Epizody(6)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (7)

Dlouhá míle (1989)

Viac než len solídny seriál z konca socializmu. Môžeme tu sledovať zaujímavo prepletené osudy postáv, príbeh, ktorý zaujme. Nie je sílený ale pozvoľna beží. Myšlienka športového ducha tu je pekne ukázaná na športovom, no i v osobnom poli. Veľmi kvalitní herci na všetkých frontoch dávajú snímku uveriteľnosť. Chvíľami som si myslel, že ide o skutočnú udalosť. Oplatí sa pozrieť, navyše keď to má len 6 častí. Všetky voľne dostupné na YouTube. ()

Epizoda 1 (1989) (E01)

Skopal bez fúza je dnes ako bota bez podrážky, ale za herecký výkon by ho tu určite nikto neskopal. Plus Brzobohatý, Čepek, Větrovec s charakteristických hlasom, ďalších radšej ani nespomínať, no a dobrá téma, zaujímavá zápletka. Ak nevadia vytiahnuté komunistické džíny, tak sa pobaví každý, pretože ani po 35 rokoch súčasné televízne formáty nevedia predčiť tieto diela. ()

Epizoda 2 (1989) (E02)

Tá hlavná melódia pozvoľne sa opakujúca počas všetkých častí sa zarezáva do uší, ale tak príjemne. Konečne prišli veľké intrigy, podrazy a vyostrenie. ()

Epizoda 3 (1989) (E03)

Herci neprestávajú behať ako o dušu a tak beží aj dej. Hlavne je vidieť veľký rozdiel medzi mužskými a ženskými hercami. U tých druhých to je často len o dobrej trvalej, okefovanej hrive a nielen tej, no a výraz stále ten istý. No to vôbec nevadí, úplne stačí :) ()

Epizoda 4 (1989) (E04)

2. trénerská trieda je tiež trieda. Hlavne keď chlastá prvú ligu. A keď poviete dievčaťu, že ho milujete, očakávajte odpoveď ako: Neviem, či je v tom sviečka alebo karburátor.  ()

Epizoda 5 (1989) (E05)

Tie vsuvky fakt bavia, napríklad: "Ty bys nestačil ani na ten nejpomalejší pražský tramvaj" 😀 ()

Epizoda 6 (1989) (E06)

Vzostup a pád dostal svoje zavŕšenie a s poslednou časťou prichádza aj taký povzdych, že ako sa čosi za málo peňazí točilo kedysi a ako sa seriály točia dnes... ()