Živí mrtví (TV seriál)

The Walking Dead

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010 - 2018, 86 h 2 min (Minutáž: 67x45 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Lennie James, Emily Kinney, Michael Cudlitz, Scott Wilson, Austin Amelio, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Tom Payne, Katelyn Nacon, Jeffrey Dean Morgan, Xander Berkeley, Chad L. Coleman, Austin Nichols, Steven Ogg, Jon Bernthal, David Morrissey, IronE Singleton, Lawrence Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Jeff Kober, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad L. Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Robin Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Anniston Price, Tinsley Price, Kyle Clements

Seriál mě natolik vtáhnul do děje, že musel jsem sledovat alespoň 3 díly denně. Seriál WALKING DEAD je pro mě tak trochu vysněný sen, který jsem si přál po zhlédnutí ÚSVIT MRTVÝCH a REC. 28 dní poté Darabontův WALKING DEAD strčí do kapsy. Působivé napětí v každém díle. Vztahy a konflikty mezi postavami jsou výborné a k nakousnutí (jako chodec do potravy). Kdo se rád dívá na zombie a akce v plném rozsahu hororového prostředí s napětím na maximum, každodenním přežití a tísnivého strachu, kdy se možná budete v noci při sledování otáčet za své záda - ten nesmí zaváhat a musí Walking Dead zhlédnout, protože to opravdu stojí za to. Seriál, který se nezastaví ohledně sledovanosti, ale půjde nahoru k vysokému hodnocení a k velké oblíbenosti. A ta vyvražd'ovačka - mé gusto. Seriál, který chci, aby trval věčně a nikdy neskončil a je mi jedno jestli budou stejné kulisy, herecké obsazení, nebo kam bude příběh směřovat. ****************************** 1. Série 95%, 2. Série 90%, 3. Série 70%.(14.3.2012)

Nechapu, z ceho jsou vsichni tak odvareny. Zatim sestidilnej serial jede podle toho nejprovarenejsiho pribehu vykradajiciho kde co. Propukne epidemie, vsude chodi mrtvoly a mezi nima par prezivsich. Ty se chtej nekam schovat, nekoho najit, pripadne nekam dojit. Samozrejme se vetsinou chovaj jak trotlove, hadaj se mezi sebou a obcas nekdo chcipne. Proste klise nejtezsiho kalibru. Herci nejsou nijak vyrazny a ackoliv nejsou vylozene protivny, jedinej, kterej aspon trochu zaujme, je Reedus v roli magora s kusi. Ani v jednom dilu se neda hovorit o atmosfere, napinavy to je minimalne a opravdu ani jednou jsem nebyl ani minimalne vystrasenej. Vetsinu dilu tak vyplnujou jen zdlouhavy kecy, nic se nedeje a postavy se nekde poflakujou. Proste tohle neni zadnej zombie horor, spis drama na pozadi zombie epidemie. Jediny, co serial vytahava z podprumeru, jsou zombici. Jejich masky vypadaj docela verohodne, i kdyz obcas to uz je lehce prehnany a jejich masakrovani je naprosto ultimatni lahudka. Je az s podivem, jak hezky realisticky to vypada, protoze jinak triky za moc nestoji a celej serial vypada docela lacine. Ale to masakrovani, to fakt nema chybu, rozstrileny, rozmlaceny a usekany hlavy, koncetiny litajici na vsechny strany, litry krve, porcovacky nejtezsiho kalibru a vse hezky detailne. Kdyby se z toho sestrihal dvouhodinovej film, musela by to bejt pecka. Takle jen lepsi 3*.(2.6.2011)

Naděje lidstva spočívá v katatonicích, volové. Potažmo v komatózních gerojích a chlapandách, viz osmadvacet dní po průseru, pResident (is) evil, Triffidí den, momentálně komentovaný serošek....Važme si jich a cpěme jim do kapaček lahodné kousky bonboniér. Až padne lidstvo na samé dno, ze svých nemocničních kumbálů povstane Ariel Šaron, Kája Saudek, Margaretka Thatcherů i jiní momentální povaleči a spolu s Blanickými ležáky udělají ordnung. K seriálu samotnému - Lincoln je herec asi jako já, ta jeho vychrtlá nádhera poulí kukadla jak žába na prameni, zombiči by šli namaskovat o kouda lépe. Pěkný nástup na značky se nám ve druhé sérii pozvolna mění v rodinná pouta. Přesto doporučuji a baf!te se.(30.9.2012)

po prvom diely zatiaľ spokojnosť, má to dobrú atmosféru a nádych drámy, 2 a 3časť sa dobre dopĺňajú, zombíci zatiaľ robia len krovie pri stupňujúcom sa dramate skupinky ľudí skrývajúcej sa v lese __pozrel komplet 1 a 2 sériu a celkom dobre sa to rozbehlo __na konci 6.séria to začne haprovať prílišnou banálnosťou__ /80%/(14.4.2012)

Dokonalý post-apo mísící skvělé zombie scény, lidskou morálku a povahu, všudypřítomný strach a dokonale propracované postavy. První řada - 95% ..... Druhá řada - 80% ..... Třetí řada - 90% ..... Čtvrtá řada - 90% ..... Pátá řada - 100% ..... Šestá řada - 100% ..... Sedmá řada - 100% (3.11.2012)

• - Základna pro přeživší zvaná Terminus stojí ve městě Mechanicsville v USA. (willy1)

• - Do roly Guvernéra (David Morrissey) bol pôvodne obsadený John Hawkes, ten si to však premyslel a odmietol s dôvodom, že nie je dostatočne dobrý pre stvárnenie tejto postavy, a že AMC nájde určite niekoho lepšieho ako je on. (Sexy_Beast)

• - Spoiler: Než Shane Walsh (Jon Bernthal) zomrel, bol jedinou postavou, ktorá sa objavila v každej epizóde. Michonne (Danai Gurira) je zas jediná, ktorá bola predstavená v 2. sérii a pritom nepatrila do rodiny Greenovcov. (BaffoSK)