Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

Prochy38

Na jedno podívaní dobrý. M. Bellucci a L. Headey se starájí o příjemné části filmu, i když M. Bellucci jen chvíli:). M. Damon i H. Ledger hrají standardně nadprůměrně. Ale zas tak moc mě to nebavilo. ()

Xavi6

I když Kletba bratří Grimmů neslaví tak velký, jaký asi měla, přesto mě tento film bavil. Pravda, že to není nějaká extra filmová špička, ale má to celkem slušný děj, dobré herecké obsazení, dobrou zápletku, prostě mi skoro nic nechybí. Některé pasáže mi přišli silně nevhodné a nevkusné, ale přesto se nebudu stydět za své nadprůměrné hodnocení. Myslím, že si to zaslouží. ()

Hanes88

Musím říct, že příjemný film. Chvilkami trochu hororový a chvilkami zase srandovní. Prostě taková oddychovka. 60%. ()

Teabag

Věru nic zázračného. Terry Gilliam se moc nepředvedl a dotáhl to na pouhý průměrný film, ve kterém potěší snad jen Lena Headey a Tomáš Hanák :-) ()

Macik

Jeden z nejnevyrovnanějších filmů jaký jsem kdy viděl.. Po jeho zhlédnutí budete mít v hlavě totální chaoz a nebudete vědět zda to bylo tím že by to bylo tak dobrý nebo jestli tím že nebylo... Prostě nemůžu zakrýt zklamání.. Rozpočet čítajíc 80mil dollarů tu není nijak vidět.. Scény v lese vyznívají tak nějak lacinně včetně s mnoha triky... Pak ale na druhou stranu jsou zde perfektní scény (například hoření lesa) kdy si řeknete:"PÁNI TO JE VODVAZ"... Z hereckých výkonů mě velice překvapil Tomáš Hanák,sice nemá moc prostoru,ale rozhodně zde nemá sklepácké grimasy.. No a pak jednoznačně Peter Stormmare,který je prostě parádní.. ()

spiritus

Aj jaj, tak toto se moc nepovedlo. Je to slušná patlanina hororu, fantasy, sci-fi a pohádky. Od všeho něco, ale od ničeho nic. Takový trochu prázdný film o ničem, s plytkým dějem i scénářem s prapodivnou atmosférou a s podivným prostředím. Vidět jednou bohatě stačí a to hlavně pro poučení jak by tento typ filmů neměl vypadat. Dávám slabší *** ()

Alf

výtvarně působivé, slušné triky, slušný děj, od režiséra této pověsti bych ale nečekal, že při sledování jeho výtvoru se mi do hlavy bude nepříjemně "drát" jméno Z. Troška... ()

Marys

Na také herecké obsadenie som si predstavoval niečo oveľa viac. Veľké sklamanie, hororové scény vyzneli dosť trápne, kto vie, či to vôbec malo pôsobiť ako hororové scény a tak, niežeby to bola úplná katastrofa, ale rozhodne som čakal viac. ()

fastum

To se vážně tolika lidem nelíbilo? Přiznávám, že jsem po vlažných ohlasech s tímto filmem vyčkával a nečekal od něho zhola nic, ale Terry mě jednoznačně dostal svou invencí, provokací a pro něho typickým sarkasmem. Pět nedávám jen protože to v závěru přece jenom přepískl s tou překombinovaností (pár naprosto zbytečných zvratů si mohl odpustit, ačkoliv všichni víme, že producenti se s ním taky nepárali). A ŽILI ŠŤASTNĚ,DOKUD NEUMŘELI...ANEBO TAKY NE ()

willis

Dějově nevyrovnaný, ale ne zas tak velký průšvih jaký jsem čekal. I když potenciál v námětu byl daleko větší. ()

Mikino00

Myslím, že režisér se měl v první řadě rozhodnout zda chce točit temnou pohádku či komediální fantasy, nevznikla by tak takhle pouliční směs se slabším scénářem, avšak podmanivým vzhledem. Damon se do své role silně nehodí, ve výsledku táhnou děj vedlejší postavy Francouzů a žen, i tak je příběh překombinovaný. ()

filipvrbik odpad!

Katastrofa, fakt nechápu, čeho si šlehli Matt Damon a Heath Ledger když podepsali smlouvu na tento hnus (hold i mistr tesař ...). Naprosto jasný odpad - film absolutně netuší jaký žánr si má vybrat a tak si.... nevybere žádný! Fantasy? Horší než Eragon. Horor? Neměla to být náhodou pohádka? Komedie? Víc k zblití, než k smíchu! Takže z toho místo temné pohádky je neskutečný paskvil....nedokoukáno...5% (za Miroslava Táborského) ()

Renfield

V této pohádkově-hororové kaši, bych Terryho Gilliama nepoznal. Pryč je například jeho poetika, přitom zrovna do tohoto druhu filmu by sedla. Příběhově se hodně skáče, ono dát všemu zamýšlenému stejný prostor, to by bylo na seriál, děj tím opravdu připomíná kaši. Navíc je často dost nelogický (to i na fantasy), především co se chování postav týče. Ty jsou naštěstí zahrané velmi solidně, obzvlášť filmový bratři Heath Ledger a Matt Damon hrají dobře. Pohádkové atmosféře potom hodně pomáhá výborná hudba Daria Marianelliho... aby jí kulisy a především efekty naopak dost sráželi. 45% ()

El Loco

Skvele vizuálne spracovaná rozprávka obalená do hororového šatu. Keby som bol malý chlapec, mal by som z takejto rozprávky pravepodobne nočné mory (aj keď Perinbabe by sa v tomto smere asi mohla ťažko vyrovnať). Ale treba priznať , že toto prazvláštne spracovanie vychádza z toho aká bola temná doba, v ktorej títo slávni zberatelia ľudových príbehov žili (som zvedavý, či niekedy natočia takýto film aj o Dobšinskom). Príbeh nie je založený na pravde, je to výlučne fikcia. Čo sa týka hercov, tradične vynikajúci bol hlavne Peter Stormare a prekvapil ma aj Heath Ledger, ktorého som tak dobre ešte nevidel hrať nikde. Matt Damon a Monica Bellucci sú tam asi len na okrasu. Teda myslím tým hlavne Monicu :-) ()

alenka

prumer. bri grimmove pripominaji stavbou i atmosferou ospalou diru. pokud ji clovek nevidel, muze byt lehce prekvapen, ale jinak je to vcelku "standardni" snimek. slusi se al erici, ze to zase neni zadna beckova brecka. ()

Vronsky

Jestliže by příběhová synopse byla otázkou, sám bych odpovídal jménem Terryho Gilliama. Hravou vyprávěnku, jež měla děti vystrašit přiměřeně temnou atmosférou a dospělé pobavit motivem pohádkářů ve vlastních pohádkách, však někdo skryl pod vrstvu drahého spektáklu. V příběhu je tak častěji razítko Hollywoodu než podpis bratří Grimmů, přičemž divák vidí vždy o několik okének filmového pásu dál. Ani tvořivá mysl režiséra nenajde u hlavních postav více než dva rozměry (místo plastičnosti je ve scénáři žvatlavý Ital), ale přinejmenším oživí vizuálně podmanivý svět s hudbou Daria Marianelliho. Výsledkem je zábavná jednohubka, která je občas potřeba stejně jako úvahy na filozofických křižovatkách, jen ji nikdo nečekal od takového mistra. Nejvíce zamrzí, že dojem z filmu vyhodíte spolu s krabicí popcornu a že Gilliam po sedmi letech natočil dobrodružství, jehož ztráty bychom asi litovali nejméně. Přesto má u mě spokojených 70%, tak jsem si hodil mincí. A vidíte, Terry je zkrátka smolař. ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)