Detroitský policista Axel Foley svému nadřízenému, inspektoru Toddovi, radost vskutku nedělá. Přestože je vynikající detektiv, používá poněkud svérázné a pravidlům se vymykající metody, které přivolávají na hlavu jeho šéfa hromy a blesky z vyšších míst. Právě hodlal zatknout pašeráky cigaret a půjčil si k tomu účelu celý náklaďák, který policie nedávno zabavila. Sám vystupoval v roli jejich prodejce. Následovala divoká honička s policií, která způsobila značné škody… Todd naposledy varuje: příště půjde Axel rovnou cestou na ulici. Doma na něj čeká nejlepší kamarád Mike Tandino, který se právě vrátil z vězení, odkud ho předčasně propustili. Má u sebe balík cenných papírů a zdá se, že zločineckou kariéru nehodlá jen tak opustit. Kamarádi se spolu napijí, a když se vracejí domů, na chodbě Axela omráčí dva muži, z nichž jeden pak Mikea chladnokrevně zastřelí. Axel žádá Todda, aby mu případ přidělil, ten ale odmítá. Tak si Axel alespoň vezme dovolenou. Mike mu sdělil, že po propuštění z vězení mu pomohla jejich společná kamarádka Jenny Summersová, která teď v Beverly Hills pracuje v galerii. Navzdory Toddovu výslovnému zákazu se o případ zajímat jede Axel – v rámci své dovolené – do Beverly Hills, kde vyhledá Jenny. Chce si promluvit s majitelem galerie Victorem Maitlandem. Ten ho ale nechá surově vyhodit, jakmile jen zmíní jméno Mikea Tandina. Axela zatýká policie, která se brzy dozvídá, že má před sebou kolegu. Seržant Taggart a začínající detektiv Billy Rosewood dostávají za úkol Axela – za něhož zaplatí Jenny kauci – sledovat, Axel se jich ale brzy zbaví… Jede s Jenny do skladu, kde Maitland našel Mikeovi místo. Okamžitě si všimne balíků cenných papírů – stejných jako měl Mike –, které dva muži kamsi odvážejí. Ukáže se, že jde o sklad svobodného obchodu, kde si Axel zahraje na inspektora, který přijel na kontrolu, a vyžádá si seznam zboží a zásilek, jež skladem procházejí. Taggart a Rosewood na něj mezitím čekají před luxusním hotelem, kde se ubytoval. Axel je dobromyslně pozve do striptýzového baru, kde dojde k pokusu o loupež. Zůstane ale pouze u pokusu, a to zejména díky Axelovu pohotovému zásahu. Ten se před poručíkem Bogomilem pokouší svou úlohu zlehčit a zásluhy přičíst Billovi a Taggartovi. Ti ale prozradí pravdu. Jsou z případu odvoláni a Axela mají nadále sledovat jiní dva policisté... (TV Prima)

Guran

Jsem ten typ diváka, že když ho nenabere úvod filmu, tak ho většinou nenabere vůbec a zde tomu tak bylo. Začátek trapný, postavy divný, Eddie se mi moc nezamlouval a příběh je slabý, stejně, jako film. ()

PlayEasy

Poprvé jsme BH Cop viděli asi v pěti letech. Od té doby uplynula spousta času (a taky projekcí :)… Proto dnes film známe víceméně nazpaměť, přesto si jej vždy extrémně užijeme! Osmdesátky, skvělé písničky, mistrovský Eddie - jó, to byly časy. Naštěstí si to díky této srdcovce srdcovek můžeme kdykoliv znovu připomenout. 100% ()

johnsnow

Typický Murphy v skvelom akčniaku s prvkami komédie s 80-tich rokov. Film môjho mládí. takže u prvého dielu je to za 5*. ()

horor2

Kdoví, jak by to vypadalo se Sylvesterem Stallonem, kdyby neodmítl. Každopádně z Eddieho se stal Murphy a slavil úspěch. Super akční komedoška, dnes již kultovka :-) ()

Casull

Nevím, jetsli jsem teď objektivní, ale po opakovaném shlédnutí jsem snížil hodnocení na ***. V 80tých letech byl ten film skutečná pecka a před kiny se stály fronty na lístky. Do dneška si pamatuji, jak se mi to líbilo a jak jsem se v biografu nasmál. Od té doby jsem to už neviděl, jen mi to utkvělo v paměti. Jenže teď jsem si ho pustil po těch 35 letech podruhé, slíbil dětem velikou legraci a ono nic. Podprůměrná detektivka u které jsem se ani jednou nezasmál. Doba se posunula, změnil se styl humoru a vtipy a hlášky Ediho Murphyho už bohužel vyčpěly jak teplé pivo otevřené ke včerejšímu obědu. Jiné starší komedie, jsou přitom stále super, ale tady to už prostě není zdaleko to samé, jaké to bylo za "starých dobryých časů". ()

JosefTomas

Murphy v době, kdy ještě točil to dobré, zde exceluje a táhne film kupředu takovým neutuchajícím tempem, že je až k nevíře, že jsem se tomuto filmu tak dlouho vyhýbal. Výborný akční filmeček, který si s chutí mile rád dám někdy znovu, už se těším na pokračování. ()

Vämpiriüs

Eddie Murphy tímto filmem odstartoval kariéru, i tak by se dal tento kvalitní snímek vytáhnout do povědomí veřejnosti. Jedná se o poutavý komediální snímek ze staré školy, kde se ještě ani dabéři do češtiny dokázali odvázat a nebrat si servítky s jadrnou mluvou. ()

tavvva

No když je to komedie, tak teda musíme prominout ty banány ve výfuku, které by ve skutečnosti vylítnuly jako dělová koule a tomu podobné nesmysly / celkově slabší scénář. Překvapivě ale badassové byli fakt solidně zahraní badassové a rány pěstí byly celkem věrohodné, tak to vezmu na milost jako osmdesátkovou pohodovku pro dobrou náladu. ()

bass

Jaký je nejznámější černej policajt no přece Axel Foley. Ten kdo nikdy nevidel policajta v Beverly Hills asi nikdy neměl zaplou televizi. Po této ohromné chvále ale nesmím zapomenout na to ,že film má i pár chybiček. Tak proto tám 'jen' 4*. ()

johnson

Murphyho asi nejlepší role. Axel Foley je prostě boreček každým coulem. S ničím se nepárá, a ze všeho si dělá prdel. Murphyho užvaněnost je v tomhle filmu prostě geniální. Poprvé sem to viděl ještě když sem byl malej, ale i tak mi to přišlo vtipný. Teď když sem starší, tak se tomu směju snad ještě víc. Klasická policejní komedie. Kdo neviděl, těžce strádá. ()

Prubner

Tak na tomhle filmu se zub času hodně podepsal. Dneska už je hodně zastaralý a vyčichlý, jak po stránce komediální, tak akční. Před listopadem to u nás musela být bomba, protože tu nic jiného nebylo. Ale ve srovnání s jinými filmy té doby a hlavně té pozdější, už to neobstojí. Nevtipné, nudné, nezajímavé. ()

George.Camel

Skvělá komedie s Eddiem Murphym a také se skvělou hudbou Jana Hammera. Při ní se pokaždé dobře bavím. Jednička je vždy nejlepší. ()

Stanmi

Eddie Murphy ve své životní roli detroitského poldy Axela Foleyho, který se kvůli smrti svýho kámoše vydá do Beverly Hills v L.A., aby dopadl vraha. Překážky mu klade nejenom obchodník s uměním Victor Maitland (Steven Berkoff), ale také poněkud zkostnatělá policie v Beverly Hills. Ukecanost a bezprostřednost Eddieho Murphyho, to bylo něco, co v 80. letech vyvolalo vlnu nadšení a ještě dnes budí oprávněný respekt, Eddie si už získal uznání hned svým prvním snímkem 48 hodin, tam měl ovšem ještě spoluhráče Nicka Nolteho, tady byl králem plátna a plně toho využil. Ale ani ostatní nezůstávají o moc pozadu, ať už jde o dvojku "hlidacích psů" Johna Ashtona a Judge Reinholda, nebo jejich šéfa Ronnyho Coxe, který si střihl jednu z mála kladných rolí ve své kariéře no a konečně hlavní arcilotr v podání Stevena Berkoffa, který byl v 80. letech hodně v kurzu. Díky nim a také skvělé a dnes už legendární hudbě Harolda Faltermeyera, je Policajt v Beverly Hills klasickým zástupcem správné krimi komedie. ()

Lurtz37

Ukecaný Murphy v nejlepších letech své tvorby! První i druhý díl za 5*, první je o něco méně akčnější, ale oba jsou skvělé. Nenáročná komedie. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (více)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (více)