Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

Aqualung

Myslím, že tenhle film je mezi komediemi tím, čím je Tenkrát na západě mezi westerny. Nikdo už nenatočil lepší. Pánové Lemon a Curtis rozehráli koncert na který se mohu dívat kdykoliv. Ostatní téměř jen statují, není to míněno jako peiorativum. Dnes už klasické scény z pohřebního ústavu hned na začátku filmu, garáže v Chicagu nebo sjezdu přátel italské opery na Floridě. No to je prostě nádhera.Smekám a hluboce se klaním. ()

spikey1

existují filmy, které hrají v televizi pořád a vy facepalmujete proč vás nutí koukat na tohle. Pak existují filmy jako je Někdo to rád horké, které hrají v televizi relativně často, a vy se ptáte proč nejsou v televizi pořád. Tohle je vybroušený diamant. ()

ArdathBay

Nadprůměrné dílko, kterému vévodí naprosto vynikající Lemmon. Jeho grimasy jsou jedinečné. Svádění na lodi v opačném gardu, než by jste čekali opravdu funguje. Monroe má pěkně vyvinuté plíce, ovšem jinak mě neoslnila a prostoduchou roli, kterou hrála, byla napsána asi na tělo :) ()

Hortenzia

klasicka komedia,ktora sa nikdy neopozera s mnozstvom vtipnych scen, tony curtis a jack lemmon su jednoducho uzasni a marilyn je marilyn ()

Mr.Jackass

To bylo skutečně těžké rozhodování, zda 4 nebo 5 *...nakonec jsem se rozhodl pro 4, ale u filmu jsem se skutečně bavil. Výborná komedie se vším všudy...a heslo když chceš dělat omeletu, některá vejce musíš rozbít, je něco, čím se ať si přiznáme či ne řídí většina z nás... ()

Maynard.

Je to sice klasika všech klasik, ale mě tato klasika srdce příliš nepohladila. Ano, ve filmu se najdou vtipné momenty, ale na můj vkus jsou příliš "slušné" a tím pádem pro mě jaksi nevtipné :o). Přecijen celý film táhnout na dámském převlečení, no nevím... Je to moje první filmové setkání s božskou Marilyn a vůbec se nedivím, že tato žena zlomila srdce miliónům chlapů po celém Světě... Pod jejíma rukama by roztál nejeden alpský ledovec. Beru tento kousek jako jakousi povinnost, kterou by měl každy filmový fanda vidět, koneckonců je to asi nejznámější film této blonďaté bohyně. Alespoň už vím, z čeho je to roztomilé : Tydly, tydly, tydly dam, pupupidu mlask :o) ()

Babous

"Vy hrajete vodní polo? To je jistě nebezpečné, že?" "Samozřejmě... Těch koní, co už se pode mnou utopili..." Královna všech komedií nejen kvůli hvězdnému obsazení, ale také soundtracku a jakési nostalgii po časech, kdy se o nás ještě někdo staral a my se zoufale chtěli osvobodit a teď si někdy říkáme, že to nebylo zas tak špatné. ()

Germanotta

Nestarnúca komédia s božskou Marilyn a dvoma chlapmi prezlečenými za ženy. Určite sa nikto nebude nudiť, stačí sa pozerať len na Marilyn a máte hotový filmový zážitok. ()

Jiří K.

Komerčně úspěšná ztřeštěná komedie o dvou muzikantech, jenž nevědí co dřív, zda-li utíkat před bandou zločinců, hrát v místní kapele nebo nadbíhat krásné blondýnce. Za totality, kdy to bylo pro všechny nóvum (střílečky, mafie, honičky, převleky, moře, jachty, krásná Marylin) to všechny uchvátilo. Už tenkrát jsem byl ve svém hodnocení střízlivější, hodnotil bych to tehdy asi na 3 hvězdičky. Po nedávném shlédnutí musím konstatovat, že tento film a mimo jiné, ani M.Monroe, není můj typ. ()

klúčik

Čo sa dá ešte napísať o tejto komédii. Je to film, ktorý som mal a mám vždy rád. Osobne som rád, že mám verziu ešte zo starým českým dabingom, aj keď ten nový (MGM)tiež nieje zlý ale už som si zvykol na ten , ktorý som počúval ako chlapec. M.Monroe v tých priesvitných šatoch je moc sexi. 95%. ()

bari68

Kultová klasika Billyho Wildera,ktorého aj po päťdesiatych rokoch od svojho vzniku bezkonkurenčne zatieni perla Marilyn Monroe .Nebyť krimi zápletky a nechať hercov spolu s M.M. predvádzať komické scény v prezlečení za ženy ,tak nálepke ,,Najlepšia komédia storočia,, dám za pravdu. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu