedl...a pak taky Šárka Vaculíková. Ta se taky vysloveně povedla :-) Nejsem si jist, kdo byl v českém filmu víc sexy za posledních padesát let než ona. Snad jedině Dáda v Návštěvnících. ()

Rimsy

Filmový Vyšehrad využívá šablon rodinné komedie či sportovního dramatu, a na tomto osvědčeném půdorysu předkládá poctivě nekorektní (v tom lepším slova smyslu) řachandu, utahující si z fotbalových i čecháčkovských stereotypů. Fandové seriálu tedy budou z kina odcházet rozhodně spokojeni. Více zde. ()

Fr

„TATI, TY JSI BLBEJ, VIĎ?…“   Kretén Lavi a jeho (ucelenej) příběh se vyznačuje hlavně až neuvěřitelnou soudržností sportovního (takže nejen fotbalovýho) prostředí. Ze začátku mi to připadá debilní, ale naštěstí se z toho pak stává celkem ucházející píčovina, kterou nemá cenu nějak víc komentovat, nebo rozebírat. Prostě film pro kopačky. A to, že je Tomáš Rosický schopnej angažovat JL10, není zrovna v dnešní době moc vtipný… P.S.: Všechna čest tvůrcům, že na to dokázali našroubovat tu rodinnou linii.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kopal jsem za Vyšehrad.  2.) JL10.  ///                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ***  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne ()

Enšpígl

Po  Vyšehrádu seriálu tu máme film což zákonitě vede třeba k ucelenějšímu příběhu, není to už jen sled scén a fórů. Zásadním novým prvkem ve Vyšehradu je dětský element, čehož jsem se bál opravdu jak Berbr odposlechů. I přes určitě zažité dějové manýry s dítětem zejména ke konci se naštěstí jedná o velmi povedenou postavu ve vztahu k Lavim a dialogy mezi nima rozhodně patří mezi to vtipnější. Dokonce si troufnu říct, že pro diváky naznalé fotbalového prostředí se může jednat o to nejvtipnější ve filmu. My co fotbálku holdujeme, máme samozřejmě Laviho, blba na druhou, který už není takový punk jako v seriálku, ale pořád umí rozesmát. Navíc ke Kubovi role Laviho sedí stejně jako k Peltovi korupce. Z vedlejších postav mě nejvíc bavil "táta" Mirek Hanuš, to bylo až mrazivě přesný, pan STB byl asi poradce. Hodně jedlý maso je Laviho návštěva u slávisty Davida Prachaře, to se prochechtalo komplet. Z ženských postav jsem přemýšlel o Šárce Vaculíkový, přece jen z Vinohradskýho divadla jí mám za stydlivku, tady jako Laviho kočka si střihla autokuřbičku jak kdyby se nechumelilo. Nejvíc mě samozřejmě bavily různé narážky na fotbalové prostředí, proto mám a budu mít pro Vyšehrad slabost. Film je určitě na pohodu a vidím to na kvalitní návštěvy. Ostatně humor v týhle době je vítaný matroš v libovolný podobě. ()

Tosim

V podstatě totéž co seriál, jen s tím rozdílem, že dějová linka ohledně pokusu o Laviho změnu působí velmi jednoduše. Na fekálnosti už jsem asi starej, ale nevadily mi, mnohem víc mi bylo líto, že při prdu se smálo celý kino, kdežto sportovní narážky ("Pověsil jsem kopačky na Hřebík"), či subtilnější druh humoru ("Do legend se přece nekope"), nepobral téměř nikdo. Jediný vyložený klad vidím v tom, že tímto filmem zaplavala česká kinematografie do vod, kde se často neocitá. A říkám si...jací budou Tři tygři ve filmu?? ()