Reklama

Reklama

Od chvíle, kdy jsme Julia Lavického (Jakub Štáfek) viděli naposledy (ano, bylo to tehdy, když „prodal" zápas, ale zapomněl na to, a dal krásný gól), uběhl více než rok. Lavi je, jak by řekl jeho agent Jarda (Jakub Prachař), pořád stejný dement, ale začalo se mu konečně dařit. A to jak ve fotbalovém, tak v osobním životě. S Vyšehradem postoupil do druhé ligy, kde vede tabulku střelců, opět po něm pokukují zámožnější kluby, dokonce požádal o ruku svou přítelkyni Lucii (Šárka Vaculíková), sestru Jardy... Na svatbě, která stála majlant, ale zjistí, že má už osmiletého syna, což novomanželku rozhodně nepotěší. Nedostatek financí se rozhodne řešit půjčkou od ne zrovna čestné party, zároveň se snaží nepřijít o manželku hned ve svatební den, postarat se o dítě, což je mu na hony vzdálené, dostat se z Vyšehradu někam výš, nebo se poprat s praktikami jistého fotbalového Taťky... Prostě už zase se řítí jak lavina – z jednoho problému do druhého! (Bioscop)

(více)

Recenze (516)

Tosim 

všechny recenze uživatele

V podstatě totéž co seriál, jen s tím rozdílem, že dějová linka ohledně pokusu o Laviho změnu působí velmi jednoduše. Na fekálnosti už jsem asi starej, ale nevadily mi, mnohem víc mi bylo líto, že při prdu se smálo celý kino, kdežto sportovní narážky ("Pověsil jsem kopačky na Hřebík"), či subtilnější druh humoru ("Do legend se přece nekope"), nepobral téměř nikdo. Jediný vyložený klad vidím v tom, že tímto filmem zaplavala česká kinematografie do vod, kde se často neocitá. A říkám si...jací budou Tři tygři ve filmu?? ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Po  Vyšehrádu seriálu tu máme film což zákonitě vede třeba k ucelenějšímu příběhu, není to už jen sled scén a fórů. Zásadním novým prvkem ve Vyšehradu je dětský element, čehož jsem se bál opravdu jak Berbr odposlechů. I přes určitě zažité dějové manýry s dítětem zejména ke konci se naštěstí jedná o velmi povedenou postavu ve vztahu k Lavim a dialogy mezi nima rozhodně patří mezi to vtipnější. Dokonce si troufnu říct, že pro diváky naznalé fotbalového prostředí se může jednat o to nejvtipnější ve filmu. My co fotbálku holdujeme, máme samozřejmě Laviho, blba na druhou, který už není takový punk jako v seriálku, ale pořád umí rozesmát. Navíc ke Kubovi role Laviho sedí stejně jako k Peltovi korupce. Z vedlejších postav mě nejvíc bavil "táta" Mirek Hanuš, to bylo až mrazivě přesný, pan STB byl asi poradce. Hodně jedlý maso je Laviho návštěva u slávisty Davida Prachaře, to se prochechtalo komplet. Z ženských postav jsem přemýšlel o Šárce Vaculíkový, přece jen z Vinohradskýho divadla jí mám za stydlivku, tady jako Laviho kočka si střihla autokuřbičku jak kdyby se nechumelilo. Nejvíc mě samozřejmě bavily různé narážky na fotbalové prostředí, proto mám a budu mít pro Vyšehrad slabost. Film je určitě na pohodu a vidím to na kvalitní návštěvy. Ostatně humor v týhle době je vítaný matroš v libovolný podobě. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Absolutní komediální poklad, který většinu české filmové produkce zadupává do trávníku lisovkama. Vlastně nejmíň cením ty fotbalové reference (přeci jen je mi ten sport trochu putna), zbytek je ale promyšlená práce s klišé, která v tomto případě znamená odvázaný řetěz a noha na plynu ve všech ohledech. Jasně, občas to kopne úplně do autu, ale Štáfek s Koppem vytěžili to nejlepší z prvních dílů seriálu, vyhnuli se tragédii jeho závěru, a v módu „všeho víc, hlučněji a hlasitěji“ servírují odvázanou pecku, která vlastně moc nedává smysl, ale tu ódu na jednoho primitiva pějí s takovou grácií a lehkostí, až tomu odpustím i pár faulů. PS: Štáfek se v roli zaparkoval tak mocně, až budu mít problém jej vidět jinde jinak, ale v dialozích s juniorem z té role absolutně vypadává. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Úplně stejné, jako v seriálu. Jen natažené na velikost filmu a s rádoby příběhem, který má snahu to udržet po celou dobu a docela mu to i jde. Místy jsem se hrozně zasmál, místy to zase tak vtipný nebylo, i když být mělo. Prostě Lavi. Na druhou stranu si tady tím Kuba Štáfek vytvořil postavičku, která krásně paroduje české fotbalové prostředí, dělá to parádně a já mu za to děkuji. Za mě osobně tu ale kromě pár vysloveně parádních vtipů je nejlepší ten malej blonďatej kluk, ten se vysloveně povedl...a pak taky Šárka Vaculíková. Ta se taky vysloveně povedla :-) Nejsem si jist, kdo byl v českém filmu víc sexy za posledních padesát let než ona. Snad jedině Dáda v Návštěvnících. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Filmový Vyšehrad využívá šablon rodinné komedie či sportovního dramatu, a na tomto osvědčeném půdorysu předkládá poctivě nekorektní (v tom lepším slova smyslu) řachandu, utahující si z fotbalových i čecháčkovských stereotypů. Fandové seriálu tedy budou z kina odcházet rozhodně spokojeni. Více zde. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Filmové pokračování ve stejném duchu jako původní seriál. A ,,fylm" má tři roviny - jako satira na fotbalové prostředí a poměry v něm to ujde, jako teeneagerská komedie je to poplatné žánru, tedy upocené, a na závěr přijdou rodinné hodnoty a to je teprve to pravé peklo... ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Je to úplně strašný a debilní a za 2*, ale když oni jsou tam všichni tak milí a ňuňu a ani jeden bolestně kreténský okamžik nepřekračuje cringe level pouštního setkání v Zátopkovi. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„TATI, TY JSI BLBEJ, VIĎ?…“   Kretén Lavi a jeho (ucelenej) příběh se vyznačuje hlavně až neuvěřitelnou soudržností sportovního (takže nejen fotbalovýho) prostředí. Ze začátku mi to připadá debilní, ale naštěstí se z toho pak stává celkem ucházející píčovina, kterou nemá cenu nějak víc komentovat, nebo rozebírat. Prostě film pro kopačky. A to, že je Tomáš Rosický schopnej angažovat JL10, není zrovna v dnešní době moc vtipný… P.S.: Všechna čest tvůrcům, že na to dokázali našroubovat tu rodinnou linii.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kopal jsem za Vyšehrad.  2.) JL10.  ///                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ***  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nejlepší česká komedie tak za posledních 20 let. Pro mne osobně i nová česká srdcovka, kterou si budu pouštět ročně tak 5x. Ze seriálu jsem až tak unešen nebyl, ale film je našlapaný v mnoha ohledech. Tady je úplně vše v pořádku a to nejsem fanoušek fotbalu a přesto si mne film dokázal bez problémů získat. Jakub Štáfek je talent, jeho postava Julia Lavického má kultovní potenciál ( fotbalista s laxním přístupem ke všemu, který dává přednost párty, ženským, drogám před samotnou hrou). Šárka Vaculíková se postarala o sex appeal a Jakub Jenčík je velkým srdcem celého filmu ( ten malý kluk hraje sakra skvěle!), má výbornou roli sečtělého, inteligentního chlapce, což celému filmu dává neskutečný vtipný i originální podtón. Film používá vulgární, černočerný, sarkastický i hloupý humor, ale ani jednou nepůsobí trapně, protože si střílí absolutně ze všeho a film si je toho vědom. Je to narvané gagy skrz na skrz ( Podobná jízda jako Super-Blb), je zde spousta skrytého vtipu v detailech, herci zvládají i dramatické scény a dojde na jednu vyloženě emocionální ( kde celé kino po záplavě smíchu zvážnělo). Brečel jsem a řval smíchy společně s celým kinosálem. Atmosféra kina naprosto bezvadná. Potěší i skvělý soundtrack a nahlédnutí do korupce sázkové mafie a korupce fotbalu. Film dávkuje humor s takovou intenzitou, že nenechá diváka vydechnout ani přemýšlet nad něčím jiným, zkrátka skvělá věc i pro věkovou kategorii 40+. 10/10. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Richarde, už jsem si vzpomněl, kde jsem tě udělal." Prochlastaní talenti padající z balkónů mě vždycky bavili, fotbalovou korupci uznávám jako každej správnej sázkař a kouření od řidičky za jízdy považuju za budoucí základ doporučení od BESIPu. Laviho mám prostě rád a zároveň tyhle týpky dost nesnáším, takže jsem si užil nenápadný fotbalový šťouchance, zasmál jsem se několika klasikám na trati Sparta - Slavia, přežil jsem vymaštěný fórky a u vztahovejch poučení jsem měl chuť kopnout si ze zoufalství do Bicana. Ale do legend se nekope. Někdy. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Ambice nula, transgrese nula, smysl nula. Proto do nejde srovnávat s Boratem ani Jackass. Vyšehrad nebrojí proti konzumentarismu, stereotypům, nic doopravdy nesatirizuje - je to film se stejnými hodnotami jako jeho protagonista. Proto je jeho cesta k "nápravě" tak jalová a odráží naprostou morální impotenci - Lavi se napraví proto, že se svět přizpůsobí jeho potřebám. Snažím se to respektovat aspoň jako manifest nezájmu a obžerství - jen škoda, že to není moc vtipné. Lidi mluví o velké kadenci vtipů - mě překvapuje, jak málo jich bylo. ()

