Živí mrtví

(TV seriál)
  • USA The Walking Dead (více)
Trailer 2
Horor / Thriller / Drama
USA, (2010–2022), 135 h 25 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, (více)

Série(11) / Epizody(175)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Trailer 2

Recenze (1 794)

J*A*S*M

Původní koment:Měla to být jedna z hororových událostí posledních let, ale bohužel - přišlo hořké zklamání. Darabont si projekt nepohlídal, místo pořádného zombie masakru a napínavých dramatických událostí jsme dostali jen dlouhé nezáživné kecání nesympatických postav. Za větší pozornost tak zatím stojí pouze pilotní epizoda. Snad se v druhé sérii něco (cokoli!) stane. Aktualizace 2016: Sledování seriálu jsem kdysi ukončil v začátcích druhé série, nyní jsem se k němu ovšem vrátil a zkouknul jej během několika týdnů celý. Krátká první série se ukázala jako opravda počáteční vada na kráse, které škodilo především to, že na krátké ploše nestačila nic pořádného rozehrát a k postavám si divák nestačil vybudovat jakýkoli silnější vztah. To se postupem série druhé naštěstí postupně mění, nečekané smrti (i oblíbených) postav začínají bolet. Nejsilnější je pro mě asi třetí série (díky silnému záporákovi v podobě Guvernéra), potom pátá (bezvýchodnost prvé poloviny a razantní změna situace v půli druhé). Bohužel nejnovější šestá série jde podle mne kvalitou o něco dolů. Vadila mi některá pochybná rozhodnutí postav, které se najednou vlastní vinou dostávají do problémů, nepochopitelné scenáristické vedení některých postav (WTF Carol?!) a také to, že každá byť jen trochu zajímavá nová postava vydrží jen pár dílů (minimálně tři smrti v této sérii mě fakt naštvaly, protože se s těmi postavami dalo dál mnohem lépe pracovat a odpravit je až předvedou víc). ()

Malarkey

Představte si seriál, který mapuje veškeré možné zombie filmy, co kdy byly natočené do samotných, jednotlivých, 45ti minutových dílů. Walking Dead takový je a co se mně líbí je fakt, že zachází ještě dál a postupně vysvětluje, jinou formou, příčinu veškerého dění. A jelikož mám rád postapokalyptický svět a otázku toho, jak by se člověk zachoval, kdyby měl kolem sebe jenom sebe a občas by někoho potkal, prostě tomu musím dát co největší možný počet bodů. Na plnou to ale necítím. To uvidíme v případě, kdy se natočí další díly, kam se samotný seriál zvrhne, protože to je problém každých seriálů. Zatím je ale po technické stránce perfektní a je vidět, že si tvůrci nad nápadem dali opravdu záležet. A ani bych se nedivil, kdyby právě tenhle seriál byl jeden z těch nejnákladnějších, protože mrtvol tam chodí opravdu požehnaně, a efekty nejsou vůbec špatné. ()

Tom Hardy

Uf, tolik otravných klišé a vaty jsem v jednom seriálu neviděl už dlouho. Na každý díl padá jeden originální moment (první díl má tank, druhý pochod mezi mrtvými, třetí ruku, čtvrtý masakr v lese, pátý loučení se sestrou a šestý pravdu o T19) a tunu pitomého chování a natahování již tak dlouhých scén. Fakt, že už každý druhý zombie film/seriál vykrádá úvodem Den Triffidů rovnou přecházím. Ale opravdu musí být „nezvykle“ hlavní krysou nejlepší přítel? Tradičně se musela objevit skupinka debilů, která těsně splněním úkolu (v tomhle případě získání tašky) zadělá na nový problém? Vážně byla nápaditost tvůrců tak malá, že se hned dvakrát pokusili dolovat emoce sprchou? A maximální palec dolů za nejblbější využití působivého tracku ze Sunshine – dát to do pozadí scény, kdy se jen jede autem, to už zavání tvůrčí krizí. Skvělé masky, obstojné obsazení, výborný vizuál, jeden dobrý nápad na díl a děje tak stěží na celovečerní film. Podobně blbě nafouknuté, jako tematicky spřízněné Jericho… ()

verbal

Svěží hřbitovní vítr něžně rozčeřil zahnívající hladinu rodinných seriálů. A pobaví se skutečně celá rodina! Maminky zajisté ocení citové trauma hlavního hrdiny při zoufalém hledání manželky a synáčka, tatínky nadchnou strhující baseballové sekvence a hlavně vy, milé děti, budete nepochybně okouzleny přehršlem roztomile ohlodaných mrtvol, vyhřezlých střev, mozků a jiných vnitřních orgánů, které vám tolik chyběly v Herym Potratovi! ()

Isherwood

První díl nadhodí celou vizi a pak se skupinka přeživších vydá dále. A mezitím se čtyři díly nic nestane! Pouze pilot, nabitý emocemi jako Remington ´870, a finále, které přinese něco nového, jsou lehce nadprůměrné, zbylé díly nekoukatelná nuda. To, co tvrvá hodinu, by šlo sfouknout za poloviční čas. Zpětně si nedokážu vybavit, o čem to bylo, když se rodinné rozmíšky vyřeší během chviličky a rozstřelování dokonalých (fenomenální maskérská práce!) zombíků zabírá minimum času. Tak řídký děj by neutáhl ani celovečerák, ne tak šestidílnou sérii. Vlastně jsem to sledoval proto, že jsem čekal na ‚něco‘. Největší past na televizního diváka za hodně dlouhou dobu. Ten divácký úspěch v zámoří je mi záhadou, každopádně chápu, proč v přípravné fázi na druhou sezonu Darabont vyházel všechny scénáristy, byť je mi její vznik vlastně docela putna. ()

Galerie (5 886)

• „Když jsem zjistila, že jsem byla obsazena do této role, tak se mi podlomila kolena a začala jsem plakat. Když za mnou přišli můj agent a manažer, tak se mě ptali, jestli brečím. Já jim řekla, že jo, protože jsem se kvůli této roli skutečně nadřela,“  prohlásila herečka Paola Lázaro (princezna). (Duoscop)
  • V 1. epizóde 4. série si Michonne (Danai Gurira) prezerá mapu, na ktorej je mesto Macon, v ktorom sa odohráva časť úspešnej hry "The Walking Dead: The Game". (Drtic)