Reklama

Reklama

Vikingové: Valhalla

(seriál)
  • USA Vikings: Valhalla
Trailer
USA, (2022–2024), 21 h 16 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Jeb Stuart

Kamera:

Peter Robertson

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Álfrún Laufeyjardóttir, Frida Gustavsson, Joakim Nätterqvist, Bosco Hogan, Mark Huberman, Kenneth M. Christensen, Yvonne Mai, Hafþór Júlíus Björnsson (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(24)

Po sto letech povstane nová generace legendárních hrdinů, aby vzala osud do svých rukou a vešla do dějin. (Netflix)

Videa (3)

Trailer

Recenze (86)

Kopi1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Některé díly dobré, některé nuda. Je škoda, že ani při pouhých 8 dílech to není lépe promyšlené. Bitvy také nikterak zázračné, špatné nebyly, ale že by se jednalo o režisérský masterpiece se opravdu říct nedá (hlavně závěrečná bitva má za mě spousta nelogických věcí). S lokacemi a kostýmy už to má Netflix vyzkoušené a to vše funguje. Zápletka průměrná, vše už jsme to tak nějak viděli, příběh v Uppsale mě spíše nebavil a táhnul se, nepochopil jsem proč najednou poslali Knuta pryč a celá ta linka, že se v Anglii furt střídají na trůnu mě taky moc neohromila. Hodnocení si myslím, že by mělo být větší, za mě je to tak 70 %. Na to, že si to mohli v klidu připravit a rozmyslet, tak jsem čekal více. Zkouknul jsem to spíše k respektu k původním Vikingům, kteří ale poslední 2 sezony servírovali to samé dokola a zde začátek moc dobře nevyšel. Takhle 2.sérii moc nevěřím, ale nejspíš stejně kouknu ze zvědavosti. ()

kockodan 

všechny recenze uživatele

Bože, vikingové s perfektními hollywoodskými vybělenými zuby!!! Vše je jakš takš autentické ale ty perfektní dentistické práce v jejich tlamách mě iritují!!! Nedá se tomu uvěřit, že koukám na vikingy, a to já chci, není to pro mě dost imersivní! A ani hadry neměli tenkrát tak perfektně ušité, kostýmy zde vypadají jaksi moc propracovaně a dokonalé, jako z elektrického šicího stroje! Prostě slabota! ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 70% - První vítězství si u mě Valhalla připsala už v první epizodě. Je totiž úplně jiná, ať už zcela logicky skladbou postav, tak hlavně přístupem. Na nic se moc dlouho nečeká, k malým půtkám i velkým bitvám dochází překvapivě záhy a co je nejdůležitější - je komu držet palce. V původním seriálu na jeho konci nebylo komu přát vítězství, tady mě baví kompletní ústřední trojlístek, o historicky důležitých vedlejších hráčích typu Krále Knuta ani nemluvě. Ve výsledku je z první sezóny nové kapitoly to jasně nejlepší, co se v historickém univerzu Kattegatu urodilo přibližně od třetí sezóny originálních Vikingů. S trochu lepším provázáním "domácí" a anglické linky se pak může klidně měřit i s těmi nejslavnějšími nájezdy Ragnara, Rolla a spol. 2. série - 80% - Soustředěná dobrodružná jízda, která vypadá mnohem dražší, než pravděpodobně je. Díky tomu se od ní jen těžko odtrhává a v kombinaci s houstnoucími dvorními intrikami jde o čím dál atraktivnější mix dobrodružných či historických seriálů, které v poslední dekádě nejčastěji udávaly tón. Mírnější pasáže s Freydis někdy zpomalí až příliš, ale ani tak se na Valhallu nedokážu zlobit. Důraz klade na témata, která mě zajímají, nezdržuje se se snovými výjevy příliš dlouho a v neposlední řadě ví, kdy skončit. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Série jedna: Je to jiné, než původní klasika. Je zde méně akce, méně sexu, ale i méně přešlapování. Naopak děj se hrne někdy až moc rychle nebo v náznacích a odkazech. Zrůdností bylo, že královnou v Kattegatu je - no, kdo jiný než černoška. Střety křesťanství a "barbarské" víry jsou ještě silnější, než dříve a myslím, že po konzumaci těchto seriálů by nejeden věřící mohl opustit jakoukoliv víru. Valhalla nemá sílu prvních řad Vikingů, ale pořád je to lepší než nic (podobného), nebo než nějaké nabízené sračky. Poslední epizoda byla na vysoké úrovni a škoda, že to tak nebylo celé. Možná náznak něčeho příštího. Série dva: O moc lepší než jednička. Pomalejší rozjezd a potom pěkný nátlak. ()

Montcalm 

všechny recenze uživatele

Nečakal som histórie sa držiaci scénar, ani verné zobrazenie obdobia, na podobné seriály hľadím skôr ako na fikciu s cieľom pobaviť. No tu som sa až tak nebavil. Dve tretiny seriálu dialógy, mnohokrát nezáživné a zbytočné naťahovanie času. Herecké obsadenie ma teda nepresvedčilo, ani charizmou, ani výkonmi. Zachraňuje to aspoň pár svetlých momentov a občasné neočakávané zvraty. Uvidíme, možno bude ďalšia séria zaujímavejšia ()

Galerie (270)

Zajímavosti (10)

  • Skutečný historický Jarl Haakon (Caroline Henderson) byl ve skutečnosti běloch a v seriálu ho hraje černoška. (LUKICKK)
  • Oficiální zdroje uvádí, že se seriál odehrává 100 let po událostech původních Vikingů (od r. 2013). Původní Vikingové se však odehrávají na přelomu let 790 a 800, což naznačuje několik titulků v 1. a 2. sérii. Invaze Kanuta Velikého do Anglie (potvrzená několika prameny z první ruky) se odehrála v roce 1010, takže se blíží 200 letům. (LUKICKK)
  • Podle islandských ság byl Canute (Bradley Freegard) pra-pra-pravnukem Ragnara Lothbroka prostřednictvím svého otce Sweyna. (LUKICKK)

Související novinky

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Reklama

Reklama