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Vyšehrad: Fylm je vůči ženským prasárna (a taky jsem to tvůrcům hned řekla 😁), ale jako fotbalem odkojená holka jsem si tu fotbalovou satiru užila. Nadhodila jsem režisérovi, že v druhém dílu by Lavi mohl kopat za Drnovice a pomoct jim k návratu do první ligy. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Seriál Vyšehrad se stal okamžitě kultem, ale nikdy neprodal plný potenciál. Tvůrci se naštěstí na delší dobu stáhli, aby svůj fenomén nepohřbili úplně. Pauza se ukázala jako správný krok a Lavi se vrátil ve velkém stylu. Film nabízí brutální nálož fekálního humoru i fotbalového buranství a na české poměry hromadu cameo rolí. Kdo byl někdy ve fotbalové kabině, tak jistě nemůže být šokován. Ostatní se alespoň můžou pohoršovat nad úpadkem lidského pokolení. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Specifické mikroklima, kde často leje a všude samí kapříci, švábi, kokeš a píčoviny na hlavě. Zatímco jako satirický obraz českého fotbalového prostředí to šlape náramně (zajímalo by mě, jestli Rosa znal kontext své role), vyplňováním mustru sportovně-rodinných filmů se to zbytečně drží při zdi. Na tohle má Lavi čas, až naplní většinu citátů George Besta a bude vyskládávat zboží ve vyšehradské Bille. Tedy pokud to játra dovolí.. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Roky čekání na vytoužený film oblíbeného krátkometrážního seroše, co jsem kdysi žral, je konečně u konce a Vyšehrad: Fylm skutečně přináší to, co od něj všichni čekáme. Ze začátku jsem byl malinko opařený, jelikož opravdu nemusím fekální humor, ale pak se to krásně rozjelo a já se smál, jako už velmi dlouho ne; a to hlavně proto, že čistých komedií je méně a méně a mně to dost chybí. Čistě tématicky je pro mě Vyšehrad jako dělaný a vyloženě jsem si liboval v nespočtu fotbalových referencí, které většina sálu vůbec ani nezachytila. A co je ještě větším překvapením, kvůli čemuž napaluji pětikvalt, je to, že film neskutečně dobře funguje i po emoční stránce a faktor dítěte, který jsem po zhlédnutí traileru považoval laciný a nudně předvídatelný, se proměnil v hlavní klad snímku a dokonce mě na konci dojal. Spolu se sympatickou a neotřelou Štáfkovo a Koppovo režií a nezaměnitelným stylem už úvodních i závěrečných titulků pro mě jasná pětipalba a bude to možná první český film vůbec, na který půjdu podruhé. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Barsíčka to tehdy nebyla, ale do FC Slavoj Vyšehrad to zase neměl daleko. Nicméně o domovské Spartě, která už nehodlala přivírat oči, se zase začíná šuškat. Nejdřív ale musí vyřešit, že jeho klubu hrozí sestup z druhé ligy, že si půjčil na svatbu od špatných lichvářů, že je jeho tchán zapáleným slávistou, a že se na scéně objevil osmiletý kluk, který má na pindíkovi totožné znaménko jako naše ne zrovna nejostřejší kopačka. U seriálu jsme postupně naráželi na to, že pokud se nešlo „hlouběji“ a s dílčími pointami, fungovat to nebude. A těch záchodových gagů bylo ve finále trochu moc. Film je v tomhle jak přes kopírák. Jen vznikl za víc zlaťáků. Rozhodně nenabídne nějakou sofistikovanou (fotbalovou) satiru, ač odkazy na reálné fotbalové kauzy jsou vesměs moc fajn. Jinak je to ale o hořících penisech, průjmech, zvratcích, létajících psech či obnažených striptérkách a míru únosnosti pokouší opravdu dost. Někdo tuhle všudypřítomnou pokleslost nedá, na druhou stranu české komedie propírají stále to samé, takže Štáfkova sebevzhlíživá guma je svým způsobem vlastně svěžím závanem. A ještě zvládá evokovat dojem jisté velkoleposti, protože načančané je to opravdu slušně. Zatímco Ondřej Pavelka (bohužel) nemá tolik hlášek jako v seriálu, Jakub Štáfek je dál energickým hovadem, baví i podpantoflák Jakub Prachař, ač jen variuje svoje četné výstupy z televizní obrazovky. Bál jsem se dětského elementu, ale nakonec dobré. Je to peklo, je to jednorázovka, má to spád, má to styl, přesto jsem vtipů čekal (mnohem) víc. ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Je nutno přistoupit na to, co to je. Přesto jsou tu vedle fórů pro jednodušší (které sem ale zkrátka patří) i spousta výborných vtipů a i legrácek, kde je potřeba už o fotbale a jeho zákulisí něco vědět. Řekl bych, že to i nese nějaké to poselství. Manželka postavy Jakuba Prachaře hodně pobavila, i vzhledem k tomu, s kým se Agáta tahá dneska. Hlavní děj filmu spoléhá na osvědčenou klasiku, kdy je nějaký extrémní charakter, který funguje mimo realitu, nucen fungovat v normálním světě, něco co známe už třeba z Krokodýla Dundeeho nebo z Bohové musejí být šílení a samozřejmě to funguje znova. Seriál měl výborné první tři díly a pak už to bylo špatný, film se naštěstí drží poměrně nahoře celou dobu a určitě atakuje rekord v počtu VIP osob na place. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

