poster

Třinácté patro

 • USA

  Thirteenth Floor, The

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA / Německo, 1999, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (237)

 • golfista
  ****

  Takový zamotanější Matrix. Nižší rozpočet je sice znát, ubylo vizuálních a zvukových efektů, ale filmu to vzhledem k dobrému příběhu neublížilo. Svět na bázi několika virtuálních světů rozhodně stojí za to vidět ! Jelikož premiéry filmů Matrix a Thirteenth Floor byly čtrnáct dní od sebe tak těžko jeden těží z popularity toho druhého :)(11.2.2003)

 • Gemini
  ****

  Oproti Matrixu směšný rozpočet, mnohem méně úchvatné podívané a atmosféra posunutá kamsi do staré školy, kyberpunk je tu! Kouzlo oldschoolové scifárny postavené hlavně na příběhu, jehož hlavní otázkou je reálnost reality, drží velmi vysokou úroveň. Jo a Vincent D'Onofrio tu má dalšího libového psychopata;) Zkrátka a dobře - příjemné překvapení gradující až do posledních minut. Jasná osmdesátka.(15.6.2005)

 • Isherwood
  ****

  Kdybych o filmu nic před jeho shlédnutím nevěděl, asi by mě ani žádná souvislost s Matrixem nenapadla. Ale stalo se. Oba dva filmy jsou postaveny na podobné myšlence dvojího světa (rozepsal bych se o tom i víc, ale nechci zbytečně spoilerovat), který hrdinové prozkoumávají. Abychom dostali do filmu příběh, tak se zákonitě musí něco pokazit, no a pak už dostane prostor režisér jak si s divákem pohraje. Jestli na něj vybafne s akční lavinou nebo jej usadí nějakou pěkně hustou pointou. Bohužel, Třináctému patru chybí oboje. Tedy pokud za pointu nepovažujeme odhalední zhruba ve dvou třetinách filmu. Akce, která by možná někomu mohla chybět, by zde absolutně postrádala smysl. Režisér Josef Rusnak už od počátku vypráví příběh v civilním tempu a rozjíždí film spíše na pole detektivního pátrání hlavního hrdiny po možných příčinách zvýšeného zájmu policie o jeho osobu. Craig Bierko je pro mě naprosto neznámým hercem, který se mi opravdu předvedl. Má charisma a celý film je na něm vidět, že se v roli cítí dobře. Velmi silnou složkou je hudba Haralda Klosera, která občas v napínavých scénách dotahuje to, co nezvládá režisér. Třinácté patro je hodně civilním sci-fi filmem, který se navíc z jedné třetiny odehrává v 30. letech 20. století, takže nečekejte akční řež á la Matrix, ale inteligentně pojatou detektivku, ve které ale musíte dát minimální prostor pro mozek, protože by se mohlo stát, že všechno prokouknete moc brzy a mohli by jste se začít nudit. A to bych vám nepřál.(20.11.2004)

 • Djkoma
  ****

  Vynikající snímek. Je těžké nespoilerovat a přitom mluvit o tématech nebo o myšlence. Herci odvádějí příjemnou práci a tématicky se film dá přirovnat k virtuální realitě Matrixu stejně jako stylovému prostředí Smrtihlava. A co vy, už jste zkusili dojet za hranice města?(18.6.2004)

 • Marigold
  ***

  Bezesporu zajímavý námět umělých světů je v tomhle snímku trochu zbanalizován a podán v poněkud nedomyšleném stavu, ale pokud se na to mám koukám jako na nízkorozpočtový projekt na pomezí áčkové a béčkové kinematografie, je to vskutku velice slušné. Těžko lze po takovém filmu žádat nějaký vizuální styl a jiné než "světelné" speciální efekty, na druhou stranu, kdyby tvůrci více dotáhli příběh (pointu jsem vytušil až příliš brzy a konec byl ale opravdu pitomoučký!), mohlo to být výborné sci-fi.(20.4.2004)

 • T2

  Rozpočet $16miliónovTržby USA $11,916,661Tržby Celosvetovo $18,564,088(4.4.2010)

 • Anthony
  *****

  Výborné sci-fi se zajímavým nápadem, působivou atmosférou a překvapivě dobrou hudbou (vcelku neznámý Harald Kloser). Líbil se mi i závěr, hlavní pointa, která mě zcela dostala přijde ovšem tak půl hodiny před koncem filmu, pak už to opravdu jde dle očekávání.(7.8.2003)

 • Radek99
  ***

  Matrix s ořezaným rozpočtem... Když ale takovémuto druhu filmu nedominuje skvostná vizuální stránka jako v případě normotvorného Matrixu, vyvstává (možná jen relativní) významová prázdnota... Podobné filmy: Matrix, eXistenZ, Animatrix(30.5.2008)

 • mandes
  ****

  rozpočet : 16 million tržby americké $18,564,088(24.10.2006)

 • Fr
  ****

  Říkají, že nevědomost je blaho. Poprvé v životě s tím souhlasím. Přeji si abych nikdy neodhalil tu hroznou pravdu.…. Kriminálka (?) s výbornou atmosférou, záhadné postavy, charismatický detektiv a tajemství, kterým je zahalena Fullerova smrt. Svět bez logických chyb a zajímavá virtuální realita přímo navádí k myšlenkám na Matrix či eXistenZ. Ale také mi dává odpovědi na občasné výpadky paměti. NECHTE MĚ UŽ TADY NA POKOJI! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Nevím, ale ke ztrátám paměti se přidali i ztráty věcí…(2.7.2009)

 • B!shop
  ****

  Takova variace na Timecopa a Matrix, ale porad hodne originalni. Tady de skutecne nejvic o ten promyslenej scenar a zajimavej (ze zacatku zamotanej a tajemnej) pribeh nez o nejakou akci, protoze je videt, ze penez moc nebylo, ackoliv kulisy v historii vypadaj velice slusne. Takze i kdyz tu nejsou zadny trikovy orgie ani velky akcni sceny, film celou dobu zaujme a zaverecny odhaleni je hodne dobry, i kdyz jsem popravde receno neco v tom stylu cekal. Co se tyce hercu, zadna velka hvezda tu nehraje a presto svoje role zvladly perfektne, navic, kdyz vetsina tech hlavnich ma dvojroli. No a jelikoz ma film idealnich necelejch 100 minut, tak tohle vsechno dohromady dalo paradni film, na kterej se jeste nekdy rad mrknu.(12.4.2008)

 • EdaS
  ****

  Velice povedené sci-fi, kterému k dokonalosti chybí snad jen lepší závěr. Posledních 10-15 minut bylo moc předvídatelných. Moc pěkná kamera! P.S. Film vznikal zároveň s Matrixem, tak nevím, jak na něm může být vidět, že těží z jeho popularity. Rozpočet navíc tvořil směšných 16 mil. USD.(20.9.2002)

 • igi B.
  ****

  ...jujky, tady zase někdo v komentářích hledá hloubku... :-) . . . Filmu jako filmu bych dal asi jenom za tři, ale ta pointa je dle mého soudu tak príma vypointovaná, že v rámci žánru pět hvězdiček zaslouží. A tak když to v dimenzi dobrého rozmaru (kam mě toto zjevně nízkorozpočtové dílko dostalo) jako průměrný milovník hollywoodských scifi zprůměruju, čtyři hvězdičky si bezpochyby zaslouží. Nechápu jen, proč to zde někdo chce pořád srovnávat s Matrixem. To je hnedle tvrdý návrat do reality(?)! Krindy pindy...(17.11.2005)

 • H34D
  ****

  Pomalejší (nikoliv však uspávající) tempo, ponurá atmosféra, jeden silný charakter tápající po pravdě a žena, která drasticky změní jeho život... Ano, toto zkloubení filmu noir a moderního sci-fi zde funguje velice dobře. Nebýt spoileroidního plakátu nebyla by ani pointa předvídatelná, naopak jistá míra šoku se dostaví tak jako tak... Problém vidím v nedostatečném expandování děje do "šířky", centrem zůstane vždy jen úzká detektivní zápletka namísto prozkoumávání možností konceptu "svět uvnitr světa" a ještě k tomu závěr je naplněn tak povrchním klišé, až je to pro zbytek filmu nedůstojné. 7/10(24.7.2012)

 • choze
  **

  Pro začátek zopakuju, co už napsali mnozí přede mnou - je to MATRIX bez akce, efektů a precizního vizuálu, jehož bullett timem je zelená laser show a elektrické záblesky v očích. A který spoléhá na "překvapivý zvrat", který mě napadl ještě než jsem film zapnul, protože je to první "překvapivý zvrat", který vás napadne, když vás někdo zaúkoluje, abyste natočili film o virtuální realitě s překvapivým zvratem (taky byl film natočen podle jedné z prvních knih o virtuální realitě). Ve výsledku je to koukatelný komorní mix sci-fi a detektivky ze staré školy (podobný SMRTIHLAVOVI) pro čtyři herce s tragickým, věčně vyvaleným Bierkem a výborným prověřeným hajzlem D´Onofriem.(9.9.2009)

 • genetique
  ****

  Divíte sa, že ste tento zaujímavý snímok na poprvýkrát nepochopili? Nič sa nedeje, myslím, že aj s filmom 'Matrix' to tak pre niekoho bolo. V strede filmu až veľmi prekombinované, myslel som, no čím dej postupoval, všetko do seba dokonale zapadalo, atmosféra hustla nakoniec to vypľulo aj jeden z najzaujímavejších záverov. 80%.(7.5.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  V mém virtuálním světě je všechno v pořádku, takže až se mne někdo pokusí vypnout, tak můj speciálně nabroušený Spybot Search and Destroy mu nadělá v jeho Windows 3058 takovou paseku, že z toho začne balzamovaný Bill Gates skládat básně v jambickém pentametru. Je však možné, že bydlím ve skutečném světě, ale při pohledu kolem sebe to považuji za velmi nepravděpodobné. Já bych se zkrátka neměl dívat na sci-fi, které rozšiřují mou paranoiu, ale když mne to tak baví a výletu na konec světa do 13. patra rozhodně nehodlám litovat.(21.5.2014)

 • zelvopyr
  ****

  Pokud je příběh postaven na zmatení, alternativních verzích reality, rozdvojení osobnosti atd., je skvělé, pokud do sebe ozubená kolečka zapadají a nikdo se neuchyluje k překroucení vnitřních pravidel příběhu. Dobrý, promyšlený příběh, ve kterém hrají výborné vedlejší role D'Onofrio a Mueller-Stahl. Co se týče rolí hlavních, slušná práce celkem neznámých herců...(8.5.2014)

 • Madison
  ***

  Nenáročná scifáreň postavená na celkom zaujímavom námete - svet obklopený virtuálnou realitou a úzkostné rozlišovanie sna a skutočnosti. Herecké osadenstvo ma veľmi neokúzlilo a hudobná zložka tiež nemala čím ohúriť. Keď si predstavím, že v rovnakom roku vznikla vizuálna lahôdka s názvom Matrix, tak Trinácté patro mi príde ako zúfalý odvar.(10.6.2009)

 • Hellboy
  ****

  Další film s podobnou zápletkou jako má Matrix. Stejně jako Matrix, eXistenZ, Truman Show nebo Smrtihlav (Dark City) pochází z roku 1998/1999 a jeho zápletka se točí kolem zkoumání reality. Je svět kolem skutečný, nebo je to jen konstrukt? Třinácté patro mě opětovně utvrdilo v tom, jak je Matrix geniální nadčasové dílo, kterému se žádný novodobý film nevyrovná, ale stejně se mi velmi líbilo. To i přesto, že zápletka byla mnohem jasnější a přímočařejší.(10.6.2010)

 • gudaulin
  *****

  Třinácté patro je střízlivě natočený sci-fi snímek bez popkulturní podbízivosti a laciných efektů, který sází na silný emotivní příběh a kvalitní herectví. Na konci 90. let jeden z nejzajímavějších kousků svého žánru. Podstatě kyberpunkového subžánru odpovídá nesrovnatelně víc než mnohem známější trilogie Matrix nebo Johnny Mnemonic. Příjemné pokoukání i pro ty, kdo sci-fi zrovna neholdují. Celkový dojem: 90 %. Film pro přemýšlivější, kterým nevadí pomalejší tempo vyprávění...(14.6.2006)

 • Dan9K
  ***

  Tohle je film, který nemá už z dnešního pohledu zas tak zajímavé téma, jakým mohlo být v roce výroby, není ani nijak zvlášť dobře natočen a ani zahrán a přesto všechno se jedná o velmi napínavé pozvolna plynoucí mystérium, jehož pointa je sice zřejmá už od počátku filmu, ale i tak je radost si ji spolu s hlavní postavou utvrdit (škoda, že nejsilnější moment filmu, je už vlastně na plakátu). Dojem u mě kazí závěr, na němž je nejvíce cítit skromější rozpočet a taky silnou naivitu tvůrců k rychlosti našeho technického vývoje, i když je fakt, že i tohle mohla být zas nějaká další simulace. Také mi trochu vrtá hlavou celá zápletka, kdy třem vědcům ze současnosti (a to ještě jakým vědcům) stačí 6 let na vytvoření komplexního virtuálního světa se všemi různorodými detaily o velikosti mnoha set kilometrů čtverečních a tisíců až milionů unikátních bytostí s vlastní identitou. Ale to je jen takový detail...(29.2.2008)

 • sepp
  ***

  Nametem bezepsoru zajimavy kousek, ktery je ovsem prilis rozvlekly a herecke vykony nikterak vyrazne. Celkove jde tedy o normalni, prumerne sci-fi.(20.4.2004)

 • Gimp
  **

  První půlhodina nudná k uzoufání, druhá - rozjezd a to slušný + veký příslib. Třetí - co z toho, trochu to zašmodrcháme a pak nehcáme nějak vyvrcholit... O ou... It doesnt work like this(22.6.2005)

 • Jhershaw
  ****

  No dobrá, 13. patro netěží z popularity Matrixu :) Ale myslím, že nebýt Matrixu, asi by se k nám ten film jen tak nedostal (a to i tak šel přímo na video). A k filmu samotnému: líbil se mi, hlavně svým námětem, je to správně zamotané (i když jsem se v tom pak trochu ztrácel), pointou jsem byl docela překvapen a samotný konec byl pěkně hollywoodsky líbivý :)(27.6.2002)

 • Davies182
  ***

  Otřesné digitální a vizuální efekty zabíjí celý blu-ray a nosič tím pádem tak trochu postrádá smysl, ale nebavme se tu o technické kvalitě snímku... Divák se nechá pohltit dějem až zhruba po hodině stopáže, což je jeden z největších kamenů úrazu - to se to vážně nedalo odvyprávět zajímavěji? Matrix nematrix, tohle by mě unudilo xmrti, i kdybych to viděl ve dvanácti!(11.11.2012)

 • Mi Nü-Chai
  ***

  Docela milé překvapení - neočekávala jsem nic a nedostala jsem zrovna málo. Velmi dobrý příběh, kterému neubírá ani evidentně nízký rozpočet a tím omezené triky.(23.10.2006)

 • Hrabka
  ****

  Fandu do sci-fi může takový kousek zklamat jen dost těžko. Chytlavě natočený film s velmi dobrým sci-fi příběhem, který nám je postupně odhalován. Rejpalové můžou mít problém s koncem, ale já byl s ním spokojen. Sci-fi jak se sluší a patří, čtyři hvězdičky naprosto s přehledem. 80%(10.5.2013)

 • Šakal
  ****

  Hodně povedený nezávislý sci-fi snímek s výborně navozenou atmosférou aneb za málo peněz hodně muziky. Pro příznivce žánru, řekl bych nutná povinnost.(8.6.2009)

 • k212
  ****

  Pro scífka mám slabost, pro evropská obzvlášť. Je mi jedno, že Třinácté patro neoslňuje úžasným vizuálem, protože má nosný příběh, zajímavou pointu a relativně příjemné a neokoukané herecké tváře. Byť hraje spíše na béčkovou strunu a má sem tam mouchy, své pevné a mírně kultovní místečko na sci-fi slunci si zajisté našel. Tedy u mě, alespoň. 75%.(5.7.2009)

 • swamp
  ****

  Něco mezi filmy THX 1138, Equilibrium a The Matrix.. a kupodivu to funguje, i přes nepříliš známé jméno režiséra.(6.8.2005)

 • IQ Tiqe
  ****

  Nedokonale dokonalé. Výborný sci-fi svět, který někdy za půlkou pochopíte a někdy ve dvou třetinách je vám jasné, jak dopadne. Škoda, že samotný příběh není působivější a je spíš jen prostředkem pro vykreslení celého světa. JInak ale výborně vymyšleno. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 8 | hudba 7 | humor 0 | akce 3 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6(7.4.2013)

 • tukomaster
  ***

  NENÍ to Matrix. Když už to přirovnávat k něčemu, tak daleko spíš třeba k eXistenZ. Zde se také jedná o námět virtuálních světů, zpracovaný ovšem dosti nezajímavě. Situování děje do roku 1937 spíše nepomáhá snaze o budování napětí a o nějakém mysteriózním scifi thrilleru, jak napovídají žánry, si tak můžeme nechat jenom zdát. Film navíc ani nejde příliš do hloubky a do krizových scén a jen tak nijace plyne. Jako nízkorozpočtový projekt se ovšem nejedná o žádnou tragédii. 50%(30.5.2013)

 • Tomco
  ****

  velmi zaujimavy namet a scenar, ktory drzi divaka v napati a v neustalom fandeni hlavnemu hrdinovi, cini z tohto lightoveho scifi lahko nadpriemerny zazitok. 70%(16.12.2007)

 • lola3121
  *****

  Tak konečně po delší době zase něco, co můžu s nadšením zařadit do své sbírky mysteriozních sci-fi. Takový Matrix naruby, neboli virtuální realita ve virtuální realitě. (A sakra, teď jsem zkoukla ostatní komentáře a koukám, že téměř každý se zmiňuje o Matrixu. Nu což, už to tak nechám... holt asi na tom něco bude). Čili milovníkům tohoto žánru vřele doporučuji, opravdu povedené dílko.(9.7.2011)

 • klerik
  ****

  SMRTIHLAV+MATRIX Film, ktorému stačilo ovela menej peňazí a ovela viac citu, aby bol presvedčivejší ako Matrix...(2.5.2006)

 • predators
  ****

  Třinácté patro mě dokázalo natolik vtáhnout do děje, že jsem pak ani nevěděl, jestli jsem ještě v realitě nebo se na mě někdo "napojil" :-) Děj je hodně promyšlený a propletený a myslím, že jsem nebyl jediný, kdo si v jednom okamžiku myslel, že všechno chápe a v další chvíli už byl opět "mimo". Velice podařený kousek v podstatě bez zásadní vady na kráse... Zajímavosti: Doporučuji poslechnout si závěrečnou titulkovou píseň od The Cardigens - Erase Rewind ...eňoňuňo :-) 75%(28.5.2009)

 • Sofia
  ***

  První půlhodinka docela nuda, pak se to vylepšilo. Škoda toho předvídatelného konce. Jako příspěvek do teorie virtuálních světů ale zajímavé!(2.5.2006)

 • heyda
  ****

  Vcelku solidní sci-fi s dobrou zápletkou, která je logická a na 100% obhajitelná, což se většinou o velkých závěrečných zvratech říci nedá. Jen škoda, že to není natočeno poutavěji. Asi je to tím starším rokem a slabším rozpočtem, ale s tím už se bohužel nic nenadělá. Souhlasím se zdejším hodnocením = 75%(26.6.2013)

 • Kothy
  ****

  Něco jako Matrix. Akorát, že se ta virtuální realita odehrává ve 30. letech a není to tak dobré... HIM k tomu mají song.(10.2.2013)

 • Chrustyn
  ***

  Scénaristicky propracovaná, herecky slušná ale režijně zbytečně obyčejná sci-fi o cestování mezi dvěma světy a dvěma obdobími. Oproti "Matrixu" (který vyšel ve stejné době) film bohužel působí moc lacině ale nálepku originální si určitě zaslouží.(31.10.2011)

 • Terva
  ****

  Velice tajemný film, ale obávám se, že na něj brzy zapomenu.(5.2.2009)

 • Nettrass
  ***

  Třinácté patro je docela v pohodě. ( Za předpokladu, že pojede výtah a nechcete z něho skákat. )(1.5.2012)

 • maseer2
  ****

  výborný snímek, který jak kvalitou, tak námětem rozhodně patří po bok velikánů Matrix a Dark City.. pointa byla výborná, jen ne až tak překvapivá a přišla na můj vkus už moc brzy.. poté ale přišel skvělý závěr, takže téměř maximální spokojenost a silné 4 hvězdy :)(19.5.2010)

 • Slartibarkfast
  *****

  Kdysi jsem tento film viděl, ale vzpomenul jsem si až při jeho opětovném zhlédnutí. S nostalgickou slzou v oku jsem si připomenul tento filmový skvost, který je díky slavnějším kolegům své doby malinko pozapomenut a přehlížen. Nicméně, já nezapomínám a jsem rád, že jsem toto znovu nalezl. Velmi chytře vymyšleno a stylově natočeno. Takové komorní drama bez přehnaných efektů, které diváka pomalu zvedá ze židle a pomaličku se mu vkrádá do mysli. Tady platí nepsané pravidlo, že skvělý příběh se dá zahrát v jedné místnosti s jedním hercem. Proto ani nižší rozpočet a herecké obsazení, postrádající slavná jména, vůbec nepokazil renomé tohoto skvělého snímku a mám dokonce za to, že více efektů a známá tvář by jedině uškodily. Miluji tenhle druh filmů a proto je i mé hodnocení vysoké. Nestydím se za krásných 90%(18.12.2011)

 • misterz
  ****

  Veľmi dobré sci-fi, pre mňa to bolo teda poriadne prekvapenie, samozrejme v tom dobrom. Ide vlastne o taký matrix v malom, len za omnoho menej peňazí a pritom kvalitatívne skoro na rovnakej úrovni. Príbeh je naozaj zaujímavý a preto aj udržuje v napätí. Asi v polovici filmu som si myslel, že som to už pochopil, ale nepochopil. Nakoniec bolo všetko inak a priznám sa, že tá varianta sa mi páčila omnoho viac ako moja úvaha. Koniec bol už potom predvídateľný, vlastne som chcel aby to tak skončilo a podarilo sa. Presne podľa môjho gusta. Odporúčam každému fanúšikovi sci-fi, určite nebude sklamaný. 85/100(4.11.2013)

 • Stanislaus
  ***

  Ze začátku jsem v tom měl pořádnou kaši, ale během filmu se začaly dílky puzzle skládat dohromady a já pochopil opravdu skvělou zápletku. Skvělé prostupy mezi dimenzemi a nádech třicátých let. Celkově je to takový ten lepší průměr (65%), musím však přiznat, že jsem se chvílemi nudil, ale i tak doporučuji.(12.12.2009)

 • joehot
  ****

  "Musím ti vysvětlit ještě tolik věcí, Dougu," říká milá hlavního hrdiny v samotném závěru, na což musí divák vnitřně zareagovat prudkým "No to teda musíš!" Jaká jsou pravidla přenosu osobnosti? Toť hlavní otázka, která mě pálí. SPOILER Nepletu-li se, celý film je vlastně o tom, jak nahradit povahu šíleného manžela. KONEC SPOILERU Samozřejmě, jelikož jde o kyberpunk, navíc s velice podobnou dobou vzniku, srovnávání s Matrixem se nabízí samo, nicméně Třinácté patro vypráví zcela jiný příběh zcela jinou formou, ne nepodobnou detektivkám. Vincent D'Onofrio je tak trochu chodící spoiler, vždycky na něj vyjde role magora. :-) 75%(7.3.2013)

