Kurz manželské touhy

• Česko Teorie touhy (pracovní název) (více)

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě. (CinemArt)

Amonasr

Trapný pokus o humor za každou cenu. Křečovitý scénář, kterému odpovídají křečovité herecké výkony na úrovni televizních estrád. Typická ukázka zoufalého stavu současné české kinematografie. ()

Anianna

Tak se sešla parta z Osady a některé postavy se nemusely ani moc charakterově transformovat. Majer opět jako manipulativní mačo, Nesvačilová zase jako koketka, Krausová v roli racionální mladé ženy... Holubovi role vyšetřovatele moc slušela. I jako chlapovi mu to s vousy dost sedlo. Chci ale především vyzdvihnout stále nedoceněnou Ivanu Uhlířovou. Líbila se mi ve všem (Nuda v Brně, Ochránce, Teorie tygra...). Zde hrála asistentku limitovanou autismem nebo alespoň sociální neohrabaností. Její verbální projev mě velmi baví. Zasekává se jako by hledala slova, přičemž z ní vypadne leckdy dokonalá hláška. A k tomu udrží mimiku i v momentě, kdy se všichni popadají za břicho. Zaslouží si roli, kde se její komediální talent naplno rozvine. Scéna s čočkou byla boží! Líbily se mi exteriéry. Jsem jen trochu na rozpacích z toho míchání komediálních prvků a detektivky. 65% ()

Tominni

Ale jo, vlastně celkem dobrý český film, který se pohybuje někde mezi dramatem, komedií a detektivkou, ale s přijatelnou formou vkusu a humoru. Není to tak mrazivé jako Teorie tygra, má to trošku ošoupané hrany, ale to zase tak nevadí. Výborná je Patrika Matrika a Lenka Vlasáková. Jen některé postavy mi z párových terapií mi přijdou tak trochu navíc. Ale vyvažuje to dvojice Vlasáková/Majer. Jak silné objetí se dá ještě vydržet? Něco mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami. ()

Berry0153

Tak se dívám, že tady budu vyloženě proti proudu. Mě se to moc líbilo. Neokoukané téma, výborná hudba, skvělí herci = moc příjemný film. 80% ()

subic

Vyostřená Jana Plodková a proto jsem se začal po půlce lehce usmívat, takže dobrý. Ale vůbec bych to nesrovnával s Bajgarovou Teorií tygra, to je zase ještě jiná dimenze. ()

hackstolle

Docela úlet. Nejlepší byla Patrika. Ale taky jsem se docela nasmal. 55% Možná by, teda jestli už se tak nestalo, mělo něco podobného existovat. Kurzy objímání. ()

MirkaP

Původně jsem se dívala jen kvůli exteriérům Sv. Kateřiny. A chtěla to vypnout s hodnocením >odpad<. Pak nastoupila černovlasá sekernice Plodková a úplně to hodila jinam. A jo, sice přitažený za vlasy, ale nakonec se mi to líbilo. A na Kateřinu zas někdy zajdu procházkou, mám to kousek 😉 ()

ostravak30

Radek Bajgar po výborné Teorii tygra a Teroristce přichází s žánrem trochu odlišným. Totiž…opět jde o komedii, ale tentokrát i s přesahem do kriminálky. A znovu se kvůli tomu spojil s Mirkou Zlatníkovou, kterou dobře zná z rozličných projektů. Ostatně třeba Černé vdovy jsou hodně podobným žánrem – komedií, ale s přesahem kriminálním. Film se v první řadě vyznačuje dobrým obsazením, to zaručuje, že nenastane úplná nuda, ačkoli snímek na toto úspěšně aspiruje. Tím, že jsou některé věci dotaženy do extrémů (policistka musí někoho zatknout, Stanislav Majer musí být opravdu u úplně všeho apod.) už komedie přechází v silnou absurditu, kdy divák neví, zda se smát nebo nechápat, co se to na obrazovce vlastně odehrává. Z toho všeho mi nejvíc vychází jako logická role Vojty Kotka, který ji hraje přesvědčivě, ale též střízlivě. Pravda, jsou páry, které dělají vše společně a drží jim to, jsou takové, které mají volnost a taky jim to klape. Na to asi neexistuje univerzální recept. Záleží na povahách jednotlivých párů a na tom, jak si to zařídí k oboustranné spokojenosti. Někdo se rád objímá často, jiný ani moc ne. Kurz manželské touhy tak na mě mnohdy působí jako sociální experiment a sonda do takových manželství, jaká občas nacházíme v rea\lity show Výměna manželek. Leckdy žasneme, kroutíme hlavou, ale nikdy nevíme, zda se smát, či zda to brát vážně. A co je nejzajímavější…ti účastníci to vážně berou… ()

JosefTomas

Tentokrát si budu zpočátku protiřečit, nebo alespoň v úvodu. Kurz manželské touhy přichází se zajímavým nápadem a hlavně lehce experimentuje s žánrem, což jsou dva plusy, které mu nikdo neodpáře. Za tento pokus vyjít jiným směrem ve vztahové komedii dávám navíc bonusové body. Za co je naopak nedávám je výsledné provedení a vlastně celková výplň stopáže, kdy (a vlastně to můžu prozradit, on to zas velký wow efekt není) se tuctová vztahovka změní v odlehčenou kriminálku, ovšem stylu banálním jak provedením, tak výsledným vyřešením. Oceňuji tvůrce za ten risk, kdy divákům v půlce nadělí něco jiného, ale že zrovna cílovka tohohle snímku jejich risk nedocení, by určitě mohli vědět. Tohle selhání mi ale vadí paradoxně nejméně, neboť ho převyšují zbytečné postavy (křížovkáři), rozuzlení "případu" (zatčení proběhne, ale zajímalo by mě jeho odůvodnění) a vývoj zbytku postav není žádný (jít proti očekávání diváků je hezká věc, ale když není logická, nebo alespoň odůvodněná, je něco špatně). Nakonec ze zajímavého potenciálu vylezl snímek, který sice zapadne o poznání hůř, než zbytek české produkce, ale nakonec zapadne taky a to je škoda. ()

mac000

Několik vtipných momentů a dobře napsané některé postavy (Bartoška, Plodková). Celkově takový lepší průměr, oddechovka na nedělní večer jako vyšitá. ()

MyrnaAlec

Jediný smysl natočení tohoto spektáklu byla dozajista propagace resortu Svatá Kateřina. Obsahově strašný, tohle natočili zřejmě přes víkend. Plodková ve strašné paruce, Bartoška opět mimo, jít na to do kina, požaduji vrácení vstupného. ()

a0001

Veľmi príjemná, ľahká, trefná, vzťahová komédia s čiernym humorom. V dnešnej dobe vyniká určite vkusom, pretože oproti dnešným primitívnym hnačkám je toto skutočne terapia na dušu. Ideálny film pre pokojný večer so svojou starou.. :)) ()

wowylgu313

Rozmýšlel jsem se v průběhu filmu jaké dám hodnocení. Těch 40% by to asi teda dalo ... Z těch českých "komedií" je to ten slabší soudek. Sem/tam se člověk pousmál. Příběh/Pointa zde spíše nesmyslná. Takové suché, bez energie. Příjemné obsazení a asi jeden z mála důvodu proč se to dá nějakým způsobem dokoukat. ()

boyjm

Tygr i Teroristka kvalitativne uplne jinde. Narozdil od mileho prekvapeni pri sledovani dvou jmenovanych jsem u tohodle trpel od zacatku do konce. ()

hrumsrt

Mix jakéhosi kriminálně vztahového slaďasu, který je jako dělaný na utužení zajetého vztahu. Leč se snaží působit jako good feel komedie, nemůžu si pomoc, ale jak se to zamíchá tím rádoby vyšetřováním, vzniká místy tak stupidní příběh, že to do puntíku ctí cejch novodobých českých komedií. Má to pár lepších momentů, ale utápí se to v ujetosti. Takže výsledkem je tuctovka. 35% ()

blondboss

Veľmi slabé pokračovanie úspešnej komédie, ktoré nemôže pobaviť ani náhodou. Suchý humor, nedotiahnuté dialógy, trápne scény a až trestuhodne málo priestoru pre Jiřího Bartošku. Pri prvom filme som mal úplne iné pocity ako pri tomto snímku. Aspoň jemným plusom je vcelku sympatické herecké obsadenie, inak ale jedna veľká nuda. 40 % ()

Prubner

Ze všeho nejvíc ten film vypadá jako celovečerní reklama na ten luxusní hotelový resort, v němž se natáčelo. Jestli to měla být komedie, tak není, to by scénář musel obsahovat nějaké komické situace nebo aspoň vtipné dialogy. Radek Bajgar není Woody Allen a jeho rozumování o manželství a vztazích není vůbec vtipné. Z postav nezaujme skoro žádná, snad kromě provozní, kterou hraje Ivana Uhlířová. Ostatní herci jsou v podstatě naprosto nevyužití. Totálně zbytečný film. ()

AndrewNewman

No škoda. Už pri Metanole som si myslel, že českí tvorcovia sa vedia pri trileri pekne pohrať s diváckymi emóciami. A škoda, že to nezostalo pri trilerových vodách, pretože tá občasná komédia do toho absolútne nezapadala. Tak ako postava majiteľa rezortu, ktorá síce bola najviac sympatická, ale zbytočná. A celkovo postavy boli vybrané veľmi zle, možno až na hlavný pár. Chcelo to ale lepšieho scenáristu, pretože ten príbeh mohol mať šťavu, ale bohužiaľ takto zapadne prachom. ()

macco33

Nevyužitý potenciál. Dobrý nápad, vhodná lokace, zajímavé prostředí, vztahové propletence... a pak vůbec nic. Trapné pokusy o komediální vložky od vyšetřujících policistů. Plodková v paruce nevypadala vůbec filmogenicky. Radek Holub je možná fajn týpek, ale jako policajt...? Metody Vojty Kotka vyzněly do ztracena. Jedině kreace autistky Patriky tomu občas něco přidaly. Velká škoda. 45-50 %. ()