Dva piloti letectva Spojených států, major Victor Deakins a kapitán Riley Hale, jsou vysláni na zkušební let se dvěma atomovými raketami – mají simulovat přelet hranic. Deakins náhle na kolegu zaútočí, katapultuje ho a obě bomby shodí. Nálože však nevybuchnou, protože jsou blokovány proti nehodám a Pentagon vyšle na místo nehody mladého důstojníka Gilese. Záchranná četa v troskách letadla nenajde těla pilotů,ani rakety. Situace, kdy letectvo ztratí nevybuchlou atomovou bombu, má v Pentagonu krycí název Zlomený šíp, a tato akce právě nastává... Podle posledního Deakinsova hlášení celý incident způsobil Hale. Ten se mezitím probral z mdlob a je zatčen Hlídačkou Národního parku Terry, která ho našla. Podaří se mu ji však odzbrojit a vzápětí musejí prchat před Deakinsovými muži. Ti jsou domluveni se skupinou překupníků, kterým mají „ztracené“ atomové bomby prodat. Riley si domyslí, o co jde, vysvětlí vše Terry a společně se pustí do pronásledování konvoje, který ukradené bomby převáží. Jenže protivník je velice silný a neštítí se ničeho… (TV Prima)

Lateef

Už už jsem čekal, kdy nějaká ta masivní exploze film roztrhne na milióny popcornových zrníček... protože jde především o akční nášup, který je v pravidelných intervalech obohacen o cool výbuchy. Bouchá všechno, co se pyšní vysokým oktanovým číslem: supertajné letouny, tři nebo čtyři helikoptéry a navíc se tu odpálí atomovka. Honičky se uskutečňují prostřednictvím nezničitelných Hummerů nebo na vlakové soupravě. A aby toho všeho efektního nebylo málo, producíruje se tu elegantní Travolta, propagující nový vlasový gel a kouřící nenapodobitelným způsobem svojí cigaretu, jeho mjr. Deakins je fakt výbornej, rozhodně zastínil slušňáka Slatera. Příběh se rozehraje, ale v podstatě nijak kupředu nehrne, je jen nastavován dalšími a dalšími efektními scénami. Mjr Hall je geniální znalec lidského myšlení a bez problému určí, kdo, kdy, kam a čím cestuje. Závěr je ukázkově klišovitý, ale já mu to promíjím, protože film celkově mě vždy na 110 minut dobře zabaví. 65 miliónů dolarů(rozpočet)/150 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

EdaS

"Fuck them if they can´t take a joke." Dr. Divnoláska á la John Woo aneb Boys will be boys. Travolta se prohání se Slaterem utažskou pouští a dokazují si, kdo má větší koule. Je to možná hloupé, ale rozhodně zábavné a nejspíš je to můj nejvíckrát viděný Woo. Akce naprosto parádní a stylovějšího kuřáka a padoucha než je Travolta taky hned tak nenajdete. Škoda jen, že si Mistr víc nevyhrál s motivem přátelství. A Zimmerův soundtrack z hlavy zaručeně nedostanete. Zatraceně podhodnocený film. ()

Skejpr

Jedna z akčních klasik 90. let. Akce výborná, Travolta slizký, bavil jsem se kdysi a bavím se pokaždé znova. "Můžeš přestat střílet na termonukleární atomové zbraně" je jedna z klasických hlášek světové kinematografie. ()

choze

Asi všichni se shodneme na tom, že obsazení nevýrazného Slatera nebylo nejšťastnější a postava Samanthy Mathis tam je jen aby si Slater měl s kým povídat, jinak jde ale o perfektní akční snímek nebo spíš velkofilm. Narozdíl od řady dnešních akčních filmů zapojíte při počítání akčních scén i víc než dva prsty a akce má skvělou choreografii, je přehledná a maximálně efektně nasnímaná, jak je u Johna Woo zvykem. Tomu sice nevyšla chemie ústředního mužského tandemu tak jako v jeho hongkongských opusech a samozřejmě musel razantně ubrat i na krvavosti, ale naštěstí to trochu zaniká v hluku explozí celkem čtyř helikoptér, jednoho vlaku, jedné B1 a jedné atomové bomby. Graham Yost napsal po Nebezpečné rychlosti další kvalitní a třaskavý, byť ne tak originální akční scénář a z provařeného únosu atomovky vytlačil maximum. A Travolta předvedl jednoho z nejlepších padouchů dekády. K tomu Zimmerova hudba... Každého burana, který dal Operaci Zlomený šíp méně než čtyři hvězdičky, bych připoutal do křesla a pustil mu Peacemakera. A pak znova. A znova... P.S.: Harry Knowles pojmenoval svůj web Ain´t it cool po Travoltově hlášce z tohoto filmu. ()

Dudek

John Woo? Ne, opravdu ho nemám rád, ale tenhle snímek se mu povedl, hodně povedl. Možná za to může změna jeho stylu, nejsem sice žádný znalec, ale tohle mi opravdu jako typická Woovka nepřipadalo. Operace: Zlomený šíp je ale od začátku do konce úžasnou podívanou, která chytí za vlasy a až do samotného konce vás nepustí. Úchvatně vyprávěný příběh se celý odehrává na poušti, která však není tak ošklivá jako tomu bylo v případě Hor co nemají oči, ale má svou vizuální krásu a propracovanost. Též oba hrdinové jsou velmi dobře napsaní, téměř maniakálního Deakinse považuji za jednu z nejlepších rolí Johna Travolty... Samozřejmě nesmím zapomenout na jednu věc, hudební doprovod. Už jsem to říkal nesčetněkrát, ale klidně to zopakuji Hans Zimmer je naprosto geniální a rozhodně se řadí mezi největší hudební komponisty, které můžeme ve filmu najít. Jeho klidné tóny přesně rezonují s příběhem a dodávají mu tu pravou atmosféru. ()

Gilmour93

Reklama na Volvo proběhla, radiaci detekující motýlci poletují a až Slater uplatní telepatické schopnosti, slunný jihozápad bude zachráněn - takže by mohli být všichni spokojení, …kromě mě. Lze vidět, že všechny producentské peníze neproletěly komínem, ale o to je výsledek žalostnější. Šest vagónů klišé, jen pro efekt točené akční scény topící se v marastu stupidity a teatrální Travolta, užívající pro své role záporáků pořád stejných hereckých postupů. Woo se zase jednou marně snaží předstírat, že jeho akční film je něco víc, což bych přirovnal k manželce předstírající orgasmus, zatímco její druh je už otočený na bok a spí.. ()

Hal_Moore

John Woo v Hollywoodu natočil jen jeden lepší film - a to Tváří v tvář. Jeho druhý společný projekt s Johnem Travoltou je také vynikající, ale ne dokonalý. Woo by se měl zamyslet a natočit více filmů s Travoltou. To mu jde. Zlomený šíp je klasický nadprůměrný akční thriller. Nedosahuje ani průměrnosti, ale ani dokonalosti. Proto nadprůměrné hodnocení. ()

genetique

Po triezvejšom (dospelejšom) premietnutí musím hviezdičku ubrať! Woo tu zopsul, čo sa dalo. A kebyže si nevšimnem jeho meno pri nadpise režiséra, ani neuverím, že to bol jeho výtvor. Scenár sa ani v najmenšom nevyrovná jeho ázijským projektom a upadla aj akčná stránka. Travoltom si to mierne vyžehlil, ale logické trhliny, akými sú strieľanie a hádzanie granátov pri atómových bombách hlava-nehlava, vrtuľník si kilometer pred sebou nevšimne pred sebou 50metrový kopček a narazí doň, bitka pilotov v letiacom lietadle pár metrov nad zemou a iné minichybičky, ktoré sa velikánovi odpustiť nedajú. Možno keby sa to celé nehralo na nablýskaný, superakčný trhák! Ale ten letiaci Travolta s atómovkou v bruchu nemal chybu. 65%. ()

sniper18

John Woo si prechodom k americkej produkcii síce trochu pohoršil a svojim najlepším dielam sa už nikdy nepriblížil, ale tieto jeho prvé americké filmy v deväťdesiatych rokoch sa mu aj tak nadmieru vydarili a Operácia: Zlomený šíp je jeden z nich. Pre takéto vojensky ladené akčné filmy hlavne druhej polovice deväťdesiatych rokov som mal vždy veľkú slabosť, všade samé vrtuľníky, hummery, vojenské strediská, špeciálne jednotky, žoldnieri a v centre diania dokonca jadrové zbrane. Prvá polovica sa ešte nesie skôr v takom pomalšom tempe, ale s tým nemám problém, dejovo je to dostatočne zaujímavé, výborných scén je dostatok a navyše je čas na zblíženie s postavami a vytvorenie chémie medzi nimi, čo sa tu aj výborne darí. Ale v druhej polovici už začne skutočne prvotriedna žánrová zábava, film neustále len graduje a z finálnej fázy som už prakticky nadšený. Plusom sú aj postavy, Christian Slater síce nie je žiadny pravý akčný hrdina, ale je to sympaťák a toho pilota, ktorý sa snaží zachrániť situáciu som mu veril, pomáha mu v tom sympatická Samantha Mathis, ale oboch s prehľadom zatieňuje perfektný záporák John Travolta, pre ktorého je to rozhodne jedna z najlepších úloh vôbec, všetky svoje scény si berie pre seba. Ale sadlo mi aj zloženie žoldnierov a vedľajšie postavy, hlavne dôstojník Delroy Lindo. Po akčnej stránke si tiež nemôžem sťažovať, jedine prestrelky, v ktorých bol John Woo najlepší ma tu moc nebavili, za čo ale môže zmena štýlu, toto nie je o vysokých počtoch zabitých v elegantných záberoch, ale vlastne len o ostreľovaní sa dvoch strelcov, pričom aj tak prakticky nikto nikoho netrafí a takéto prestrelky moc nemusím. Ale tu má prednosť iná akcia, práve to využívanie dopravných prostriedkov a toto už je zvládnuté prvotriedne, na všetky tie naháňačky hummerov, explózie vrtuľníkov a podobne je skutočne radosť pozerať, ale najlepšie je rozhodne mimoriadne nápadité finále vo vlaku, pri ktorom jeden perfektný moment strieda druhý. Takže režijne je to perfektná práca a Hans Zimmer tu síce nie je tak výrazný a občas mi hudba moc nesedela, ale celkovo tiež film skôr podporuje. Ja som celkovo veľmi spokojný, takéto vojenské akčné filmy môžem a Operácia: Zlomený šíp patrí medzi tie najlepšie. 79% ()

molotov

Docela slušná akčňárna s dobrým Travoltou. Film jak určený pro Film týdne na Nově - průměrný vysokorozpočťák s pár hvězdami, slušnými triky a průměrnou zápletkou. ()

Kaka

Je to klasika. Woo se teprve rozjížděl, ale i tak se po akční stránce dá vytknout pramálo. Některé věci jsou typicky přitažené za vlasy, ale to si myslím nemá smysl řešit. ()

sud

John Travolta v záporné roli je hlavní hvězdou filmu a předvádí ze všech zúčastněných nejlepší herectví. Christian Slater je buď nevýrazný a nebo přehrává. Akční scény jsou dobré, téma je sice už po několikáté ohrané, ale nad tím se nechá zamhouřit oko. Celkově je však film zmatený a místo extratrháku plave v béčkových vodách. Celkově vzato asi jediný (či jeden z mála) film Johna Woo u kterého jsem po druhém hodnocení neslevil. 60%. ()

Falko

Som rad, ze som si opät zopakoval akcny film z 90-tych rokov, ktory som v tom case mal velmi rad. Aj na dnesnu dobu má tento film skvelu sviznu akciu zrucneho rezisera Johna Wooa, ktory az o rok neskor natocil s Travoltom pecku FACE/OFF - TVAROU V TVAR (1997), ktoru uz dodnes nedokazal prekonat, teda z mojho pohladu je FACE/OFF jeho najlepsi film z celej filmografie. Avsak Operacia si ma ziskala opät skvelou hudbou Hansa Zimmera. Travolta si svojho psychopatickeho zlocinca doslova vychutnaval a Slater sa mi nezdal byt dostatocny protivnikom, ktory by mu mohol dat na hubu, ale tak so scenarom sa daju robit zazraky a zaver si mozete vsetci domysliet. Ale to je jedno, pretoze explozie vrtulnikov nemali chybu a havaria hlavne toho vrtulnika, ktoreho vrtula takmer rozsekala Samanthu Mathis bola velmi kvalitne natocena a o zaverecnej vlakovej scene ani nehovorim. U mna cistych 80%. Mimochodom, ak by ste premyslali nad tym, odkial je vam znamy ten Pritchett, ktory financoval celu akciu kradeze bomb a vecne sa rozculoval, ked nieco nevyslo, tak je to prave ten, ktory urobil peklo zo zivota Timovi Robbinsovi ako riaditel väznice vo filme VYKUPENIE Z VÄZNICE SHAWSHANK (1994). _______ John Travolta - (Major Vic 'Deak' Deakins) +++ Christian Slater - (Kapitán Riley Hale) +++ Samantha Mathis - (Terry Carmichael) +++ Delroy Lindo - (Plukovník Max Wilkins) +++ Bob Gunton - (Pritchett) +++ Frank Whaley - (Giles Prentice) +++ Howie Long - (Kelly) +++ Produkcia: Mark Gordon, Dwight H. Little +++ ()

castor

Vojenská terminologie označuje Zlomeným šípem ztracenou nukleární zbraň. Té se zmocnil comebackový šampion a stylový kuřák John Travolta, který se svěřil do režisérských rukou akčního specialisty Johna Woo. Vedle nich působí Christian Slater jako hošík od vedle, který tahá za kratší konec, i když stojí na té správné straně zákona. Fandit mu ale divák moc nemůže. Prostě karty v rukách suverénně drží Travolta a Woo, škoda, že tentokrát chybí zapamatovatelnější scény, na které jsme byli zvyklí z jiných Woových filmů té doby. ()

Niktorius

Úplně normální akční film s feelingem "staré dobré" doby béčkových akčňáků ze začátku devadesátých let. Pro plně autentický zážitek doporučuji sehnat si film ve videopůjčovně na VHS ;-) ()

Wacoslav1

Jak mám celkem rád HK tvorbu Johna Woo, tak moc nemusím tu americkou, ale tohle je jedna ze dvou výjimek. Nadupaný akční kousek s hromadou hlášek kde se Slater spíš veze a celý film si pro sebe krade hlavně Travolta jehož padouchovi nejde nefandit. Sakra asi jsem to projel... pokud jsem na to ovšem nepomyslel už předtím!75% ()

Davies182

Nejvíc si paradoxně vybavuji situaci, že jakmile jsme s bráchou na Broken Arrow na HBO viděli ukázku, a byli nadšení, že se podobná akční smršť vůbec do televize chystá, nemohli jsme dospat do premiéry a odpočítávali jsme každý den hodiny, jen aby už byla neděle v osm večer! Když kdysi Home Box Office konečně startovala i v ČR, hned se jí úspěšně povedlo formovat můj filmový vkus a mou cestu sem, na ČSFD... ()

Xmilden

Než John Woo natočil svůj nej film Face/Off objevil pro Travoltu nový rozměr a tím jsou záporné role. Nebýt Travolty tak Broken Arrow postrádá humor a potřebný nadhled a to nemluvím o Travoltových úšklebcích atd. Tentokráte jsem nezaregistroval žádné holuby. 65% ()

sepp

O:ZŠ sice neoplyva zadnym excelentnim scenarem a efekty taky nejsou nijak oslnive, prest ose jedna o dobrou oddechovou akcicku s krasnym zaporakem ztvarnenym Travoltou :) ()