 • honajz
  ****

  Ne tak dobré, jako Dark City, ke kterému to v mnoha ohledech odkazuje, příběh není tak napínavý, resp. ne tak chytře namotaný a vypointovaný, ale přitom je hrozně podobný. Ale pořád slušná tech scifárna.(27.9.2009)

 • zipper111
  ***

  Film si to sviští na sinusoidě, jednou nahoře, jednou dole. Asi budu trochu SPOILERovat, tak bacha! Zajímavá myšlenka, která mě postupně upoutávala (první vstoupení do "hry"), zklamávala (strašně předčasné odhalení "konce světa", po kterém u mě film naprosto ztratil na zajímavosti, stačily by titulky a byl bych spokojen...), upoutávala (asthon v druhém světě), zklamávala (happy-ending), upoutávala (hudba u titulků :)). Jakmile jsem se dozvěděl, že všechny postavy jsou počítačové simulace, bylo mi to úplně všechno jedno, jako bych hrál Mafii nebo Tetris, je mi docela šumák co se stane s nějakým pixelovým panákem. Na druhou stranu, zakončení je vcelku stylové, nízky rozpočet by mohl být znát mnohem více, vizuálně je to povedená sci-fi, slabší brácha Matrixe... Alison Lohman, i když asi na 3 vtěřiny, mě potěšila.3,5*(19.11.2010)

 • IllIlIlIIl
  ****

  Příjemný snímek a lá Matrix, jen s nižším rozpočtem. Podobné téma jako u zmiňovaného Matrixu, ale co se týká pohlcení diváka do děje, celkovou monumentnost a drive celého příběhu, tak je Třinácté patro je s Matrixem neporovnatelný.(4.5.2009)

 • Frenegonda
  ****

  Kdyz pojedete dlouho dlouho autem samy... na 4proudove silnici... co si o tom budete myslet???(22.1.2012)

 • PauloZ
  ****

  Velice povedené sci-fi s nenápadným rozjezdem. Postupem ale nabírá grády, přitvrzuje se v zamotanosti a záhadnosti s celkem překvapivým koncem a pěkným happyendem. Začátek mi trošku připoměl Já robot a rozhodně je mi jasné, kam šel Nolan pro inspiraci k Inception.(3.8.2011)

 • Tony.cs
  *****

  Skvělá myšlenka, která se tu zcestně přirovnává k Matrixu. Skvěle napsáno, skvěle zrežírováno, skvěle zahráno. Sečteno, mínus, děleno, na druhou to celé na třetí...skvělý film.(2.10.2013)

 • Ender66
  ****

  Zaujímavé scifíčko, ktoré opúť raz spracováva námet umelých svetov. Film prekvapuje chytľavou atmosférou, kvalitnou hudbou a hereckými výkonmi (hlavne Craig Bierko). Zráža ho však prílišná prekombinovanosť(na konci to už s tými umelými svetami trochu prehnali), presladený záver(bez ktorého by film imho vyznel lepšie) a nevysvetlenie samotného faktu existencie umelých svetov.(6.6.2006)

 • SaNcHeZ_cz
  ***

  Škoda toho nuceného, předvídatelného a trochu překombinovaného závěru. Jinak se totiž jedná o slušnou variaci na téma, které během krátké doby spolu s patrem varioval jak Matrix, tak Smrtihlav. Pokud vám ovšem nevadí lacinější look a trochu méně přesvědčivé zpracování, čeká vás chytrá sci-fi která nabízí dostatek prostoru pro zaujetí diváka a bohužel i celkem značnou část promarněného potenciálu.(2.12.2011)

 • Hejtmy
  ***

  Všichni přirovnávají tenhle film k Matrixu. No pokud to vůbec jde, tak je Třinácté patro hodně chudej příbuznej Matrixu. Dějově má docela nezajímavej příběh, přece jenom virtuální realita ve virtuální realitě, co je na tom zajímavýho? Vincenta D´Onofrio mám rád a tady se opět ukázal v dobrým světle, ostatní herci mi moc nesedli, hlavně ústřední pár byl ve svejch "romantickejch" scénách hodně mimo, navíc tyhle scény se do filmu vůbec nehodily. Závěr trapnej. Třetí hvězdu dávám za třicátý léta, který byly o třídu výš než scény ze současnosti. 50%(8.12.2009)

 • Seabeast
  ****

  Film na téma paralelních světů a vnímání reality. Myšlenkově bych to přirovnal k filmům Matrix, Smrtihlav, Počátek ad. Není tak akční, ani tak komplikovaný, ale spíše vypráví poutavý sci-fi příběh s detektivní zápletkou a s působivými hereckými výkony. Ač je zajímavé, že premiéry Třináctého patra a Matrixu byly jen pár dní od sebe, tak se stejně srovnání neubráníte. Každý si jde vlastní cestou a nabídne něco zcela jiného, přesto je Matrix jedoznačně propracovanějí a dotaženější. Ale za pozornost Třinácté patro rozhodně stojí!(17.10.2013)

 • FilmFan24
  ****

  Nápadité sci-fi, kde zajímavý příběh dotváří působivé výtvarné pojetí a hodně dobrý hudební doprovod.(15.9.2008)

 • Korbitch
  ****

  Koukám,že tři prdele z vás tady furt mele něco o matrixu.......malomyšlenkářští ubožáci.(7.6.2009)

 • passinhoo
  ***

  Poměrně zajímavý snímek, jehož zápletka není jen tak ledajaká, ale na zadek si z toho asi nesednete (ani ja si nesedl :). Herecké výkony nejsou vůbec zlé a nápad vytvoření tohoto scifi světa bych nejlépe přirovnal k jednoduššímu matrixu. Na konci filmu navodila skvělou atmosféru skladba The Cardigans - Eraserewind, jenž vytvořila blažený pocit na duši :) 3,5*(10.8.2009)

 • bogomira
  ****

  Dovolím si říct, že myšlenka je lepší než u stejně starýho Matrixu, ale vázne to ve zpracování. Nízkej rozpočet je bohužel vidět a tak tenhle film není zdaleka tak dobrej, jak moh bejt. Ale ten nápad mi za čtyři svítivý stojí.(27.12.2007)

 • Politik
  ****

  Pěkný film, virutální realita jak má být. Hledal jsem sice něco o cestování v čase, ale tady se ani cestovat nepotřebovalo. Ani jsem nečekal že to bude tak dobré. Dostal jsem přesně to co jsem chtěl a co jsem hledal. Jsem moc vděčný!(5.8.2011)

 • Kaluž
  ****

  Velice sympatické MMORPG. Chcete hrát za detektiva, kurvu nebo obyčejného chlápka co stojí támhle na rohu? Limity zde nejsou. Srovnávat tenhle film s Matrixem je neuvážené, mnohem lepší srovnání se nabízí právě s herními sandboxovými tituly, jako jsou ty ze série GTA nebo Mafia (chlapci z 2K Czech se musí otáčet, pokud chtějí v pokračování docílit vizuálu ze začátku tohoto filmu:) Už jste přemýšleli, co dělají vaši avataři, když zrovna nehrajete? Abyste se jednou nedivili, až vás v posteli odpráskne zapřísáhlý pacifista Niko Bellic nebo Lara Croft, která třeba vůbec nemá ráda šplhání po horách. Pobavila mě znechucená manželka ‘psychopata‘, který tráví čas ve virtuálním světě zabíjením nevinných jedniček a nul. Moje přítelkyně celkem snáší mé teroristické toulky ulicemi San Andreas nebo Liberty City a rozhodně nehledá únik v on-line sexuální turistice, ale třeba u klasických adventur. Pravda, technologie použitá v tomhle sci-fíčku je už trochu za hranicemi, ale pořád je to jen virtuální realita. Představa, že celá naše sluneční soustava leží někde na disku v temné serverovně je přinejmenším znepokojující. Snad ho nikdo nezformátuje.(25.5.2010)

 • Wormboy
  ***

  Celkom slusna scifi, ktora ale v podstate nicim vynimocnym neprekvapi a ani nezaujme...ale potencial by tu aj bol.(20.12.2005)

 • TomikZlesa
  *****

  Výborně, přesně tak to mám rád ! Bohužel hodně předvídatelné, včetně samotného zavěru, ale v době vzniku filmu tomu určitě bylo jinak. Dneska už vlastně jeden z mnoha Smrtihlavů, Matrixů, ču Inceptionů.(8.8.2010)

 • kombajn
  ***

  Ten film nebyl vyloženě špatný, ale když na hlavní tajemství dojdete po pár minutách a po pár dalších vytušíte i odbočku v tom jak z toho ven, je to nuda. Efekty na "konci světa" pod úrovní Star Treku, nevysvětleno pár věcí - jak se třeba z omezeného světa dá létat (nebyl on hlavní hrdina před první vraždou na palubě letadla?) a podobně. Hlavní hrdina má charisma, ale na utažení tohoto filmu to není. Ale v klidu, to by neutáhl ani Neo. Myslím, že ExistenZ je milionkrát zajímavější film a když byl natočen dřív, nelze být k tomuto moc milosrdný, i *** jsou dost.(14.5.2006)

 • Hennes
  *****

  Jeden z těch chytřejších filmů. Skvělá sci-fi se zajímavou zápletkou a neprošpikovaná množstvím akčních scén. Prostě pohodovka ke shédnutí a přemýšlení. Kdo má rád cestování časem, virtuální světy, detektivní zápletku, přijde si na své.(20.2.2011)

 • forsythia
  *****

  What is real? Kdyby nebyla jiná realita, nevznikaly by takové filmy.(26.5.2014)

 • pepo
  ****

  Námet je vynikajúci ale realizačne žiadna sláva. Veľmi slušné malé sci-fi, ktoré malo smolu že sa malo premiéru súčasne s Matrixom. A takisto krásne ukazuje aký je rozdiel medzi dobrým filmom a majstrovským dielom A nie je to iba rozpočtom. 7/10 P:S. Craig Bierko je asi najhorší herec aký je/bol v Hollywoode k dispozícii.(9.8.2015)

 • Magneto
  **

  Béčko so slušným a sľubným začiatkom a otrasne gýčovitým a predvídateľným koncom...(21.5.2006)

 • cunesk8
  **

  další blbost ve stylu matrixu. zabitých 100 minut. 30 %(30.7.2009)

 • Tomasso001
  *****

  Viděl jsem ještě před matrixem, tak mi to přišlo jako výborný a originální nápad a tím je i teď. Spojeno s detektivní zápletkou a propojením 3 paralelních světů se mi film moc líbil.(9.9.2007)

 • lakikaki
  **

  Tento snímok ma neskutočne iritoval. Áno, Trináste poschodie má veľmi zaujímavý námet, to nepopieram, ale iba dobrý námet na dobrý film nestačí. Scenár za námetom veľmi zaostáva, hudba sa k mnohým scénam absolútne nehodí, réžia je tak trochu „znudená“, herci nič moc (s výnimkou Dennisa Haysberta, ktorý je vyslovene otrasný), obraz vyzerá ako z osemdesiatych rokov a keď vezmem do úvahy fakt, že Trináste poschodie vzniklo v rovnakom čase ako Matrix, ku ktorému ho tu celkom dosť ľudí prirovnáva, musím sa vysmiať ešte aj efektom. Navyše som obe pointy odhadol hodnú dobu pred ich „oficiálnym“ odhalením a už len zúfalo som čakal na to, kedy táto námetom originálna, ale inak neskutočne patetická, nuda konečne skončí. Druhá hviezdička ani neviem za čo. Dajme tomu, že za námet. [38%](17.10.2009)

 • Anderton
  ****

  Veľký premárnený potenciál parádneho nadupaného sci-fi scenáru. Bohužiaľ ani samotný Emmerich nedokázal zohnať pre takúto látku adekvátny rozpočet. A tak sa pozeráme na komplikovaný dej, ktorému by slušalo spracovanie podobné napríklad Nolanovmu Inception. No a Matrix nasadený v rovnakom týždni dokonal dielo skazy a odsúdil trinástku iba do pozornosti zanietených scifi maniakov. Záverečnú scénu treba ignorovať, tiež som mal nutkanie ísť o hviezdu nižšie.(25.5.2012)

 • Wheelcrusher
  ****

  Jak pravil klasik - Život je blbá hra, ale má dobrou grafiku:) Je docela jedno, jestli tahle simulace za hranicí okresu nebo vesmíru končí, když nesnesitelná nezodpovězenost bytí není definována prostorem a časem... ten vývojář s nickem "Bůh01" by to měl vopravit nějakym patchem, páč než se další lidi zjančí! Co se týče herní náplně, na světě jsem všichni společně a každej sám - multi/single-player. Všechno se odvíjí od teho, jakej je člověk zapálenej hráč, popřípadě cheatař, jaký získaný skilly má jeho postava a kde se zrovna respawnoval... dřív anebo pozdějc se stejně dostaví nesnesitelná neuspokojivost bytí, z tý pramení touha buď po game overu anebo upadat do zábavnějších virtualit - klec v klecy, badabing-badabum a kruh se uzavírá! Že kecy? Ale kdo to může s jistotou vyvrátit??? Třináctý patro = nadčasovej film, viz. už jen ta "vize" L.A. Noire!(5.6.2012)

 • E=mc2
  ****

  Skutočný otec filmu Inception a bratranec filmu Matrix. Áčkový námet. Béčkový scénar s výborným vizuálnym spracovaním.(16.12.2013)

 • JohnCZ
  ****

  S blížícím se koncem čím dál více předvídatelné, ale pořád zatraceně mysteriozní sci-fi. Zajímavě dějově vystavěné, v rámci možností vizuálně dobře vypadající. Na můj vkus však tvůrci šli málo do hloubky a rozhodně by mě zajímala mechanika virtuálního světa v mnohem podrobnějších měřítku. Neznámí herci naopak velice potěšili.(7.5.2014)

 • Doudis19
  ***

  Tak akorát komplikované scífko s pěknou pointou, ale málo penězi na její méně laciné zpracování a sympatičtější herecké obsazení.(23.6.2015)

 • stOKYi
  ****

  Veľmi pripominajúci Matrix a Inception. Z časového hľadiska a odstupu filmov je jasné, že 13th floor "neodkukovalo". Veľmi pekne natočené, výprava bola skvelá a všetky tie svety mali svoje čaro. Hlavný svet mi pripomína trochu Kyberpunk a svet Deus Exu čím film u mňa má plusové body, lebo vykreslený bol špičkovo. Možno ten nižší rozpočet mal v dáke klady. Čo ma trochu sklamalo, že hlavnú pointu som odhalil až príliš skoro a viedlo ku nej až príliš mnoho indícii a teda v cca 3/4 filmu, film namiesto toho aby gradoval, už ničím neprekvapil. Avšak stále skvelo pozerateľné. Príjemné prekvapenie.(22.7.2015)

 • Raven0
  ***

  Já teda nevim, ale mě se ten scénář zdál docela průhlednej... Ale jinak docela solidní sci-fi, které rozhodně nenudí.(16.9.2008)

 • pakobylka
  ****

  Bráška "Matrixu" ? Sice si není za všech okolností tak úplně jistý sám sebou, ale nedává to najevo. Stojí na vlastních nohou a jde si svou cestou.(28.9.2009)

 • DruidKarel
  ****

  1190. hodnocený film:(11.3.2012)

 • slunicko2
  ***

  Pěkný snímek při opakovaném zhlédnutí dost ztratil na kráse.(8.5.2014)

 • AdaMM
  ***

  skoro čtyři, za pěknou atmosféru a slušné výkony herců - ale bohužel ty logické díry to táhnou dolů...(8.1.2007)

 • st.verka
  ***

  Tohle cestování v čase bylo zajímavé. Nestěhují se těla, ale mozky - nebo spíš vědomí. Jenže nekoordinovaně, z těl do těl tam i zpět a nastává zmatek v tom, kdo je kdo a je v tom těle a čase ten pravý? A co je vlastně skutečné? No jo, a kdopak a kde se nám to vlastně probudil?(8.12.2009)

 • cariada
  ****

  Slušné scifi, které se prolíná v několika různých světech , ale vyznat se v tom který ten svět je opravdu ten skutečný taky není jednoduchý. Já jsem si osobně myslel , že mohla být pointa, trochu jiná a to ta, že ti lidi ve světě v roce 1937 objeví způsob jak se dostat, k těm , který je stvořili, byt se to částečně splnilo, ale né až tak docela a ve hře je ještě někdo další. Přesto příběh zaujme a nenudí.(25.7.2011)

 • Cedr
  ****

  Nadprůměrné a relativně "civilní" sci-fi. Slušný námět, který se v podobných filmech často stáčí do nudného klišé se v případě Třináctého patra stále drží nad hladinou. Příjemný filmový zážitek, nejen díky kvalitní atmosféře.(25.10.2008)

 • MrPierc
  ****

  Virtuální realita, která přeroste přes okraj své existence. Kde je konec a kde je začátek ? Kdo patří do reality a kdo je pouze návštěvníkem ? Ke konci už dosti složité, ale velmi promyšlené propojení. Film sice trochu sráží absence pořádných triků, ale hudba dotvoří napínavou atmosféru. Ještě několik hodin po shlédnutí mě bavila ta představa propojení realit. Zajímavá myšlenka.(14.7.2011)

 • honz
  *

  Zajímavý, ačkoli ne zcela původní námět, prolínání časových rovin, hra s virtuální realitou. Slušně raelizovaná i zahraná sci-fi.(13.2.2012)

 • lennyd
  *****

  Hannon Fuller (Armin Mueller-Stahl) se svými pomocníky Douglasem Hallem (Craig Bierko) a Whitneym (Vincent D'Onofrio) zkoumá možnosti umělé inteligence a stvoření samostatně smýšlejících osob. Ve svých počítačích vytvoří Los Angeles okolo roku 1930, kde simulovaní lidé žijí, pracují a vůbec cokoliv. Mimo jiné také vědci zjistí, že pomocí přenosu vědomí mohou toto město navštívit a existovat v něm. Jednoho dne Hannona někdo zabije, a hlavním podezřelým se stává Douglas, kterého jedinou nadějí je vydat se do roku 1930 a zjistit vše o tamním světě a obhájit se v současném ... Ačkoli již zhruba v půlce filmu víte, "vo co gou", stejně tento film patří k mým pěti nejoblíbenějším, ačkoli se nedá mluvit o extra hereckých výkonech či excelujících efektech. Josef Rusnak radši staví na zajímavém příběhu "cestování v čase", a to jiným způsobem než je obvyklé - bližší přirovnání je spíše k Matrixu - prolínání časoprostorových rovin. Prostě, ať tak či tak, tento film je super..(17.9.2004)

 • davidek
  ****

  Dnes 16.11.2005 jsem se znovu podíval na tento film a musím přehodnotit. Bral jsem tento film jako normální, dobře udělaný, ale pravda je ta, že myšlenka je naprosto geniální a vázne to pouze na efektech. Proto ze tří na čtyři. :-)(16.11.2005)

 • Javad
  ***

  Postavy v The Thirteenth Floor hovoria, že majú déjà vu. Prožitek déjà vu je obvykle doprovázen pocitem důvěrné známosti, ale také něčeho zvláštního, neobvyklého až tajemného. „Předchozí“ zkušenost je často přikládána předchozímu snu, ale mnohdy je přítomen pocit, že tato zkušenost byla jistě prožita v minulosti. Jev byl využit například v populárním sci-fi filmu Matrix jako projev chyby programu, takže se moderním synonymem francouzského výrazu stala také „chyba v Matrixu“. (Wikipedia) Asi toľko spojuje tieto dva filmy. 60%(29.11.2009)

 • SHI-SHA
  ****

  Matrix trochu jinak :-) Nečekané příběhové zvraty, dobrý příběh, možná jen lepší vizuální stránka chybí. Každopádně nadprůměrný film.(21.2.2010)

 • immortalis
  *****

  Hudba: Harald Kloser(14.5.2011)

 • JASON_X
  ***

  Slušný nízkorozpočtový sci-fi příběh ze stejného roku jako první Matrix, navíc se vzdáleně příbuznou zápletkou, a i když není zdaleka tak geniální a orgasmicky pohledný, dlouhou dobu mě hodně bavil. Jeho vrcholem je asi scéna, ve které Doug dorazí na konec světa. Působivé. Ale bohužel vzápětí poté celý film bezradný scénárista naprosto zařízne nebetyčně pitomou lovestoryovou zápletkou, čímž mi způsobí nejen prudký záchvat blití, ale i zkažený divácký zážitek... Když nad tím tak přemýšlím, Matrix byl vlastně taky taková lovestory s happyendem... No ale tam mi to nějak nevadilo, ani nevím proč, zajímavé...(28.2.2014)

 • Honzíno
  *****

  Výroby Matrixu a Třináctého patra nebyly od sebe časově moc vzdálené, čili nepodceňujte význam snímku, kterému patří tento profil. Dokonalý závěr.(2.8.2007)

 • Vercinix
  ****

  Tento film určitě vybočuje nad průměr, ale bohužel je strašně snadno předvídatelný! Tvůrci zanechali příliš mnoho velkých stop (a to hned na začátku) na to, abych mohl být řádně uchvácen, překvapen a fascinován! Hlavní poenta je patrná po prvních pěti minutách a po dalších deseti vám je jasné jak to celé asi bude! Na další detaily přijdete vždy dřív než je vysloví film sám! Takže....bavil bych se královsky, ale jen být trochu víc šokující a hlavně lépe poentu zakuklit:) Ikdyž vím, že to mnoho lidí (včetně mě) nemá moc rádo, tak přeci jen budu muset srovnat Třinácté patro s v té době vzniknuvším Matrixem! Propracovanost myšlenky, její šokující strányk vynořující se postupně a z nenadání, její podání, vykreslení a načasování, nemluvě o hereckých výkonech, kulisách atd. Zkrátka Matrix bych urazil dát tomuto filmu 5*! Dávám čtyři (ikdyž by mohl být i natři) jelikož mi velice imponuje snaha tohoto kalibru a celkové nalazení a vyznění filmu, které je oproti mnoha jiným sci-fi přeci jen stále ještě na úrovni!(29.10.2009)

 • mrx.friend
  ***

  Pro mě bude potřeba ještě alespoň jedno zkouknutí, abych líp vstřebal to vzájemné propojení světů a jednotlivých postav, páč to fakt nebyl film pro odreagování... :)(26.8.2010)

 • Lisabellla
  ***

  Třinácté patro je celkem milá podívaná. Ačkoliv jsem byla skeptická ohledně Rusnaka (jeho filmy nejsou mým šálkem kávy), příjemně mne překvapil. Film je vyprávěním o virtuální realitě. Svět, stvořený počítačovou technologií, kam jeden stařík odchází za zábavou, se ale vymkne kontrole. Postavy jsou skutečné, žijí si vlastní životy, jako vy, jako já a najednou zjistí, že vše kolem nich je jen uměle vytvořené, že to není skutečné. Stvořitele začne dohánět svědomí. Jak dalece se prolíná virtuální svět s tím naším? Odpověď najdete na konci celého filmu :) Nakonec bych chtěla jen napsat všem potencionálním divákům, aby se na film podívali bez očekávání a předsudků. Vyhnete se tak zbytečnému srovnávání s naprosto odlišnou kategorií finanční, hereckou i režisérskou.(24.1.2011)

 • Kanibal
  ****

  K filmu jsem přistupoval s lehkou nedůvěrou (snad ta německá koprodukce), ale nakonec jsem byl překvapen kvalitní, promyšlenou zápletkou, slušnými herci i řemeslným zpracováním.(20.4.2004)

 • Vitaminy
  ***

  Od začátku bylo skoro jasné o co půjde. Po pravdě jsem trochu zklamaný, že se nepodařilo tomu dát pořádnou šťávu. Půlce filmu chyběl úplně spád, ale konec to trošku zpravil napravil. Škoda. Možná změnit herecké obsazení a větší rozpočet a mohl to být super biják.(18.9.2011)

 • made1
  ****

  Pro mě mnohem zajímavější film než Matrix, se kterým je srovnáván, což chápu. Velkou poklonu skládám hudbě, která byla neuvěřitelně nádherná. Další velké plus tohoto filmu.(25.1.2009)

 • bruceman7
  ***

  Matrix s nižším rozpočtem. Víc to komentavat nemohu, protože jsem se -bohužel- trochu zamotal, už holt neudržim pozornost jako zamlada.(7.12.2009)

 • Pecival
  ***

  Atmosféricky dobře zvládnutá krimi šmrncnutá scifárnou. Období začátku minulého století mám ve filmu opravdu rád, takže tu rozhodně body navrch.Příběh je sice docela zajímavý, ale strašně předvídatelný, po chvíli je zhruba jasné jak to bude vypadat. A jelikož se žádné velké překvapení celý film nekoná, může být divák lehce sklamán.(10.4.2012)

 • J-o-k-e-r
  ****

  Slušně propracovaná sci-fi oddychovka. Živě si pamatuji ukázky z HBO právě na tento film. Nezmání herci, ale originální zápletka s virtuálními světy a napínavé až do konce.(25.10.2013)

 • sator
  ***

  Že bych toho byl nějak odvázanej...(25.7.2014)

 • Martin741
  **

  Nic viac nez lacna variacia Matrixu. Pre mna je kultovy Matrix daleko pred touto ubohostou a meno rezisera Rusnaka mi nic nehovori. 30 %(25.11.2014)

 • Radim
  **

  Námět zajímavý, filmařsky zručně natočeno. To je ale jediné pozitivní, co se dá říci - jinak nudné, předvídatelné, herecké osazenstvo mi vůbec nesedlo.(5.8.2005)

 • LuckyStar
  ****

  Komorní cyberpunk s poměrně velkým potenciálem. Tam, kde nikdy nedokáže zaujmout Matrix, tento a mnoho dalších filmů sbírá body. Třínácté patro spadá do stejné skupiny jako např. eXistenZ od Davida Cronenberga a vytváří na malém prostoru, vícenež zajímavé představení. Výborná hudba a scénář jsou nakonec jen třešničkou na dortě, který nemá šanci nudit. A jelikož se jedná o dort patrový (doslova), zážitek je také patřičně odstupňován. Hey! What'd you do to the world? * Hey, I just turned it off.(12.1.2006)

 • XdanteX
  ****

  Nelíbí se mi neustálé přirovnávání k Matrixu. Tenhle film je sám sobě vesmírem...pro některé by mohl být kultem ale odpustím si něco hlubšího páč bych mohl spoilerovat. Docela čitelné, moc příjemné a moc potěšilo:)(7.7.2012)

 • willis
  ****

  Jediná věc mi neseděla. A to, nelogické přenášení původního vědomí při smrti "posedlého" o úroveň víš. To je hodně zvláštní. Jinak mě to bavilo daleko víc než nudné pokračování Matrixu.(26.4.2004)

 • Shakeus
  ****

  Výborné sci-fi, které na jednu stranu působí jako televizní, laciné a béčkové, nicméně na zábavnosti mu to moc neubírá. Bavilo mě jak objevování virtuálního světa, tak i po čase houstnoucí zápletka. A jak už to dnes rozhodně nebývá zvykem, opravdu mě dostal konec, byl nečekaný a prostě skvělí. Že má Matrix perfektní námět? Mrkněte na 13. patro a pak srovnejte.(25.1.2008)

 • baXter
  ****

  Matrix je rozhodně akčnější a profinancovanější, ale Třinácté patro mi přijde snad i zajímavější a nápaditější !!(27.6.2009)

 • Zombi
  ****

  Výborná scifi detektivka, minimum efektů, zato maximum příběhu, navíc skvěle vykreslená atmosféra ameriky 30 let.(27.9.2009)

 • Here
  ****

  Kvalitní old-school sci-fi, kde je hlavní příběh a myšlenka, a ne série kopanců ve zpomalených záběrech. Je to holt jiný film než většina dnešních sci-fi. To je pro někoho plus, pro jiného mínus. Co mě velmi mile překvapilo, byla hutná atmosféra, na kterou jsem zvyklý spíš z knížek. S Matrixem se nedá nesrovnat (bohužel) - Třínácté patro u mě vyhrává v tom, že v něm jde skutečně o nějakou vyšší pointu, Matrix má zase svůj skvělej styl. Filmy jsou to oba výborné.(7.12.2009)

 • mosnak
  odpad!

  Aaaaa máme tady opět další snímek,který má nepochopitelně nadnešené hodnocení. Dokonce tady někdo z uživatelů napsal, že třinácté patro je takový zamotanější Matrix (fuj,že tě hanba nefackuje). Toto cestování v čase mě vůbec nebavilo. 5% (ale jako já chápu lidi,kterým se to líbí - tak jen doufám,že nebudu opět dostávat výhružné zprávy,ať změním své hodnocení).(1.6.2011)

 • klima777
  ***

  Veselejší simulace eXistenZ (dokonce i Craig Bierko vypadá jako levnější kopie Judea Lawa... o hodně levnější). Ačkoli vzhledem k době vzniku je Třinácté patro spíše takovým plyšovým souputníkem Cronenbergovy střely s tříštivou špičkou. Předvídatelným, ale pěkným a v podstatě zábavným. A protože mám dobrou náladu a znám Simulacron 3 od Daniela Galouyea, posílám 2,5 hvězdy.(11.10.2011)

 • Ripley
  ***

  Docela dobré,jen si tu skládanku nedokáži poskládat.(1.2.2009)

 • _ksilt
  *****

  Od chvile co jsem tenhle filmek videl poprve, jsem ho skouknul uz nekolikrat a nikdy se neprestanu kochat, pusobivejsi nez provarenejsi kolega, bohuzel rozpocet nedovolil rozashlejsi trikove kreace ani agresivni marketing, ktery by film uvedl v sirsi znamost. Navic vytecny Dennis Haysbert ve vedlejsi roli.(22.4.2009)

 • Scytale
  ***

  Bohužel se dá pointa filmu tušit již hodně dlouho před koncem a skutečně se k ní film i dobere. Každopádně stojí za zhlédnutí těm, kterým se líbily filmy Smrtihlav,Matrix nebo Truman show.(3.12.2009)

 • Charon11
  ****

  No s Matrixem jak tu někteří píší velkou souvislost nevidím (lehce jsou podobné nápady-děj a zápletka zcela odlišná). Velice originální sci-fi film (jde to i bez vesmírných lodí a zelených mužíčků – i když tyhle mám taky rád ). Velmi dobrý scénář režisér umocnil citlivým přístupem. Zajímavé pojetí různé barevnosti světů – jako by člověk porovnával fotky z třicátých let (zažloutlé bez barev) a dneška. Jak Anthony píše na jiném místě – velmi dobrá hudba. A nezbývá nám než věřit, že žijeme opravdový život a že za humny se náš svět nerozpadá na pixely, bity, vektory,…..(8.12.2009)

 • Han22
  ****

  Je zajímavé, že zároveň s vznikem Matrixu vznikly dva filmy, které podobně těžily z prolínání dvou realit - ExistenZ a tohle. Třinácté patro má navíc velice podobnou pointu, která mě napadla zhruba půlhodiny před koncem, takže finále bylo trošku předvídatelné zklamání. Jinak ovšem jde tenhle film svoji cestou - není to ani nabušený akční film jako Matrix, ani paranoidní nechutnost jako Existenz, ale klasická noir detektivka s pomalým tempem vyprávění a soustředěním se na zajímavými rozdíly mezi stejnými postavami ve dvou různých světech. Tohle spolu s krásným vykreslením 30. let (hlavně díky kameře a hudbě) z toho dělá zajímavé sci-fi, i když mám pochyby, že by to působilo i napodruhé se znalostí pointy a všech věcí okolo. Zatím každopádně dávám 4 hvězdy.(2.5.2010)

 • KOZEL84
  ***

  Ale no jo ,tak trošku to ten Matrix připomene kejklema s realit(ama)ou,ale byla by chyba očekávat takovou kulervoucí jízdu jako je Matrix.A nejde ani tak o ten rozpočet.I když to není horor ani náhodou,stejně sem se měl asi kouknout večer.K té pochmurné atmosféře by to líp sedělo.Příjde mi,že to kolem mě jen tak nezajímavě prošlo i když příběh zajímavý je.Hudba je fajn i kamera,ale ten týpek v hlavní roli....ani náhodou.Já nevím,prostě se mi nelíbil a herci vesměs nezaujali (kromě Gretchen ale ne herectvím).PS:Sranda jak mělo být všechno po roce 2000 fjúčr.Mělo by se začít bourat at' ty baráky stihnem postavit.(10.7.2011)

 • M.E.K.Y
  ****

  Na Třinácté patro jsem narazil náhodou, ale vždy raději sáhnu po dimenzovaném ději různých časoprostorů, jelikož vím, že se rozhodně nudit nebudu. Dalo by se říct, že tento film je chudším příbuzným Matrixu (hlavně díky mnohem více stlačenému rozpočtu) a přesto divák nepotřebuje oceňovat speciální efekty, nýbrž si bohatě vystačí s vrstveným dějem, který nechce diváka pobláznit a zamotat. Je vcelku jednoznačný, ale pointa se zde podařila zakrýt výborně. Samozřejmě u toho typu sci-fi filmů se nabízí řada logických bot, které lze ale snadno zahodit za hlavu. Tedy alespoň v mém případě. Herci se zdatně vezou na vlně příběhu a jsou věrohodní. Závěr? Rozhodně poutavé sci-fi, které diváka překvapí hlavně svým efektivním zpracováním. Hodnocení je na nadstandardních 70%, ale díky skvělému zpracování L.A. koncem čtyřicátých let 19. století a dobře vykonstruované pointě si zaslouží i víc.(9.10.2011)

 • Mikino00
  ***

  Myšlenka filmu je velice zajímavá, zpracování poněkud komornější, což není na škodu, ale zase té tmavosti bylo až až. Přece jen tomu schází trošku lepší vizuální stránka.(17.6.2012)

 • TonyClifton
  *****

  Strašně krásný film. A jeden z těch, kde bude nejlépe, když si o tom před shlédnutím zjistíte co nejméně.(31.10.2013)

 • Hanys_
  ****

  Zajímavá sci-fárna s obrovským potenciálem, boužel tu pointu jsem vytušil docela brzy a to mi možná bránilo vychutnat si film více. Rozhodně ale doporučuji. 8/10(8.6.2009)

 • IdaHutt
  ****

  Viděno podruhé a snad ještě s větším potěšením. Řekla bych, že při srovnávání s Matrixem mě tento snímek oslovil více - svou komorností a v podstatě reálným základem fabule. Navíc zbožňuji art déco - a zde si výtvarníci dokázali se stylem vyhrát skvěle, protože uměli nosné výtvarné tendence protáhnout čistě a logicky až do blízké budoucnosti. Takže po nějakém čase se na Třinácté patro určitě kouknu ráda i potřetí.(31.5.2011)

 • wampire23
  ****

  Prirovnanie k Matrixu je zrejmé, ale myslím, že by sa našlo viac sci-fi kúskov, s ktorými by sa naľla spojitosť. Rozpočet je naozaj minimálny, digitálny efekt tu takmer nie je. Film teda chce zaujať najmä príbehom a postavami. Všetko je to spravené vskutku dobre, akurát už v polovici filmu je takmer všetko jasné a človek vie ako všetko skončí. Chcelo by to temnejší záver a mohli to byť čisté 4*. Takto musím prižmúriť oko aby som ich dal.(8.9.2011)

 • Caaslav
  ***

  přišlo mi to všechno takové příliš zamotané a překombinované...(7.10.2011)

 • mickyreed
  *****

  "Myslím, tedy jsem" - Descartes ... Nebo ve skutečnosti nejsem?! Rok 1999 byl ve sci-fi filmu hodně výživnej rok. Většina tu zmiňuje Matrix, ale myslím, že to má mnohem blíž ke Cronenbergovu eXistenZ ... ale je jasný, že si to vše jede na podobné vlně. Každopádně ... OOOOOOOO Třinácté Patro je fakt labužnicky vyšperkovanej sci-fi thriller, kterej si zaslouží být kultem ... má však jeden nedostatek stejně jako eXistenZ a tím je rok vzniku. Bohužel je oba zastínil již zmiňovaný Matrix s vizuálně poutavější formou. Avšak pro některé z nás vizuál neznamená vše a dokážeme proto docenit i jiné kvality tohoto snímku, kterými se ve finále vyrovná ostatním. A scéna "So, I was born here." - "And now you die here." byla právě hluboce zapečetěna do mé filmové duše.(20.2.2015)

 • hacho
  ***

  Mno, zajimavy namet, ale film me neuchvatil, nicim me nechytil.(26.10.2003)

 • (Z)denny
  ****

  Dobrá myšlenka.. dobrý scénář.. dobře obsazená sci-fi..(8.6.2009)

 • ICE-GRADLO
  ****

  Koncem 90. let se vyrojila pěkná řádka filmů zabývající se virtuální realitou, ať už třeba ExistenZ, Matrix nebo Dark City. Thirteenth Floor nám v podstatě od začátku filmu nic netají, takže nektěří domýšlivější si mohou věci ihned spojit a film je může začít nudit. Já naštěstí takový případ nejsem a společně s prostředím částečně situovaným do 40. let jsem si přišel na své. Za plynulý příběh, prostředí a herce 4*.(7.7.2010)

 • Gagner
  ****

  O tomto filmu jsem téměř nevěděl a jeho velká smůla byla, že vyšel prakticky ve stejný čas jako Matrix, který ho totálně zastínil. Kazdopádně dobrá a originální podívaná.(23.9.2013)

 • Martinius
  *****

  nepravom nepovsimnuty klenot. oproti wachowskich martixu vsadza film viac na inteligenciu pribehu a menej na metrosexualnu preafektovanost. co mu len sluzi ku cti.(25.10.2013)

 • malenfant
  *****

  Ano, Matrix.(24.7.2006)

 • xkupka07
  **

  Omlouvám se, ale mě to přišlo jen jako trochu prodloužený a ještě k tomu moc nevydařený díl Krajních mezí. Být to dvaceti minutové, tak proč ne.(4.12.2006)

 • pepa3rd
  **

  Podobné filmy mám docela rád, ale v totmo případě jsem se dosti nudil. Nebylo to ani tak absencí dokonalých počítačových triků (třeba 30. léta byla vyvedena téměř k dokonalosti), ale spíš nepřesvědčivými hereckými výkony (nějak jsem se s těmi lidmi nedokázal sžít) a předvídatelným dějem s jedním totálně nelogickým zakončením (i když se mi takový závěr líbil, mohl být vysvětlen kapku jinak). 50 %(8.6.2009)

 • Ssoumess
  *****

  Možná se budete divit, ale tento film mám radši jak matrix:)) 10/10(9.9.2009)

 • kujon
  ***

  Ještě malý krůček a bylo by to za 4*. Ale i tak si myslím že na takovýto nízkorozpočťák super. Pravda, provedení některých triků značně pokulhává a jejich cena je na nich náležitě vidět, ale.... I tak mě to bavilo. A to je přeci u filmu tu nejdůležitější, ne? :-)(29.7.2010)

 • 2Hitman3
  **

  Jedním slovem, zklamání. Hype okolo filmu, srovnávání s kultovním Matrixem, mě připravovalo na super film s cyberpunkovým námětem. Bohužel jsem dostal nemastný, neslaný příběh s několika zajímavými nápady a s triky-netriky.(6.4.2011)

 • radekgfx
  *****

  Fanoušci vizuálních, akčních a obrazově působivých snímků budou zklamáni. Filmový jednici vyhledávající zejména minimalistické Sci-fi s prostorem pro postupné (v ideálním případě) odkrývání mnohovrstevné reality s hutnou, snovou a netradiční atmosférou, ještě k tomu na pomezí skutečnosti a fikce, budou nadšeni. Příběhový mix prvního Trona a Matrixu jistě nemá ambice býti uctíván podobně velkou masou lidí, ale v rámci daného žánru a předem stanovených očekávání se jedná o více než kvalitní a shlédnutí hodný filmový počin.(28.8.2011)

 • kohut
  **

  Niečo ako diel z Krajných Medzí, ale roztiahnutý na celovečerný film. Nie rozvedený do hĺbky, ale len roztiahnutý.(7.2.2005)

 • raelz
  ***

  Narozdíl od Dark City, které neustále přecházelo mezi naprostou kravinou a skoro-pětihvězdičkovým filmem, Třinácté patro se celou dobu drželo někde mezi třemi a čtyřmi. Trochu mi to připomíná Antitrust - (pro mě) zajímavé téma, ale se zpracováním už je to horší. Nehledě na to, že jsem celý film dokázal nejméně půlhodinu dopředu odhadovat, jsem se bavil a doporučil bych ho každému, komu se líbil Matrix. Akorát bych za ty čtyři měl výčitky svědomí. Mimochodem - jsem jediný, komu Craig Bierko (jeho vzhled v simulaci) připomínal Clooneyho v Bratříčku, kde jsi? (možná trochu střihnutého Clive Owenem :)(21.1.2008)

 • agassi68
  ***

  Škoda, že som predtým videl Matrix a Trávnikára..(8.12.2009)

 • MartinX.
  ****

  Musím se přiznat ke slabosti pro filmy v nichž je zrelativizována prostoročasová souvislost, jako třeba Matrix nebo česká komedie Zítra vstanu a opařím se čajem. Třinácté patro patří do téhle poličky a vede si dost dobře. Zejména oceňuju krásně provedenou rekonstrukci roku 1937 v jedné z virtuálně-časových rovin. Na snímku je bohužel vidět, že peněz na jeho realizaci bylo asi méně, než by si látka zasloužila, takže působí trochu televizním dojmem. Objev je pro mne Gretchen Mol, kterou má, myslím, kamera moc ráda. Proti otřásajícímu efektu z Matrixu je tohle ovšem ve výsledku docela slabý čajíček, při všech výhradách, které k Matrixu mám...(25.4.2010)

 • MAJkLSON
  ***

  Film s podobnou tématikou jako Matrix, který přišel do kin ve stejný rok? Ano, to je Třinácté patro. Bohužel lacinost z toho filmů srší snad v každém záběru. Scénář není zas tak blbý, ale asi od půlky filmu začnete cítit závěrečný twist, ve kterém se nemýlíte. Bohužel hlavní dvojice Bierko a D'Onofrio moc sympatií nemají. Naopak sympatičtí Mueller-Stahl a Haysbert mají prostoru velmi málo. Celkově shrnuto - jednou za vidění to zřejmě stojí, ale nic světaborného, teda pokud jste neviděli Matrix nebo jiné filmy s vytvořenou alternativní realitou.(20.12.2011)

 • Hapretor
  ***

  Dobré nápadem. Poutavé zpracováním.(4.1.2015)

 • stromekk
  ***

  Jednu hvězdu strhávám za ten konec, ale i tak dobrá podívaná. Paralelní Matrix :) *** "Snad si nemyslíte, že když si necháte do mozku připojit počítač, že vás to neovlivní."(8.6.2009)

 • Doomer
  ****

  Film o ruznych virtualnich realitach jako vertikalnich svetech. Nechapu jak to muze mit nizsi hodnoceni nez hloupej Matrix(25.10.2010)

 • šarka
  *

  zajímavý nápad, který naprosto pohřbilo jeho zpracování...příběh byl takový plochý a nikde negreadoval, herci byli takoví nemastní neslaní a většinu času jsem se ztrácela v tom, co se děje, k tomu přehnaně drsně akční hudba, která neodpovídala situacím a všecko bylo završené až překombinovaným koncem s přiblblým happy endem jako třešničkou...prostě mě to vůbec nepřesvědčilo(13.8.2012)

 • klar3
  ***

  Zajímavé sci-fi, nicméně s Matrixem se rozhodně srovnávat nedá (a ne kvůli nižšímu rozpočtu, i když to v tom určitě hraje taky roli)... Zajímavou zápletku shazují klišoidní konec a nedořešené detaily. Na druhou stranu herecké výkony jsou velmi dobré, takže pro mě je to takových 70%, ale zaokrouhluju na 60.(28.12.2012)

 • SPDB
  ***

  První půlka dobrá, náběh zápletky i eskalace, druhá část bohužel pokulhává a konec se vleče a mění v posranou love story s ještě posranějším a předvídatelným happyendem.(20.1.2013)

 • danny_21
  ***

  Srovnávání s Matrixem je tak trochu mimo mísu, přesto neupírám Rusnakovi poměrně slušný počin, když to vemu jako takový televizní nízkorozpočťák. Škoda jen, že se nesnažil zapracovat víc na propracování střídání realit, gradaci pointy a neurážejícím zakončení. K hercům námitky nemám - hlavně Vincent má talent - 60 %(27.8.2013)

 • foundation
  **

  Aaale tak toto nie. velmi dobry koniec ktory som sa snazil vychutnat si ako to len najviac slo pretoze to co mu predchadzalo bola z 80 percent velmi priemerna a nuda zalezitost. Ak by som to mal porovnavat s Matrixom ako to mnohi robia asi by so to rovno strcil do kosa pretoze nie len rozpoctom ale aj spracovanim a scenarom sa to pohybuje tak 3 triedy pod nim. Za ten koniec ktory ma prekvapil davam 2 hviezdy inak to bola slabota. Tentokrat film nebudem ani odporucat ani odhovarat od jeho pozretia. Ale ziadna extra trieda to teda nie je.(4.8.2008)

 • Slapi15
  ****

  Nedokážu pochopit, že tento film ušel ve své době mé pozornosti. Jediné co by mě omluvilo - ten film neběžel v kinech. A musel jsem mít v té době hodně pomalej net. A navíc jsem byl totálně omráčen Matrixem. 90%(7.12.2009)

 • Tiiso
  **

  Scény z roku 1937 působily velmi profesionálně a jsou dobře natočené, naproti scénam ze současnosti, které působily vyloženě béčkovým ztvárněním. Dobrá myšlenka a celkem fungující scénář. Tady kladné hodnocení končí. Hlavní role obsazeny do nic říkajících herců, a úplná absence nějaké podstatné atmosféry. Jen další podprůměrný snímek, který pouze svou myšlenkou dokáže nějakou tu chvíli se udržet v paměti. Technický poznatek: obložení stěn, které měl Donald ve svém bytě je možné vidět v Blade Runnerovi doma u Forda a dále pak v zasedací místnosti ve filmu Moon 44 od Emericha. Barva i reliéf obkladů jsou naprosto totožná.(7.12.2009)

 • kesty
  ****

  keby nebolo obrazovo vychytanejsieho Matrixu, mohol byt tento film prelomovy...avsak ani po rokoch nestratil nic zo svojho kyberpunkoveho kuzla...co je realita a co je prelud ? prelud v prelude ? pripomina mi to nedavno uvedenu Inception (sen vo sne)...80 percent aj napriek tomu ze som od poslednej tretiny vedel ako to bude pokracovat :)(9.8.2010)

 • godspeed
  ***

  Mno nevím. Takový nemastný, neslaný počin. Chybí tomu trochu jiskra. Příběh se sice odvíjí, nicméně film má prach mizernou atmosféru a herecké výkony, potažmo obsazení, ničemu nepomohly.(13.4.2011)

 • Lebowsky
  *****

  Videl som tento film už skôr ale iba raz keď som bol menší a nie celý. Bohužiaľ som si nezapametal názov a dlho som po ňom márne pátral. Teraz som si ho znovu pozrel a môžem povedať že na svoje vizuálne možnosti sa to rovná matrixu. Tento film je vinikajúco podaný neskutočne chytľavý od začiatku do konca (a pritom som vedel ako to skončí) som ho bral jedným dychom. Ak to už mám porovnávať z Matrixom ako väčšina, môžem povedať že je rovnako dobrý ako on a úplne odlišný ako Matrix. Nie ako sa tvrdí že je to iba iná podoba. Tento film má svoje jedinečné kvality a oplatí sa ho pozrieť.(13.6.2012)

 • Dinsberg
  ****

  Matrxivský motiv je sice patrný, ale spíše bych vypíchl jiný bod. A sice ten, že stvořená inteligence dokázala SPOILER stvořit další inteligenci. Dalo by se mluvit o tzv. digitální genetice. Je zvláštní, že i uměle vytvořená inteligence pocítila touhu naplnit své sny. Toliko výsada lidského pokolení. Ve finále jde o love story, jen je škoda, že se v soundtracku neobjevil hit "Join me".(20.7.2012)

 • Honziss
  ***

  Bylo by opravdu nemorální srovnávat 13. patro s Matrixem! Proto se toho nedopustím. Ačkoliv po zhlédnutí navádí člověka k zamýšlení, nemohu hodnotit více než 3***. Děj začíná gradovat a být opravdu zajímavý až po polovině (o jaká škoda, že mě film začal před půlí nudit, proto pouze 3***). K varu mě dováděl i hlavní hrdina, a to svým "flegmošstvím" (a to jsem sám flegmatik). Prostě špatně vybraný Douglas Hall. Zkrátka a dobře bych film zařadil, ačkoliv to nemám ve zvyku, mezi průměrné sci-fi. To i přes to, že jsem po zhlédnutí opravdu začal přemýšlet nad tím, zdali jsem se někdy podíval tam, kam se opravdu nesmí!(7.8.2012)

 • rounen
  *****

  Hodně napínavý, a temný film... ve filmu jsou velké rozdíly v době 1937 a 1999 ( v roce 1937 se lidé bavili naplno, užívali si, nebyla taková elektronika a technologie, ta doba má své temné kouzlo, do toho tam hrála temná hudba od Klosera... poté rok 1999 to už vypadalo fakt na nudnou dobu, relaxační pomalá hudba, nezajímavé prostředí, prostě nic moc)... jinak fajn zápletka, dobře natočeno... 85%(9.2.2013)

 • Dimo
  ***

  Celkem fajn sci-fi, ale nějak jsem do toho vtažen nebyl. Asi špatná pilulka. Nebo to bylo v jiném filmu? Hmm...(1.1.2014)

 • Marten Garch
  *****

  1999 - "eXistenZ" a "Třinácté patro" byly jinak pojaté "Matrixovky" přesně ve stejnou chvíli, jako samotný Matrix. Byl to zajímavý rok, když se naráz provalilo, že vše je jen Matrix. ;-)(15.3.2015)

 • axik
  ****

  Inteligentní scifi se slušnou zápletkou.(5.3.2006)

 • v3s
  **

  Stejný ročník jako Matrix a ExistenZ je znát, dost napadů je hodně podobných stejně jako zamotanost příběhu. Ovšem s jedním rozdílem, u dvou předchozích jsem se královsky bavil, tady jsem se místy spíš královsky nudil a pak už jsem si jenom řikal, ať už to skončí. Sci-fi bez pořádných efektů potřebuje aspoň živý příběh a dobré herecké výkony, což nemá a scény ze 30. let jsou vysloveně utrpení, protože to vypadá jak kdyby rychlost přehrávání byla zpomalena na polovinu a nudí, i když je to asi nejlépe zpracovaná část filmu. Nejhorším efektem ze všech je snad počítačová místnost pro simulaci virtuální reality s klasickým zadrhávajícím mluvícím počítačem a party laserem. To už připomíná spíš Trávníkáře a ten je o dobré čtyři roky mladší. A nesmím zapomenout na příšernou postavu černošského detektiva, což mi mimochodem připomíná, že černosi hrají v celém filmu celkem tři - taxikár (30. léta), hlídač ochranky a nablblý detektiv, ať žijí stereotypy ;).(10.12.2007)

 • Pai-Mei
  ***

  Samozrejme sa tu naskytá otázka, či ide o kópiu myšlienky Matrixu alebo je Matrix kópiou tohto filmu. Bez ohľadu na to, ide o zaujímavý sci-fi snímok, ktorý je ale čo sa týka špeciálnych efektov na slabej úrovni. Dej mohol byť tak isto zvládnutý lepšie, najmä čo sa týka tých tridsiatych rokov, miestami dosť nudné. Takže taký priemer.(15.4.2008)

 • Dragonessa
  ****

  **** = 90% Tento film jsem viděla už hodně dávno a vůbec jsem si nepamatovala děj. Takže po druhém zkouknutí musím dát těch 90 procent, protože tento film si je opravdu zaslouží..(28.2.2009)

 • sangrila
  ****

  mensi rozpocet byl sice znat, mne se to ale moc libilo. skoda, ze tento film vedle matrixu tak zapadl.(13.9.2009)

 • waska
  ****

  Každý to srovnává s Matrixem, ořezanější Matrix, zamotanější Matrix, Matrix s nižším rozpočtem atd..Všichni mají pravdu. Jako divák jsem sice viděl méně vizuálních efektů, méně akčních scém, ale to víc jsem musel zapojit mozek, abych stačil sledovat, co se děje. Kvalitní snímek s výborným Arminem Mueller - Stahlem.(9.10.2009)

 • Elegnor
  ***

  Hmm, matrix trochu jinak, trochu ubožejší, spoléhající hlavně na atmosféru, které mimochodem zrovna příliš nepobral.. Závěrečná půlhodinka je zatraceně průhledná a dle mého názoru by tam vůbec být nemusela, na hodinu a půl je to beztak hrooozně dlouhej film..(3.3.2010)

 • Toustovač
  *****

  Příběh stěží můžu nazvat originálním (resp. jeho hlavní myšlenku), ale to podání, atmosféra a povětšinou také herci, to je nářez!(4.4.2010)

 • wanderrook
  *****

  Ani ma nehne toto porovnávať s Matrixom... Po dopozeraní Dark City som si hovoril; chcem viac! ...dostal som viac. Bodka.(9.9.2010)

 • blacktomas
  ****

  Příjemné, koukatelné, na svou dobu ještě originální téma. 3/3 sice byla dost čitelná, nicméně jsem fandil, aby vše dobře dopadlo. Hezky všechno nakonec zapadlo a mě z toho vylézá slušný nadprůměr. Škoda, že je 13 patro poněkud ve stínu. Rozhodně si to nezaslouží.(12.9.2010)

 • RajAthen
  ***

  Jako líbilo se, proti tomu žádná, ale chyběla tomu trochu potřebná šťáva a méně logických lapsů. Jelikož má film stejný rok vydání jako Matrix, zajímalo by mě, zda lze velmi souznící témata označit za náhodu. Hlavní hrdina je v tomto případě takový vyjukaný hoch a nějak mu to všechno nevěřím. Nejvtipnější pak podle mě je ústřední femme fatale, která by šla (když si to člověk domyslí) označit současně za úhlavního záporáka, chudáci chlapi, když si je ženská může i naprogramovat...(2.1.2011)

 • vozralec
  ***

  Tak trochu cestování v čase. Občas lehce zmatené.(30.5.2011)

 • Zombiepod
  ****

  Parádne skĺbenie napínavej temnej kriminálky a akéhosi "matrixovského" námetu. Film ma upútal už od prvých minút, aj keď efektov bolo pomenej, nevadilo mi to. Výborne vymyslené a spracované, menej známi herci bodovali na celej čiare a priznám sa, že miestami mi to trochu pripomínalo Proyasovo Dark City (ohraničený svet, často aj celková atmosféra). A tá hudba bola vynikajúca !(24.6.2011)

 • Tatizz
  ****

  Taký nejaký Matrix s oveľa menším rozpočtom, bez veľkých hereckých mien, za to s veľmi sympatickou zápletkou a solídnou akciou. Koniec snímku a hlavne záverečná "plážová" scéna bola skutočne úchvatná a bola skvelou bodkou za týmto príjemným sci-fi.(10.8.2011)

 • dj_kure
  ***

  Asi to bude stářím. Takový mnohem levnější Matrix chvílemi připomínající TV film. Bohužel 55%. Třinácté patro mě moc nepřesvědčilo ani neupoutalo.(12.1.2012)

 • gumbo
  ***

  Film tak na půli cesty. Námět je vynikající, ale provedení není úplně špičkové. Tam kde byl snímek zvolnit a s zahrát více na strunu rozvedení a přemýšlivosti se jede až moc rychle a na druhou stranu, tam kde by se dalo přidat se jede pomalu a osvětlují se věci naprosto zbytečné. Chtělo by to ten svět prostě víc zaplnit, ať už po stránce množstevní (odehrát takový film prakticky se 4 herci je napováženou) nebo obsahové (ono se tam vlastně moc neděje a když jo, tak diology nejsou většinou moc hloubavé). Jeden z mála filmů, který je možná až příliš krátký. P.S. Pokud jste jako moje matka nikdy nepochopili Matrix, raději si to ani nepouštějte. - Simulovaná detektivka - 65%(5.6.2012)

 • papaguy
  ***

  Slušný filmík rozehrávající partii o identitě a paralelní realitě. Přesuny mezi současností a 30. lety funguje výborně. Škoda jen, že samotný závěr trochu vyšumí do ztracena, což mírně sráží můj celkový dojem dolů. Ale jinak vydařené scifko na matrixovské téma.(10.11.2012)

 • sWONDER
  ***

  Solídna detektívka(thriller) s vynikajúcou temnou atmosférou, ktorá neni zbytočne prekombinovaná (vďaka za to). Nič výnimočné sa však nekonalo, napriek prekvapujúcemu koncu. Sympaťák Mueller-Stahl potešil.(4.2.2013)

 • anyonecek
  *****

  Tak tohle mě uplně dostalo. Příběh naprosto vynikající bez jediné chybičky, herecké výkony taky parádní skvělé prostředí dané doby i s efekty, které nebyly zbytečně přeplácané a překombinované. Ze začátku veliký zmatek a nevěděl jsem vůbec co čekat a postupně se to začalo vyvrbovat až v úžasné finále. Nad tímhle filmem opravdu klobouk dolů!(2.1.2014)

