Epizody(9)

Aurus

8/10. Za mě se jedná o velmi dobrý a originální seriál který mě velmi překvapil. Příběh první série je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je perfektní, animace je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Velmi se těším na druhou sérii. ()

Azurovydrak

Úvodem je třeba říct, že Invincible je skvělé dílo a mám radost, že se dočkalo vřelého přijetí. Přesto si myslím, že to není taková extratřída, jak může občas vypadat. Nejvěrněji přirovnat by šlo asi k Legendě Korry - nic světoborného, ale slušný nadprůměr, který vás poctivě zabaví a budete s ním spokojeni. Dá se říct, že se Invincible v podstatě veze na eRkové vlně, kterou rozpoutal Wade a těží z ní většinu svého úspěchu. Nechci tvrdit, že krom zlomených kostí a utržených končetin nemá co nabídnout, když příběh i nápady tu jsou. Oproti staršímu (a většímu) bratříčkovi The Boys ale pořád strádá, co se týče určité naivity a jednoduchosti, která kreslenou tvorbu provází. Animace sice snese víc krve a destrukce, ale prostě tu schází herci a skutečné emoce. Naopak se mi líbí, že tu krvácejí i hrdinové a za chyby se platí (tedy pokud vám šéf neumí opakovaně přišívat hlavu k tělu), o čemž se osazenstvo ostatně tvrdě přesvědčilo už v prvním díle. Protagonista je sympaťák a i když má příšerný vkus na holky (ale vážně), dá se mu fandit. Zbytek party nic moc, snad se v dalších řadách víc projeví. Celkově jde o prima rozjezd něčeho, co by se v budoucnu mohlo stát velkou značkou. 85% ()

Wallis3

Byť recyklované postavy v barevných kostýmech, byť zase zápletka o ovládnutí světa, či světů,  tady spíše na pozadí útrap dospívání v kombinaci s nabytými schopnostmi (ne, že by to tu taky už nebylo) dalo se to sledovat a malinko hlodá zvědavost, co se bude dít dál. ()

kukkik

Hodně se mi líbí nekompromisní a necenzurované scény plné surového násilí a krve v kombinaci s typickou marvelovskou grafikou, kde naopak typicky nikdo neumírá, krev a zranění jsou tabu a když už tedy náhodou někdo umře, rozpadne se v prach. Originální počin a ačkoli nejsem typicky fanouškem superhrdinských seriálů/filmů, tohle byla pecka a těším se na další sérii. ()

Midar

Konečně jsem si našel čas taky na tuto komiksovou lahůdku a musím říct, že je to absolutní nářez od začátku do konce. Kirkman to má po celou dobu pevně v rukou, nikam nespěchá, dává nám čas, abychom jednotlivé postavy poznali a sami si k nim našli cestu a i když se mohou zdát některé dějové linky jako zbytečné, všechno to do sebe nakonec perfektně zapadne. Všechny zvraty přitom fungují dokonale, akce je přímo skvělá a ta všudypřítomná nekompromisnost je mnohdy až neuvěřitelná. Vážně si nepamatuji, kdy naposledy jsem měl o životy superhrdinů takový strach. Ti totiž dostávají na prdel častěji než byste čekali a než by asi chtěli. Kirkmanovi se pak také daří skvěle vystihnout tu frustraci a beznaděj z toho, že se jim prostě nikdy nepodaří zachránit všechny. A ten závěr? Ten je naprostou emocionální bombou, ve které se nikdo s nikým a s ničím nesere. Invincible je tak perfektní, netradiční a hlavně extrémně nekompromisní a osobitou podívanou, které se na poli komiksu jen tak něco nevyrovná. Už aby tu byla druhá série. ()

