Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

emo

Skvelá, naivná a milo uletená zábava v retro-štýle. Pre mňa asi top filmová udalosť minulého roku! ()

fars

Hm, po vizualni stranco to byla hodne slusnapodivana. A zvukove - to byla jizda, hlavne diky DTS zvukove stope na DVD :-) Presto me ale film nijak nevtahl do deje. Nevim jestli to je tim ze jsem divny, nebo tim ze kdyz jsem se na to dival tak jsem byl strane unaveny a temer jsem usinal, ale nad 3* jit nemuzu. Ale stejne, uz kvuli tomu zpracovani to proste musite videt :-) ()

Šimpy

Vizuální zpracování je jedinečné. Úžasně vytvořená atmosféra, která navodí pocit četby amerických komiksů z 30. let. Mě osobně nejvíce připomínala malby Alexe Rosse v serii Marvels. ()

Jermann

Překrásně vymalovaná barevná futuretro ptákovinka nabitá svižnou akcí a klasickými hrdinskými klišé, kde každý tak mile přehrává, že mi to místy připomnělo LIMONÁDNÍKA. Nejedna ''Zemanovka'' také probleskla hlavou .. ()

papaJA21

Napoprvé jsem chtěl dát málem odpad. Asi jsem nebyl připravený na všechnu tu digitální uhlazenost. Na podruhé o několik let později jsem se docela bavil. První hodina je hodně nápaditá potom to začne trochu upadat. ()

campix

Vizuálně sice velmi zajímavá podívaná, kterou podporuje poměrně hvězdné obsazení, ale to nedokáže zakrýt fakt, že se jedná o hodně výplachovou až skoro béčkovou podívanou. Snaha o rekreaci starých dobrodružných filmů vychází vniveč a nemohu říci, že bych byl ve finále nějak výrazně spokojený. Herci se asi viditelně bavili, ale já nemohu říci totéž. ()

bk81

Příjemná pohádka, u které se člověk nenudí. Už, aby natočili Indyho 4 a hlavně to nepodělali. ()

Splasher

Znáte to, přijde změna tlaku a hned máte "zalehlé" uši. No a když létáte v letadle s Jude Lawem a Gwyneth Paltrow, tak k takové změně tlaku dojde hned několikrát. No a to je škoda, protože stylové to určitě je. ()

Sabrewulf

Opět jeden z těch případů, kdy jsem viděl asi něco úplně jiného než většina zde hodnotících. Vizuálně naprosto odpudivý film. Celou dobu jsem přemýšlel, jestli nemám nějak blbě nastavenou televizi, že přece něco tak hnusného nemůže být úmyslem. Jedna věc mě ale hodně zarazila. Přece když používám blue/green screen, tak čím víc je přefiltrovanější a přeCGIzovaná celková stylizace, tím lépe by měli herci splynout s pozadím, ne? Přitom tady téměř v každém záběru bil blue/green screen extrémně do očí. Celý film tak působil ploše a velmi, velmi, velmi lacině. A hnusně. ()

vesper001

Klišoidní příběh, fantastický vizuál. Pocta starým americkým filmům, počítačovým trikům a technice jako takové. Pro člověka z oboru lahůdka, pro ostatní nejspíš jen retro-sci-fi, zajímavé, ale nejspíš ne zapamatování hodné. ()

ProfesorLotr

Pořád nevím, co na tomto filmu všichni vidí. Ani nechápu, jak mohli herci vlézt do takové blbosti. Samé hvězdy ( Paltrow, Law, Jolie ) a ten film je při tom úplně hloupý. Vám to snad nepřijde jako trapná a béčková napodobenina Indiana Jonese? Už i ty efekty mluví za vše. Pitomost. 45% ()

stOKYi

Áno, mohli to byť vizuálne orgie pred pár rokmi a komixový spôsob natočenia sa mi veľmi páčil. Mohlo by byť takých filmov viac. (zatiaľ som videl asi len Watchmenov, Sin City a ešte jeden film s hrdinom, no nespomínam si na názov). Námet celkom fajn ale ako keby okopírovaný z klasických bondoviek, príbeh nuda a celé mi to prišlo príliš detinské. Správanie postáv nelogické v určitých prípadoch. Hlavný hrdina na komixovku veľmi nudný. Jednoducho to bolo pre deti :) ()

