Kurz manželské touhy

• Česko Teorie touhy (pracovní název) (více)

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě. (CinemArt)

Jizni Tlapa

Na české poměry rozhodně nadprůměr a to už jak zápletkou, tak dialogy i obsazením. Nejde o klasický český blábol snažící se o komedii za každou cenu, s věčně okoukaným Langošem a trapně klišovitým humorem a v tom je to vlastně koukatelné a troufnu si napsat, zábavné...70 % ()

Master19

Nejvíc by mě bavilo to míchání žánrů, to je věc, kterou obvykle oblibuji. Nesmí to být ale bramboračka, jako v tomto případě. Jde zejména o scénář, který je vysloveně špatný. Herci se povětšinou urputně drží své škatulky a nepouštějí se do většího herectví. Možná z vůle režie, možná z vlastního přesvědčení, že takhle to vždycky fungovalo... Jedinou světlou výjimkou je Radek Holub, který je skvělý a pro mě si ukradl celý film pro sebe. Nebyl to Zounar s pluhem, ani Bartoška se psy, ani guru Jára Kotek, ale toto drobné a lidské herectví. To se mi líbilo nejvíc. Byli jsme na tom v letním kině a manželka u toho vytuhla, jako Lenka Vlasáková na začátku filmu. I proto nemůžu dát víc, než 2*. ()

zsn odpad!

Upřímně lituji lidí nižšího IQ, kteří chodí do kina na české filmy. Odpad, nic jiného česká kinematografie není. ()

Anet21

⚪Extrém. Niečo takto hlúpe sa len tak nevidí, ani v našich končinách. Akýsi prapodivný mix komédie a detektívky, pričom ale film nie je ani jedným a varíruje niekde na pomedzí frašky a tragikomédie. Všetky vtipy sa dajú zhrnúť do jedného príkladu ultravtipného vtipu, kedy Češka hovorí Slovákovi: ,,My oba mluvíme jinou řečí a přitom si tak rozumíme." No môj ty Boh.⚪Obsadenie nie je najhoršie, ale úplne nevyužité, postavy hlúpe, schematické, postava autistky skôr dehonestujúca túto skupinu, Latinák je tragédia a jeho filmové herectvo je naozaj na nulovej úrovni, ,,detektívna" linka pôsobí, akoby ju vymyslelo malé dieťa (doslova), rovnako ,,rozkrývanie" minulosti a motívu ,,páchateľa" by chcelo byť napínavé a zaujímavé, ale je absolútne náhodne, nevieryhodné, fakty sa objavujú z ničoho nič, bez ladu a skladu, len vtedy, keď ich scenár potrebuje.⚪Rozuzlenie a záver sú už čerešničkou, zmysel prestáva dávať skoro všetko, scény na seba už skoro ani tematicky nenadväzujú, strih je hrozný, postavy sa nikam neposunú, stále sú to nechutné archetypy bez charakteru, o ktorých sa divák aj po hodine nič nedozvie, pričom sa scenárista ešte začiatočnícky snaží poukazovať aj na závažné problémy domáceho násilia, manipulátorstva a podobne, no tak slabo, zbytočne a bez významu pre film, až je divákovi do smiechu. Ale nie kvôli tomu, že je film vraj komédiou. Skôr je to smiech cez slzy.⚪Tak hlavne, že podobný projekt si nájde sponzora a nakrúti sa. To nás veeeeeľmi teší.⚪ ()

herr_carter

Divím se, že se sám sobě stále divím, jak tu místní kohorta erudovaných kritiků zase jednomužně vystupuje ve stylu "u nás se nikdy nic dobrého netočí apodobně". Nevím, co by vlastně chtěli, Pelíšky nemohou vznikat prostě jednou ročně...tohle mě ale příjemně překvapilo, usmívali, nebo jsme se smáli prakticky celé kino - ty manželské dvojice jsou vybrány perfektně a já sem tam slyšel i cosi cimrmanovského. Jak bude čas, rozjíždím seriál Osada, kde prakticky všichni tamní herci hrají také. Jako komedii pro všechny normální vřele doporučuji.........................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

klukluka

Na začátku devadesátých let jsem absolvoval dovolenou v Itálii. Zdolávali jsme Dolomity v oblasti Brenta a na raftech sjížděli řeku Noce. Po večerech nás mučili psychohrama, z nichž většinu měl pro Prázdninovou školu Lipnice vymyslet nějakej Radek Bajgar. Někteří lidi se z toho totálně zhroutili, jedna holka tehdy proplakala celou cestu zpět domů, psychicky totálně vyčerpanou ji v Brně na Zvonařce vysypali z autobusu. Ty hry byly hodně o pevném objetí. Běž doprostřed kruhu a kdo bude chtít, ten k tobě přijde, obejme tě a řekne ti, že tě má rád. To nevymyslel pan Mazel, to vymyslel pan Bajgar. Kurz manželské touhy od něj beru jako jistej druh omluvy. Ano, ublížil jste spoustě lidí a jsem rád, že jste šel do sebe. Ta vaše sebereflexe mě těší, ale film je to slaboulinkej. Ostatně jako celá vaše dosavadní tvorba. ()

Wally

A já se celkem bavil...myslím, že jsme si v tom s manželkou našli pár 'zajímavých' nápadů a tipů 😂 ()

Vajonek

Tohle bylo za mě hodně divný. Taková prazvláštní směs komedie, krimi, vztahového dramatu, kdy ale každý z těch zastoupených žánrů, byly-li vůbec přítomny, působil spíše jako parodie sama na sebe. Parodie mohou být fajn a od Radka Bajgara by je člověk asi i čekal ve velké míře, obávám se ale, že tohle nebyla v nastíněném smyslu parodie zamýšlená. Snad v životě jsem např. na jednom místě nezažila tolik blbých metafor; nad některými "vypointovanými" dialogy mi zůstával rozum stát. Snad jediné, co mě nějak více bavilo, bylo sbližování Radka Holuba a Ivany Uhlířové, tam ta "divnost" hrála na správnou strunu, oba se hezky doplňovali, bylo to takové překvapivě roztomilé. Dvě hvězdičky za toto a do určité míry originální zápletku a dobré herce. 40 %. ()

Disease

Povedená černá krimikomedie s dramatickým vztahovým podtextem. Výborné herecké výkony a hodně dobré dialogy. ()

mira007

Radek Holub a Jana Plodková jako duo detektivů z Hradce vyšetřujících pokus o vraždy Majera manželkou Vlasákovou na desetidenním kurzu mnaželské touhy vedené guru Vojtou Kotkem. Lehce černohumorná komedie od Bajgara, který vzal svůj herecký ansámbl z Osady (2021) a natočil něco, co nějak prosviští a nikdo si na to nevzpomene. Jako komedie slabé, ikdyž dvě tři scény velmi povedené, herecky sympatické a řekl bych námětem ne nezajímavé, ale ne tak jako předchozí film Teroristka (2019), ale výsledek podobný - potenciál tu byl, konečný výsledek slabý, ale když už to stojí za starou bačkoru, tak Bajgar aspoň trochu svlíká ty mladý herečky, minule Svarinská, dneska Jana Kotrbatá v úplně zbytečné scéně v sauně. ()

janabel

Fascinuje mě, když diváci říkají, že se u filmu pobavili a pak tomu dají dvě hvězdy. A u českých filmů jsou obzvlášt kritický. Já se bavila... a navíc mi přijde trapný to srovnávat s minulými filmy režiséra. Přece nemůže pořád dokola natáčet Teorii tygra. ()

mosnak

V momentě kdy si přečtěte podnadpis, že se jedná o film tvůrců Teorie Tygra, tak se dá očekávat průser. A stalo se - 18% ()

BarboraSalom

Naprosto slabý kousek režiséra Radka Bejgara. Není jasný žánr filmu. Komedie, drama, krimi? Nakonec  je to taková nepovedená a přihlouplá směsice všeho možného. Od tvůrce filmu Teorie tygra bych čekala rozhodně víc, nebo alespoň ujasnění si žánru. ()

Chudobka

Přiznávám, že jsem to neviděla celé. Začala jsem se dívat asi čtvrt hodiny po začátku filmu, zjistila jsem, že to není  komedie ani drama, natož detektivka a ještě se tam vyskytuje Kotek, kterého nemám v oblibě. Dialogy podivné, vtip skoro žádný. A tak jsem to vypnula. Potom jsem si to rozmyslela, že bych to ještě mohla zkusit. Třeba to nebude tak špatné. Když se člověku nechce číst a nemá nic pořádného na práci...Ničeho jsem se nedočkala. Mám ráda Plodkovou, ale ta neměla skoro co hrát, stejně jako Vlasáková. Takže se mi nakonec líbili jen Radek Holub a Ivana Uhlířová. Milá dvojice. Vzhledem k tomu, že mě vůbec nezaujal Bajgarův seriál Osada, kde byl Radek Holub nesnesitelný, ocenila jsem, že tady aspoň nepřehrává a není za blbce. Ale i tak jsem nostalgicky  vzpomínala na nádherný Kachyňův film Kráva, kde byl Radek Holub úžasný. Protože pan Kachyňa byl vynikající režisér. ()

Pidzey

Začínalo to zajímavě. Bylo to i vtipné, ale brzy se dostavil mix komedie a detektivky. No a pak to šlo do kopru. Oboje dost podprůměrný, nevtipné a banální vyšetřování. Velká škoda. Možná, kdyby to bylo jen jedno z toho, mohlo by to fungovat lépe. Kromě Plodkové, mě nikdo z herců nezaujal. ()