Živí mrtví (TV seriál)

TWD

(neoficiální název)

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010–2020, 111 h 8 min (Minutáž: 40–90 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Lennie James, Emily Kinney, Michael Cudlitz, Scott Wilson, Austin Amelio, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Tom Payne, Katelyn Nacon, Jeffrey Dean Morgan, Xander Berkeley, Chad Coleman, Austin Nichols, Steven Ogg, Jon Bernthal, David Morrissey, Irone Singleton, Lawrence Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Jeff Kober, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Robin Lord Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Anniston Price, Tinsley Price, Kyle Clements, Avi Nash, Traci Dinwiddie, Callan McAuliffe, Lee Norris, Jason Davis, Sean Freeland, Jason Burkey, Cuyle Carvin, Charles Halford, Jon Eyez, Jose Miguel Vasquez, Ciera Payton, Elijah Marcano, Adam Hicks, Ricky Russert, Jan Harrelson, Keith Hudson, Kinsley Isla Dillon, Adam Fristoe, Aaron Farb, Nicole Barré, Hakim Callender, Jayne Atkinson, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Peggy Sheffield, Gina Morelli, Mark Ashworth, Derek Roberts, Finch Nissen, Colin Dennard, Cherie Gierhart, Marc Gowan, John Finn, Eric Hunter, Matt Lowe, Ryan Hurst, Zach McGowan, Brett Butler, Rhys Coiro, Nelson Bonilla, Eleanor Matsuura, Dan Fogler, Nadia Hilker, Cailey Fleming, Angel Theory, Lauren Ridloff, Matt Lintz, Matt Mangum, Tamara Austin, C. Thomas Howell, Jackson Pace, Kelley Mack, Joe Ando-Hirsh, Melissa Eastwood, Quandae Stewart, Maria Z. Wilson, Chloe Garcia-Frizzi, Anabelle Holloway, Gustavo Gomez, Samantha Morton, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.), Cassady McClincy, Steve Kazee, Scarlett Blum, Javier Carrasquillo, Quinn Bozza, Ashlyn Stallings, Caroline Arapoglou, Benjamin Keepers, David Ury, Allie McCulloch, Kristin Erickson, Angus Sampson, Ben VanderMey, James Terriaca, Demeter Marczis, Rutina Wesley, Jessi Goei, Chris Hardwick, Caroline Duncan, Jason Kirkpatrick, Josh Ventura, Joey Simon, Elle Graham, Luke David Blumm, Brian Sheppard, Eric Mendenhall, Bethany Anne Lind, Benjamin Papac, Greg Nicotero, Travis Young, Tiffany Morgan, Randy Gonzalez, Anja Akstin, Andrej Batt, Juan Javier Cardenas, Blaine Kern III, David Shae, Alex Sgambati, Heather Gilliland, Avianna Mynhier, Anthony Michael Lopez, Antony Azor, Norman Reedus (a.z.), Lauren Ridloff (a.z.), Thora Birch, Juliet Brett, Havana Blum, Justice Leak

Jak se tak momentálně ploužím po světě, sípu, chroptím, teče ze mě, vrávorám v nekoordinovaných pohybech, místo řeči ze mě vychází chrčivé bublání a zahlédnout se v nablýskané výloze obchodu je ještě děsivější zážitek než obvykle, je mi docela záhadou, že mi zatím místo antibiotik nikdo nenabídnul perforovat lebku kulkou či šípem, rozmašírovat ji tupým předmětem nebo nadělat z mého (snad) mozku fašírku sečnou zbraní. Seriál má svá hluchá místa, ale celkově se Darabont zase pochlapil a ukázal, že ne nadarmo patří k mým nejoblíbenějším režisérům. Seru na to, jedu domů chcípnout - do té doby žádám kolemjdoucí, aby drželi své brokovnice, kuše, pistole, ostřelovačky, mačety, basebalky a kladiva dál od té ošklivé boule, co mám na krku. 79%(27.9.2012)

• Dellamorte

Na úvod série som čakala ďaleko väčší rachot , akého som sa nakoniec dočkala. Ten sa síce nedostavil - a to je to najlepšie , čo sa mohlo stať. Zlatá stredná cesta aj čo sa týka zombíkov ( ani rýchli ani pomalí ). Má to aj svoj psychologický " ťahák " a ak k tomu prirátam kvalitne odvedenú prácu maskérov ( Nicotero / Berger ) a vlastne celého štabu...tak maximálna spokojnosť. Je odvážne dať na úvod plný počet , no u Mňa je to každopádne nadpriemer , takže tá 4-ka tam sedí ( nechám ju však len v komente ). Na konci série vykopnem záverečný edit s komplexným hodnotením. ( 28.1.011 )Tak predsa to spadlo na 3ku , no za S / E formát ostávam na 4ke.(22.10.2010)

Svěží hřbitovní vítr něžně rozčeřil zahnívající hladinu rodinných seriálů. A pobaví se skutečně celá rodina! Maminky zajisté ocení citové trauma hlavního hrdiny při zoufalém hledání manželky a synáčka, tatínky nadchnou strhující baseballové sekvence a hlavně vy, milé děti, budete nepochybně okouzleny přehršlem roztomile ohlodaných mrtvol, vyhřezlých střev, mozků a jiných vnitřních orgánů, které vám tolik chyběly v Herym Potratovi!(12.11.2010)

První série (80%): Tak zatím je to moc dobrá zombie podívaná. Pouhých šest epizod první série sice mohlo být údernějších, ale já si myslím, že jako rozjezd pro netradiční seriál se s tím tvůrci popasovali více než dobře. Nicméně je třeba říct, že první čtyři díly byly skvělé. Jsem fanda hororů a zombie tématiku mám velmi rád, takže úvod se mi velmi zamlouval. Je sice pravda, že dost věcí už bylo k vidění jinde, ale co bychom taky pořád nechtěli, že... Poslední dva díly byly sice slabší a takové o ničem, ale beru je jako dobrý odrazový můstek do další série. Snad se Darabont ještě hecne a druhá série, která má mít dvakrát víc dílů, bude stát za to. Uvidíme. Druhá série (60%): Co si budem povídat, seriál bohužel ztrácí. Valná většina epizod je nudná k uzoufání, řeší se jen samé kraviny, které prostě diváka přivádí často k šílenství. Ten zbytek dílů docela ušel a ke konci se to zase celkem slušně rozjelo. Hodnocení nechávám stále na čtyřech hvězdičkách, ale už to visí dost na vlásku. Třetí série rozhodne... Třetí série (85%): Tato série seriálu opět zvedá reputaci, protože to je víceméně parádní podívaná. Hlavně tedy úvodních 8-10 dílů opravdu stojí za to. Pak jsou trochu slabší díly (11-13) a je vidět, že to začne trochu ztrácet, ale s koncem se to zase docela slušně rozjede a když to vezmu jako celek, tak je třetí sérka o dost lepší jak slabá druhá. Bavilo mě to, dělo se toho hodně, přibyly zajímavé nové postavy a jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál. I když to na to už nevypadalo, tak teď si myslím, že tento seriál přeci jen má ještě nějakou budoucnost. Snad si to udrží tempo trojky a neklesne to zpět do nudných vod, ve kterých to bylo po většinu času ve druhé sérii. Čtvrtá série (80%): Jsem strašně rád, že to můžu říct - seriál si stále drží velmi dobrou kvalitu. Bavil jsem se víc než dobře. Zpočátku je to trochu nudnější, ale pak se to rozjede a o zajímavé situace a konfrontace není nouze. Po rozštěpení skupiny do několika menších se sice objeví opět asi dva slabší díly, které se vyloženě věnují třeba jen dvěma postavám, ale dějově se to posunulo dál a jsem moc zvědav, co se bude dít v následující sérii. Na závěrečnou epizodu mnozí nadávají, já jsem opačného názoru, mě jednoznačně navnadila na další sérii... Pátá série (75%): Abych pravdu řekl, asi jsem čekal větší odvaz. Špatný to nebylo, ale asi to mohlo být údernější a chytlavější. Nicméně si další sérii určitě nenechám utýct. Dějově to je na velmi dobrý úrovni. Šestá (80%) & sedmá (85%) série: Nebyly vůbec špatné, bavil jsem se obstojně a přijde mi, že seriál se o něco málo zvednul, hlavně v sedmičce. Jasně, některé epizody jsou slabší a točí se kolem béčkových postav a jejich béčkových příběhů, ale hlavní linie baví. Negan tomu dodal opět novou šťávu a on je tím pravým, co tento seriál potřeboval. Jeho epizody ze sedmé série stály opravdu za to. Poslední díl, který měl být velkolepým vyústěním série, bohužel nebyl taková pecka jak se čekalo. Bylo to takové slabší finále. Uvidíme, co nám tvůrci naservírují dále... Osmá série (75%): Osobně to nevidím tak špatně jak někteří, kteří tuto sérií silně odsuzují. U mě je trochu výhoda, že díly dávám za sebou, jak se mi zachce, až poté, co všechny výjdou. Z tohoto důvodu mě tak slabší epizody tak nenaserou, protože hned to může napravit nějaká další, lepší. A to je přesně případ této série, lepší díky střídají slabší, i když na to už jsme víceméně zvyklí i z těch minulých sérií. Nebylo to zlé, bavil jsem se stále velmi slušně a nevidím tam nějaký extrémní propad oproti sérii předcházející. Spíše to jede pořád v takovém podobném tempu.(11.2.2011)

Zhliadol som prvú sériu, ktorá obsahuje šesť dielov a som spokojný. Ale do ďalších sérii sa už púšťať asi nebudem, predsa len radšej zostanem u klasických celovečerných zombie filmov. V každom seriály vždy býva nejaká tá zbytočná vata, a bola aj vo "Walking Dead". Každopádne som však rád, že som si týmto titulom rozšíril obzory. Nepatrím medzi seriálových nadšencov, ale na seriál so zombie námetom som bol hodne zvedavý. Bolo to celkom fajn. ****(13.7.2018)

• Melissa McBride

• - V seriálu se krátce mihne i herec Johnny Depp. V 6. sérii, konkrétně ve 12. epizodě "Not Tomorrow Yet", můžeme jeho tvář zahlédnout na jedné z useknutých hlav. (MTHRFCKR)

• - Stejně jako hrdinové, tak i logo seriálu se s každou sérií stává víc rozpadlé jako odraz postupující apokalypsy. (Axarus)

• - Třetí série se původně měla odehrávat na střední škole. (Axarus)