Hrdinou filmu režiséra Bořivoje Zemana je nejoblíbenější postava českých pohádek Honza, který se vydá do světa za štěstím. Ovšem není to hloupý Honza, nýbrž chytrý a veselý mládenec, který má rád lidi a nesnáší nespravedlnost, ať už se děje lidem nebo zvířatům. Netouží po království, ani po princezně, ale usiluje o prosté lidské štěstí, které se dobývá rozumem a prací. Honza nebojuje s nadpřirozenými vlastnostmi, ale s lidskou zlobou, závistí, lakotou a omezeností. (Česká televize)

Rosana

Jedna z nejlepších českých pohádek. Jak se mohlo stát, že Češi zapoměli, jak se točí správné pohádky?! ()

buldock

Trochu zvláštní pohádkový příběh sršící vtipem , chrlící jednu hlášku za druhou a to vše se skvělým hereckým obsazením jednotlivých hlavních postav. Snad jediná Kornova velmi dobrá role a jeho nezapomenutelná sekyrková polívka. ;-) ()

gogos

Jedna z klasických českých pohádek, která už patří k vánoční tradici. Úplného topu alá Šíleně smutné princezny či S čerty nejsou žerty nedosahuje, ale i tak je hloupej Jirka Popkorn pecka. ()

blackrain

Já jsem se v této pohádce vždycky bála Valerie Kaplanové jako Smrtky, to byla ale figura. Fakt byla děsivá. Naďa Konvalinová mi přišla zase jako by se zbláznila. Jednu Viktoru už jsme tu měli. Jiří Korn opravdu nebyl špatný a role mu sedla jako ulitá. Je tu jedna vtíravá písnička, kterou po sledování dostávám z hlavy nejméně týden. ()

topi

Stokrát viděno a pořád stejně kvalitní po všech stránkách! Jiří Korn je nadabován Michalem Pavlatou, jinej hlas si už nedovedu představit. ()

slunicko2

Normalizační pohádka. 1)  Nemá to ty grády jako pohádky ze začátku padesátých let. Inu, normalizace je taky neměla._____ 2)  Ale budovatelský podtext se tu objevuje._____ 3)  Očividný neherec dabovaný 28letý Jiří Korn byl pěkný kluk._____ 4)  Mizerný scénář nedovoluje dát více než dvě hvězdičky i po opakovaném zhlédnutí. ()

veronikav

Jedna z mnoha pohádek kde Honza nedostal princeznu za ženu :-))) O to je asi příjemnější a dá se na ni koukat častěji :-) ()

dom156

Fajn pohádka. Několikrát jsem jí měl rozkoukanou a vždy jsem od ní z nějakého důvodu odešel. Konečně jsem si jí po x letech doplnil a mohu doporučit, i když žádná hitparáda to pro mě není. ()

Petroff

Spolu s Šíleně smutnou princeznou je to už klasika štědrýho dne. Šíleně smutnou mi vloni jaksi nedávali, ale nijak to nevadilo. Skvělá ústřední písnička a prima hlášky, moudra a humorný situace... Třeba čištění cesty od velkých kamenů... : " Ale pod támhletím už je určitě poklad!!" ... ()

easaque

nostalgické +3* hezká a veselá pohádka, která je svým laděním hodně podobná Šileně smutné princezně, kterou také natočil Bořivoj Zeman. Nezapomenutelná je tu Valerie Kaplanová v roli Smrtě (asi její oblíbená, protože podobných rolí má nemálo). Zpěvák Jirka Korn svou roli zvládl slušně a na rozdíl od jiných se na to dá dívat. A i když dávám "jen" 3 hvězdičky, tak doporučuji mladší generaci, která ji asi moc nezná. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

rakovnik

Vynikající pohádka - velmi zábavná, hravá, nápaditá a svižná - prostě roztomilá. Jedna z mých nejoblíbenějších. Překvapil mě Jiří Korn, který je zde nadmíru sympatický. Dívám se pokaždé, když jí reprízují a vždy se dobře bavím vtipnými replikami a obdivuji herecké umění pánů Filipovského, Kemra a dalších. Roztomilé roličky Františka Kováříka a Heleny Růžičkové jsou třešničkou na dortu krásné pohádky. ()