Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Čtyřicetiletý záchranář z malého města právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou (Leona Skleničková), jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu. Vyšetřovatel Dvořák (Vladimír Javorský), který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Ukazuje se, že pachatel, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský) je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové (Kristýna Frejová). Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému? (Falcon)

Aleister

Bebjak patří mezi špičku tuzemských žánrových tvůrců, jeho potenciál je ostatně patrný již v Čáře z roku 2017. Stínohra nadchne přímočarostí, syrovostí a autenticitou sociálního dramatu. Jeho nejnovější snímek patří do stejné „rodiny“ jako Můj pes Killer Miry Fornay, Kobry a užovky Jana Prušinovského, nebo Koza Ivana Ostrochovského. Místo rutinního kriminálního procedurálu jde o plnokrevné drama, které prozkoumává černočerný svět polostínů a polosvětel, v nichž se pohybují sebedestruktivní postavy naplněné vztekem a touhou po pomstě. Stínohra je vlastně duel, jehož působivost se odvíjí od vynikajícího castingu a herectví, které se povedlo podobně jako v Budiž světlo Marko Škopa, nebo Pustině Ivana Zachariáše a Alice Nellis. Milan Ondrík a Jan Jankovský, vypůjčený z Prušinovského Chyb, podávají výkony hodné Českých lvů. ()

strikeman

Solidní koprodukční thriller s bohužel neuspokojivým finále, což mi konkrétně v případě zrovna tohoto příběhu dost vadilo... 70% ()

Olík

Chápu, že samotná zápletka tomu nahrává, ale tady jsou všichni tak dramatičtí, jako když se absolvent prvního ročníku Divadelní fakulty snaží získat Českého lva. Ale jinak na Československé poměry slušné dánsko-depresoidní drama. Možná víc tématem, než zpracováním, ale baví mne, že na první (i druhý) pohled působí odlišně od současné tuzemské tvorby. Určitě tam hapruje spousta věcí….od kamery, přes vztahy mezi postavami až k třeba již zmiňovaným předramatizovaným výrazům hereckého ansámblu. Ale jako chlapské guláš povyražení to docela funguje….a tak oko za oko, zub za zub. ()

NorseSword24

Mal som väčšie očakávania. Kamera bola niekedy prekvapujúco dosť dobrá. Boli tam scény ktoré trochu evokovali tohtoročného Batmana, čo je dosť dobré. Ale potom tam bolo veľa záberov z blízka, ktoré boli horšie. Ale ľúbilo sa mi to pochmúrno s farbami a ten šum tiež fungoval. Občas sa tam vyskytol nepríjemný piskľavý zvuk čo bolo celkom zaujímavé ale mohlo to fungovať lepšie. Scenár a celý dej bol niekedy fajn, niekedy nezaujímavý a niekedy obyčajný ktorý prestieral že je niečo viac. A tak by som definoval celý film. Obyčajný ktorý prestiera že je niečo viac. Snaží sa to byť niečím viac ale nejde mu to. ()

Stíba

Do temnějšího maloměstského prostředí zasazená kriminálka s dobře vybraným obsazením ale obsahově prázdná a tak ani docela povedená vizuální atmosféra film nedělá nijak zajímavým. ()

tranquill

"Ten váš princip vyššího dobra, když při něm nedokážete neubližovat, stojí za hovno!" Sorry, ale ten závěr byl debilní. "Celej život je boxerskej ring!" ()

DAPDO

Stínohra není pro někoho, kdo zrovna trpí depkama. Bebjak umí točit daleko líp, není to vyloženě nějakej průser, ale něco tomu chybělo. Přitom obsazení víc než dobrý. ()

bearmeedek

Film nepůsobí moc česky (československy) a je mu to jen ku prospěchu. Dobré postavy, dobří herci a hlavně to podání. To, které tady většina průměruje a haleká o artu, který tu chce být a není. Nebudu "artovat", ale já jsem tu jakési umělecké podání viděl. Pro mě to byl dosud neznámý titul a příjemně mě překvapil. ()

rublik05

Podle popisu a traileru jsem očekával něco malinko odlišného, což mě zpočátku velmi zamrzelo a musel jsem se nějaký čas adaptovat a smířit se s tím, že mě čeká intenzivní emotivní drama s vlažnějším tempem a nepříliš propracovaným scénářem. Začátek každopádně nevypadal vůbec špatně, zaujala mě zejména syrová atmosféra a také určité civilní vyznění. Následně se ale razantně zpomalí, snímek se zaměřuje především na chování postav, silné momenty se střídají s těmi nudnějšími, určité scény mi však přišly příliš zkratkovité a neucelené, díky čemuž si nešlo prakticky k žádné postavě vytvořit sebemenší vztah, přestože víceméně všichni herci předvádí solidní výkony. Výtku mám i k hudební složce, která je dle mého názoru zcela mimo a nevhodná. Vizuálně je snímek velice temný a špinavý, sráží ho však místy až vyloženě otřesná kamera a střih. Na naše poměry se jedná o poměrně obstojné drama, škoda že je tak trochu povrchní a že se nepodařilo naplno využít potenciál daného námětu. Moje krevní skupina to není, o žádnou hrůzu se ale nejedná. 4/10. ()

Patrik200s

Faktom je, že nakoľko ide o tunajšiu produkciu je to slušné spracovanie scenára so zmysluplným obsadením. Som spokojný aj keď záver mal potenciál na rozšírenie. ()

mira.l

Tak tohle byla docela divnohra. A co ty zasratý odporný pískavý zvuky? To bylo o uši... Ale zase je tu jedna věc ku prospěchu. Tam bylo tolik uměle natahovaných scén a záběrů, že se rychloposuvem dala stopáž téhle divnosti i o docela dost zkrátit a divák (tedy v tomto případě já) tím nikterak moc neutrpěl. ()

Mngwa

Úplně nechápu nízké hodnocení. V poslední době mám trochu pocit, že někteří hodnotí filmy apriori nízko jen proto, že jsou na Netflixu. Mě film zaujal, v pozitivním smyslu slova. Je to zajímavá dávka čiré deprese, ve které je několik vtipných střípků. Zejména chlapské rozhovory mezi Honzou a Michalem, ty byly prostě top. Každopádně ve mě ten příběh i ti herci zanechali silné dojmy, což se počítá. Nebaví mě filmy, na které se dodívám a vyšumí pár minut po dosledování. A to Stínohra určitě nebyla. ()

Likan7

Nedotažená depka, která by chtěla být víc než ve skutečnosti je. Bejbak dokáže zaujmout civilností a špinavostí, ale mimo skvělého Jana Jankovského ten film nedrží moc dobře pohromadě. ()

Amonasr

Proč se u nás točí buď jen pŕihlouplé komedie nebo depresivní filmy z okraje společnosti plné násilných charakterů, ztracených existencí a feťáků? Už mi česká kinematografie leze čím dál víc krkem. Co to má společného s opravdovým životem? Ten bohužel míjí české filmaře velkým obloukem. ()

papadoce

To bol aký prekrásny klavír hneď v úvode. Prekrásna melódia, by som ju vedel počúvať desiatky minút. Bebjak točí ako na hojdačke, od kvalitného Zla cez perfektnú Čiaru až po nudnú nič nehovoriacu Trhlinu. Klavírna melódia sa objavila znova, keď volal dookola na záznamník. Do prdele vás to nedostalo? Však to bol stelesnený smútok. Kvalitný herecký koncert všetkých protagonistov dopĺňal smutný príbeh o pocite viny, o túžbe po pomste a najmä túžbe nájsť odpustenie pre samého seba. Neviem si normálne vybrať, ktorý z hercov hral najlepšie. Jankovský, Ondrík, Čermák, Javorský, všetko pecky. Stať sa mi to čo Janovi, nedal by som to. Výborný a tuna veľmi podhodnotený film, i keď občas mi vadila kamera. Preto to zastavím na štyroch. Na Bebjaka zatiaľ nezanevriem. ()

Mamlas odpad!

Ošumtělý americký námět s českou realizací. Tak 90% času jsou prostoje a vata. Nevydržel jsem se na to přehnaně emotivní nic koukat, maximálně mě to nudilo. Ani s obrovským přeskakováním jsem nedopřeskakoval až do konce. (7%) ()

DJ Kritik

Bohužiaľ Milan Ondrík a ani Hynek Čermák nezachránili dobre rozbehnutý film. Začiatok výborný a potom už len pád dolu. Silné téma, dobrý herci, ale slabý scenár. ()