Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

raptorrr

Každému, kdo chodí do kina prostě proto, že má rád filmy, se tohle musí líbit. A ta závěrečná hláška podle mě směle konkuruje té z Někdo to rád horké :-) ()

cariada

Poněkud mě na tom vadilo ,že se to odehrává ve 30. letech ,ale jinak to bylo celý takový divný ,ikdyž se to docela nechalo. ()

Nautila

Vizuální žranice a povinná výbava pro všechny retro/steampunk fandy. Příběh je samozřejmě triviální a nenápaditý, ale s něčím složitějším by to už tak nefungovalo. Prostě óda na klasické dobré dobrodružňáky z levných časopisů. Sice jim sem tam v tom vymakaném vizuálu něco ulítlo (kostra, padáky apod.), ale to se dá odpustit. Hlavně díky těm robotům a zeppelinům na začátku, jej! Nic výjmečného to není, ale na 106 min pokocháte oko a o to tvůrcům šlo. ()

Aelita

Jedna z mých oblíbených pohádek. Noir, který je snad stylisticky a obrazově dokonalejší než noiry 30.-50. let. ()

baaaja

Tak tohle mě teda vážně nenadchlo...očekávala sem od toho dost a tohle bylo ještě horší než nic moc. Tyhle filmy, kde všechno podezřele zapadá do sebe a všechno hlavním hrdinům tak pěkně vychází a je přesně vidět kdy na ně kdo kde zaútočí, fakt nesnášim... ()

Crawler-D

Svět zítřka není přelomové dílo a hlavní jeho chybou je, že nemá potřebné kouzlo, kterým by se zapsal do srdcí miliónů diváků. A i přes nepříliš vyvedené triky (kterých je tedy 99,9% filmu), je Svět zítřka inovativní dílo v záplavě stereotypních filmů. ()

Trainspotter

New York, 30. léta: Útok neznámých kovových velemonster a únos vědeckých špiček předznamenává velký připad pro Sky Captaina a jeho přátele... Sice trošku naivní, ale přesto efektivní námět (který tak ale dokresluje atmosféru oné doby) spolu s téměř dokonalou vizuální stránkou snímku, je velice zdařilým počinem a vytváří slušnou podívanou. ()

DruidKarel

Nádherná Angelina Jolie a Gwyneth Paltrow odvedli svou práci (hlavně Angelinin půvab) a dá se říct, ten film má i docela slušnej nápad. Není to žádnej přepych, ale jsou tam i fakt povedená místa. Hodně se mi líbil styl retro, jakým na mě působí. Pro hráče hry B.I.O.S.H.O.C.K. jednoznačná volba. Je to vážně dobrá podívaná. ()

ifa

Jsou filmy, které příběh potřebují a jsou ty, kterým jeho absence nevadí. Svět zítřka je pěkný kousek filmové pásky sám osobě, už jen prostředí vyhrává na celé čáře.Nečekejte tedy oslňující příběh, ale vizuální podívanou. ()

Džef!

Jedná se o docela slušný kousek, ve kterém jsou smíchány snad všechny žánry a doby. A překvapivě to tady docela funguje. ()

C0r0ner

Nepochybně je to paralela na Verneovo Ocelové město, která se sice předlohy drží poměrně volně, ale přesto je děj v mnohém podobný. Vizuál je hypnotický (v roce 2004 jsem valil oči) a celkově to je velmi zajímavá záležitost po všech stránkách, která byla jenom trochu zdlouhavá na to, abych mohl dát plný počet hvězdiček. 85% ()

Flynn

Bezesporu zajímavá podívaná. nezvyklé filmové efekty a tradiční zápletka hrdina zloduch. Jen jsem byl dost zakočen velikostí role Angeliny, docela jsem se na ni těšil a ona tam v podstatě měla jen takovou malou vedlejší roli. Hlavně že s ní byly zase plné plakáty, ale film je to i tak zajímavý. ()

Wormboy

Dielo krasne po vizualnej stranke, avsak chabe co do obsahu. V podstate ide o "retrofuturistickeho:)" Indyho a predovsetkym o vydareny zlepenec tych najsladkejsich a najopozeranych klise, aky som videl po velmi dlhej dobe, avsak Conran naraba so zabehnutymi kojami tak nezne, ze to vobec nevadi a skor potesi. Filmu vsak ku koncu dochadza dych a aj preto (+slaba dejova linia) davam slabsie 4*. ()

zette

Tak u tohoto filmu vazne moc nevim, co si myslet. Ze je to fantasmagoricka blbost je jasne, na druhou stranu ale nijak nenudi a o akci nouze neni. Pribeh je sice desne jednoduchy, az stupidni, zase to ale vynahradi celkem hezke ztvarneni. Polly Perkins jsem od samotneho zacatku nesnasel, co by ale byl film bez ni ( Paltrow to zahrala skvele )? Proste takovy nejaky film, koukatelny, celkem originalni ale jednou stacilo. ()

Sammya

Ze začátku jsem na to jen fascinovaně zírala, protože, to si řekněme na rovinu, co do vizuální stránky je to vážně perfektní, a ta první akce s roboty pochodující po ulici mě vážně dostala. Když jsem se přenesla přes to, že nechápu, kde se tam vzala ta alternativní minulost a prostě to přijala, krom efektů mě to dál ale už moc nebavilo. Příběh je docela jednoduchý, místy až absurdně stupidní, a ne proto, že by to bylo sci-fi. I sci-fi má svou logiku, tohle ji tedy občas němělo. Musím uznat, že nápad je opravdu zajímavý a měl velký potenciál, ale tohle prostě bylo všechno moc překombinované a byl z toho chaos. Slaboduchý scénář se chílemi nedal poslouchat, ale chemie mezi Judem a Gwyneth to docela zachraňovala, jejich špičkování bylo výborné a na konci, jak si dali do držky, jsem se konečně zasmála. Jedinou vtinpu hlášku má ovšem Jude úplně na konci filmu. Edit: To si vážně tvůrci myslí, že mi přijde normální běhat celý film v lodičkách na jehlách, džunglí, na strojích na zemi, ve vzduchu....? ()

Martrix

Je to moc pěkně stylizované, hravé a zcela záměrně blbounké přesně tak, jak by si kluk v 70-tých letech minulého století představoval. Jsem velký požerák sci-fi a tak si troufám říct, že o tomto žánru něco vím. Svět zítřka není jakožto pseudokomixárna v žádném ohledu horší, než byla třeba Liga výjimečných, která je co se děje týče, stejně škvároidní. Gwyneth Paltrow i Jude Law zapadli do děje úžasným způsobem a mají velký podíl na tom, že tu cílenou nadsázku nepochopilo jen pár zabedněnců. I když připouštím také možnost, že to tvůrci mysleli vážně. Ale...já myslím že ne a i kdyby snad ano, tak se film jim navzdory stejně povedl :o) Kvůli takovým filmům vznikl vynález zvaný popcorn combo-5 litrů. ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení