Detroitský policista Axel Foley svému nadřízenému, inspektoru Toddovi, radost vskutku nedělá. Přestože je vynikající detektiv, používá poněkud svérázné a pravidlům se vymykající metody, které přivolávají na hlavu jeho šéfa hromy a blesky z vyšších míst. Právě hodlal zatknout pašeráky cigaret a půjčil si k tomu účelu celý náklaďák, který policie nedávno zabavila. Sám vystupoval v roli jejich prodejce. Následovala divoká honička s policií, která způsobila značné škody… Todd naposledy varuje: příště půjde Axel rovnou cestou na ulici. Doma na něj čeká nejlepší kamarád Mike Tandino, který se právě vrátil z vězení, odkud ho předčasně propustili. Má u sebe balík cenných papírů a zdá se, že zločineckou kariéru nehodlá jen tak opustit. Kamarádi se spolu napijí, a když se vracejí domů, na chodbě Axela omráčí dva muži, z nichž jeden pak Mikea chladnokrevně zastřelí. Axel žádá Todda, aby mu případ přidělil, ten ale odmítá. Tak si Axel alespoň vezme dovolenou. Mike mu sdělil, že po propuštění z vězení mu pomohla jejich společná kamarádka Jenny Summersová, která teď v Beverly Hills pracuje v galerii. Navzdory Toddovu výslovnému zákazu se o případ zajímat jede Axel – v rámci své dovolené – do Beverly Hills, kde vyhledá Jenny. Chce si promluvit s majitelem galerie Victorem Maitlandem. Ten ho ale nechá surově vyhodit, jakmile jen zmíní jméno Mikea Tandina. Axela zatýká policie, která se brzy dozvídá, že má před sebou kolegu. Seržant Taggart a začínající detektiv Billy Rosewood dostávají za úkol Axela – za něhož zaplatí Jenny kauci – sledovat, Axel se jich ale brzy zbaví… Jede s Jenny do skladu, kde Maitland našel Mikeovi místo. Okamžitě si všimne balíků cenných papírů – stejných jako měl Mike –, které dva muži kamsi odvážejí. Ukáže se, že jde o sklad svobodného obchodu, kde si Axel zahraje na inspektora, který přijel na kontrolu, a vyžádá si seznam zboží a zásilek, jež skladem procházejí. Taggart a Rosewood na něj mezitím čekají před luxusním hotelem, kde se ubytoval. Axel je dobromyslně pozve do striptýzového baru, kde dojde k pokusu o loupež. Zůstane ale pouze u pokusu, a to zejména díky Axelovu pohotovému zásahu. Ten se před poručíkem Bogomilem pokouší svou úlohu zlehčit a zásluhy přičíst Billovi a Taggartovi. Ti ale prozradí pravdu. Jsou z případu odvoláni a Axela mají nadále sledovat jiní dva policisté... (TV Prima)

thunnus

Klasika osmdesátých let. Jednoduchý příběh o poldovi, který jde pomstít kamarádovu smrt, je přímo nabalený směsí vtipů i akčních scén. Eddie Murphy ve filmu září, jeho ze všeho se vykecající policajt je k sežrání, a Judge Reinhold v roli nervozního poldy se taky nezapře. Nezapomenu hlášku: "Ruce vzhůru!" "Ještě jednou zařveš a zastřelím tě sám!" (edit tak už jsem to konečně viděl v origi) - Police! You do that again and I shoot you myself!. Skvěle natočená akční komedie, která se nebere vážně, logicky skřípe (viz chlápci se samopaly, kteří se během kropení netrefí ani jednou a Axel jednou přesnou ranou je zkosí) a občas se najde i technická chyba (např. axel dvakrát praští stejně chlapa, který přesně stejně odpadne, Victor Maitland střílí z dvou různých zbraní ve stejné scéně), ale film šlape geniálně a člověk se prostě baví. Měl bych k tomu jen dvě poznámky: Všiml jsem mnoha homosexuálních narážek, zvláště v originální verzi, (nejen Ramon a banánová scéna, ale i další) nic proti tomu více méně nemám, jen přemýšlím, proč byly zakomponovány, jestli film na to chtěl v ještě poměrně úzkoprsých 80-tých letech upozornit, protože všechny postavy této orientace jsou ve filmu kladné, nevím, možná tím chtěli něco říct. Druhá věc, která mne zaujala, byla, že kromě závěrečné scény přestřelky ve filmu téměř neteče krev, i záporáci mají trochu úctu před lidským životem - protože ve scéně ve strip baru/ahoj Phile, by určitě Foley dostal jednu do ksichtu a i to, že ho na začátku ušetřili, mělo něco do sebe. Inu 80. léta... Jinak je to skvělý film, kecací scény, které prý byly často doimprovizovány, Murphyho praštěný smích, nadhled, skvělé nápady, tempo, to vše z toho dělá klasiku. ()

Ideatore

Původně jsem měl 4 hvězdičky, ale včera jsem to zas už asi po stopadesátýprvní viděl a nevim čim to bylo, ale já jsem se smál, tak jsem si řekl, to neni samo sebou a drobet jsem to přehodnotil. ()

