Reklama

Reklama

Vikingové: Valhalla

(seriál)
  • USA Vikings: Valhalla
Trailer 1
USA, (2022–2024), 21 h 16 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Jeb Stuart

Kamera:

Peter Robertson

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Álfrún Laufeyjardóttir, Frida Gustavsson, Joakim Nätterqvist, Bosco Hogan, Mark Huberman, Kenneth M. Christensen, Yvonne Mai, Hafþór Júlíus Björnsson (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(24)

Po sto letech povstane nová generace legendárních hrdinů, aby vzala osud do svých rukou a vešla do dějin. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (87)

Sharlis 

všechny recenze uživatele

Vikingsky jarl zena cernoska to som fakt este nevidel. Ostatne ked pominiem celkovo multi-kulti-gender a to, ze realne s historiou to ma prd spolocne, tak ostava len prazdna konverzacka. Dobre a kvalitne boje bohuzial chybaju, jedina choreografia je na treningu s Fridou, inak su to len prestrihane sekacky. Nastastie len 8 dielov som dal do konca, ktory ostava ako inak totalne otvoreny. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. Řada: *** Co na to říct. Lepší než konec Vikingů, ale ne tak dobré jako jejich začátek. Děj začíná 13.listopadu 1002. Tedy víc než 100 let od “padající opony”. Řekněme tedy záruka, že známé tváře nepotkáme. To ale neznamená, že se na seriál Vikingové neodkazuje (do úst si vzali všechny… od Ragnara po Ovara).  Za naprostou tragédii považuji casting (nejenže nacpat “opálené” herce mezi seveřany, ale ti modelové z reklamy na Colgate?) a potom scénář. Prakticky nejlepší hodnocení mají “bitevní” epizody, zbytek je nudné konverzační cvičení. Co je hezké, je fakt, jak scénář koketuje s historií (prakticky detailně mapuje vládu Edmunda II), i když postavy míchá zcela náhodně (prostě naši na Wikipedii jméno a plácli ho tam). Za největší joke považuji ztvárnění “Svatého Olafa”. 2. Řada: * Masivní sešup. Prakticky komplet se rezignovalo na jakoukoliv korelaci s historií. Scénář evidentně jen vygooglil pár historických postav a volně s nimi pracuje jak se mu hodí. Historicky neodpovídá naprosto nic. Naprostou tragédií je křečovitá woke kultura. Napříč celou epizodou (když nepočítám tu rasovou idiocii) se děj soustředí výhradně na vykreslování žen, které jsou vždy silnější, chytřejší a lepší jakýkoli muž. Cokoliv s prostatou je buď hajzl, slaboch, svině nebo idiot. Feministky musely chrochtat blahem. To vše zabaleno do povětšinou odpadní nudy (na velkolepé bitvy jako v první řadě zapomeňte). Cokoli co je z Anglie je o ničem (šlo klidně vystřihnout). No a jak jinak, máme tu konec bez konce. 3. Řada: TBD. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Reklama

kukkik 

všechny recenze uživatele

Původní seriál a i tenhle jeho spin-off se prezentují jako historická dramata a jako takové je hodnotím. Co se týče původních Vikingů, tam to šlo postupně z kopce, ačkoliv začátek byl dost slibný. Tady je to v hovnech už od prvního dílu  a postupně se to v nich už jenom převaluje, občas to sebou plácne a zvedne spršku splašků, která se po chvilce usadí ale to je tak vše.  To, co bych nějakému fantasy bez knižní předlohy byl ochotný odpustit tady rozhodně pominout nelze a celému seriálu to brutálně sráží vaz. A já už jenom kroutím hlavou, proč má někdo potřebu tohle dělat? Vydávají to, proboha, na Netflixu. Tam jsou tržby jisté tak jako tak, tak proč se zaprodávat nějakým módním vlnám, za cenu brzkého úpadku v zapomenutí, když za podobné peníze mohl vzniknout historicky věrný počin, na který by se i budoucí divácké generace mohly dívat s nadšením. Velká škoda zmařeného potenciálu, pokud máte nejen rádi téma vikingů ale jste i fanouškem historie, pak tenhle seriál paradoxně vůbec nebude pro vás. 1/5 ()

drackula 

všechny recenze uživatele

Neriešim historické nepresnosti. Ak by som chcel niečo historicky dokonale presné, pustím si dokument. Nemám absolútne problém s postavou jarla Haakona - pri troche fantázie, prečo nie? Neopakovala sa síce eufória ako pri prvých sériách Vikingov, ale musím skonštatovať, že ma tento spin-off bavil. Spestrila ho partia z Grónska a kresťanstvo, ktoré rozdelilo aj samotných vikingov. Na druhú sériu sa veľmi rád pozriem. 70% Netflix ()

Flopik 

všechny recenze uživatele

Na pôvodných Vikingov (myslím prvé 4 série) to nemá ani zďaleka zatiaľ, na druhú stranu nie je to úplne márne. Najväčší problém je, že tu nie je postava ktorej by ste vyložene fandili alebo popravde, ktorej osud by vás nejako viacej zaujímal, Natočené je to pekne, bitiek je dostatok a sú tam aj zaujímavé zrady a pletky. Všetko sme to už ale niekde videli. Rozhodne seriálu šancu dávam, treba ale dosť zlepšovať. Finále podobne ako celá séria, dobré ale bolo mi úplne jedno kto vyhrá. U mňa za 4*. Tak druhá séria v podstate podobná, mňa bavila viacej ale o postavy nemám taký záujem ako by som chcel. Pozerá sa nato dobre, vizuálne to je pekné ale tie jednotlivé príbehy ma neohúrili. Haraldova cesta na lodi trvalo dlho, v Londýne sa to vyvíja zaujímavo ale tá zápletka nemala trvať celú sériu, no a Freydis je linka s náboženstvom, ktorá vás buď baví alebo nie. Stále za 4. ()

Galerie (270)

Zajímavosti (10)

  • Skutečný historický Jarl Haakon (Caroline Henderson) byl ve skutečnosti běloch a v seriálu ho hraje černoška. (LUKICKK)
  • Oficiální zdroje uvádí, že se seriál odehrává 100 let po událostech původních Vikingů (od r. 2013). Původní Vikingové se však odehrávají na přelomu let 790 a 800, což naznačuje několik titulků v 1. a 2. sérii. Invaze Kanuta Velikého do Anglie (potvrzená několika prameny z první ruky) se odehrála v roce 1010, takže se blíží 200 letům. (LUKICKK)
  • Leif Eriksson (Sam Corlett) a Harald Sigurdsson (Leo Suter) jsou zobrazeni jako stejně staří. Předpokládá se, že Leif Eriksson se narodil ve skutečnosti asi 50 let před Haraldem Sigurdssonem. (Lynette)

Související novinky

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Reklama

Reklama