Živí mrtví (TV seriál)

The Walking Dead

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010 - 2017, 74 h 18 min (Minutáž: 67x45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun, Chandler Riggs, Danai Gurira, Melissa McBride, Chad L. Coleman, Lennie James, David Morrissey, Jon Bernthal, Larry Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Sonequa Martin-Green, Michael Cudlitz, Lauren Cohan, Emily Kinney, Scott Wilson, IronE Singleton, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Alanna Masterson, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Josh McDermitt, Jeff Kober, Christian Serratos, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Tom Payne, Jeffrey Dean Morgan, Katelyn Nacon, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Austin Amelio, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Ross Marquand, Austin Nichols, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, Xander Berkeley, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Sarah Wayne Callies, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Steven Ogg, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad L. Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Seth Gilliam, Robin Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Laurie Holden

Start na Halloween, tak s chutí do toho - budu komentovat postupně epizodu od epizody a případně takhle aktuálně upravovat hodnocení celku. E01 "Days Gone Bye"/ Příběh začínáme rovnou z perspektivy postřeleného policisty Ricka, který se po nějaké době vzbudí v nemocnici, když už je zombie takover dokonán (28 DAYS LATER...). Pomalu se seznamujeme se žalostným stavem prázdného okolního světa, v němž se povalují mrtví, potácejí nemrtví a sem tam ukrývají nějací ti přeživší. Hezký - pár zombí kusů rozhodně stojí za to (zvlášť ten rozpůlený ohyzdňák), rozjíždí se to pomalu, ale jistě. Jelikož mi to přijde jako mix všeho, co už jsem viděl, doufám v nějakou tu originalitu nebo alespoň svižnější zábavu či zajímavější/působivější dění. Ale jo, vypadá to slibně. E02 "Guts"/ Paráda, začínám se bavit podle očekávání. Rick naráží na skupinu trosečníků a nenažraný zombies všude kolem. E03 "Tell It to the Frogs"/ Tenhle díl byl hlavně o mezilidských vztazích a to jako ne že nezajímavě. Ohlasy typu "dyť se kurva celou dobu nic nedělo" bych bral s rezervou, i když akční to teď pro změnu zase moc nebylo. Ale zatím všechno v pohodě. P.S. Ale sere mě postava Lori, škoda že podle mě asi hned tak nezařve. E04 "Vatos"/ Další celkem zajímavý vývoj, na scénu nastupují gangsteři a zombíci útočí (zase je tu pár hezkých kusů). Zrak mi to sice pořád nevytírá, ale začíná mi vadit, že je každý díl tak rychle pryč a navíc zbývají už jen dva. E05 "Wildfire"/ Tohle je naopak slabý díl. Nuda místo náběhu na strhující finále a Rick je čím dál nemastnější neslanější. Až posledních 5 minut bylo docela zajímavých. (jedna pěkná momentka) E06 "TS-19"/ (SPOILER) Ideální úkryt se mění ve zkurvenou bum-bum past, (/SPOILER) a finálních 15 minut série tak nějak kompenzuje ten jinak slabý dojezd. Doslov: WALKING DEAD není ničím extrovní seriál (jak mnozí doufali že bude), ale docela jsem si ho užil. Možná by bodlo víc akce a hororu, zkrátka o něco svižnější děj. Nebudu teď trpět nedočkavostí, ale na další sezónu rád podívám. Kéž by někdo vyměnil hlavního hrdinu za charismatičtějšího a víc badass týpka, plus vypudil tu jeho ženu... Hodnocení 1. série - 7,5/10.(2.11.2010)

• Botič

Pilot: Darabontovo zamilované maso na pochodu aka The Walking Dead je neskutečně působivým kouskem, z kterého jde mráz po zádech. Kouskem, jemuž pomalejší temto sluší a kde Darabont těží emoce ze scén tam, kde by to nikdo nečekal. A když dojde na postapokalyptické celky vládne, jako nikdy předtím. Že by náběh na nejlepší komiksovou adaptaci tohoto roku? Druhý díl přidává na tempu a nešetří stístěnou atmosférou a krvavými hrátkami ("Byl to dárce orgánů"). Když se ke slovu dostanou baseballka a sekera jde mráz po zádech. Tvůrci si hrají s povinným klišé - úkryt v supermárketu / mrakodrapu a vytírají si s ním patřičná místa. Skutečně to vypadá na jeden z nejlepších zombie projektů posledních několika let. Romero promiň! Ve výsledku to není ani méně ani více mainstreamové. Jen přesně vyrýsovaný seriálový průměr, který se dostal do slepé uličky a neví jak dal. Odklon od komiksové předlohy nastává počínaje třetím dílem a směr, jakým se Walking Dead začnou posouvat kupředu je velmi nešťastný. Co naplat, že čím blíž je velké finále, tím víc je pozadí krvavější, ale postavy čím dál tím míň šťavnatější a vlastně až příliš nezajímavé, protože všechno důležité už bylo řečeno v pilotu a druhém dílu. První a Druhý díl za 5*/Třetí a čtvrtý za 4*/Pátý a šestý ODPAD!!!(2.11.2010)

// Production Companies: American Movie Classics (AMC), Circle of Confusion, Valhalla Motion Pictures, Darkwoods Productions, AMC Studios, Idiot Box Productions // Dej výborný, neuponáhľaný, atmosféra pekne dramatická a tie masky a kostýmy ? Priam neuveriteľne reálne. Seriál spĺňa všetko čo som očakával 100%....(20.3.2011)

• Dellamorte

Na úvod série som čakala ďaleko väčší rachot , akého som sa nakoniec dočkala. Ten sa síce nedostavil - a to je to najlepšie , čo sa mohlo stať. Zlatá stredná cesta aj čo sa týka zombíkov ( ani rýchli ani pomalí ). Má to aj svoj psychologický " ťahák " a ak k tomu prirátam kvalitne odvedenú prácu maskérov ( Nicotero / Berger ) a vlastne celého štabu...tak maximálna spokojnosť. Je odvážne dať na úvod plný počet , no u Mňa je to každopádne nadpriemer , takže tá 4-ka tam sedí ( nechám ju však len v komente ). Na konci série vykopnem záverečný edit s komplexným hodnotením. ( 28.1.011 )Tak predsa to spadlo na 3ku , no za S / E formát ostávam na 4ke.(22.10.2010)

Vir se šíří rychlostí blesku .. lidí zbývá už jen hrstku .. miluji je všechny stejně .. i když zůstanou jen na chvilinku .. Walking Dead je jako sen .. sleduji ho každý den.(8.12.2016)

• - Spoiler: Po odvysielaní časti „Coda“, v ktorej zomrela jedna z hlavných postáv, Beth Greene (Emily Kinney), sa fanúšikovia začali búriť, založili petíciu s názvom Bring Beth Back a žiadali, aby sa smrť Beth odohrávala len v sne. (Amityville)

• - Na rozdíl od komiksu a hry se v seriálu žádná postava nenakazila škrábnutím, ale jenom kousnutím. (Axarus)

• - Ve 12. epizodě 5. série si jednoho z „chodců" zahrál Scott Ian, kytarista thrash metalové kapely Anthrax. (Filipus Muff)