Kdo chce zabít Jessii?

Who Wants to Kill Jessie?

Komedie / Sci-Fi

Československo, 1966, 81 min

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Jan Libíček, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Ilja Racek, Otto Šimánek, Svatopluk Skládal, Čestmír Řanda st., Jaromír Spal, Jan Pohan, Jiří Lír, Richard Lederer, Alena Bradáčová, Jiří Steimar, František Holar, Jaroslav Kepka, Ivo Gübel, Vladimír Menšík, Jan Cmíral st., Zuzana Martínková, Jitka Zelenohorská, Magdalena Rychlíková-Špergrová, Oldřich Velen, Helena Růžičková, Jan Skopeček, Zdeněk Blažek, Jan Schmitt, Karel Houska, Arnošt Bělohlávek, Vladimír Fürst, Miloslav Homola, František Šeba, Václav Fišer, Karel Hovorka st., Vlastimil Čaněk, Zdeněk Hamouz, Ivo Husák, Vilém Linke, Pavel Novák, Bedřich Čapek, Alexandr Horváth, Vladimír Navrátil, František Fontén, Jiří Hrachovec, Milan Kindl, Jan Krafka, Eduard Krützner, Marie Landová, Luďa Marešová, Lubomír Kostelka, Josef Příhoda, Miroslav Rataj, Marta Richterová, Jindřich Heidelberg, Věra Váchová, Jiřina Bílá, Zora Polanová, Blažena Slavíčková, Alois Dvorský, Otakar Šindelář, Eva Vosková, Pavel Robin, Gustav Vondráček, Alena Kreuzmannová

Jeden ze SKVOSTŮ, díky kterým můžeme být vážně hrdí na naší kinematografii! Originální nápad, supr obsazení, báječná realizace... k dobru příjde i docela "krátká délka", takže člověk ani nemá možnost se nudit. Prostě kultovní komixová taškařice, co má parádní spád, založený na vybraném smyslu pro humor!(19.2.2011)

Až na vedecko-komunistickú vsuvku o ovplyvňovaní snov na začiatku bol film fajn. Autori si vymysleli celkom zaujímavý nápad. Vo veľa filmoch vystupujú komixové postavičky a tvária sa ako reálne. Tu sa komixové postavy tvária ako... komixové postavy. Kritika by mohla smerovať do prepisu do TV podoby (napr. na STV), kde sa pri prevode stratili okrajové časti políčok. Preto chýba veľká časť z "hovorených" bublinkových titulkov.(7.1.2004)

Ta otázka v názvu filmu je špatně položená, kdo by proboha chtěl zabíjet takovou sexbombu. Otázka měla znít, Kdo se chce vyspat z Jessii a v tom případě bych se s dovolením přihlásil a rovnou oběma rukama. Olga Schoberová na sebe strhávala veškerou mou pozornost, ale i tak jsem stíhal pobírat skvělýho Jiřího Sováka a nad Menšíkovou Chuchlí jsem chcal smíchy. Ty bubliny byly skvělej nápad, prej "Vypusťte bublinu co to všechno objasní." "Miluju tě" :))) Druhá polovina šedesátých let byla pro československý film fakt zlatá.(23.5.2008)

Zajímavý nápad, který se vyloudil z českých scénáristů na filmové plátno jenže bez dost důležitého humoru a vtipu doufající jen v to, že ona podstata samotná bude vtipná už dost, ale ejhle. Mně osobně tento film přišel jako něco neobvyklého, ale zpracováno tak průměrně, že nemůžu říct, jak je tento film povedený nebo dobrý, prostě pro mě je průměrný a tak to zůstane. --- Já nekoušu pane docente !(21.5.2008)

Jak je již mým zvykem, tak smrt uznávaného umělce namísto pláče "opláču" po svém - tedy zhlédnutím některého z jeho děl. Po zhlédnutí tohoto filmu mi nezbývá konstatovat nic jiného, než že Vorlíčka je pod tou hlínou opravdu škoda. Člověk by nevěřil, jaké sexy herečky jsme u nás měli. Nejsem si jistý, že byla slečna Schoberová opravdu tak krásná, nebo se mi tolik zalíbila, protože téměř nemluvila. Každopádně hezčí českou herečku jsem snad zatím neviděl. Po všech směrech vymazlený film. Film měl nápad a jako sci-fi skvěle zafungoval, což je u nás věc nevídaná. Jeho největší předností je ovšem humor, který po celou dobu výborně funguje. Nebojím se snímek označit za nadčasové dílo. Tvůrcům patří všechna má čest, že se v té době nebáli pustit do podobného projektu. Přeci jen diváctvo bylo naučeno na zcela jiné žánry.(13.3.2019)

• - Miloš Macourek a Václav Vorlíček chceli pôvodne natočiť komédiu o snoch s názvom Co se dětem zdá. (Raccoon.city)

• - Ve scéně, v níž Superman sedne za klavír a hraje, můžeme slyšet Čajkovského "Italské capriccio". (cheyene)

• - Karel Effa byl zděšený ze scény, v níž se měl s kulturistou Jurajem Višným zhoupnout na drátech elektrického vedení. Nakonec se dozvěděl, že scéna je dávno natočená s kaskadérem a štáb si z něj jen dělal legraci. (-bad-mad-wolf-)