Živí mrtví (TV seriál)

Walking Dead

• Kanada

• Austrálie

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010–2021, 115 h 28 min (Minutáž: 40–90 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Lennie James, Emily Kinney, Michael Cudlitz, Scott Wilson, Austin Amelio, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Tom Payne, Katelyn Nacon, Jeffrey Dean Morgan, Xander Berkeley, Chad L. Coleman, Austin Nichols, Steven Ogg, Jon Bernthal, David Morrissey, Irone Singleton, Lawrence Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Jeff Kober, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Muallem, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad L. Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Robin Lord Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Anniston Price, Tinsley Price, Kyle Clements, Avi Nash, Traci Dinwiddie, Callan McAuliffe, Lee Norris, Jason Davis, Sean Freeland, Jason Burkey, Cuyle Carvin, Charles Halford, Jon Eyez, Jose Miguel Vasquez, Ciera Payton, Elijah Marcano, Adam Hicks, Ricky Russert, Jan Harrelson, Keith Hudson, Kinsley Isla Dillon, Adam Fristoe, Aaron Farb, Nicole Barré, Hakim Callender, Jayne Atkinson, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Peggy Sheffield, Gina Morelli, Mark Ashworth, Derek Roberts, Finch Nissen, Colin Dennard, Cherie Gierhart, Marc Gowan, John Finn, Eric Hunter, Matt Lowe, Ryan Hurst, Zach McGowan, Brett Butler, Rhys Coiro, Nelson Bonilla, Eleanor Matsuura, Dan Fogler, Nadia Hilker, Cailey Fleming, Angel Theory, Lauren Ridloff, Matt Lintz, Matt Mangum, Tamara Austin, C. Thomas Howell, Jackson Pace, Kelley Mack, Joe Ando-Hirsh, Melissa Eastwood, Quandae Stewart, Maria Z. Wilson, Chloe Garcia-Frizzi, Anabelle Holloway, Gustavo Gomez, Samantha Morton, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.), Cassady McClincy, Steve Kazee, Scarlett Blum, Javier Carrasquillo, Quinn Bozza, Ashlyn Stallings, Caroline Arapoglou, Benjamin Keepers, David Ury, Allie McCulloch, Kristin Erickson, Angus Sampson, Ben VanderMey, James Terriaca, Demeter Marczis, Rutina Wesley, Jessi Goei, Chris Hardwick, Caroline Duncan, Jason Kirkpatrick, Josh Ventura, Joey Simon, Elle Graham, Luke David Blumm, Brian Sheppard, Eric Mendenhall, Bethany Anne Lind, Benjamin Papac, Greg Nicotero, Travis Young, Tiffany Morgan, Randy Gonzalez, Anja Akstin, Andrej Batt, Juan Javier Cardenas, Blaine Kern III, David Shae, Alex Sgambati, Heather Gilliland, Avianna Mynhier, Anthony Michael Lopez, Antony Azor, Norman Reedus (a.z.), Lauren Ridloff (a.z.), Thora Birch, Juliet Brett, Havana Blum, Justice Leak, Katelyn Nacon (a.z.), Matt Lintz (a.z.), Jerri Tubbs, Virginia Newcomb, James Parks, Margot Bingham, Rebecca Koon, Katy M. O'Brian, Kevin Carroll, Rae Olivier, Eric Graise, Gary Lee Vincent, Athena Akers, Anissa Matlock, Brian F. Durkin, William Gregory Lee, Danai Gurira (a.z.), Laurie Holden (a.z.), Christian Serratos (a.z.), Josh McDermitt (a.z.), Ross Marquand (a.z.), Lauren Cohan (a.z.), Michael Cudlitz (a.z.), Corey Hawkins (a.z.), Andrew Lincoln (a.z.), Sonequa Martin-Green (a.z.), Steven Ogg (a.z.), Chandler Riggs (a.z.), Steven Yeun (a.z.), Eve Gordon, Taylor Nichols, Breeda Wool, Andrew Bachelor, Mark Sivertsen, Alex Livinalli, Paola Lázaro, Jessica Pohly, Robert Tinsley, Stephanie McIntyre, CC Castillo, Eric Word, Philip Fornah, Whitmer Thomas, Kennedy Brice, Samantha Morton (a.z.), Austin Freeman, Shannon Brinson, Whit Whitman, Hilarie Burton

po prvom diely zatiaľ spokojnosť, má to dobrú atmosféru a nádych drámy, 2 a 3časť sa dobre dopĺňajú, zombíci zatiaľ robia len krovie pri stupňujúcom sa dramate skupinky ľudí skrývajúcej sa v lese __pozrel komplet 1 a 2 sériu a celkom dobre sa to rozbehlo __na konci 6.séria to začne haprovať prílišnou banálnosťou__ /80%/(14.4.2012)

Jak nejednou dokázal již Romero, tak zombie žánr se dá uchopit nesčetně způsoby. Rozhodně ale ne jako táborová selanka, kde snůška antisympatických papírem šustících postav popíjí pivko a řeší "problémy" jak vystřižené ze špatné telenovely. Tady sice po čtyřicet minut nikdo hubu nezavře, ale ve výsledku nikdo nic neřekne. Že ty postavy před sotva pár (tý)dny přišly o všechno a o všechny? Že jsou všude kolem milióny (ne)mrtvých? Že tu panuje každodenní boj za zachování základních hodnot? Že se musí nasazovat krk pro získání okoralé skývy chleba? Že i přesto touží po přežití, po špetce naděje? Kde nic tu nic. Oprava v Darabontově pilotu tohle všechno je přítomno v množství větším než velkém a až pak "kde nic tu nic". O to více bolí, že právě po skvostném úvodu následuje pět epizod krutého a nezáživného vystřízlivění. Nedaří se zachovat pulpovou atmosféru předlohy a tak jediné dobré co z této série vzniklo je tato "studie" (doslova) o hovně a stejnojmenný "interaktivní herní seriál" od Telltale. Druhá sezóna pak přišla s větším počtem dílu při nižším rozpočtu, ale výsledkem je nemlich to samé, co v první sezóně. Tedy naprosto vynikající úvodní a závěrečné epizody s telenoveloidní vatou mezitím plnou plochých charakterů, papírem šustících dialogů a vztahů vykreslených tak, že by se za to styděla i leckterá nezdařená mexická soap opera. | S1: 3/5 | S2: 3/5 |(6.12.2010)

Už to tady padlo mnohokrát - první díl navnadil, další opravdu hodně nudily. Nejhorší na seriálu je nemožnost oblíbit si jakoukoli postavou, natož se s nějakou ztotožnit. Perfektní jsou samozřejmě zombíci - opravdu realističtí, až mi naskakovala husí kůže. Ale to je trochu málo. Doufejme, že příští série se trochu vzchopí - vůbec by mi nevadilo, kdyby současní hlavní hrdinové zemřeli a přišli noví... Tak druhá série byla chvílema i na jednu hvězdu, ale několik posledních epizod se vyšvihlo, takže si seriál stále drží tří hvězdičkový statut. Třetí série skončila ani nevím jak, ale naštěstí navázala na pozitiva předchozích řad a dokázala tak celý seriál pozvdvihnout na čtyři hvězdy. Jen by to už konečně chtělo posun někam jinam... Čtvrtá série konečně děj posouvá dál (ovšem až po zbytečně dlouhé době). Ubývají kvalitativní výkyvy a seriál si drží nadprůměrné hodnocení. Protřídění osazenstva seriálu je jen k dobru věci a závěrečná změna lokace slibuje mnohé. První polovina páté série byla zatím snad nejslabší částí celého seriálu. Zbytek řady to naštěstí zachránil a poslední epizoda patří mezi nejlepší vůbec.HUDBA: Bear McCreary - úvodní téma mě docela baví (přijde mi takové postapokalyptické), zbytek je hodně velká nuda. Ovšem na konci druhé série se objevují nové motivy a jsou opuštěny klasické nástroje na úkor elektronických - tzn. plus. Později se hudba vrací ke "kvalitám" první řady a hudba tedy rozhodně není tím, co by celému seriálu přidávalo plusové body.(23.12.2010)

• Botič

Pilot: Darabontovo zamilované maso na pochodu aka The Walking Dead je neskutečně působivým kouskem, z kterého jde mráz po zádech. Kouskem, jemuž pomalejší temto sluší a kde Darabont těží emoce ze scén tam, kde by to nikdo nečekal. A když dojde na postapokalyptické celky vládne, jako nikdy předtím. Že by náběh na nejlepší komiksovou adaptaci tohoto roku? Druhý díl přidává na tempu a nešetří stístěnou atmosférou a krvavými hrátkami ("Byl to dárce orgánů"). Když se ke slovu dostanou baseballka a sekera jde mráz po zádech. Tvůrci si hrají s povinným klišé - úkryt v supermárketu / mrakodrapu a vytírají si s ním patřičná místa. Skutečně to vypadá na jeden z nejlepších zombie projektů posledních několika let. Romero promiň! Ve výsledku to není ani méně ani více mainstreamové. Jen přesně vyrýsovaný seriálový průměr, který se dostal do slepé uličky a neví jak dal. Odklon od komiksové předlohy nastává počínaje třetím dílem a směr, jakým se Walking Dead začnou posouvat kupředu je velmi nešťastný. Co naplat, že čím blíž je velké finále, tím víc je pozadí krvavější, ale postavy čím dál tím míň šťavnatější a vlastně až příliš nezajímavé, protože všechno důležité už bylo řečeno v pilotu a druhém dílu. První a Druhý díl za 5*/Třetí a čtvrtý za 4*/Pátý a šestý ODPAD!!!(2.11.2010)

Naděje lidstva spočívá v katatonicích, volové. Potažmo v komatózních gerojích a chlapandách, viz osmadvacet dní po průseru, pResident (is) evil, Triffidí den, momentálně komentovaný serošek....Važme si jich a cpěme jim do kapaček lahodné kousky bonboniér. Až padne lidstvo na samé dno, ze svých nemocničních kumbálů povstane Ariel Šaron, Kája Saudek, Margaretka Thatcherů i jiní momentální povaleči a spolu s Blanickými ležáky udělají ordnung. K seriálu samotnému - Lincoln je herec asi jako já, ta jeho vychrtlá nádhera poulí kukadla jak žába na prameni, zombiči by šli namaskovat o kouda lépe. Pěkný nástup na značky se nám ve druhé sérii pozvolna mění v rodinná pouta. Přesto doporučuji a baf!te se.(30.9.2012)

• - Spoiler: Postava Sophia (Madison Lintz) v komiksu nezemře, zatímco v seriálu ano. (Axarus)

• - Ve 2. epizodě 1. série "Pach krve" přelézají zombie plot. Později, v dalších dílech, se pohybují jen tupě kupředu a pokud nezdolají překážku tlakem či nárazem, zastaví se o ni. (honx)

• - Spoiler: Po odvysielaní časti „Coda“, v ktorej zomrela jedna z hlavných postáv, Beth Greene (Emily Kinney), sa fanúšikovia začali búriť, založili petíciu s názvom Bring Beth Back a žiadali, aby sa smrť Beth odohrávala len v sne. (Amityville)