Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

Violeta

Protože je to provařená klasika a já mám provařenou klasiku ráda. Žije si svym životem, nezávislá na kvalitě, žánru ani stáří. Žádný jiný důvod to nemá - ani Marilyn, ani Tonyho, ani Jacka. ()

Katarine

Ten film miluju už odmalička. Dokonalé hlášky a skvělé herecké obsazení, stejně tak vynikající původní český dabing... prostě jeden z těch mých nejoblíbenějších filmů. ()

Petrasuvicka

Jako dítě jsem to nechtěla vidět, protože to je černobílé. Povrchní, že? Ale postupem času si to v mém žebříčku top ten vydobylo své čestné místo. Dokonalá komedie, ve které dokážu ještě objevit něco, co jsem před tím neviděla či neslyšela. ()

donvitoso

"Nobody's perfect" A bohužel ani tenhle film ne... Nedivím se, že je to taková klasika a skoro kult. Na druhou stranu jsem čekal, že se budu bavit o něco víc. Na dobu vzniku skvělý a hlavně originální počin... a Marilyn, já vám nevím.. ve scéně na jachtě je k sežrání, ale jinak jsem z ní tak odvařenej nebyl :) Na plnej počet to prostě neni. Není to Wilderova nejlepší práce, ta přišla na svět až o rok později a byl u toho i Lemmon. ()

easaque

nostalgické -5* nakonec jsem musel uznat, že tohle je klasika klasik a nemůžu dát pod 5*. Její naivita se dá lehce překousnout a bavit se u ní dá stále. Jen při čtení zdejších zajímavostí mě překvapilo, že jde vlastně o remake. Tak třeba někdy dojde i na originál. Rozhodně ale zatím u mě z komedií Billy Wildera vede Raz, dva, tři.... doporučuji. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 0AB /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ] ()

ZoltanCZ

Dokonalá komedie se skvělými hereckými výkony a dialogy, která nestárne a pobaví se u ní i dnešní divák. Film můžu vidět x-krát, a přesto se u některých scén pokaždé směju. ()

balba

Nejznámější film se slavnou MM.Vtipné dialogy , dobrá režie a výtečné herecké výkony.Jeden z filmů , které nestárnou. ()

HappySmile

Výborná komedie. Není pochyb, že je přeceňovaňá právě díky Marilyn Monroe (no na to, že byla půlku natáčení opilá, myslím, že odvedla slušný výkon :), ale i tak se tady člověk vážně zasměje. Původně jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale závěrečná scéna prostě neměla chybu. :) ()

Gee.Rocks

Na tyhle staré filmy mě naučil táta. Stejně jako na starou hudbu. A tohle mě baví a tohle miluju. Jen si vzpomenu na závěr filmu a chce se mi brečet smíchy. "Ale ale my nebudeme mít děťátko...." "To nevadí, tak adoptujeme....." "Ale nech toho.... já jsem chlap!" Já tenhle film miluju jak jen to jde. Je plný legrace, ani chvíli se nenudíte... tohle je ta správná komedie. Není to slátanina v podobě většiny dnešních rom-kom, kdy se díváte na film a on najednou skončí a vy si říkáte "A o co v tom vlastně šlo? Co se tam vlastně stalo?" Takhle prázdný tento film není a nikdy nebude. Pokud je mi smutno a přemýšlím čím si zvednout náladu je Někdo to rád horké jednou z mých prvních voleb. ()

Martin741

Some Like It hot je proste jedna z najlepsich prezliekacskych komedii, ktora zanecha za sebou hoci aj film Tootsie s Hoffmanom. A hrala tam na osviezenie filmarskej pamati aj Norma Jean /Marilyn Monroe/. Moze sa zdat, ze mam rad Normu Jean - ale zasadne protestujem. Dokazem sa vsak preniest cez mne dost nesympaticku herecku a napliaskat tomu 100 % ()

roorybacky

Šedesát let stará klasa! Skvělej film, kterej jsem viděl neskutečně mnohokrát. Je zde bezchybnej Lemmon, solidní Curtis, skvělá Marilyn a scénář naplněnej skvělejma a legendárníma vtipama. A JE TO SKVĚLÝ! ()

Vyhy

Po letech jsem si tuto klasiku rád zopakoval. Srší to vtipem, neotřelými nápady, místy na tu dobu až možná hraničními, přesto to funguje i dneska, po tolika letech. Musel jsem změnit hodnocení ze čtyř na pět hvězd, jelikož to nyní v dospělém věku dokážu více ocenit. Všichni zde hrají skvěle! A to i problémistka Monroe, která je poněkud více kypřejší, stále však neodolatelná (alespoň na plátně, nikoliv v soukromém životě). Rád si tuto neumírající komedii ještě během života několikrát pustím. ()

honajz2

Když já nejsem na ten typ komedií, kde humor spočívá hlavně v tom, že se chlap (potažmo chlapi) převléká za ženu... Sice mám v tomhle směru pořád v plánu vidět Tootsie, ale o tomhle jsem si od pohledu myslel, že ten humor nebude až tak stát zrovna na tomhle... No jo, moje blbost, měl jsem si o tom víc zjistit a ne se jen řídit krátkou ukázkou z televize, kterou jsem nedávno viděl, když na to někdo z rodiny koukal v televizi. Takhle - ono to určitě není špatné, vtipné scény se tam samozřejmě najdou a taky se mi líbilo, jak perfektně to bylo natočené, ale vadil mi ten převlékací humor a dvouhodinová stopáž, protože tam byl nemalý počet míst, kdy mě to celé nudilo. Moc jsem si s tímhle filmem prostě nesedl a od Wildera si mnohem radši zopakuji Sunset Boulevard, než tohle, kde mi to jedno zhlédnutí bohatě stačilo. Slabé 3* ()

MrPierc

Klasika se sexy Marilyn, která je tak hloupoučká a naivní. Na tomto filmu je vidět, že film nepotřebuje triky ani kostýmy, protože film je o zápletce a o hercích a tento film to splňuje. ()

WoWoW

Někde v hloubce jsem už pár let nosil, že tenhle film je přeceňovaný a určitě to nebude nic moc. Chyba je to opravdu veledílo a moc jsem se bavil. Pustím si to určitě za svůj život ještě několikrát a mám pocit, že tento film bude v mých očích už jen zrát. ()

ad

Věčná klasika. Jak tak na ní koukám pořád dokola a dokola, nevěřím, že nikdo není dokonalý. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu