Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

E lan

Docela dobrá vánoční pohádka s trochu postarším Vetchým ve věkově nevyrovnaném páru, slušní záporní rádci a tentokrát už lepší Klus v roli krále. Sem tam slušná písnička, která se opravdu dobře poslouchá. A tak nevadí trochu jalový scénář, jsou přece Vánoce:-) ()

marhoul

Milá pohádka pro děti, hezky obsazená, scénář mohl být lepší, chvilkami to bylo skutečně křečovité, a osobně bych se obešla bez písniček, navíc tyhle byly slabé, Václav Noid Bárta dělá lepší věci, tu mi jeho dílo nepasovalo, ale jinak je to příjemná, sympatická pohádka, dětem se líbila a my, vyškolení třeba příšernou Slíbenou princeznou, cítili úlevu. ()

pornogrind

Kluse moc nemusím ale i tak je pro mě první bambitka jednou z nejlepších novodobých pohádek. Ale kudla z pudla co mělo být tohle? Podívat se na to dalo(jednou) i tak si ale myslím, že je to naprosto zbytečný pokračování. Druhej díl sice nabízí tři dějový linie-první Ferenc a Lorenc, druhá Karaba a třetí Klus, jeho zrzka a jejich dcerka která lítá mezi nimi a Vetchý(m) dědkem. Ani jedna dějová linie mi ale nepřišla nikterak zajímavá. Nelíbila se mi ani hudba pod kterou je podepsanej Václav (para)Noid Bárta(takže se ani není čemu divit). Ani texty písniček nejsou tak chytlavý jako v jedničce. Slabší 3 ()

Pete

Tak na to, že to byla nová česká pohádka s otravnými zpěvy, to ještě nebylo celkově tak špatné, kudla! Ale jedničku si kvůli tomu pouštět nehodlám. ()

Beckett51

Smutný důkaz toho, že první díl byl skutečně výjimkou potvrzující pravidlo toho, že "moderní český pohádky" jsou tu akorát tak od toho, aby z dětí dělaly dementy naprosto otřesným humorem, recyklovaným prostředím a příšernou kamerou lvl Ordinace v růžové zahradě. Ech. ()

dakarin

Určitě výborný Ondřej Vetchý i s vnučkou a Veronika Kubařová, osvědčená dvojice rádců - Lábus a Vladyka, zaujala i komorná královny a její milý nečekaný láskyplný románek s velitelem stráží. Ty lidské záblesky - třeba láska mezi Harabou a osamocenou královnou krásně zdařile vyobrazené. Většina písniček mi sedla. Některé rozměry moderního pojetí a jistou překombinovanost nechci v čase vánočním příliš zmiňovat :-) Tedy našel jsem si v pohádce i to svoje... ()

Mlle odpad!

S českými pohádkami je to jako s českým prezidentem – jaký pán, takový krám. Kdybychom neměli Stracha, tak jsme s inteligencí, humorem, přirozeností dialogů, krásou princezen a charismatem princů odkázáni na padesát let starou kinematografii. Přiznávám, že jsem tu hloupost poslepovanou z přehrávaných scének, lacině nevkusných pouťových kulis a kostýmů, afektovaných herců a extrémně hloupých textů vydržela jen chvilku. A ještě malý dodatek: malé Valentýně, která roli získala zcela jistě z protekčních důvodů, by měli rodiče a blízké okolí co nejdříve vysvětlit, že tohle herectví opravdu není a pokud chce přesto fungovat jako herečka, rychle ji odvést mezi jiné lidi u filmu, než je tahle podivná parta. Možná to zní vůči dítěti krutě, ale je to pro ni skutečně to nejlepší, co ji kdo může teď poskytnout. ()

Berta

Pohádka mi přišla dost umělá, jako by každý dělal kvalitní maximum, ale dohromady se to nepropojilo. Písničky jsou sice hezké ale v pohádce na mne působily moc prvoplánové tak nějak z povinnosti. Nepostřehla jsem, že by se melodie písniček už ozývala na pozadí. Takže to tam bylo tak trochu jako pěst na oko. Jinak snaha všech podat co nejlepší výkon ale bohužel celkově to působilo jak různorodé vtipné scénky. ()

Stanislaus

Druhé Tajemství staré bambitky mělo zůstat spíše v TV a nevydávat se za kinofilm, protože stále působí dost televizně a nenabízí moc záběrů, které by mohly vyniknout na velkém plátně. Až na Klusovu opičku jsem se v průběhu děje prakticky ani ne(po)usmál, akčně-dobrodružná linie též moc nefungovala a romantika mezi Vetchým a Kubařovou na mě působila spíše unylým dojmem. Lábus a Vladyka v podstatě jen parodovali své postavy z jedničky a Plánková se svým "herdek" nebyla vtipná už ani při prvním vyřčení. Ve výsledku se tak jedná o sto minut trestuhodně promarněného potenciálu, topícím se v uzívaném zpracování. Pokračování, které si poněkud bodlu KUDLU do zad! ()

Emo-haunter

Mrknuto na Štědrý den s rodinou :) Nenáročná pohádka, která sice oproti prvnímu dílu v podstatě nic nového nenabízí, ale pro děti to zábava určitě, účel to pro ně plní. Jednička je o dost lepší, o tom žádná. Má to pár pěkných momentů, ale hudba slabší a nějaký originální nápad - je jich tam rovněž méně než v první díle. ()

honajz2

A pak mi tvrďte, že Janákovy štědrovečerní pohádky byly opravdu tak špatné. Až na Princeznu a půl království sice nebyly nic moc, ale aspoň gradovaly, měly něco jako příběh a snahu zaujmout. A druhé Tajemství staré bambitky? To působí, jako by v něm všechny postavy právě prodělaly lobotomii, zápletka je jenom jednoduchoučký nápad roztahaný na 100 minut bez jakéhokoli zvratu nebo konfliktu, celé je to taky muzikál, kde co 10 minut zní nějaká mdlá a po čase i otravná písnička a všechny pokusy o humor působí tak křečovitě a pitvořivě, že to až působí, že to točil Troška v devadesáti letech po třech mrtvicích. A přitom tohle nevzniklo pro televizi, to by se pak něco (třeba chudičká výprava) dalo odpustit, jenže tohle šlo regulérně do kin, tak by člověk očekával něco kvalitnějšího, ale vůbec se tak nestalo a výsledek je mnohem horší, než lecjaká televizní pohádka. Jednička taky byla televizní a i když nebyla dokonalá, aspoň se na ni příjemně dívalo. Tohle uráží diváckou inteligenci úplně neskutečným způsobem, navíc i z projevů herců je vidět, jak všechny situace působí křečovitě a nuceně, jako by ani nikoho nebavilo v tom hrát. A fakt by mě zajímalo, jestli nad tím scénářem tvůrci vůbec přemýšleli. Vemte si situaci - jste královna a na hrad vám přijedou dva špinaví, špatně vypadající bezdomovci, kteří tvrdí, že jsou ve skutečnosti velevážení rádci. Co byste v takové situaci udělali? Vykoupali je, dali jim trochu jídla, aby tak nestrádali? Ano, proč ne. Jenže královnu tady napadne je okamžitě pasovat do role jejich vrchních rádců (!!) a to spustí takový kolotoč pitomostí, že člověk opravdu pochybuje nad inteligencí úplně, ale fakt úplně všech. Mohlo to dopadnout ještě hůř, proto odpad nedám, ale i tak to byla katastrofa. A přitom ta jednička docela ušla, takže moc nechápu, co se tady proboha stalo. 1* ()

Harry89

"Herectví" Fluse je odpudivé jako vždy. Politické narážky v pohádkách fungují málokdy (Čertí brko je světlá výjimka) a tady to bylo tlačené dost na sílu a vůbec ale vůbec to nefungovalo. Jedna hvězda za pana Vetchého, druhá za Smolařku. Horší pohádka je už snad jenom Když draka bolí hlava... ()

Sejkorka odpad!

Člověk žasne, jak hluboko může klesnout česká pohádková tvorba. Tohle je snad ještě víc než odpad. Jak tuhle totální sračku může ČT nasadit do hlavního vysílacího času na Štědrý večer, nad tím rozum zůstane stát. Už je Boží hod poledne, a ještě se nepohnul (ten rozum). Pozn. - Podrobněji to rozepisuje "honajz" o pár řádků níže. Díky, odpadový kolego. ()

bearmeedek

Tak opravdu nevím, co se líbí těm, kteří poslali tento film do sběrných surovin. Pochopili, že to je pohádka? I když je větší časový odstup od doby, kdy jsem viděl první Bambitku, měl jsem dojem, že je druhá možná i lepší. Není zde přeKlusováno, Janovičová opět upoutá. A věkový rozdíl Vetchého a Kubařové všem vadí? V životě běžné. Pohádka byla opravdu pohodová a o to určitě šlo. Za mě 80%, ale kvůli tomu, že se web CSFD docela zahltil nesoudnými sráči, sypu hvězdy všechny. ()

mdf

Asi nadchnutí z jedničky opadlo,strejda si tam vezme ženskou,co může být jeho dcera a tak nějak mi tam neseděl ani Klus....taková obyčejná,chaotická... ()

Malarkey

Pustil jsem si pro připomenutí první díl této pohádky, abych se nachystal na tradiční Štědrý večer s novou pohádkou. Nakonec to pro mě ani zklamání nebylo, byť jsem se bál čehokoliv. Tato pohádka má ale obrovské štěstí, že tu hlavní roli hrají především Ondra Vetchý, Veronika Khek Kubářová a padouši tu jsou Miroslav Vladyka a Jirka Lábus. Všichni čtyři jsou totiž ten největší důvod, proč se u pohádky bavit. Jelikož se ale jedná o hudební pohádku, je tu bohužel i řada písniček. Ty ale ničím nevynikají a spíš pohádku degradují, až tedy na pár světlých výjimek. Nicméně prostředí pohádky je fajn a sem tam jsem se i zasmál. I díky tomu jsem s pohádkou byl vlastně spíš spokojený. To, že nevyniká ničím vysloveně závratným, je pro ní v dnešní době spíše plusem. ()

vecnykritik2

Trapný. Příšerný příběh, příšerné písně, příšerná romance, debilní dialogy. Vetchý s Kubařovou se k sobě absolutně nehodí, mají mezi sebou 25 let. Klus hraje úplného debila. Závěrečné titulky a zpívající Klus je jen hřebíček do rakve. 1* za Lábuse s Vladykou, to bylo jakžtakž. ()

mia.com

Pohadka je fajn, mene vtipna nez prvni dil, porad stejne mila, jsou tam fajn herci. Proste neurazi, ale extra nenadchne. Kazdopadne davat dohromady Vetcheho a Kubarovou, to je teda na pohadku fakt ulet, to na me bylo moc. Mohli tam proste dat starsi herecku, ktera by nebyla ve veku jeho dcery. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!