poster

Živý terč

 • USA

  Hard Target

 • Slovensko

  Živý terč

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA, 1993, 97 min (Director's cut: 116 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ***

  Sice je to dobrá akční podívaná a Jean-Claude Van Damma mám rád, nebo tedy lépe řečeno měl jsem rád hlavně jeho starší filmy, ale tady je to dost přitažené za vlasy. Zápletka by ještě ušla, v té době ještě celkem neokoukaný příběh, kdy si zbohatlíci zaplatí za lov lidí, ale Woo až moc tlačil hlavně na speciální efekty (všechny ty výbuchy, nekonečné zásobníky) až to místy vypadalo trapně. Nevím, co to měli chlapci za kulky v těch samopalech, když po něm stříleli z motorek či vrtulníku (myslím ty obyčejné poskoky, ne lovce), ale zem a stromy vybuchovali jako by drželi v ruce bazuky – v dětství bych jim to možná žral, ale teď už jen kroutím hlavou. Znám ovšem lepší akční filmy, než byl tento, takže dám i tak slušných 60%. Jinak některé hlášky byly skutečně super.(15.2.2015)

 • Hakha
  ****

  Sympaťák Van Damme zde vypadá neuvěřitelně stylově, vlasy mu létají všude možně, dělá akrobatické manévry a lítají u toho holuby a všechno poletuje a vybuchuje. Mnoho nezapomenutelných akčních scén(postavení na motorce proti autu, vykopnutí kanistru na motorkáře atd…) a další akční perla minulých let ve které jsou ti největší a nejdrsnější záporáci, kterým Chance dá co proto. Každý může mít na tento film jiný pohled, nachází se zde mnoho chyb, slabších dialogů, ale když vypnete mozek a necháte se unést extrémností Johna Woo tak byste mohli být nadšeni. V tomto filmu mě John Woo nezklamal a jeden z těch lepších filmů Van Dammeho. Mé hodnocení silné 4 hvězdičky, za které také může nostalgie...(20.2.2006)

 • InJo
  ****

  Fantastická akce plná orgastických zpomalovaček, perfektní záporáci (Henriksen a Vosloo jsou skvěle sehraná dvojice, mezi níž panuje jakýsi až otcovsko-synovský vztah) a Van Damme využitý do posledního úderu. Mít Woo k dispozici alespoň o něco "bohatší" příběh, byl by i jeho hollywoodský debut pětihvězdičkovou záležitostí... 80 %(20.6.2010)

 • AppleCore
  **

  Po dlouhý době jsem se vrátil k akčňákům Johna Wooa a asi sem to neměl dělat, v mládí to byla bomba, ale teď?! Teď je to jednoduše tragédie, alespoň tento film, scénář vypatlanej, akční scény dobrý, teda až na jednu, kdy tam chlápek na motorce naráží do beden, který tam jsou přímo od toho, celkovej vzhled se tváří dost béčkově, jinak je to jeden z mála filmů s Van Dammem na kterej se dá trochu koukat, takže dvě.(1.3.2008)

 • Malarkey
  ****

  Nejspíš je toto nejlepší Van Damma film, to si každý musí rozebrat po svém, ale určitě je to film, ve kterém se Van Damme objeví s nejdelšími vlasy vůbec a že mu v akčních scénách řádně plandaly ze strany na stranu, jakoby chvíli připomínal asijské bojovníky, ale nejen vzhledem ale i patřičným umem, který on předvedl sice párkrát zato zase hutně a velice pěkně.. Ohromné ovace za úspěch může samozřejmě John Woo, režisér, který se tímto filmem dostal do podvědomí amerických diváků a dokázal, že s Van Dammem se dají točit i ty lepší a akčnější scény při kterých on vypadá skvěle. Nečekejte nic inteligentního, příběh je vcelku slabý, ale akční scény jsou na opravdu vysoké úrovni, nezmizel ani neduch z jiných Woovských filmů "proč nabíjet když se kolem tebe střílí, na to budeš mít čas až bude klid" a tak do toho mydlí hlava nehlava až do skonání. Dále z Van Dammeho protivníků, které hrál Lance Henriksen a objevený Arnold Vosloo, šel opravdu strach a to je právě další plus na tomto filmu. Sice je to velká blbost, Van Damme bije například i do hadů a kouše chřestýšům chřestidlo, ale i tak je to zábava, při které se rozhodně nudit nebudete. --- Nejsou tu aligátoři nebo jiná zvířata? - Jestli tě to uklidní tak...jsou(24.3.2007)

 • - Film měl původně skončit honičkou na lodích. (KucC)

 • - Film byl prostříhán o 20 minut poté, co John Woo nedokázal snížit počet mrtvol tak, aby film zbavil ratingu "nepřístupno do 17 let". [Zdroj: Premiere] (zdeny99)

 • - Film byl původně zařazen do NC-17 a neměl tak být přístupný do 17 let, nakonec byl 7krát a zařazen do R-ratingu. (KucC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace