Kdo chce zabít Jessii?

Who Wants to Kill Jessie?

(festivalový název)

Komedie / Sci-Fi

Československo, 1966, 81 min

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Jan Libíček, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Ilja Racek, Otto Šimánek, Svatopluk Skládal, Čestmír Řanda st., Jaromír Spal, Jan Pohan, Jiří Lír, Richard Lederer, Alena Bradáčová, Jiří Steimar, František Holar, Jaroslav Kepka, Ivo Gübel, Vladimír Menšík, Jan Cmíral st., Zuzana Martínková, Jitka Zelenohorská, Magdalena Rychlíková-Špergrová, Oldřich Velen, Helena Růžičková, Jan Skopeček, Zdeněk Blažek, Jan Schmitt, Karel Houska, Arnošt Bělohlávek, Vladimír Fürst, Miloslav Homola, František Šeba, Václav Fišer, Karel Hovorka st., Vlastimil Čaněk, Zdeněk Hamouz, Ivo Husák, Vilém Linke, Pavel Novák, Bedřich Čapek, Alexandr Horváth, Vladimír Navrátil, František Fontén, Jiří Hrachovec, Milan Kindl, Jan Krafka, Eduard Krützner, Marie Landová, Luďa Marešová, Lubomír Kostelka, Josef Příhoda, Miroslav Rataj, Marta Richterová, Jindřich Heidelberg, Věra Váchová, Jiřina Bílá, Zora Polanová, Blažena Slavíčková, Alois Dvorský, Otakar Šindelář, Eva Vosková, Pavel Robin, Gustav Vondráček, Alena Kreuzmannová

Abych se přiznal na tenhle film jsem se děsně těšil, příběh mi přišel dost zajímavej a zároven uchylnej. Ale po zkouknutí mi zbylo jen to že Medřická byla celkem pěkná. Ale teda moc mě to nevzalo. Jedinou další věc co musím pochválit je hudba která je výborná, ale snad kromě těch pár věcí mě to nepřinutí podíva se na to znova.(18.5.2011)

chutný rozparek a dekolt snové olgy schoberové plus zajímavá, originální námětová invence v rámci chudšího sci-fi žánru ve vodách československého filmu... no a to je na tomhle bublinovém taškaření vlastně asi všechno... zas taková sranda to nebyla, leč věta JÁ NEKOUŠU, PANE DOCENTE! by se mi mohla na úterní zkoušku hodit... a nebo antigravitační rukavice, abych mu mohl zakroutit krkem, jestli mě vyrazí... 60%(9.9.2011)

Příliš jsem se na ten film netěšila, a nakonec jsem se docela dobře bavila. Hrátky s komiksem byly zajímavým prostředkem pro vyprávění příběhu, vztahové zápletky a peripetie mě několikrát donutily vybuchnout smíchy stejně jako slovní vtípky. Bylo to tak milé, pošahané a nekonvenční, že se zanedlouho na film podívám asi znovu.(13.1.2015)

Příjemný film díky Višnému místo Peterky, blonďaté Olince s jejími vnadami a Saudkově komiksové stylizaci. Jinak však úvodní scény jsou docela nuda, Medřická sem příliš nezapadá jako komický typ, a vlastně ani Sovák, který se podle mne na tyhle bláznivé komedie nehodil, spíše mu šlo takové to suché hláškování.(16.11.2013)

Některé scény jsou opravdu velice ztřeštěně komické a je tu spousta dobrých hlášek, hlavně od Vladimíra Menšíka, ale celkově nevím co si mám o tom myslet. Protože u toho procesu jsem si nějak vzpomněl na Postavu k podpírání, která je založena na kafkovském tématu. Celé to bylo takové bizarní, ale mě se to líbilo a to také díky Olze Schoberové.(28.11.2010)

• - Juraj Višný dostal za svoju rolu Supermana honorár 10 000 Kčs. (Raccoon.city)

• - Olga Schoberová (Jessie) začala kvôli iným pracovným záväzkom v zahraničí o niečo neskôr, točiť sa preto začalo s inou herečkou. (Raccoon.city)

• - Film získal cenu na festivalu v Terstu, což se tvůrci, kteří nedostali povolení vycestovat z Československa, dozvěděli pouze zprostředkovaně. (Jirka_Šč)