Detroitský policista Axel Foley svému nadřízenému, inspektoru Toddovi, radost vskutku nedělá. Přestože je vynikající detektiv, používá poněkud svérázné a pravidlům se vymykající metody, které přivolávají na hlavu jeho šéfa hromy a blesky z vyšších míst. Právě hodlal zatknout pašeráky cigaret a půjčil si k tomu účelu celý náklaďák, který policie nedávno zabavila. Sám vystupoval v roli jejich prodejce. Následovala divoká honička s policií, která způsobila značné škody… Todd naposledy varuje: příště půjde Axel rovnou cestou na ulici. Doma na něj čeká nejlepší kamarád Mike Tandino, který se právě vrátil z vězení, odkud ho předčasně propustili. Má u sebe balík cenných papírů a zdá se, že zločineckou kariéru nehodlá jen tak opustit. Kamarádi se spolu napijí, a když se vracejí domů, na chodbě Axela omráčí dva muži, z nichž jeden pak Mikea chladnokrevně zastřelí. Axel žádá Todda, aby mu případ přidělil, ten ale odmítá. Tak si Axel alespoň vezme dovolenou. Mike mu sdělil, že po propuštění z vězení mu pomohla jejich společná kamarádka Jenny Summersová, která teď v Beverly Hills pracuje v galerii. Navzdory Toddovu výslovnému zákazu se o případ zajímat jede Axel – v rámci své dovolené – do Beverly Hills, kde vyhledá Jenny. Chce si promluvit s majitelem galerie Victorem Maitlandem. Ten ho ale nechá surově vyhodit, jakmile jen zmíní jméno Mikea Tandina. Axela zatýká policie, která se brzy dozvídá, že má před sebou kolegu. Seržant Taggart a začínající detektiv Billy Rosewood dostávají za úkol Axela – za něhož zaplatí Jenny kauci – sledovat, Axel se jich ale brzy zbaví… Jede s Jenny do skladu, kde Maitland našel Mikeovi místo. Okamžitě si všimne balíků cenných papírů – stejných jako měl Mike –, které dva muži kamsi odvážejí. Ukáže se, že jde o sklad svobodného obchodu, kde si Axel zahraje na inspektora, který přijel na kontrolu, a vyžádá si seznam zboží a zásilek, jež skladem procházejí. Taggart a Rosewood na něj mezitím čekají před luxusním hotelem, kde se ubytoval. Axel je dobromyslně pozve do striptýzového baru, kde dojde k pokusu o loupež. Zůstane ale pouze u pokusu, a to zejména díky Axelovu pohotovému zásahu. Ten se před poručíkem Bogomilem pokouší svou úlohu zlehčit a zásluhy přičíst Billovi a Taggartovi. Ti ale prozradí pravdu. Jsou z případu odvoláni a Axela mají nadále sledovat jiní dva policisté... (TV Prima)

Autogram

Policajt s netradičnými metódami a mimoriadne výrečný provokuje nielen zločincov, ale aj svojich šéfov. Výsledok je ako inak úspech, možno aj preto, že sa nezabudlo na to, že každý správny americký vyšetrovateľ musí aspoň raz navštíviť striptízový bar a tentokrát to nie je iba pársekundová záležitosť. ()

Georgex

Eddie Murphy jako upovídaný černý detektiv Axel Foley je nejspíše Murphyho nejlepší rolí. Celý film staví hlavně na vtipu, kde hlavní hrdina pomocí ostatních chrlí jeden fór za druhým. Axel je nejspíše nejukecanější detektiv na filmových plátnech. Člověk by si řekl, že při takovém množství hůmoru již není možná pořádná akce, nicméně tento film jí má dostatek. Vtipné dialogy, parádní soundtrack, solidní akce a Eddie v nejlepší formě, to jsou hlavní plusy tohoto filmu, u kterého se nejen zasmějete, ale i skvěle odreagujete. Moje hodnocení 85% ()

venca163

V dětství můj oblíbený žánr: akční krimi komedie! Nedávno jsem to zahlíd v telce a řekl jsem si "tyvole ono je to pořád dobrý"! Oblíbené prostředí (80. léta USA), kvalitní zpracování i zábava, Eddie Murphy ještě když nebyl trapnej. Někdy si to dam klidně znova. (75%) ()

Raccoon.city

Axel Foley je legenda a táto rola preslávila Eddie Murphyho a kto by nepoznal výborný ústredný hudobný motív...Videné v kine za komanča a stálo to zato. ()

jefff

Klasika, která má své mouchy a celý ten příběh je vlastně šíleně primitivní až běda. Ale Murphy to táhne svým charismatem a celkově je casting zdařilý. Akorát ta hudba je až na kultovní ústřední melodii fakt brutální. ()

lskala

Pokud budu brát Murphyho komedie v globálu, tak u téhle jsem se nasmál skoro nejméně. Například oproti Zamilovanému profesorovi, kde jsem se smál od začátku dokonce, je to slabota co se týče vtipů. Prostě jako mladšího mě to bavilo podstatně lépe. 35% - 2** ()

Sdoom

Klasika 80. let, kterou nelze nemít rád. Eddie Murphy svým charismatem utáhne klidně celý film sám, ale i obsazení vedlejších rolí je celkem fajn, navíc je tu nezapomenutelné hudební téma a parádní atmosféra. Takže i přes slabší dějovou linku jsem se celou dobu dobře bavil a o tom to je. :-) (HD, orig.) ()

Maynard.

Nestárnoucí komédie, která mě nikdy nenechala na hoičkách a ani nikdy nezklamala.Axel Foley je dneska už dávno kultovním hrdinou 90´ let. Teď na to čučím, že tomuhle filmu je stejně jako mně. Takže už je to docela stará vykopáfka :o). Jedničku a dvojku pavažuju za nejlepší filmy s Eddiem, dál už mě jeho tvorba nikterak neoslovuje. Tady mě baví uplně v každý chvíli a to samý se dá říct o dvojce. Ze všeho se krásně vykecá a je s ním prča. A navíc mi ani nevadí, že je to černoch. Nic teda proti černochům, pro mě je černoch stejnej jak cikán :o)) ()

bari68

Eddie Murphy vo svojich prvopočiatkoch je narozdiel od jeho súčasných brakov ešte vážne dobrý,čo sa týka vtipu a jeho komických čísel.Navyše skvelý soundtrack,takže výsledok je viac než dobrý. ()

Wally

Musím se smát tomu, čemu jsme se kdysi smáli....ukecaný rádoby zábavný černoch už ve filmech moc netáhne, což pochopil už i Will Smith apod. Nicméně se jedná asi o nejpovedenější film E. Murphyho a z nostalgie přidávám ještě jednu hvězdu. ()

xaver

Trochu ohraná deska o svérazném detektivovi, který je noční můrou pro nadřízené, tentokrát pojatá jako komedie. Nutno uznat, že komedie celkem zdařilá. První a zřejmě i nejlepší ze série o policajtovi z Beverly Hills. Hodnotím mezi 3 - 4. Ale s ohledem na spoustu dalších, daleko lepších filmů se přikláním ke slušné trojce. ()

HiddenDragon

Dalsi z klasik z roku meho narozeni. I kdyz mam rozhodne radsi obe mladsi serie "Smrtonosnou zbran" (1987) a "Smrtonosnou past" (1988), tahle akcni policajtska komedie s Muprhym take nepatri do stareho zeleza a je koukatelna v jakekoliv dobe. Ze spinaveho prumysloveho Detroitu s cernosskymi ghetty, kde dela Axel Foley sverazneho detektiva a kde mu jednoho dne zastreli kamose z detstvi, se dostavame do luxusniho a sporadaneho Beverly Hills, kam Foleyho vedou stopy a kde jak sam rika "asi vsechno ridi roboti" :) Pravidla, presne dane postupy, ucta k nadrizenym...to vsechno jim se svou nevymachanou hubou totalne zboura a je to misty desna prca :) Netusim, jestli bych to stihal s titulkama, protoze Murphy aka Oslik ze Shreka ma v puse proste kulomet, ktery kdyz spusti, je to narez :) Foley je zkratka sympatak a zapletka tocici se kolem podivneho umeleckeho magnata Maitlanda je taky fajn. Samozrejme nesmime zapominat na legracniho Rosewooda (Reinhold), ktery si asi jako jediny uziva noveho prichoziho, zatimco vsem ostatnim pritomnost Foleyho dela jen vrasky na cele :) No a jako bonbonek ze soundtracku slavna main theme "Axel F". ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (více)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (více)