Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

pytlák

Taková zábavná hříčka, která rychle uteče a zkrátí odpoledne. Kery Conran natočil "béčkový" scénář v "áčkové" produkci a kupodivu to vyšlo. ()

Kamkon

V tomto pojetí neopakovatelný žánr retro scifi, který skvěle propojuje podmanivého Juda Law, trochu slabší Gwyneth Paltrow a nápaditě posmrtně i Laurence Oliviera spolu s Angelinou Jolie, která dokáže překvapit, oživit a vtipně spestřit i předčit hlavní ženskou roli, i když se objeví až ke konci v roli vedlejší. ()

ivan_drago

Můj názor je, že se jedná o velmi povedený a místy naprosto vtipný snímek, jenž je skvěle zpracovaný a odkazuje na dobu, kdy komiksový hrdinové byly ještě v plenkách. ()

Sokkk_y

Nemožné se stalo možným. Aneb jak udělat z komára double velblouda. Tvůrcům se podařilo to, co se poadaří jen málokomu, a to z chabě chuďoučkého příběhu udělat epický (no, to už je možná moc..) snímek, při kterém člověku zůstává rozum stát. Mělo to koule, mělo to pěkné obsazení, mělo to perfektní vizuální stránku. Takže světe div se, ale on je to fakt hodně dobrý film. ()

LiborGondek

Horší kříženec Marvelovských Sci-Fi. Viděl jsem tam prvky z Iron Mana, z Avengers i z Kapitána Ameriky, i když popravdě se spíš ty pozdější snímky inspirovali tímto starším. Ale nutno říct, že je podstatně zdokonalili. Svět zítřka se mi líbil méně než předchozí jmenované a to bez diskuze. Zase ale na druhou stranu musím uznat, že obsazení bylo dobré a tak bych film hodnotil jako solidní průměr. 60% ()

_DAVE_

Paradni dobrodruzstvi v retro stylu ktery tady snad jeste nebyl. Predstavte si zazloutly, mirne jakoby rozmazany obraz jako ve starych Americkych filmech ale z naprosto uzasnymi efekty dnesni doby. Vic asi ukaze gelarie, kazdopadne to prislo jako blesk z cisteho nebe a celkem slusne me to posadilo na zadek.. ()

Raven0

Hravý a naivní snímek, který okouzlý hlavně díky skvělému technickému zpracování. Radost pohledět. Tady si někdo opravdu pořádně vyhrál. A navíc... Jsou tu zlý robůtci a hodná letadélka. Jako bych se vrátil do dětství :-) Prostě paráda. ()

lennyd

Novinářka Polly Perkinsová (Gwyneth Palthrow) se vydává po stopách zmizelých vědců. Zjišťuje, že všichni, co pracovali na tajném projektu nacistů, jsou uneseni - a ve stejné době celý svět trpí pod vpádem obrovských robotů, kteří si neberou servítky a ničí co jim pod ruku přijde. Jen díky odvaze jejího bývalého přítele, pilota Sky Captaina (Jude Law) není Gotham úplně srovnán se zemí - a společně se jim daří odkrývat tajemství vědce Totenkopfa... Sice příběh trochu slabší (tím nechci říct nezajímavý nebo dokonce neoriginální), ale vizuálně naprosto úchvatné - ať již dobové scenérie třicátých let minulého století nebo nádherné tibetské údolí, stejně tak výborné letecké (případně podvodní) souboje. Herecké obsazení mne trochu zklamalo - ať to beru z kterékoliv strany, tak nejlepší mi přišel Giovanni Ribisi v roli Dexe, Angelina Jolie nedostala tolik prostoru, a Jude Law i Gwyneth Palthrow mi tak úplně nesedli (hlavně "slepička" Polly Perkins mi přišla úplně mimo). ()

majxik

Pěkná hudba, krásné zpracování s nenásilným humorem. Kdyby byl příběh jen o trošku lepší nejspíše bych volil hodnocení kolem 4*, bohužel ale příběh to táhne na průměrné 3*. Ale i tak , jedná se o velmi pěknou podívanou. ()

noriaki

Dokud jsem si tenhle film nepustil, ani jsem netušil, jak moc bych chtěl něco takového vidět. Mám rád sci-fi ze zlatého věku a mám rád staré sci-fi filmy. Bohužel tyhle množiny se protínají jen výjimečně. Když vývoj filmové techniky konečně umožnil zrealizovat nápady spisovatelů, žánr už byl někde úplně jinde. Vzniklo pár perliček jako například Forbidden Planet a následně se režiséři přesunuli k novým tématům. A pak přišel Sky Captain. Na první pohled působí jako pravověrné retro, na ten druhý jako film z alternativní reality, v níž snímky ze čtyřicátých let vypadaly přesně takhle. Bohužel je to jen iluze. Kerry Conran natočil typickou pulpovou povídku té doby, za použití stejně zastaralých vyprávěcích postupů a tehdejších filmařských technik. Jestli někdo snímku vyčítá hloupý scénář, měl by nastartovat svůj DeLorean, odcestovat do redakce Astounding Science Fiction a vysvětlit Asimovovi, Heinleinovi, Simakovi a dalším, že se za pětašedesát let doba změnila. Dokud se to nestane, tak nemám proti příběhu jakoukoliv námitku. A když o tom tak přemýšlím, tak ani proti ničemu dalšímu. Top 10 za rok 2004. ()

dANo

Milé prekvapenie mi spravil tento nenápadný film, ktorý som v prvom rade chcel posúdiť ako nejaký zvláštny pokus o nejaký historický komix, ale keď som to začal pozerať, tak som si uvedomil, že je to kvalitné vizuálne dielo, v ktorom je dej až na druhom mieste. Herci ma tiež pozitívne prekvapili, lebo priestor na nejaké dramatické výkony nemali, ale aj napriek tomu boli "uveriteľní"... ()

Brandon

Prehistoričtí roboti v moderním kabátě terorizující obyvatelstvo a k tomu třešinka na dortu v podobě neohrožené vojandy Angeliny Jolie (i s jedním okem je děsně sexy). Co si víc od sci-fi přát :-) ()

Mihail123

Párádna retro atmosféra a perfektná vizuálna stránka...To je asi všetko...A ešte možno "oživenie" Laurenca Oliviera. ()

Danny F.

Perfektní retro filmek plný akce a skvělého příběhu. Za překrásný efektní vizuál stojí za to na tento skvělý filmek kouknout. 85% ()

Trustme

Vítězství formy nad obsahem. Stylizace nádherná, příběh bídný. Nutil jsem se k obdivu, ale většinu filmu se bohužel spíš nudil. Lehce si to u mě napravil závěr filmu: finální fotka pořízená reportérkou Polly. ()

sskrblik

Rád Sky Captainovi prominu jednoduchý a předvídatelný děj. Film je skvěle stylově natočen. Ať už je to barevnost nebo úžasné animace. Celé retro zpracování mě okamžitě chytlo a nepustilo. Prvky sci-fi byly hodně zajímavé, připomínaly starší věděcko-fantastické filmy. Až na ten konec to byl příjemný výlet do smyšlené minulosti. ()

fefee

Tento filmový retro-animák s nútenou umelou animáciou kde postavy hrajú len štafáž pred plátnom ma až tak moc neoslovil... 2,5* ()

davidek

Film je jedna velká triková show. Místama mi ale vadí, že je vidět, že skoro vše je dělané počítačem. A je to opravdu vidět. Ovšem jednooká Angelina Jolie je kouzelná, nápady na efekty skvělý, vtipy taky dobrý a dotažený do konce, ale pět nemůžu dát. ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení