Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

Cejny

Poměrně povedená fantasy pohádka s hororovými prvky. Barrandovské kulisy se osvědčily a čarodějnice Monica Bellucci byla k popukání. ()

The Viper

Moc povedený příběh. Tohle fantasy se mi skutečně líbilo a to hlavně díky sebevědomém Matt Damonovi co by Wilhelmovi Grimmovi a ustrašeném, roztikaném a pomateném Heathovi Ledgerovi co by Jakobovi. Vtipná menší role velikána Petera Stormare. Mě se to rozhodně hodně líbilo._75% ()

Maynard.

Jako jo, tihle dva bratři na mě udělali rozhodně větší dojem než 3 bratři (který řadím na jeden z největších ČR shitů). Bourne a Joker tady rozehrávají zajímavou partičku. Atmosféra sice není zdaleka tak tajemná jako v Ospalé díře, ale i tak se divák občas i trochu bojí. Zajímavý je sledovat tyhle dvě legendy společně s českými herci. Velká škoda, že si na plátně víc neužila Monica Belucci, velká škoda. Dějově docela dobrý, efekty spíš slabota. Ale na nedělní pozkouškovou náladu slušný :o) ()

herr_carter

Možná je nás takových málo, kdo oceníme tento pelmel bez hlavy a paty pouze 1*, ale tohle jsem tedy Terry absolutně nepobral.......................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

psychoJoa

Tak tohle bylo opravdu velmi milé překvapení, že si naši herci zahráli s takovou kapacitou, jako je Ledger a Damon. A že si náš Hanák střihne otce Leny Headey… no prostě už jen tohle mi stačilo ke štěstí. ALE! Film má i tak co nabídnout, například zajímavé propojení žánrů a milé charaktery hlavních hrdinů. Není to žádné terno, ale určitě se jedná o oddechovku, která potěší. ()

PALINO

Nestáva sa často, aby Terry Gilliam dostal do rúk štavnatý rozpočet, ale v jeho prípade to rozhodne neznamená možnosť točiť veľkolepo vyzerajúci film bez zábran ako skôr obrovskú vojnu so štúdiom (tentokrát v podaní Weinsteinovcov), ktorá sa (ako býva väčšinou zvykom) podpísala aj na samotnom filme. Neviem čím to je, ale už aj v prípade Dobrodružstiev Barona Prášila dokázal, že veľký rozpočet nedokáže pretaviť do rovnako veľkej filmovej zábavy. Možno by mohol byť namiesto tých neustálych slovných útokov na Stevena Spielberga trošku viac sebakritický a priznať si, že točenie výpravných dobrodružných filmov mu príliš nejde. Ale nechcem na Gilliama moc kydať, napokon jeho Kráľ Rybár a 12 opíc sú pre mňa stopercentné záležitosti a ani Grimmovci rozhodne nie sú zlým filmom. Ako celok ale nezanechávajú najlepší dojem, chýba im ucelenosť a aj preto zábavné scény strieda niekoľko slabších momentov, no ak je na filme niečo, čo si zaslúži najväčšiu pochvalu, tak je to jeho výtvarná stránka. Takisto herecké obsadenie hlavných i vedlajších úloh nie je najhoršie a nás určite pobaví aj možnosť vidieť Tomáša Hanáka v americkom filme a hlavne stvárňujúceho zaujímavu a dosť dôležitú postavu. Skrátka mohlo to dopadnúť aj lepšie, ale aj napriek tomu sú Grimmovci prijateľným a lákavým filmovým sústom. ()

Bobek15

Ako začať? Asi Mattom Damonom, ktrého mám ako herca (už od filmu Dobrý Will Hunting veľmi rád a v Kliatbe bratov Grimmovcov ma opäť raz potešil svojou účasťou vo filme. Tak isto ani Heath Ledger nesklamal a krásna Monica Belluci tu nedostala dostatok priestoru na dokázanie svojho hereckého umenia. Ale k samotnému filmu....Film mal krásnu výpravu, dej sa odohrával v rozprávkovom prostredí lesa a upršaných, zablatených dedín s polorozpadnutými drevennými chatrčami a konzervatívnym ľudom, čo navodzovalo tú správnu atmosféru. Dej bol zaujímavý, pútavý, značne fantastický, čo nemusí každému vyhovovať a niektoré ROZPRÁVKOVÉ veci boli poňaté dosť drsne či drasticky. Bezprostredné pocity z filmu boli dosť rozporuplné a nejednoznačné, ale s odpstupom času si uvedomujem, že to bol fajn film, ktorý si 4* určite zaslúži. Mierne ma však sklamal samotný záver (t.j. posledné 2 minúty filmu), ktorý po takom filme považujem za dosť nezvládnutý...Ale veď uvidíte sami! (A deťom, ktoré majú radi rozprávku o Perníkovej chalúpke a Červanej čiapočke, moc neodporúčam.:) ()

blastboy

Lehce popleténé z pohádky do pohádky doplněné výbornýmy efekty a strhující (alespoň v několika okamžicích) kamerou s, jak už to u pohádek bývá, šťastným koncem. A proč ne? ()

pearl_jam

tak stašně bych chtěl tomuto filmešku dát vyšší hodnocení už kvůli terrymu, kterej se s ním dost natrápil, ale něco tomu prostě chybí...(a počkám si na TIDELAND) PS: matt damon! ()

uzzi

Tohle se moc nepovedlo. Je to pohádka, nebo horor? Myslím že si Gilliam měl vybrat (což pravděpodobně mohlo dopadnout lépe, nebýt hádek se studiem a tlaku na všemožné úpravy). Celé to působí roztříštěně. Některé scény jsou však skvělé (karkulka, vstup do věže, zrcadlo, atd.). Jak jsem již psal na filmu je znát že Terry svůj boj prohrál a místo originálního filmu se stala zkomerčnělá nedodělanost. Co se povedlo určitě je obsazení (i ten Hanák v kukle mile potěší). ()

velkyvezir

Ačkoliv je tu spíš kritické hodnocení, mně se tento film opravdu líbil a skvěl jsem se u něj pobavil. Po Nekonečném příběhu a další krásná pohádka plná barev, tajemna, prostě Gilliam z mého pohledu vytvořil výborný zábavný film. Ledger je k nepoznání, i Damon je správný drzounek. ()

Han22

Docela podhodnocený tahle pohádka, protože podle mě se Grimmové povedli. Ledger a Damon jsou bezproblémoví tahouni - jeden z nich na všechno věří, zatímco druhý je tvrdý realista, z čehož plynou docela vtipné hádky a dialogy. Příběh je taky fajn - dvojice bratrů Grimmů se živí podvodnými odhalováními různých netvorů, dokud nenarazí na skutečný začarovaný les se zakletou věží uprostřed. Přestože je to v podstatě pohádka, natočená je spíše jako horor, což podporuje jednak fanstastická atmosféra a výprava (vesnička, les, věž - vše působí skutečně), jedna pěkná řádka mrtvol. Zvlášť u scény s pavučinovým koněm mě zamrazilo. Skvěle zapracované jsou i odkazy na klasické pohádky (Karkulka, Jeníček a Mařenka, Perníček a další). Co mě jediný vadilo a totálně ničilo atmosféru byla dvojice francouzský generál a jeho italský poskok mučitel, jejich neustále pitvoření a vůbec celá vojenská linie. Bez tohohle by to mohlo být pro mě klidně i na pět hvězdiček. Ale jinak - skvělá netradiční pohádka/fantasy/horor. ()

Jaccobos

No, hodně ujetá komedie :) ...Přišlo mi, že nemá moc soudržný děj, občas sem se musel doopravdy zamyslet, a ve které fázi, že ted vlastně jsou ? ... ()

xaver

Ve filmu jsem nenašel prakticky nic z toho, na co lákal ociiální text distributora. S německými pohádkaři bratři Grimmovými to má společný akorát název. Naprosto podprůměrný snímek, který nezaujme téměř ničím. Pořád ty otřepané náměty o nestvůrách, čarodějích a čarodějnicích, které nepřinášejí nic nového a už jenom otravují. ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)