Greg25

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, spojující prvky komedie a krimi je dnes už teméř legendárním filmem a ukázkou, že spojení komedie, krimi, vtipného scenáře, dobrého děje, zdařilé režie a oslňujících hereckých výkonů jde. Kromě toho Eddie Murphy zde exceluje a dokazuje, že byl a já si myslím, že i dodnes je dobrý komik, i když pravda, jeho komediální filmy rozhodně nejsou to co bývaly. ()

memoman

Skvělá kultovní kriminálka,kde Eddie Murphy zazářil jako hravý hláškující policista,prožívající kontrast mezi prací v divokém Detroitu a prací mezi smetánkou v Beverly Hills. Parádní akční scéna na začátku,a spousta humoru a jemného napětí po zbytek filmu s nezapomenutelným hudebním motivem. ()

Andresito

Nejlepší Murphyho film, na kterém je skvěle vidět, jak natáčení všechny bavilo, a jak moc se při něm improvizovalo. Hlavní zápletka ujde, film je podkreslen moc fajn hudbou, ale o to tady přece vůbec nejde. Jde o Eddieho hlášky a hlavně o ty jeho xichty, které nepřekoná ani gumák Jim Carrey. 90% ()

WinstonS

Naprostá komediální klasika a dokonalá reminiscence 80. let. Eddie Murphy nikdy poté nebyl tak nedolatelný, jeho gagy mě rozesmějí při každé repríze. Přitom je často sám vymýšlel během natáčení, od režiséra dostal volnou ruku k improvizaci a filmu to evidentně šlo k duhu. ()

Chevees

Dobrý scénář - má to akci, má to vtip a herci jsou také výborní. Skvělé ztvárnění protikladů policajtů z Beverly Hills a Axela Foleyho - snad nejlepší role Eddieho Murphyho. ()

Gastovski

Jedna z mála komedií kde Eddie Murphy exceluje. Film má šmrnc, spoustu vtipných hlášek a okamžiků. Jedna z nejlepších krimikomedií. ()

Morico

Nemůžu dát jinak než plnej počet, tohle to je prostě klasika, která nezklame ani po x-letech po x-té projekci. A ústřední song jakožto originál je bez pochyb legendární. ()

fisus

Nebýt dabingu Oldřicha Kaisera,dal bych asi jen 4 hvězdičky,ale ten hlas k Eddiemu dokonale sednul.Navíc si myslím,že tenhle film patří ke kultovním akčním klasikám,takže zaslouženě 5 hvězdiček! ()

Wardan

Jedna z osmdesátkových klasik a hlavně Eddie Murphy v jedné ze svých nejlepších rolí. Skvělá režie, kvalitní scénář, neodolatelný humor v podání fajn lidí a dokonce i ta akce je dobře udělaná. Miluju ty scény ve kterých se Axel F prokecává k ubytování v hotelu,k prohledání skladu a další. Se Záměnou a Cestou do Ameriky nejlepší Murphy vůbec (když nepočítáme jeho Oslíka ve Shrekovi). ()

ASSBURGER

Táto klasická stará komédia je pre mňa veľmi známa,pametám si ako som na to pred piatimi rokmi stále pozeral. Proste bomba čerešnička na torte Eddie Murphyho. Ako inak v tomto filme Eddie bol zase smiechom prevládajúci policajt. Príbeh je naozaj veľmi dobrý a tento film je pomerne aj celkom obľúbený takže 5/5 definitívne rozhodnutie............. ()

Bozvav

Jeden z nejlepších filmů osmdesátých let. Eddie je skvělý komik a v této době byl v naprosto perfektní formě. Sexy chlap s pořádně prořízlou pusou. Super hudba, scénář i dialogy. Za mne plný počet i po letech. ()

zdeny99

Úvodní scéna směle předčí i tu nejakčnější z celého seriálu KOBRA 11. Ten kamion prchající před policejními vozy, který to narážel do jednoho auta za druhým, byl prostě parádní. Geniálně akční start a precizně provedená práce kaskadérů. K tomu všemu vzadu na dveřích kamionu zavěšený Axel Foley coby Eddie Murphy. Právě on je tím, proč se podívat na tuhle kriminálku z osmdesátých let. Zbytek filmu už tak akční totiž není, ale Eddie Murphy ten film prostě drží svojí prostopášností největšího frajera, vyřídilkou a svého způsobu lajdáctvím. Ve svém žánru to patří k absolutním vrcholům. Není to tak akční (kromě úvodní scény) jako SMRTONOSNÁ PAST. Spíše se to podobá SMRTONOSNÉ ZBRANI, ovšem díky Eddie Murphymu je to o hodně vtipnější. [19658. hodnocení, 388. komentář, 82%, 904. nejlepší film] ()

warrenur

Nikdy nehynuca akcno-komedialna klasika, ktoru som v detstve zral. Teraz, snad po 20tich rokoch, som zacitil potrebu si znovu zrelaxovat na sluzobke. A ze sa to pri genialnom soundtracku a sympatackom, rehotajucom Axelovi - Murphymu vyplatilo. Vtipne situacie, nahanacky v uliciach, vystrelky, ci kolegialne dotahovacky s policajnymi partakmi boli korenim v inych kuskoch este dlhe roky po tomto uspesnom filme. Odporucam, ci uz z nostalgie alebo nedajboze i mladsim divakom a divackam, ktorych tato vynikajuca trojdielna seria obisla. 80% ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (více)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (více)