Kdo chce zabít Jessii?

Who Wants to Kill Jessie?

(festivalový název)

Komedie / Sci-Fi

Československo, 1966, 81 min

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Jan Libíček, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Ilja Racek, Otto Šimánek, Svatopluk Skládal, Čestmír Řanda st., Jaromír Spal, Jan Pohan, Jiří Lír, Richard Lederer, Alena Bradáčová, Jiří Steimar, František Holar, Jaroslav Kepka, Ivo Gübel, Vladimír Menšík, Jan Cmíral st., Zuzana Martínková, Jitka Zelenohorská, Magdalena Rychlíková-Špergrová, Oldřich Velen, Helena Růžičková, Jan Skopeček, Zdeněk Blažek, Jan Schmitt, Karel Houska, Arnošt Bělohlávek, Vladimír Fürst, Miloslav Homola, František Šeba, Václav Fišer, Karel Hovorka st., Vlastimil Čaněk, Zdeněk Hamouz, Ivo Husák, Vilém Linke, Pavel Novák, Bedřich Čapek, Alexandr Horváth, Vladimír Navrátil, František Fontén, Jiří Hrachovec, Milan Kindl, Jan Krafka, Eduard Krützner, Marie Landová, Luďa Marešová, Lubomír Kostelka, Josef Příhoda, Miroslav Rataj, Marta Richterová, Jindřich Heidelberg, Věra Váchová, Jiřina Bílá, Zora Polanová, Blažena Slavíčková, Alois Dvorský, Otakar Šindelář, Eva Vosková, Pavel Robin, Gustav Vondráček, Alena Kreuzmannová

Abych se přiznal na tenhle film jsem se děsně těšil, příběh mi přišel dost zajímavej a zároven uchylnej. Ale po zkouknutí mi zbylo jen to že Medřická byla celkem pěkná. Ale teda moc mě to nevzalo. Jedinou další věc co musím pochválit je hudba která je výborná, ale snad kromě těch pár věcí mě to nepřinutí podíva se na to znova.(18.5.2011)

Nevšední komedie z tuzemské produkce, která může nabídnout jak originální sci-fi námět, tak pohled na neskutečně nádhernou Olgu Schoberovou. Slovy se zde moc neplýtvalo, stejně jako vtipy, ale když už nějaký přilétl, tak stál za to ("Chuchle"). Zkrátka film, který mě upoutal hlavně díky nápadu, výtvarnému zpracování a české "BB".(19.2.2011)

Něco takovýho mohlo vzniknout jedině v české hlavě, jedině za socialismu a jedině v druhý půlce šedesátek. Jo a jedině v nějakém chorém mozku. Chorém genialitou, abyste rozuměli. Jó, tohle je tak prdlý až je to skoro dokonalý. Jen nevím, jestli by filmu bodla delší stopáž a o něco lepší příběh nebo jestli to zkrátit o čtvrt hodinu hluchých míst. Jo a ta Olga, to byla fakt neskutečná kost.(30.5.2012)

Parádní hravé, blaznivé a lehoučké..dost z toho dýchá taková ta hezky naivní radost z toho jak řetězy systému povolují a film se může(stejně jako lidé) po dlouhé době nadechnout trochu svobodněji...Je to občas nedotažené či hloupoučké ale to ve výsledku jen podtrhuje čistotu a opravdovost celé téhle taškařice :)(19.1.2012)

nostalgické +4* s parodiemi na západní kulturu se na přelomu 60-70.let roztrhl u nás pytel a tahle rozhodně patří k tomu lepšímu, co se povedlo. Sice k pětihvězdičkové srdcovce mu ještě trošku chybí, ale i tak je to originální dílko, na které se dá dívat i po letech. Takže kdo nezná a komiksy jsou jejich oblíbený žánr, tak si ho dejte. Přece jen těch necelých 9000 hodnocení mi u této klasiky přijdou docela málo. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](4.3.2018)

• - Juraj Višný dostal za svoju rolu Supermana honorár 10 000 Kčs. (Raccoon.city)

• - Role Jessie byla Olze Schoberové psaná na tělo, přestože ve filmu pronesla jen dvě věty. (sator)

• - Pri skúšobnom premietaní v Kralupoch sa film premietal zadarmo. Premietač bol ním tak nadšený, že nakúpil obrovskú rolu baliaceho papiera, režisér Václav Vorlíček mu dal pár fotiek a po celých Kralupoch vyvesil vlastnoručne vyrobené plagáty. (Raccoon.city)