poster

Živý terč

 • USA

  Hard Target

 • Slovensko

  Živý terč

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA, 1993, 97 min (Director's cut: 116 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Nejspíš je toto nejlepší Van Damma film, to si každý musí rozebrat po svém, ale určitě je to film, ve kterém se Van Damme objeví s nejdelšími vlasy vůbec a že mu v akčních scénách řádně plandaly ze strany na stranu, jakoby chvíli připomínal asijské bojovníky, ale nejen vzhledem ale i patřičným umem, který on předvedl sice párkrát zato zase hutně a velice pěkně.. Ohromné ovace za úspěch může samozřejmě John Woo, režisér, který se tímto filmem dostal do podvědomí amerických diváků a dokázal, že s Van Dammem se dají točit i ty lepší a akčnější scény při kterých on vypadá skvěle. Nečekejte nic inteligentního, příběh je vcelku slabý, ale akční scény jsou na opravdu vysoké úrovni, nezmizel ani neduch z jiných Woovských filmů "proč nabíjet když se kolem tebe střílí, na to budeš mít čas až bude klid" a tak do toho mydlí hlava nehlava až do skonání. Dále z Van Dammeho protivníků, které hrál Lance Henriksen a objevený Arnold Vosloo, šel opravdu strach a to je právě další plus na tomto filmu. Sice je to velká blbost, Van Damme bije například i do hadů a kouše chřestýšům chřestidlo, ale i tak je to zábava, při které se rozhodně nudit nebudete. --- Nejsou tu aligátoři nebo jiná zvířata? - Jestli tě to uklidní tak...jsou(24.3.2007)

 • Superpero
  ****

  Van Damme se stylově pere a honí ho nasranej Lance Henriksen v dlouhym černym kabátu a Arnold Vosloo v jedné ze svých lepších rolí, což je hodně stylová dvojice záporáků. Van Dammeovi ještě pomáhá důchodce lučištník v holinách a hezká holka. Bitky jsou hodně dobré. Jean-Claude dost čast bere oponentům zbraně přímo z rukou a zabíjí ve stylu "5 střel do břicha, kop do držky a dalších 5 střel do břicha." Zestárlo to, ale rozhodně potěší. 70%(15.6.2008)

 • gudaulin
  odpad!

  Typická nízkorozpočtová akční podívaná natáčená s vědomím, že kvalita dialogů je to poslední, co fanoušky zajímá a s logikou děje si taky hlavu lámat nebudou... Scénář je řiďoučký jak koncentráčnická polévka a Henriksen by si měl dát do pořádku své účty a omezit návštěvu hráčských doupat, aby nemusel brát kšefty v takových béčkových kouscích...Celkový dojem 10 %. Příznivci akčních filmů si pochopitelně mohou několik hvězdiček přičíst, protože John Woo ji jednoduše umí.(9.8.2008)

 • Shakers
  ****

  Na týchto Žán Klodovkách som vyrastal. John Woo a JCVD ponúkajú nie len zaujímavý príbeh plný skvelých zaporákov (Henriksen, Vosloo), ale predovšetkým luxusne akcie, Žán Klodové kopy, otočky, salta, nagélované dlhé vlasy a štýlové spomalovačky od akčného mága Johna Wooo. Radosť na to pozerať. "Lovecká sezóna skončila." 80% - 4*(18.10.2009)

 • Falcor
  *

  Klasické béčko (i podle bečení partnerky Van Damma), které je tak duchaplné, kolik inteligence čiší Jean-Claudovi z každého pohledu do kamery. Kde jsou ty čas, kdy se nesnažil "hrát", ale jen dělal ty své rozštěpy v ringu (takové filmy mě v dětství docela braly). Hvězdička za pobavení a úsměv na rtech, doprovázený mimoděk občasným poplácáním dlaně o čelo, kdybych byl třeba do sledování tak zažraný, že bych ani nevnímal, co dělám.(3.10.2005)

 • - Pro hlavní roli se uvažovalo o Kurtu Russellovi.

 • - Ve scéně, kdy Chance Boudreaux (Jean-Claude Van Damme) zlomí jednomu ze zločinců rameno, je možné jasně vidět, že se jedná o gumovou náhradu. (KucC)

 • - Postava Vana Cleefa, kterou hrál Arnold Vosloo, je pojmenována podle herce Lee Van Cleefa, který hrál protisadistickou roli ve filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966). (KucC)