První film, u kterého reklama na Clavin tak perfektně zapadla do kontextu, že vypadala jako jeho zamýšlená součást ... ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Vidět to sám, tak bych se bavil o tisíc procent méně, ve společnosti ale fóry naštěstí fungovaly dobře. Akorát tomu strašně rychle dojde kadence dobrých gagů, a ke konci se trochu nepochopitelně dojíždí ve stylu romantického feel-good filmu. [TV N@VA] ()

Big_Boss 

všechny recenze uživatele

Tak jo, Vyšehrad seriál i jeho filmový pokračování mě fakt bavilo. Musíte ale pochopit, že tohle je velmi ojedinělá věc, protože na světě nesnášim (kromě hromady ostatních věcí) hlavně český filmy a fotbal. Proto mě tak moc překvapilo jak se mi tenhle tuzemskej výrobek trefil do mojí humorný noty. Hlavní postava Lavi je neskutečněj kretén, ale svým způsobem mu nemůžete přestat fandit. Hlavním tématem filmu kromě fotbalu a Laviho kokotin je i nečekané zjištění, že má náš dementní fotbalista osmiletého syna ke kterýmu si musí nějak najít cestu, aby ukázal svojí novomanželce, že dospěl a aby ho samozřejmě vzala zpátky. Vyšehrad: Fylm není žádná chytrá komedie roku, která by měla dostat nějaký ocenění zlatej lev nebo jaký kraviny se to u nás v česku předávaj, ale je to poctivá vypatlanina, která vás bude královsky hodinu a půl v kuse bavit a to i přesto, že fotbalová tématika nemusí bejt pro vás úplně to pravý ořechový. 7/10 ()

Související novinky

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (více)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

21.08.2023

Snímek českého moderátora, baviče a influencera Kamila Bartošky alias Kazmy ONEMANSHOW: The Movie se stal nejúspěšnějším českým filmem v divácké návštěvnosti během premiérového víkendu při uvedení do… (více)

Reklama

Reklama