Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

Roman.Ticka

Nádherný lidský příběh o hledání a nalezení ztraceného štěstí a objevení toho lepšího JÁ v každém z nás. Velmi inspirující, výkony herců fascinující. Líbil se mi i pro mě celkem neznámý Greg Kinnear. Mám ráda filmy, které dokážou člověku něco dát, někam ho posunout, udělat lepším... Ona mě vyšoupla z mýho života! ()

honajz

Do chvíle, kdy přestane být Jack Nicholson "divný", je to vcelku povedené a vtipné. Jenže pak začnou pracovat jako mlýnské kolo pravidla romantického žánru, mimoň musí prozřít a nakonec najít to, co měl přímo pod nosem. Být to udělané uvěřitelnějším způsobem, proč ne? Vždyť se nemuselo nic doříkávat, dotahovat do konce, stačilo naznačit. ()

Pítrs85

Tenhle film mi ukázal dvě věci- až budu starý, chci být přesně jako Melvin Udall. A myslím, že si pořídím brabantského griffona... Skvělá komedie, okořeněná tu o drama, tu o romantiku, se skvělým hereckým obsazením, jemuž sice vládne Nicholson (zasloužený Oscar), ale ani Hunt nebo Kinnear nezůstávají pozadu. No a největší hvězdou tu je samozřejmě ten malej podvraťák. "Jak to, že vám ty ženské postavy jdou tak dobře?" "Představím si muže, odeberu rozum a zodpovědnost, a je to." ()

AlfaNumerO

To, že Nicholson zahraje cokoliv se ví už dlouho, ale zrovna tenhle morous dědek mu sedl teda nebývale. Nakonec mě překvapila poměrně mile i Helen Hunt a vznikající chemie mezi ní a Nicholsonem. Po delší době opět film s velkým F. Na co bych málem zapomněl, ale přitom by bez něj film byl poloviční, je geniální herectví malého hafana. Doteď nechápu, jak to s ním udělali. Okamžitě ho chci domu. 87%. ()

mm13

Hollywoodska klasika. Hollywoodska, ale klasika. Nie je veľa filmov na efekt, ktoré by boli v celkovom vyznení také efektívne. ()

Sawy

Slušná komedie se skvělým Nicholsonem,který dokázal,že s přehledem zahraje jak ďábelského hajzla tak deprimovaného důchodce.Zasloužený Oscar.JGreg Kinnear taky perlí,ale jinak na filmu není nic,kvůli čemu bych se na něj chtěl dívat znovu.70 % ()

N.Strauber

Je to ostuda, ale tento film jsem viděl poprvé až loni (léto 2007). Ale myslím, že to je jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Je to snímek s velmi dobrým příběhem, ale celý stojí a padá s neskutečným výkonem Jacka Nicholsona (možná nejlepšího herce filmové historie). Dát mu Oscara za tento film byla naprostá povinnost. Nicholsonův nesnesitelný spisovatel Melvin Udall zkrátka nemá chybu a také Helen Hunt ve své roli číšnice, do které se hlavní hrdina nakonec zamiluje a díky které se i trochu polepší, byla vynikající - však také získala Oscara. Je to komedie (udržuje si své tempo až do úplného konce), takže se tam najde i plno vtipných situací. Ještě teď se musím smát, když si vzpomenu, jak se Jack řítil k telefonu a před telefonováním se začne zuřivě česat... Naprosto perfektní! ()

Handle

Ukázkové komediální drama! Opravdu už jsem dlouho neviděl tak skvěle sehranou komediální i dramatickou linku, navíc s výbornými herci (Jack Nicholson, Helen Hunt i Greg Kinnear) a s vynikajícím scénářem! Velmi se mi na filmu líbil ten celkový nadhled a propracované charaktery. Dávám 4*, ale přesto si myslím, že snímek zcela docením ještě časem... Celkový dojem to na mě nechalo tak na 4,5*, ač nemám filmu vlastně vůbec co vytknout, tak na plné hodnocení to zatím nevidím. ()

codeas

Nemůžu si pomoc, ale film mě tolik nezaujal jako vetšinu lidi. O tom že Jack Nicholson je dobrý herec dávno vím, a nepotřebují k tomu jako důkaz dalších filmů. Tento film asi není moje krevní skupina. ()

Lacike

Prave vdaka tomuto filmu si ma konecne naplno ziskal Nicholson, ktoreho som predtym viacmenej ignoroval. A rozhodne mi nevadi, ze sa touto ulohou do urcitej miery uz do konca svojej kariery zaskatulkoval. V tejto polohe ho mam najradsej. Je tu zaroven neskutocne vtipny tym jak je neprijemny, ale je aj zaroven dojemny tym, ze vlastne vdaka vsetkym tym neurozam trpi. Snad ani Monk pocas celeho serialu nemal tolko ritualov, ktore musel dodrzovat. Aj ked sa poriadne nedozvieme dôvod, co spustilo jeho neurozy, tak v naznakov dokonale vystihne aj bolest, ktoru cely cas preziva. Helen Hunt mu je rovnocennou partnerkou so svojim tazkym osudom, takze divak sa modli, aby im to nakoniec vyslo aj ked to budu mat tazke. Tretiu dôlezitu ulohu tu hra Greg Kinnear, ktory predvadza najlepsi a najdojemnejsi vykon svojej kariery. Jeho neustale konflikty s Nicholsonom su fantasticky zabavne. Vynimocny film sa pozna okrem aj podla toho, ze aj vedlajsie akokolvek male ulohy stoja za to. Ci uz Cuba Gooding Jr. v jednej z tych svojich lepsich uloh, uchvatny Harold Ramis, ktory aj behom kratkeho vystupu pôsobi presne tak dokonale pozitivne ako ma. No a precenovany parchant Shane Black je presne tak otravny ako vzdy, hehe. Nesmie chybat ani pes, ktory je tak skaredy az je roztomily. Je to jeden z filmov, ktore si môzem pustat opakovane a na konci mi je luto, ze ubehol tak rychlo. Totalnou peckou je aj CZ dabing, ktory je pre mna lepsi ako original. 10/10. ()

HateBreeder

Jack Nicholson´s One Man Show. Helen Hunt hrala skvele, a clovek jeji milou a trochu deprimovanou Carol Connellyovou musel litovat a zaroven milovat. Greg Kinnear co by homosexual podal asi nejlepsi vykon co sem u nej videl, fakt se vytahl. No i kdyz tito i dalsi herci hrali dobre, proste na Nicholsona nikdo nemel a ten si roli patricne uzil a jeho cholericky, ironicky, bezcitny, alergicky, ignorantni a namysleny Melvin je jedna z mych nejoblibenejsich postav co se kdy ve filmu objevila. To se neda napsat co tam Jack predvadel, jeho herecke vystupy byly primo genialni, ja sem se smal po celou dobu filmu. Proste podobny film se povede asi jen jednou a budme za nej radi. A toho psa miluju :) ()

PROROK14

No, prvá hodina bola bezvadná, Jack Nicholson je perfektný. Tie jeho bezočivé poznámky, pohľady a tak - na tom som sa veľa smial. Ale akonáhle nastúpili scény plné romantiky začínajúc scénou v reštaurácii tak sa mi to začalo pomaly ale isto protiviť. Nemohol som to ani dopozerať len som sa premohol. 139 min a z toho viac ako polovica čo ma vôbec nezaujíma tak to sa nedivte že dávam 60% ()