Když jde o sledovanost, musí jít city stranou. Producentka zpravodajské televizní stanice Jane Craigová (Holly Hunterová) trpí jediným nedostatkem – že má vždy pravdu. Ať jde o jakýkoliv problém, vždy ho umí vyřešit, dokonce i když je pod časovým tlakem a když jde doslova o sekundy. Jejím tajným ctitelem je reportér Aaron Altman (Albert Brooks). Jenže do televize jednoho dne nastoupí nový hlasatel, pohledný Tom Grunick (William Hurt). Bývalý sportovní zpravodaj působí plachým dojmem, který na Jane udělá velký dojem. Tomovy první reportáže i jeho uvádění hlavních zpráv dopadnou nadmíru dobře. Není divu, že se do něj Jane zamiluje. Aaron marně upozorňuje na to, že Tom v zájmu úspěchu po malých krůčcích porušuje novinářskou etiku. Například jeho slzy v reportáži o znásilněné ženě byly falešné. A to vše je jen počátek velkých změn, které se ve světě televizního zpravodajství začínají projevovat. Sledovanost a zábava totiž začínají mít přednost před pravdou. Řada zkušených profesionálů bude muset odejít. A Jane si musí ujasnit, co je pro ni nejdůležitější… (Česká televize)

Maq

Z komentářů a kritik je znát, že tohle je dobrý film, ale neříkají dost jasně proč. Já to taky asi moc nevylepším. Je to krásné konverzační milostné drama, napsané opravdovým spisovatelem, tedy s dobrými charaktery a kvalitními dialogy. --- Jednu myšlenku bych vyzdvihl, i když si nejsem jistý, zdali by se pod ni autoři podepsali. Tento film se zabývá rozdílem mezi inteligentním člověkem a intelektuálem. Ten první se vyznačuje schopností správně vyhodnocovat situace a účinně je řešit. Ten druhý je inteligentní člověk, který ze svých úsudků a jednání nedokáže a nechce vyloučit etický rozměr. --- Není ale třeba se bát nějakého velkého moralizování, je přítomno v docela civilní dávce. Je zde však jiný problém. Pokud vím, film nebyl nadabován do češtiny. Možná naštěstí, protože bůhvíjak by to dopadlo. K vlastnostem hlavních charakterů patří, že jsou velmi inteligentní a hovoří hodně rychle pregnantním a vytříbeným jazykem. Je to lahůdka, jenže pokud jste, jako já, jen průměrně sběhlými angličtináři, docela se zapotíte. Ani titulky moc nepomůžou, dialogy jsou prostě příliš náročné a rychlé. ()

Sawy

Mám rád filmy z prostředí novin nebo zpráv a tenhle není výjimkou.Pravda,filmu občas dojde dech,občas se až moc babrá ve vztazích místo toho,aby nabídl více zábavných reportáží,ale vždycky se může spolehnout na výborné herce.Holly Hunter jako rázná,ale nerozhodná Jane,William Hurt coby lehce podrazácký playboy Tom a hlavně šíleně sympatický Albert Brooks v roli inteligentního a do Jane beznadějně zamilovaného Aarona.Tahle trojka se skutečně povedla,stejně tak scénář a díky těmto ingrediencím filmu odpustím i ten lehce patetický závěr,který se tam moc nehodil.75 % ()

Martin741

Cena za Neznost a Vysilame zpravy su najlepsie filmy Jamesa L. Brooksa + este 1, ale nespomeniem si na nazov. perfektne dialogy, vybporne tempo a namakane kulisy -silne atributy filmu. Mam rad ked sa tocia filmy na temu vysielanie, spravodajstvo, vysoke pracovne nadsadenie, problemy bud v kariere alebo v osobnom zivote . vyborna tema na film. Plus samozrejme namakana rezia . 89 % ()

andrii

To jsou nám ale noviny. Jako ze žurnálu. My ze stanice, v prime timu. Exteriér, interiér. Fakta, informace, infotainment. Redaktoři z terénu, za pultíkem, v newsroomu. Jsme vaším okem přes kamery, oknem do světa za zdmi. Profesionální tým, ale mezi námi, sami za sebe, jsme také lidé v ohnisku točící se zeměkoule. ŽIVĚ. ()

Matty

- Pokud pro tebe můžu cokoliv udělat… - Leda že bys brzo chcípnul. Práce v televizním zpravodajství vyžaduje ostré lokty, výjimečné mluvnické či psavecké schopnosti a drzost, tu především. Film Jamese L. Brookse nahlíží do zákulisí jedné takové televizní stanice a nevyhýbá se přitom ani méně příjemným skutečnostem jako je rivalita, propouštění či zkreslování skutečnosti. Právě proti němu ostře vystupuje producentka Jane, jejímuž „přelétavému“ vztahu ke dvěma mužům je věnováno snad až příliš prostoru. Mnohem poutavější pro mne bylo sledovat například akční živé vysílání „z druhé strany“, než celkem všední romantický trojúhelník. Trojúhelník pro zlidštění těch „mediálních dravců“ důležitý, ne však dostatečně zajímavý. Z ústřední trojice hrdinů je navíc těžké držet palce jenom jednomu, když všechny hrají sympatičtí herci s mimořádným charismatem. Proto mi ani tolik nevadil „smířlivý“ epilog zavánějící happy endem, což bych u jiné mediální satiry jen těžko rozdýchával. Zuby, které Brooks (také autor scénáře) cení na lidi zprostředkovávající nám informace o světe přitom nejsou kdovíjak nabroušené a nezakusují se příliš hluboko do masa, aby to snad někoho nebolelo. Pár vět však stojí za vyzdvižení („Když to není v televizi, tak to není důležité, tak proč se s tím trápit“). U tohoto filmu mi příliš nesedí označení komedie, o kterou podle mě Brooks ani neusiloval, je to hlavně drama o lidech, o vztazích mezi nimi a o jejich zaměstnání. Americky smířlivé, pěkně zrežírované a na sedm Oscarů po zásluze (jenom) nominované. Pokud mi něco vadilo, pak patetická hudba, kterou nechť si vypomáhá jiný, méně zkušený režisér. 75% ()

• Jack Nicholson pracoval bez honoráře. (Terva)
  • Role Jane Craig byla napsána pro Debru Winger, ale kvůli těhotenství nemohla hrát a byla nahrazena Holly Hunterovou. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v okresech Washington a Maryland. (Terva)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt