Američanka Bronte Parrishová je půvabná, ale poněkud upjatá mladá vegetariánka, nekuřačka, abstinentka a bojovnice za ekologii. George Faure je francouzský emigrant, spontánní a bezprostřední, labužník holdující biftekům, cigaretám a vínu. Jak se vůbec tihle dva mohli stát manžely? Jednoduše. Bronte si chce pronajmout byt s obrovským skleníkem, podmínkou majitelů je však manželský pár. George potřebuje povolení k práci a pobytu v USA, tzv. zelenou kartu. Formální sňatek, jehož prostřednictvím dosáhnou splnění svých snů, je otázkou půlhodinky. To ovšem ještě netuší, že imigrační úřad podrobuje podobné "podezřelé" manželské páry přísnému dohledu. Bronte a George čeká perný víkend, kdy musí pod přísným pohledem úředníků sehrát roli dokonale fungujícího a milujícího se manželského páru. (TV Nova)

Boogeyman

Určitě jeden z nejlepších filmů v žánru romantická komedie. Zajímavá zápletka, spousta vtipných situací a Depardieu. ()

Aky

Komedie nejen okouzlující, ale i vtipná, což se vždycky nepodaří. Dostává mne hlavně svou přirozeností, které z příběhu, zejména díky Depardieu, dělá naprosto uvěřitelný zážitek. Tak nějak to prostě muselo být, i když to není natočené "podle skutečných událostí." ()

Snorlax

Až někdy budu mít opravdu hodně volného času, zahraji si hru "najdi deset rozdílů". Dám si přetěžký úkol a ty rozdíly budu hledat v amerických romantických komediích. Zelená karta radostně zachovává kliošoidní téma: nejdříve se nechtějí, potom se poznají a pak se chtějí. Ach jo, kdyby tvůrci aspoň přeházeli pořadí. I změna na úkor srozumitelnosti by byla žádoucí. Ale nic. Jako vždy sympatická hlavní dvojka, občas mírně humorná situace a závěr naštěstí není až takový hepáč. ()

kingik

Film mě neoslovil. Herecké výkony velmi lákavých protagonistů jako je Gérard Depardieu a tehdy ještě neodkvetlá a žhavá kost Andie MacDowell ke mně dostatečně nepronikly. Na vině je jednoznačně režie Petera Weira. Jak já toho chlapa nemusím. S tímto režisérem dlouhé roky bojuji a ptám se pro koho je vlastně příběh francouzského emigranta a newyorské vegetariánky vlastně určen??? Milovník komedií se nezasměje, tedy zasměje se, ale nechci uchichtnutí, ale chci ohlušující smích a ptám se je tam scéna, kdy se budu válet smíchy po zemi se slzami v očích?! Není! Ten film se šine jak housenka a zábavný je asi jako Vladimír Hron. Ale ano, dialogy mají jistý půvab, ovšem jako celek je to nuda převeliká. A mezi Depardieu a MacDowell není pořádná chemie. Mně tahle dvojice k sobě nepasovala. Panovala mezi nimi určitá disfunkčnost. a nevím čím to přesně bylo způsobeno. Něco jako kdyby jste k Megan Fox obsadili Jirku Krytináře. Je mně líto, ale já ji v jejich hezkém a líbezném vztahu neobjevil nic. Ovšem zjistil jsem, jak perfektní je to film pro zhmotnění abstraktního pojmu jménem nuda. Každá scéna chtěla být až moc realisticky romantická, což je prvek a záměr neotřelý, ale Depardieu zkrátka není ten typ, sice to ustál, ale není to typ pro takový zamilovaný film. Podle mě je herecky jinde. Andie MacDowell sem zapadá o mnoho lépe, ale mám pocit, že film by sama neutáhla. A Peter Weir? To je nejnudnější režisér, kterého znám. Opravdu jsem "wejral", jak dlouho mu trvá instruovat scénu, která by se klidně dala zkrátit o polovinu a nic zásadního by se nestalo. Nedaří se mu ani v nejmenším zahustit děj a i když se dá hovořit, že příběh má svůj originální rukopis, tak přes značné množství roztahaných scén, jsem ho nedokázal naplno ocenit. Film mně mnohdy připadal o mnoho delší než ve skutečnosti je. Mnoho diváků se však nechá zlákat na značku Weir-Depardieu-MacDowell a pokud mají rádi dialogové komedie v nichž to má údajně mezi hlavní dvojicí jiskřit, tak pak objevili romantickou komedii u které se budou dobře bavit. Bohužel, já takové divácké štěstí neměl. Pro mě utrpení. Po filmu jsem byl opravdu hodně zelený a to i bez karty. Asi vzteky, jak to je přechválené. Mé hodnocení: 20% ()

Tsuki

Tak trochu nestandardní romantická story :) Depardieu byl ve své roli sympaťák, naopak postava Andie MacDowell mě svým přístupem chvílemi dost štvala a skoro jsem se divila, že on jí to pořád trpí. Závěrečný obrat v jejich vztahu byl možná trochu "hrrr", ale rozhodně to byl zajímavý konec, který zkrátka utkví v hlavě. Stejně tak film jako celek, protože jednoduše působí neobyčejným dojmem (zaujal mě i začátek, který uvrhne diváka okamžitě do už hotové situace). ~(3,9)~ ()

Anderton

Keď inteligentná romantická komédia, tak od inteligentného režiséra. Ústredná dvojica je dokonalá, Andie McDowell je krajšia a sladšia ako Julia Roberts. Netypický záver, v prípade P. Weira sa žiadnych klišé netreba obávať. Ono to funguje aj po rokoch, čo je veľmi príjemné prekvapenie. Zbytočne som sa tomuto filmu v televízii roky vyhýbal, funguje po tridsiatke na človeka rovnako ako keď má 15, vlastne funguje oveľa lepšie. ()

Smok

Kto by to bol povedal, že tá romantika bude fungovať aj v prehádzanom poradí - najskôr svatba a potom sa spoznávajme. A ja už len dodám, že to vôbec neni zlý nápad. ()

swamp

Rozhodně nadprůměrná romantická komedie, která krom sympatické ústřední dvojice Depardieu / MacDowell rovněž vyčnívá tím, že se v závěru neutápí v typickém hollywoodském happy endingu. ()

Slartibarkfast

Příběh přistěhovalce, který chce získat zelenou kartu díky manželství se ženou, která chce získat podkrovní byt se zimní zahradou. Jednoduché, ale jen na pohled. Roztomilé romantické drama, které se vám lehce dostane pod kůži a při scéně s klavírem doslova propadnete šarmu Depardieho. Andie je také doslova k sežrání a po mnoha rolích, kdy byla spíše podružnou postavou, zde tvoří dokokalý a sehraný filmový pár. Vřele doporučuji romantickým dušičkám, anžto tento kus se blíží dokonalosti. 90% ()

nash.

Skvělá romantická komedie, která je současně originální variací na pohádkové téma Kráska a zvíře... v této verzi obtloustlý masožravec a požitkář Depardieu a křehká upjatá kráska, které kouzlo lásky pomůže "rozkvést"... zlí, kteří je chtějí rozdělit.. v tomto případě imigrační úředníci... zkátka báječná zábava, která nezklame ani při několikáté repríze... a Monticello... to už do smrti nezapomenu... :-) ()

Tomco

depardieu uz davno nie je v mojom ponimani slabym hercom..tu s ami pacil..a aj film bol dobrou oddychovkou..mam chut na repete.. ()

Pedestrian

3 pětihvězdičkové scény (imigrační kontrola v bytě, ta fantasticky natočená dusná vzájemná přitažlivost při odchodu ke spánku, hra na klavír), ale celé mi to připadá takové přitažené za vlasy. A chemie mezi Depardieuem a MacDowell tu teda moc nefunguje. ()

Slarque

Peter Weir a romantická komedie, to je spojení sice nečekané, ale fungující stejně dobře jako ostatní jeho filmy. Jinak řečeno: mnohem lépe než drtivá většina tohoto žánru. Kromě scénáře, režie a ústřední herecké dvojice si ještě zaslouží zmínku hudba, která tu má také důležitý prostor – od Zimmera přes Mozarta a Enyu až k africkému bubeníkovi s plastovým kbelíkem. ()

eLeR

Veľmi milá romantika, Gérard tu bol fantastický, dojem kazila Andie, ale to len mne, ja ju moc nemusím. Naozaj nenápadný film, ale tak nejak zahreje na srdci. ()

Chrustyn

Pomalá ale příjemná a inteligentní romantická komedie se zajímavým námětem. Je vidět, že Peter Weir neumí natočit špatný film a i tak prostý žánr jakým je romantická komedie, dokáže ozvláštnit kouzelným způsobem. Navíc dvojici Depardieu - MacDowell není co vytknout a kouká se na ně krásně. ()

LaciLC

V žánri romantických komédií je Zelená karta hodne nadpriemerný kúsok. Jedinou chybou filmu je, že veľmi rýchlo z hlavy vyšumí a tak každý rok aspoň dvakrát bol požičaný z videopožičovne a až keď som ho pustil, tak som zistil, že už to pozerám minimálne siedmy krát. Ale vždy som sa príjemne pobavil. ()

heyda

Jednoduché, avšak působivé, příjemné a inteligentní. Takovými vlastnostmi se moc amerických romantických komedií pochlubit nemůže. Jen za trochu useknutý závěr ubírám hvězdičku. 8/10 ()

honajz

Neobvyklá romantická dvojice v podání Gérarda Depardieu a Andie McDowell v režii Petera Weira skvěle funguje a člověk jim tenhle příběh, který nekončí klasickým happy endem věří - víc, než jiným rádoby romantickým komediím. ()