Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

William_

5/10. Duo Lábus/Vladyka táhnou film hodně nahoru. Nebýt jich, jednalo by se o lehce podprůměrnou pohádku. Vetchý je opět přesvědčivý, ale první díl mě bavil asi o chlup více. Nejvíc film trpí na zbytečně dlouhých zpívajících scénkách, tentokrát v notě Vaška Noida Bárty, který si zde zahrál v menší roli ve filmu. Za mě nesprávný krok, je to otravné a když to srovnám s nějakou novou pohádkou třeba s Andělem Páně 2, tak je bambitka propadák. ()

M.i.k.e

dvojka působí větším dojmem, ale je o poznání horší. Osobně mi nevadí ona pohádková naivita, ani to, že království v českých pohádkách jsou většinou o jednom zámku, jedné vesnici a dohromady asi tak padesáti lidech, ale moc mě nebaví, když ze mě ta pohádka dělá blbce tím, že se v ní všichni chovají jako po lobotomii a to je přesně tenhle případ. Jediný kdo v tomhle směru jakž takž obstojí jsou padouši Lábus a Vladyka a jejich (ne)vědomé trefování se do Babiše. Spojení Veroniky Khek Kubařové a Ondřeje Vetchého mi pak přišlo celkem moc, ale na druhou stranu v rámci pohádky to asi až tak nevadí...40% ()

Nach

Příjemná pohádková jednohubka, která mi na Štědrý večer skvěle sedla. Oproti jedničce jde ale přece jen o jeden až dva stupně kvalitativní sešup. Technické kvality jsou mnohem lepší. Chování postav stupidnější. Vtipnost na podobné úrovni jako posledně. Hudba o něco málo horší. Výsledek je na tři až čtyři slunce. S úctou kterou mám k původnímu dílu se přikláním ke třem hvězdám. 65% ()

C0r0ner

Klasická dvojka, která je prostě o level níž než jednička, ale pořád ještě je to fajn pohádka, kde je kadence kvalitních fórů lepší než v pěti českých "komediích" dohromady. K tomu zajímavé charaktery a nebýt těch otravných muzikálních vložek, mohlo to být i za plnou palbu. 80% ()

PavelVanekArt

Scenérie, kostýmy a podobný nafintěný sračky my umíme, to jo. Dá se na to tím pádem i dívat, nebo-li přetrpět, ale jinak je to jen další cliché českej pohádkovej výplach. 1* a.k.a 15% ()

zette

Jit na to do kina, byl bych zklamany. I na Stedry den mi ale prisla pohadka dost kycovita. Nicemu nepomohly ani nijak pekne pisnicky a desitky zapalenych svicek snad v kazde mistnosti. Ale dejove v pohode. Herecke vykony spise slabsi. Kdyz jsou ty Vanoce, pridam tedy hvezdicku. Tretiho pokracovani uz nas snad usetri. ()

necisty

Tato pohádka nestála na vykradených týpcích Vladykovi a Lábusovi, kteří kujou pikle už v Šíleně smutné princezně, nestojí ani na Klusovi, kterému fakt jde jen to zpívání a bohužel ani moc na ději. Stojí ale jednoznačně na dvojici Vetchý a Kubařová a na té malé princezně Valentýnce, která má podle mého opravdový talent. Jen ty pohádky prosím začněte dělat aspoň trochu lepší. ()

MJMilan

Několik pochval: 1. více Vetchého, méně Kluse.  2. Ondra Vetchý umí moc hezky zpívat 3. Jiří Lábus umí perfektně zpívat! ...což dokazuje zdařilým druhým hlasem v duetu s Vladykou. Celkově povedené, částečně reflektující. ()

otík

Štědrovečerní pohádka pro rok 2022. Poslední tři štědrovečerní pohádky natočil Karel Janák a i když to nebyly absolutně top pohádky, byly vtipné a pořád se tam něco dělo. Tato pohádka je pokračování už tak docela průměrné pohádky a tudíž nemohl vzniknout jiný než další průměrný film. Dokud se zpívá, je veselo a dobře. Jenže kromě písniček se toho až zas tak moc neděje a ačkoli všichni herci jsou příjemní a milí (až na toporného Kluse), nedokáže to překonat víc než hodinovou nudu uprostřed filmu. Co stojí za zmínku, je slušná výprava a skutečně příjemná hudba a písničky Václava Noida Bárty. Navíc jím samotným zpívaná písnička o kouzelných hrncích je absolutním vrcholem pohádky. A to je hodně málo. Doporučuji na Štědrý den návrat k Janákovi. ()

kocik1

Uplně nechápu, kde se vzalo image "úspěšné pohádky" u jedničky. Jednička celkem ušla a dvojka se od ní v ničem nelišila. Úplně se mi chtělo plakat ze spojení mimořádně hloupého nesamostatného krále a rázné akční královny, což je taková degradace tatínků v dětských očích, že to nemá obdoby. Stejně jako to, jak se rádci dostali hned znovu na královský dvůr. Ani trochu té lstivosti nemuseli projevit. 50% ()

Sabrewulf

Sice už tu oproti prvnímu dílu byla nějaká ta kouzla a taky více akce, ale stále zůstaly neřesti jako extrémně hloupé postavy (královna z vedlejšího království), či politické narážky, nemající v pohádce co dělat a moderní mluva s výrazy, které v pohádce ani nemohou existovat (celulitida). Písniček bylo moc a ty "videoklipy" k tomu jedno velké wtf. Co mi tu vadilo nejvíc, byl nezvládnutý kontrast věkového zaměření, takže v jednu chvíli se do děcek valí dospělé výrazy jako puč, aby v jiné scéně rádcové odcházeli po výprasku takovým tím maximálně infantilním způsobem pro pětileté školkáče. P.S: Když bambitka vystřeLÝÝ... ()

sir-dave

Hlavní role tu převzal Vetchý s Kubařovou a pohádce to spíše prospělo. Jejich linka i přes ten do očí bijící věkový rozdíl byla to nejlepší. Král s královnou zbyteční, dva rádcové trochu větší záporáci, ale nevím proč se tady muselo více zpívat. ()

HonzaBez

Oproti prvnímu dílu o něco horší písničky (ač třeba ta bojová "Heja hej" je poměrně chytlavá) a rozhodně horší příběh s řadou nelogičností (viz třeba vojenská intervence do věcí v jiném království).  Co zůstává, jsou docela vtipné politické hlášky. Úsměv na rtech vyvolá roztomilá malá princeznička a vcelku milá je i postava smolné královny v podání Veroniky Kubařové. Ale na víc než průměrné tři hvězdičky to tentokrát nestačí. ()

viperDavid

O poznání horší než jednička. Ta je mou oblíbenou českou pohádkou, ale tohle bylo víc utrpení než příběh. Scénárista si nedal moc práce a ani písně nejsou zrovna cool. Jediný co se mi líbilo byl Vetchý a malá princezna. Tomáš Klus byl ještě věčí tupec než v jedničce. Alespoň, že některé vtipy byly fajn ()

oveckaoa

O hvězdu slabší než jednička. Jednička měla přesah  a narážky, které jsou i v dnešní době aktuální u dvojky to chybí tady je navíc příběh hodně roztříštěný mezi určité epizody. Královna je hodně upozaděná a má málo prostoru ta nová královna je dobrá a i ta malá holka má něco do sebe. Písně jsou proti jedničce horší už úvodní je spíš taková říkanka pro malé děti  a jen tak zhruba 2 nebo 3 za něco stojí a to jsou ty kde zpívá Kubářová o lásce. 60 procent ()

noriaki

Začneme pozitivy. Hrajou tam dvě zrzky - jedné je sice devět let, ale budiž. Tím bysme taky mohli skončit, protože i když jsou někteří herci velice slušní a děj se snaží zalíbit nekonečnou kadencí narážek a pomrkávání, o bůhvíjakou zábavu se nejedná. V příběhu se téměř nic nestalo, ale i tak se ho režisérovi podařilo natočit zmateně. Písničky byly za trest a snaha přiživit se na Šíleně smutné princezně byla spíš k pláči, než k pochválení. Jít na to do kina, tak bych si zoufal. V televizi už jsem viděl daleko větší bídu, takže jsem rád, že se neopakoval otřesný zážitek s Kouzelníkem Žitem. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!