poster

Dobrý Will Hunting

 • USA

  Good Will Hunting

 • Slovensko

  Dobrý Will Hunting

Drama / Psychologický

USA, 1997, 126 min

Komentáře uživatelů k filmu (854)

 • golfista
  *****

  Výborný scénář dvou mladíků, kteří ještě navíc sympaticky bojují s Robinem Williamsem o nejlepší herecký výkon (tedy Matt Damon). A k tomu ke všemu ještě skvělá muzika ! Můj velmi oblíbený soundtrack.(5.1.2003)

 • kleopatra
  *****

  Nejvíc si cením, jak ty dva chlapi při svém mládí mohli napsat tak "zkušený" scénář. Nejde jen o slovíčka, jde o celou myšlenku ohledně geniality konfrontované se zažitou zkušeností. Hovor, který vedou Matt a Robin na lavičce o tom , jak načíst, "vyfotit" si do paměti, naposlouchat, odkoukat je jedna věc, ale zažít cosi na vlastní kůži, nechat se tím poznamenat ať v dobrém či zlém, je věc úplně jiná ..... to pro mě byl nejpohnutější okamžik filmu.(24.7.2005)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 : Herec VR - Robin Williams, Scénář + 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Matt Damon, Herečka VR - Minnie Driver, Střih, Hudba, Píseň - "Miss Misery" . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(22.2.2004)

 • Lima
  *****

  Klobouk dolů před Affleckem a Damonem a jejich inteligentním a emocionálně silným scenářem. Naprosto zasloužený OSCAR. Při scéně, kdy v parku na lavičce promlouvá Robin Williams k Damonovi, vždy žasnu nad silou Williamsova monologu.(13.6.2002)

 • Gemini
  *****

  Tak skvělý scénář se vidí málokdy. A ještě k tomu od takových dvou cucáků:). Ne, vážně - nevím, kdo si Oscara zasloužil víc, jestli Matt Damon, Robin Williams, Stellan Skarsgard nebo Minnie Driver (ano, já vím, že by nebyli ve stejné kategorii:)). Ale opravdu hráli tak, že mě to vzalo za srdce. Dokonce i Ben Affleck ve svojí malé, ale nezapomenutelné roličce perlí. Připočtěte si hudbu od Dannyho Elfmana a je to tutovka. A tím končím, sorry hoši, ale musím se dvořit dámě.(18.3.2003)

 • Matty
  ****

  V rozporu s množstvím bolestivých témat (neschopnost začlenění do společnosti, vyrovnávání se se ztrátou bližního, traumatizující dětství) podivuhodně bezbolestný film, který na konci vyšumí do prázdna a nezanechá větší dojem. Nabízí se srovnání s mnohem přesvědčivěji vystavěnou Společností mrtvých básníků, ve které hrál Williams podobnou figuru moudrého rádce, který mladému hrdinovi pomáhá najít správný životní směr. A je to právě Williams, díky němuž film po půlhodině konečně ožije. Jeho dialogy s Damonem mají jiskru, kterou ostatním konverzacím schází a je z nich zřejmé, proč chce zkušený psychiatr arogantnímu hajzlíkovi, který je zároveň tak trochu génius, pomoct. Ostatní postavy jdou Willovi přes jeho nesnesitelnou povahu vstříc prostě proto, že si to žádá scénář. Nevýraznost konce je dána také neuspokojivým řešením příliš velkého množství rozehraných konfliktů (třídní a intelektuální rozdíly, odlišný způsob výchovy). Nakonec stačí „být svůj“ a ono už to nějak půjde. Zároveň si říkám, že Affleck s Damonem a Van Santem ve většině ohledů zvolili rozumný kompromis mezi formálně svěžím, v jádru velmi autentickým devadesátkovým indie filmem (např. snímání herců ve velmi dlouhých detailních záběrech) a neškodným mainstreamovým crowd-pleaser dramatem, vysoustruženým tak, aby vyhrávalo ceny a nikomu moc neublížilo. 75% Zajímavé komentáře: Hal_Moore, Lukoye(22.12.2005)