Triple H

Vizuálne spracovanie je samozrejme pre celovečerný film revolučné (nasledovali- Sin City, 300, Speed Racer...) a atmosféra parádne retro. Ale zároveň je dej pomerne nezáživný a miestami nudný. Jude Law takisto nepomáha- nie je zlý, ale on má skrátka príliš jemné črty na to, aby bol ako chlapácky, charizmatický hrdina naozaj dobrý. Ale tá technológia a vizuálna stránka sú naozaj podarené (aj dnes- speptember 2008) a retro sci-fi je tiež neobvýklé (čiže celkom zaujímavé), takže za pokus to myslím stojí. ()

Cedr

Naprosto jednoduchý šablonovitý děj, který se hodí na sledování s přítelkyní (přítelem) kdy svou pozornost nevěnujete filmu, ale spíš svému protějšku - nic vám tady totiž neuteče... tedy nic kromě opravdu povedené vizuální stránky podpořené lehkou nadsázkou. Film tedy splní svůj účel, ale vyjímečným počinem skutečně není, což je veliká škoda. Na první shlédnutí se mi líbil o něco víc, takže si možná jednu hvězdičku přidejte... napodruhé to už ale vážně není ono - jen pěkná vizáž prostě nestačí. ()

hans500

Jednoduše brilantní pocta starým filmům. Je tu vše, desítky odkazů, vynikající atmosféra, perfektní vizuální stránka a výborní herci. Tempo přesně jaké má být. Scénář (v rámci možností slabého příběhu) dobrý. Po technické stránce jeden z nejlepších filmů, zbytek možná slabší ale to nic nemění. Největší pochvala putuje ke Kerry Conranovi, právě díky jeho režii je film tak ohromující. Naprosto souhlasím s tím co napsal POMO. ()

Mr.Ripley

Chcete nalákat houfy lidí do kin? Dejte na poster Angelinu s páskou přes oko a co na tom, že se ve filmu vyskytne sotva dvacet minut. Herecké obsazení, atmosféra a především našlápnutý děj diváka vtáhnou do svého světa a nepustí. Old school akční scífko, které se dnes jen tak nevidí. ()

Magneto

Film sa rozbieha trachu pomalšie,ale ku koncu to kulminuje veľkolepým finále, ktorému predchádza neustále vtipkovanie úžasnej ústrednej dvojice.Tento film je hlavne komédia a garantujem vám,že sa na tom zasmejete viac ako na Shark Tale alebo Shrekovi.Úplne geniálna je Agelina Jolie ako Frankie.Nenormálne sexy a kúzelne rafinovaná.Je to opak ženskej hlavnej postavy,Polly,ktorá je zámerne blbá ako tágo.Jude Law ako Sky Captain po pár scénach nájde ten správny výraz a potom to všetko ide ako po masle.Ajkeď je tento film klišovitý ako máloktoré,vobec to nevadí,pretože sa na nič nehrá.Je to oddychovka ako remeň.Hudba je niečo medzi Supermanom a Star Wars a špeciálne efekty sú v tomto prípade extra špeciálne,ajkeď to nieje nič "groundbreaking" ako sa hovorí...Treba to videť a zažiť.Veľmi zábavné a myslím že koniec uspokojí aj "pseudointelektuálov". ()

senor

Pro mě velmi milé překvapení. Je to samozřejmě vykrádačka filmů jako Indiana Jones atd. a po vizuální stránce se to také nechalo zhusta inspirovat, ale nutno dodat že si to bere jen to dobré. Navíc ten retro look je skvělý a archetypální postavy novinářky, hrdinného kapitána, nebo mechanika/vynálezce jsou ztvárněny z velkým gustem. A ty vtípky jsou vpravdě uzemňující. ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení