Detroitský policista Axel Foley svému nadřízenému, inspektoru Toddovi, radost vskutku nedělá. Přestože je vynikající detektiv, používá poněkud svérázné a pravidlům se vymykající metody, které přivolávají na hlavu jeho šéfa hromy a blesky z vyšších míst. Právě hodlal zatknout pašeráky cigaret a půjčil si k tomu účelu celý náklaďák, který policie nedávno zabavila. Sám vystupoval v roli jejich prodejce. Následovala divoká honička s policií, která způsobila značné škody… Todd naposledy varuje: příště půjde Axel rovnou cestou na ulici. Doma na něj čeká nejlepší kamarád Mike Tandino, který se právě vrátil z vězení, odkud ho předčasně propustili. Má u sebe balík cenných papírů a zdá se, že zločineckou kariéru nehodlá jen tak opustit. Kamarádi se spolu napijí, a když se vracejí domů, na chodbě Axela omráčí dva muži, z nichž jeden pak Mikea chladnokrevně zastřelí. Axel žádá Todda, aby mu případ přidělil, ten ale odmítá. Tak si Axel alespoň vezme dovolenou. Mike mu sdělil, že po propuštění z vězení mu pomohla jejich společná kamarádka Jenny Summersová, která teď v Beverly Hills pracuje v galerii. Navzdory Toddovu výslovnému zákazu se o případ zajímat jede Axel – v rámci své dovolené – do Beverly Hills, kde vyhledá Jenny. Chce si promluvit s majitelem galerie Victorem Maitlandem. Ten ho ale nechá surově vyhodit, jakmile jen zmíní jméno Mikea Tandina. Axela zatýká policie, která se brzy dozvídá, že má před sebou kolegu. Seržant Taggart a začínající detektiv Billy Rosewood dostávají za úkol Axela – za něhož zaplatí Jenny kauci – sledovat, Axel se jich ale brzy zbaví… Jede s Jenny do skladu, kde Maitland našel Mikeovi místo. Okamžitě si všimne balíků cenných papírů – stejných jako měl Mike –, které dva muži kamsi odvážejí. Ukáže se, že jde o sklad svobodného obchodu, kde si Axel zahraje na inspektora, který přijel na kontrolu, a vyžádá si seznam zboží a zásilek, jež skladem procházejí. Taggart a Rosewood na něj mezitím čekají před luxusním hotelem, kde se ubytoval. Axel je dobromyslně pozve do striptýzového baru, kde dojde k pokusu o loupež. Zůstane ale pouze u pokusu, a to zejména díky Axelovu pohotovému zásahu. Ten se před poručíkem Bogomilem pokouší svou úlohu zlehčit a zásluhy přičíst Billovi a Taggartovi. Ti ale prozradí pravdu. Jsou z případu odvoláni a Axela mají nadále sledovat jiní dva policisté... (TV Prima)

peeko

Dobrá, ftipná a svižná akce s mladým a ukecaným Eddiem Murphym. Navíc výtečný hudební doprovod. Klasika. Howg ()

MAXIKILLER

Neoddiskutovatelná klasika, na kterou se člověk může dívat stále a stále, a stejně neomrzí. Humor Axela Foleyho je prostě vysoce návykový:) ()

bmx6

Spousty srandy,spousty dobré muziky,taky nějaké ty akční scény.A konečně něco,kde se mi Eddie Murphy líbil.Hodně dobrý film. ()

Etherium

Jedna z najlepších komédií, poctivo natočená, dokonalé postavy vo filme, Eddie a jeho zlaté časy robia film kultom. Toto je to čo chcem pozerať hocikedy a hocikde a stále tento film obdivujem a smejem sa. Tu je vidieť, ako jednoduchosť a dobrý nápad spolu hrajú, tá naháňačka s kamiónom do toho super soundtrack a móžem to kukať zas a zas. A scenár? Z jedného pomaranča režisér vyšťavil 2 litre 100 % džúsu!!! ()

jjjerry

Akční klasika 80.let. Ukecanej černoch se stále otevřenou hubou, ve městě "kde to děláme podle pravidel". A nezapomenutelná písnička. Tady bych vyzdvihl orginální "nováckej" dabing s Oldřichem Kaiserem, ale na orginál to nemá, Murphy je jen jeden. Celý je to přece blbost, dyť mě vyhodili oknem :-D ()

Kenji

Jednoznačne najlepší film Eddie Murphyho. Neprekonateľné hlášky, jedna za druhou, pre mňa kultový film - hlavne s pôvodným VHS dabingom - väčšinu dialógov viem naspamäť :D ()

zigy

Úvodní melodie k titulkům "Heat is on" Vás naladí na tu správnou notu, pak si řeknete: "co je to za blázna?", pak zjistíte, že ten blázen je policajt, pak si řeknete, kdo ho mluví? a on to mluví Olda Kaiser - a skvěle! Pak se začnete smát výborným nápadům toho policajta jako "banán ve výfuku" atd. a na závěr akční závěr s vtipnými výstupy Billyho a Taggarta (oba dva rovněž sympaťáci). Pak začnete doufat, že existuje i dvojka, a zjistíte, že existuje! super....a pak zjistíte, že policajta mluví Mahdal a je po srandě..... ()

Delmondo

Nejlepší role Eddieho Murphyho v době kdy hrál ještě v kvalitních filmech a nenechával se počítačem upravovat. Axel Foley se svou kulometnou slovní kadencí je prostě frajerskej a společně s dvojicí fízlů Reinhold/Ashton skvěle táhnou tuto krimikomedii do zdárného konce. Nesmím opomenout dabing Oldy Kaisera který Murphyho skvěle vystihl a kultovní hudební motiv. ()

TonoM

Spojení komedie s dramatem není pro mě to pravé ořechové. Brest na to šel šikovně, plno vtipných scén zásluhou Eddiho Murphyho. 60% ()

PeteBuck

Ako je možné, že takáto priemerná hovadina z osemdesiatych rokov zarobila 300 mega? To fakt nechápem. Je mi ľúto, ale príbeh tuctový, vtipy Eddieho Murphyho ma nebrali, úprimne som zíval nudou. Mám rad filmy z osemdesiatych rokov, ale toto ma nijako neohromilo. Tiež ma prekvapuje to vysoké hodnotenie. 82 %. Myslím, že hodnotiaci tu trpia extrémnou nostalgiou. Taká Smrtonosná zbraň bola vtipná, originálna a akčná. V tomto filme boli vtipy slabé, príbeh nudný a akcie sme si užili trochu na konci. ()

tchempi

Bez digitálních triků všechno vypadá tak realisticky, prostě pecka! Viděl jsem to asi 40x a na mém hodnocení se nic nemění - nejlepší akční komedie s černochem v hlavní roli. ()

nanamarak1

Po letech se mi to už tolik nelíbilo. Pár dobrých hlášek. Slušné tempo. Hudba nadprůměrná. Ovšem akce je málo a je průměrná. Brest nebyl nikdy moc dobrý režisér, ale uměl si vybírat kvalitní scénáře. Natočit to nějaký lepší režisér, dal bych i tu čtvrtou hvězdu. Takhle max. 65% ()

Stifmeister

///   Musím přiznat, že po mém prvním zhlédnutí tohoto skvělého akčního filmu jsem si oblíbil postavu Axela Foleyho a způsob, jakým Eddie Murphy tuto postavu ztvárnil, mě opravdu nadchl. Film nabízí nejen dobře napsaný příběh, který měl co nabídnout, ale také skvěle napsané postavy a působivé akční sekvence bez moderních efektů, což mu dodává příjemně old-school nádech. Celý snímek má skvělý spád, a než jsem se nadál, titulky začaly běžet, a film skončil. Těším se na druhé pokračování a doufám, že tvůrci udrží laťku stejně vysoko, aby nedošlo k poklesu kvality, jak se to někdy stává u podobných filmových sérií. |8/10| ()

PTuranyi

Komediálna klasika s príjemnou odľahčenou atmosférou a charizmatickým Eddiem Murphym. Produkcia je kvalitná a typicky pre 80-te roky mierne neuprataná. Eddie Murphy, hoci je stále ešte zelenáč, dáva jednoduchému, ale premyslenému scenáru šmrc a chrbát mu kryje Harold Faltermeyer s chytľavou hudobnou témou Axel F, ktorej sekunduje zmes 80-kových piesní. Výkony ostatných hercov sa držia na dobrej úrovni aj keď miestami vyznievajú príznačne dobovo naivne. ()

Xylobalsam

Vtipna akcni komedie, co rozzarila hvezdu Eddieho Murphyho (pro me osobne hvezda neni). Obcas trochu moc ukecane, ale s dobrym pribehem, zapletkou a vrvcholenim. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (více)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (více)