 • Radyo
  *****

  Člověk by skoro nevěřil, že tenhle scénář stvořili dva mladí talentovaní herci. Bravo, pánové. A stejně tak bravo i za konečný výsledek jejich scénáristického a hereckého snažení. Jen tak dále.(13.8.2002)

 • Malarkey
  ****

  Vůbec se nedivím, že Robin Williams za tu roli psychiatra dostal Oskara. Z jeho pusy to bylo co slovo, to moudro a nešlo ho neposlouchat a zároveň si jeho výkon neužívat. Také ale překvapili Matt Damon a Ben Affleck. A to v době, kdy by to do nich nikdo neřekl. Na hlavě hára jak holandští přistěhovalci, v hlavách mládí a přesto dokázali napsat tak parádní a těžkej scénář plnej pravd. Ta, kdy se Will Hunting začne na pohovoru rozčilovat na ropné společnosti, to mě opravdu dostalo.(15.8.2014)

 • Djkoma
  *****

  Krásný, lidský, klidný, pohodový a živý film, který tu dlouho chyběl.(11.7.2004)

 • T2
  *****

  Rozpočet $10miliónovTržby USA $138,433,435Tržby Celosvetovo $225,933,435║ Tak teda scenár Matt Damon a Ben Affleck no to sa teda pekne vyšvihli, šikovný, fakt výnimočné dielo, silný film. /100%/(28.6.2005)

 • Marigold
  ****

  Pěkně to ti fešáci napsali, sice hezky povrchně a kde nestačila psychologie, tam to vylátali nějakou tou osvědčenou frází typu "následuj své srdce", ale nakonec tohle drama o hledání smyslu života nabízí i docela dojemné rozuzlení. Navíc Van Sant to zrežíroval jemně, s citem a velkým prostorem pro výborné herce... I když Dobrý Will Hunting bublá jako prostoduchá limonáda, dovede pobavit a decentně zasáhnout.(9.6.2009)

 • AngelAngie
  ****

  Výborné.(30.5.2008)

 • Rob Roy
  ****

  Moc pěkný psychologický film zabývající se tématem života tak trochu jiných lidí ( tím nemyslím postižených, ale geniálních ). A taky o tom, že volba, jaký život budete žít, je jenom na vás. Jedna z mála rolí ( když se nad tím tak zamýšlím, tak vlastně jediná ), kde je dobrý i Ben Affleck - výborně napsaná postava. Scénář je po právu oscarový - to flákání se skupinky přátel po městě, popíjení piva, vyprávění vtipů, kecání o holkách, frajírkovství Bena Afflecka - to je život ( Affleck a Damon asi čerpali inspiraci ze svého ) a navíc mi to trochu připomnělo i můj. Navíc tu jedna pěkna studentka Harvardu ( Minnie Driverová ) říká dobrej sprostej vtip - to jsem snad ještě v žádném filmu neviděl.(10.3.2004)

 • mandes
  *****

  rozpocet ? trzby $:225,933,435 celosvetovo(29.10.2006)

 • TheMaker
  *****

  Chtěl bych se s Mattem Damonem a Benem Affleckem setkat. Takhle výborný scénář se málokdy vidí. Jde vidět, že jsou oba dva velmi inteligentní lidé s velmi kvalitním pohledem na svět.(31.12.2008)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Danny Elfman: 1. Between The Bars - Elliott Smith [1:09] ,2. As The Rain - Jeb Loy Nichols [4:51] ,3. Angeles - Elliott Smith [2:55] ,4. No Name #3 - Elliott Smith [3:10] ,5. Fisherman's Blues - The Waterboys [4:19] ,6. Why Do I Lie? - Luscious Jackson [3:27] ,7. Will Hunting/Main Titles - Danny Elfman [2:41] ,8. Between The Bars - Elliott Smith [2:21] ,9. Say Yes - Elliott Smith [2:15] ,10. Baker Street - Gerry Rafferty [4:08] ,11. Somebody's Baby - Andru Donalds [3:10] ,12. Boys Better - The Dandy Warhols [4:32] ,13. How Can You Mend A Broken Heart - Al Green [6:18] ,14. Miss Misery - Elliott Smith [3:12] ,15. Weepy Donuts - Danny Elfman [3:48],(8.6.2011)

 • Subjektiv
  **

  Dobrý Wille, ty jsi tak dobrý! Při vší své genialitě ses rozhodl mít nepříliš dobré sociální schopnosti a být nepoužitelný pro život. Krásně jsi tak překlenul to sociálně-intelektuální napětí mezi těmi, kterým to myslí hodně a těmi, kterým to myslí málo. Dobře tomu tak, frustrace z toho, že někdo zvládá zapadnout i vyčnívat zároveň se nedá unést. Musíš nás nejdřív respektovat a vážit si nás, abychom tě oslavovali! Kdo jiný pak by ti mohl vdechnout lidství a cit, než psycholog, který se snaží každého dojmout romantickými řečmi? Vím, vím! Láska k pěkné dívce - až tu najdeš, tak se najdeš!(19.12.2010)

 • novoten
  *****

  Psychologicko-romantická lahůdka, která mě v mých čtrnácti zaskočila nepřipraveného a dost dlouho jsem z ní pak myšlenkově čerpal a ztotožňoval se s Willem. Později jsem sice odstoupil od nekritického uctívání, ale vždycky budu obdivovat nápad dvou mladých chlápků, kteří si svým životním dílem předplatili hollywoodskou kariéru. Nejlepším na tomto filmu však zůstává životní role Robina Williamse.(27.5.2006)

 • tron
  ****

  „To je možné. Ale aspoň nebudem žiť ako papagáj.“ Výborný film podľa scenára kamarátov Matta Damona a Bena Afflecka, pre ktorých bol úspech tohto teoreticky nezávislého filmu vstupenkou do veľkého sveta Hollywoodu, kde sa každý z nich umeleckej výzve postavil čelom, hoci s takými aj onakými výsledkami. DOBRÝ WILL HUNTING má veľmi peknú atmosféru inak smutnej robotníckej štvrte, kvalitné herecké obsadenie (Driverová, Skarsgård) a zrejme jeden z najkrásnejších výkonov smutného klauna Robina Williamsa. Výborný humor, štipľavé dialógy (vtip Minnie Driverovej o babičke a dedkovi) a skvelé scénky, ktoré v nás budú ešte dlho rezonovať (poníženie namysleného študenta, psychiatrov preslov na lavičke, dojemné finálne "kráčanie od prázdneho domu" vynikajúceho Bena Afflecka). Príbeh pôsobivo, inteligentne a s pietou, rozpráva o ľuďoch takých talentovaných, až tým deštruktívne ubližujú samým sebe a okoliu, ktorému na nich ešte stále z posledných síl záleží.(1.11.2004)

 • B!shop
  ****

  Docela prekvapeni, od filmu ke kterymu napsali scenar Matt Damon a Ben Affleck jsem moc necekal, ale musim priznat, ze se jim to povedlo. Damon ukazal, ze fakt umi hrat, Affleck moc prostoru nedostal a mozna je to tak dobre a Robin Williams predvedl svuj standartne dobry vykon, jen mi prislo, ze vypada trosku jako hodnej strejda a ne chlapek co je porad mimo z toho, ze mu umrela zena. Docela me prekvapil Stellan Skarsgård v roli ucitele, protoze to zahral fakt vyborne. Hudba od Dannyho Elfmana je tradicne nadherna. Jedine dve vytky k perfektni rezii a scenari jsou, ze mi prislo jako by film nevedel co je zac. Chvilema dobra komedie a chvily drama. Asi to byl zamer, ale meli to lip skloubit. A ten predvidatelnej konec - to, ze splni Affleckovi prani i to, ze se vybodne na praci a pojede za holkou mi bylo jasny uz tak pul hodiny pred koncem filmu. Nicmene ty dve hodiny prijemne utekli a ja se nenudil, ale na 5* to nebude.(25.4.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace