Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

cheonsacz

Celkem koukatelná fantasy pohádka s Heath Ledgerem v jedné z hlavních rolích. Pokud v pátek nemáte co dělat a chcete se podívat na trochu temnější a hlavně akčnější pohádku je tento snímek právě pro Vás. Ale moc od toho nečekejte, může Vás čekat velké zklamání. ()

dewil21

Na Kletbu jsem se těšila, ale od té doby, co jsem jí viděla, s ní mám vážně problém... V první řadě nevím, co to je vlastně za žánr a připadá mi, že se na tom neshodli ani producenti s režisérem a hercema a zbytkem štábu... Nevadí, prostě od všeho něco, příběh je originální a odsejpá, místy je sice trochu přeanimováno, ale budiž, je to zábava a v tomto případě mě neurazila ani menší infantilnost. Přesto tomu něco chybí a s tím mám další problém, prostě nevím co... Takže se to dost špatně kritizuje. Možná jsem od Terryho Gilliama čekala víc. Dobrý film ()

AjfelCZE

Já tyhle moderní pohádky můžu. Ledger výborně zahrál mladšího Grimma-snílka. Masožravý kůň je pro fanoušky Velké pardubické asi příliš velké sousto. ()

Bube1

Hodně netradiční fantasy, o kterém i po opakovaném shlédnutí nějak nevím, co si myslet. Skvělé herecké obsazení a zajímavá kamera tu kontrastují s celkem nudným soundtrackem a vcelku slabými efekty. Pořád to na mě působí jako snaha o napodobení práce Tima Burtona, což může být jen můj subjektivní názor... Nicméně ve výsledku byl dojem kladný, takže ty 3 hvězdy dám. :) ()

J.e.r.e.c

Rozpačité. Z lákavého námětu se mohla vyklubat obskurní temná pohádka s fantasmagorickým ksichtem, ale ze skořápky zatím vylezl bezpohlavní kříženec všeho možného, od gotického hororu, přes předváděčku kulis a kostýmů (výprava je po gilliamovsku velkolepá), až po ubrebentěnou (a bohužel víceméně nevtipnou) frašku. Do stylu vyprávění až příliš proniklo montypythonské chaotično a přes nemálo parádních momentů se jaksi nedostává požadované strašidelné atmosféry. Výtvarná stránka filmu a několik obrazů je skvostných (Monica Bellucci!), ale Gilliam udělal strašidelnou chybu, když v některých pasážích vsadil na CGI. Nekvalitně umělohmotné triky působí jako běs na oko a sráží celý snímek o pár schůdků níž. 70 % ()

Scraffy

Priemer priemerov. Asi tak by sa dal nazvať tento film. Rutinná historická rozprávka, ktorá sa snaží za každú cenu zo seba urobiť horor. No nejde jej to ani zďaleka. Sú tam síce nejaké náznaky niečoho, ale to nestačí a aj cez efekty, ktoré mimochodom tiež nie sú bohviečo. Matt Damon a Heath Ledger sú dobrá dvojka a vyzerajú aj v reály ako bratia. Škoda len, že nebol lepší scénar, lebo keby bol, tak by sme mali omnoho lepší film. Takto si po skončení filmu ani nebudete pamätať čo tam vlastne bolo. ()

Clark_Kent

Mě se to hrozně líbilo! Zbožňuji tu atmosféru hustých lesů a kouzel a tento snímek mě toho dal opravdu hodně. Perfektní sekvence s čarodějnicí to mělo vážně filmovou sílu. Heath Ledger opět exceluje narozdíl od jeho kolegy M. Damona, který takový kouzlo nemá. ()

No Remorse

Včera jsem si pustil po deseti letech znovu tento fantasy film, kterej jsem měl s jeho uvedením celkem rád a musím říct že to co při projekci přišlo jsem vůbec nechápal, naprosto všechno špatně, nevim jestli to tak zestárlo nebo u mě došlo k nějakému diváckému vývoji po těch letech ale v tom filmu bylo všechno špatně. Heath Ledger tam je naprosto tragickej, taky jsem se ujistil v tom že jedinej jeho dobrej hereckej výkon byl v roli Jokera v Dark Knightovi. Spousta dobrých českých i zahraničních herců a stejně to nic nemění na tom jak to bylo špatný... Dvě hvězdy za Lenu Headey a mého oblíbeného Petera Stormare. ()

Al Majda

Zábavná povídka o tom, jak to asi bylo s těma bratrama Grimmů. Spousta známých(Karkule,vlčík,nějaká ta princezna), kteří byli zapleteni spolu s autory pohádek do příběhu. Vtip nechyběl a trocha krve neuškodila ba naopak, vždy musí být nějaké dobro a zlo. Celkový dojem z filmu? Dobře jsem se bavila a nemusela přemýšlet nad tím, kolik hvězdiček mu dám. Nemá smysl očekávat něco na způsob Monty Pythnů či pozdější Terryho tvorby nebo se moc zamýšlet, co tím chtěl říct. Stačí jen sedět, čumákovat a bavit se. ()

Hydr0gen

S tvorbou Gilliama jsem se prakticky zatím moc nesetkal, takže to nebude takové to "Co to bylo pane Gilliame?", vyskytující se v ostatních komentářích. Spíš obyčejné zklamání nebo spíš rozčarování nad nepřílíš kvalitním snímkem. Kde začít? Celé je to takové obyčejné, nemastné, neslané (herci, typické rekvizity jako bojovná kočanda, charakteristicky upravené barvy a počítačové triky) a zároveň zmatené a občas úplně mimo (scéna únosu dětí a vůbec použití magie mi nějak nesedlo). Navíc chování postav je nekompaktní(Angelika je vypadá, že má ráda jednoho, což by zapadlo do ladění snímku, pak oba, zlý, krutý levoboček Peter Stormrare je najednou hodný). Zvláštní počin-neřekl bych, že to stojí za čas, a uý vůbec ne za peníze na lístek... 5/10 ()

Fanak

V první části jsem jsem byl docela napnutý (s výjímkou iritujících scén s francouzskými vojáky, což platí i pro druhou půli), především lesní scény byly vcelku hutné. Ke konci už jsem se ovšem čím dál víc nudil a proklínal scénáristu za neustálé oddalování nevyhnutelného konce. Lesní muž Tomáše Hanáka je vskutku originální zpestření, ale jinak jde o bezostyšné vykrádání Ospalé díry, zahazující slušný potenciál. Škoda. ()

wef

Absolutně nezáživný film s hroznými triky a občas pěknými nápady. Nemám rád Terryho Gilliama! Tak se na mě nezlobte. ()

Bigfuckman

Opravdové pohádky nemají být jen o tom, že zvítězí dobro a zlo se dá na úprk. I zlo může občas zvítězit nejen v reálnem světe (tam se mu daří), ale i v tom pohádkovém.Mají být velmi strašidelné i s krvavými prvky. Chápu jistě, že to už pak není pohádka na kterou by se mohli dívat děti, ale spíš pohádka pro dospělé. Mezi takové se určitě řadí i tento filmový kousek a třeba i Faunův labyrint, který byl mimochodem minimálně o jednu hvězdičku lepší. ()

Baki

Proč, proč, proč, proč?? Proč do toho Heath Ledger šel, proč do toho Matt Damon šel? Nevím čím to je, ale tento film mi absolutně nesedl. Nudil mě, nelíbilo se mi zpracování a ani přenádherná Monica Bellucci to nezachrání. ()

Ele(a)nora

Kdysi dávno se mi dostaly do rukou (pro děti) nezcenzurované pohádky bratří Grimmů. Nemůžu si pomoct, ale podle mě se Gilliam do ducha těch pohádek skvěle trefil. ()

RobbieM@N

Všechno je OK do doby než přijde finále, zábavná rutinní podíváná se začne točit v kruhu jménem ''Blbost'' , filmu by prospělo zkrácení asi tak o posledních 25 minut, pak by to byla dobrá podívaná. Aspoň Tery Gilliam nechal vyniknout výborný komediální talent Petera Stormarea, a díky bohu za Lenu Headey!!! ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)