Recenzon

První série je dokonalá! Ze začátku to vypadá jako typická hrdinská omalovánka pro děti, ale to ani omylem, protože tenhle seriál a komiksy jsou absolutně brutální, naprostý klobouk dolů Robertu Kirkmanovi. Jsou tu věci, které jsou jiné v komiksech, ale vůbec mi to nevadí. Celý seriál si říkáte, proč se to děje a snažíte se na to přijít. Postavy si zamilujete už kvůli dabérům, protože Marka dabuje Steven Yeun, kterého můžete znát jako Glenna ze seriálu The Walking Dead a Omni-Mana zase dabuje J.K. Simmons, takže si nemám na co stěžovat. Seriálu jsem si dříve všímal pouze díky memes, ale když jsem dostal doporučení od kámoše, tak jsem si seriál pustil a žasnul jsem, protože poslední díly mě totálně dostaly. Komiksy jsem přečetl už několikrát a nemohu se dočkat na další sérii, která by měla vyjít letos. ()

Grellenort

Ne že by se na to koukalo zle, ale moc ty chvalozpěvy nepobírám. Kupa tradičních klišé a tu a tam nějakej WTF moment. Dojel jsem šestej díl a byť je to místy opravdu zábavný, Watchmen jsou - aspoň co do seriózních témat - úplně někde jinde. Jo aha, je to místy krvavý. Tak to jo. A samozřejmě progresivita horem dolem. Pochopitelný, s ohledem na prostředí tolerovatelný, ale pořád krajně otravný, asi jako když paní Omni-Manová začala zcela vážně srovnávat zodpovědnost Omni-Manovo poslání jako ochránce Země se zodpovědností její pozice hospodyně v domácnosti :-D. Fakt nechci vidět, co vypadne z toho Pána Prstenů. Jako že ani trochu.  Jo a Amber je hrozná píča. ()

StefeMakovec

Tento seriál má ze startu docela obyčejný nápad, ale už po prvním dílu můžeme vidět že je jiný než ostatní kreslené superhrdinské seriály. Už od první epizody si můžeme všimnout jisté brutality, kterou nikdo bez sledování traileru a podobných útržků z dílů nečekal. To podle mě dělá seriál jedinečným. Později se ve sledování dozvídáme že je tento "svět" propojen i s ostatními ve vesmíru a to opět dodává seriálu velké plus. Celkově je pak seriál složený z humoru, brutality a kreslené animace což z něho dělá jeden z nejlepších seriálů s podobnými parametry a je roven skvostům jako Rick a Morty. Nemůžu se dočkat druhé série. ()

Brodequin

Tohle byla fakt pecka. Jsem zvyklý na kvalitu u Japonců, ale ... tohle mě tedy hodně překvapilo. Tady se s ničím fakt neserou. Trápilo mě dívat se na to postupně. Mít to celé, asi bych to shlédnul během dvou dní. Už se nemůžu dočkat další série. Fakt velké překvapení! ()

Sashmen13

Dost krutopřísná záležitost, na kterou lze nahlížet z hodně různých úhlů a nemusí vůbec jít o (znovu) dekonstrukci superhrdiny. Například Amber je rozporuplná postava, na jednu stranu ji chápu, Mark sliboval věci, které nesplnil a to člověk vydrží jen určitou dobu, na druhou stranu Marka nepokrytě manipulovala a nebála se využít jeho "simp" (jak řekl ten jeho kámoš, 4 vlna feminismu lol) myšlení, kdy Mark by pro ni udělal skoro vše. To, že se nakonec k němu vrátila, nebude moc pozitivní věc, to říkám rovnou a komix jsem nečetl, takže odhaduji. Nejlepší je asi ta pararela, kdy Vultrumité jsou morálně někdě jinde, o tom žádná reč, ale prostředky, které se je snaží zastavit, nebudou moci být o mnoho lepší. Snad to Země nakonec přežije ve zdraví a snad Mark dospěje a  přestane se nechat využívat, ať je to kýmkoliv. ()

Jaroslaw

9/10 Panejo,naposledy kdy,jsem chtěl vidět další a další díl a přijít na to,jak to tedy je,bylo u Ztracených.Každopádně Invinsible je parádní komiksová jízda,která je drsná,příběhově skvěle vystavěná a zároven  nezapomína na osobnější linky okolo všech hl.hrdinů hrdinů,animace mi tu vůbec nevadila,pač pokud by to bylo hrané,možná by to tolik nefungovalo,nemluvě o cool akčních sekvencích.A co se týče emočně nasáklého finále,které fungovalo na 100% i s tím řekněme twistem jsem nadmíru spokojen,těším se na druhou sérku a kéžby v dnešní době vznikalo více takovýchto superhrdinských projektů. ()

DeJiF

A tohle by se dámy a pánové stalo, kdyby se páni od zMrvil Studínos nebáli trochu vyrůst a neprodukovat rádoby komediální CGI trus pro dvanáctileté. Invincible je vlastně takový R-kový Marvel a DC dohromady, řekl bych, že se to ani nijak netají s tím, že to krade koncepty některých postav z těchto dvou superhrdinských vesmírů. Zároveň umí přinést úplně nové superhrdiny a nebo těm "kradeným" vdechnout trochu života a přidat zajímavé prvky do jejich schopností a celkově umí pracovat s charaktery postav a jejich vztahy. Aspoň u většiny, některé totiž zůstávají nerozpracované a ploché (např. od Guardians of the Globe bych asi čekal trochu víc, než parodii na Justice League) a tím trochu utrpí originalita celého seriálu a v některých místech ve vás zanechá pocit pouhé napodobeniny, což není úplně dobře. A samozřejmě se někdo sem tam bude ohánět nějakým tím slůvkem moderního aktivismu (co je do análu čtvrtá vlna feminismu?) a nebo se polovina epizody zaplácá cringy randěním dvou chlapců, ale tak už to holt bývá. Tvůrci si každopádně dali nejvíc práce s hlavními postavami a nakonec mě překvapily i některé vedlejší, které sehrály mnohem důležitější roli, než bych očekával. Největší důraz se samozřejmě klade na hlavní duo otce a syna, které snad ani nemohlo zklamat. Je úžasné se zpětně zamyslet nad tím, jak Invincible začínal a že se seriál nebojí mu naložit slušnou dávku selhání, která působí realisticky, a jak se jeho schopnosti vyvinuly ke konci první řady. Tomuhle se říká správný superhero origin. Inu myslím si, že jako superhrdinská záležitost je to více než solidní, audiovizuálem a poutavou animací zaujme více než kdejaký levný suprácký film o generickém souboji mezi náhodným záporákem, který jako jeden z asi miliardy záporáků dostal zálusk zničit matičku Zemi a tak mu v tom idiotský hláškující dement se superschopnostmi, které získal díky lahvičce tekutého kreténia, musí zabránit. Konec zůstává až překvapivě hodně otevřený a já nemůžu nic než se těšit, co všechno si pro nás tvůrci připravili v další řadě. ()

matous20063

Ja ani nevím co na tomhle seriálu vytknout jednotlivé epizody možná nejsou na pět hvězd ale jako celek je to absolutní bomba. Je te chytlavý, zajímavý a animace je super. Svět Invincible se podobá normalním komiksovým světům ale věřte že tohle je úplně jiný. 90% ()

SavagerXx

Tak takhle prosím ano! Předlohu jsem nečetl, ale po shlédnutí mám chuť si komiks sehnat. Je vidět že tvůrci měli volnou ruku a mohli se naplno věnovat všemu co dělá tenhle komiks vyjímečný. Jasně jsou tam klasický klišé, kopírky a parodie jiných superhrdinů, schopnosti hl. hrdiny jsou taky taková klasika. Hned po shlédnutí prvního dílu musí být každému jasný že tohle nebude jen další kreslená adaptace která vyšumí do ztracena i přesto že vizuál je barevný. Brutalita je tady stěžejní a ukazuje přesně to nad čim si dost lidí láme hlavu když kouká na jiný komiksovky: "to by ho zabilo","a tohle přežil?", "taková prda by zabila spoustu lidí kolem". Přesně v tomhle Invincible exceluje, ukazuje jak moc destrukce tahle práce obsahuje a ukazuje nám i jak se s tím učí hlavní hrdina žít. Soundtrack je fajn, dabéři parádní, jen ta animace by mohla být místy lepší. ()