 • alica009
  ****

  co furt mate s tym matrixom. je to celkom ine. matrix je o celej spolocnosti, o zapase ludi proti androidom, atd, toto je ovela komornejsie, viac o vztahoch, psychologia postav je dokladnejsia. pravda je ze ziadny velky akcak to nie je, ale film nenudi, je obrazovo napadity, tempo je dynamicke, herci vydareni. no a hlavne: tie napady a pribeh - super. po dlhsej dobe sci-ficko, ktore ma potesilo. koniec teda trocha prekvapil svojou necyberpunkovostou oproti zbytku filmu, ale aj tak fajn :)(20.10.2009)

 • macetoma
  ****

  Takový "chudší brácha" Matrixu. Nikoliv však horší, neboť jak se říká: "Chudoba cti netratí". Zajímavý příběh (možná zajímavější jak v Matrixu) to celé drží úspěšně nad vodou. Navíc dodávám, že atmosféru amerických 30. let, která se tam objevuje, mám moc rád. Dávám 4 hvězdy.(25.2.2010)

 • gu-staff
  ****

  Chyběla tomu překvapivost a převratnost Matrixu (což je způsobený tim, že Matrix jsem viděl hned, a tohle až 11 let po premiéře). Ale jinak je to skvělej film, kterej má atmosféru mnoha výbornejch sci-fi povídek, který mám rád. D'Onofrio je výbornej jako vždycky, a celý to má hlavu a patu. A pocit, který má hlavní hrdina v úplnym závěru, bych chtěl zažít taky...a často.(8.5.2010)

 • B.C.B.P.
  ***

  Matrix, Matrix, Matrix, všade samý Matrix. Že vám huba nezospoilerie! Keby ste sa o ňom len rozpísali ako o solitéri v téme – dnes už sprofanovanej, ale atraktívnej –, bolo by to sympatickejšie. V celku slušne vygradovaný scenár, avšak s príšernými dialógmi. Nepotrpím si na absenciu klišé viet, pretože frázy sú žriedlom jazyka ľudí, ale čo je moc, to je moc. A najmä vo filme, ktorý sa zjavne nehrá na realitu. Obzvlášť ma rušil hudobný sprievod preceňujúci akčný náboj, o ktorý sa scény snažili, a tak to pôsobilo len zbytočne smiešne(jšie). Prečo -jšie? Lebo tvorcovia rvú a rvú konské dávky vážnosti do okukaných scén a priemerne zbehlý divák sa (napriek iným nedostatkom) nádejnému scenáru pokúša dať šancu z milosti. Chce sa s príbehom prepracovať ku koncu a konfrontovať s ním svoje závery. Ale ak má len z tohto ťažiť kvalitné sci-fi, nezostáva mi hodnotiť len na slabšie 3 rudé.(21.1.2012)

 • AlexUnited
  *****

  Jeden z tých najlepších filmov, ktoré som mal možnosť vidieť a práve preto ma trošku mrzí, že zostáva podhodnotený, alebo aspoň sa mu nedostalo toľko pozornosti a ocenenia, ktoré by si určite zaslúžil. Kvalitné herecké výkony, fantastická atmosféra, zaujímavá myšlienka, napínavý dej a trošku uletená pointa, ktorá mi však v tomto prípade vôbec neprekážala. Třinácté patro má len jeden (žiaľ v tomto prípade podstatný) hriech - bolo natočené v tom istom roku ako kultový Matrix (zahrávajúci sa s podobným námetom) a preto navždy zostane v jeho tieni.(16.4.2012)

 • Barrymore
  ****

  Mám pocit, že jde o něco mezi Matrixem a Počátkem, ovšem se stoprocentně šťastným koncem. Plus za nečekaný zvrat, který se ovšem dal očekávat, ale za poněkud kýčovitý závěr filmu tedy jen 65 %.(24.8.2012)

 • Ms.Iris
  *****

  "I think, therefore I am" (Myslím, teda som) ! ....ale naozaj je to tak? Veď boli tri paralelné svety.. v každom mysleli, a predsa v každom reálne neboli :)(18.1.2013)

 • muti
  ****

  neuveritelne k comu vsetkemu sa clovek dostane ked zacne pozerat "podobne filmy". ako mohlo vzniknut tolko filmov v rovnakom obodbi na rovnaku temu? (Truman Show 1998, Matrix 1999, Dark City 1998, eXistenZ 1999) dokonca nachadzam suvislosti so smrtou matrixoveho Agenta Smitha a jeho prichod do reality v Matrix Reovlution. zeby paralelne svety riadene z buducnosti alebo nehanebna cross-vykradacka? anyway, toto origininal nebude, alebo hej? tento film je zaujimavou sci-fi detektivkou s par plot twistami ktory sa vam urcite bude zdat povedomy(12.5.2015)

 • Jan XXIII
  ***

  Zajímavý a povedený film, který sice těží s popularity Matrixu, ale naštěstí se ho nesnaží kopírovat úplně.(29.5.2003)

 • JoKKeR
  ****

  Znovu skvělá scifi s chytrým scénářem..takové filmy zbožnuju 80%(27.9.2009)

 • crow-x
  ***

  Velmi dobře napsaný příběh, který mě po prvním shlédnutí opravdu ohromil. Film jsem viděl až nějakou dobu poté, co ohromení z Matrixu opadlo, takže mě ani nějaká větší souvislost nenapadla. Nicméně chválím herecký výkon Craiga Bierkoa, který je pro roli jako stvořený.(6.10.2009)

 • CrazymanM
  ****

  Velice povedené sci-fi,kterých je poslední dobou pomálu.Skvělý příběh,ne nepodobný Matrixu,herci byli též dobří(hlavně Vincent opět potěšil),prostě dobře strávených 100 minut!(9.11.2010)

 • EnneX
  *****

  opravdu výtečný snímek mě naprosto pohltil(16.12.2010)

 • lipan
  **

  Vážně nevím, jakým způsobem získal tento film na čsfd takové hodnocení. Nižší rozpočet byl opravdu znát, ale co se nedalo přehlédnout byly otřesně zahrané role, do kterých se herci opravdu stěží dostávali. Nápad to byl zajímavý, ale zpracování se opravdu nepovedlo. Nemá to šťávu, nemá to grády a hlavně mě to vůbec nepřesvědčilo.(19.6.2011)

 • FRANTACZ1
  *****

  Jak už i mnozí jiní zkomentovali - paralelní Matrix, jiný Počátek (Vnuknutí) aj...(20.3.2012)

 • srncek
  ****

  71%(17.5.2013)

 • kolly13
  ***

  Neuškodí, nepobaví. Typický film, pokud už fakt nevíte, na co koukat. Dobrá myšlenka, průměrní herci a slabší efekty. Snad bych vyzdvihl retro kulisy. Hudba "neviditelná". V aktuální době je toto téma prostě překonané.(16.6.2013)

 • Kaitiffa
  **

  Odkedy som Craiga Bierka videla v Scary movie 4, tak ho bohužiaľ nedokážem brať vážne. Takže jeho hlavná úloha ma v celom filme iritovala. Viem, znie to príšerne zaujato, ale aj keď si odmyslím túto skutočnosť, tak naivný príbeh lásky, kde si žena hrdinsky prevedie „dušu" muža z virtuálneho sveta do toho skutočného, pričom sa medzitým do nej fatálne zamiluje, by mi prišlo trochu moc aj na Danielle Steelovú. Námet super, príbeh tragédia. Mrzí ma, že je tento film porovnávaný s Matrixom, ktorý je mojou srdcovou záležitosťou, len z toho dôvodu, že aj v jednom aj druhom príbehu existuje „virtuálna realita". Dear Lord, nerobte si zo mňa srandu!(9.11.2013)

 • CAR0DEJ
  *****

  Waw, čistá blaženosť, Matrix v Matrixe atď...škoda, že toho nebolo viac, ale aj tak skvelé !(20.12.2013)

 • kacer4
  *****

  Temný trihller v kombinácii zo sci-fi. Vynikajúci film. Lepší herci by filmu pomohli. Len D'Onofrio nad všetkými mierne vyčnieval. Ale to bol asi len dôsledok rozpočtu, ktorým zatrpela aj vizuálna stránka filmu. Ale napriek tomu ma film dostal a je to dosť dobrá iná verzia Matrixu.(9.6.2014)

 • fordhont
  ***

  Přirovnání k Matrixu je zde nevyhnutelné. Zajímavé je, že filmy vznikly ve stejném roce. Oproti Matixu mi v tomhle filmu nechybí ani tak akce a efekty jako spíš ta filosofie a úvahy o vnímání světa. Své si také vybralo to, že jsem film viděl až 15 let po jeho vzniku, takže už mě tolik nepřekvapuje. Nicméně zvrat po druhé polovině filmu zajímavý a děj potom relativně odhadnutelný.(18.8.2014)

 • TesterX
  ****

  Myšlenka Matrixu zkombinovaná s vyšetřováním vraždy. Samozřejmě, že postupem času se děj ubírá jinam a odhaluje nové překvapivé skutečnosti. Výborný scénář, chudší zpracování.(24.1.2004)

 • Ponocnej
  *****

  Tak todle je dost libustka no hned sem musel odjet z prahy abych zjistil jestli tam neco je :-)) no a ted vazne je to takovy zamotany ne-akcni matrix bez specialnich efektu(24.10.2008)

 • Švédy
  ***

  Ta podobnost s matrixem je docela zjevná, ale rozhodně to nebylo na škodu. Film má solidní tempo a rozhodně sem se nenudil. Akorát k tomu konci mám teda výhrady, nevím proč to muselo skončit takovým happy-endem když by tomuhle žánru slušel jinej konec...3,5*(29.5.2009)

 • Prubner
  ***

  Je to skoro detektivka, postupné odhalování pravdy. Bavilo mě to, i když pointu jsem odhadl hodně brzy. Ale na rozdíl od podobného Matrixu tento film už nic jiného nenabízí, žádná akce, žádné dechberoucí triky nebo aspoň výrazná stylizace. Tudíž to dopadá jako u té detektivky: když zjistíte pravdu, už vás nic nenutí dívat se na to podruhé. Každopádně je to ale jeden z nejzajímavějších sci-fi filmů posledních let.(10.7.2009)

 • tombender
  ****

  Povedená variace na Matrix, moc se mi líbilo to switchování mezi jednotlivými realitami a taky "konec světa" vypadal dost hustě..až si člověk skoro říká jestli tohle všechno není taky jenom nějaká simulace :-)(26.9.2009)

 • LionelHuts
  ****

  Jeví se mi podobnost spíše s Dark City než s Matrixem. Laciné vizuální zprac. mi nevadilo, působilo to reálněji. V. D. kvalitně opět v roli pošousta.(26.9.2009)

 • Dslike
  *****

  Jednym slovom "vau" a tych "vau" by som sem napisal aspom 100 ale to by uz nebolo len jedno slovo. Pre mna velmi zaujimavy a ohromujuci snimok, ktory mi potvrdil moju myslienku ze sme obrazne povedane len akvariove rybycky .Nie ze by som tomu nejak extra veril, ale za zamyslenie to urcite stoji rovnako ako zhliadnutie tohoto filmu.(12.4.2010)

 • P/\/EL
  ***

  jistě... Matrix, eXistenZ, Inception....ale pozor...nezapomínat na Dark City z roku 1998.........řekl bych, že řešit, co bylo dřív a co co připomíná....nemá vlastně ani moc cenu, navíc v literatuře sci-fi toho jistě bude....ještě bych připomněl z nejnovějších věcí třeba seriál Caprica.....nebo...jasně..starej dobrej simulátor ve Star Treku.............je jasné.....že filmově...je Matrix 1 zaslouženě král...jedna z mála popkornblogbástrovejch šíleností, která mi nikdy nevadila...alespoŃ ten 1. díl, ty pokračování mě nebavili.......Třinácté patro je daleko bližší eXistenz a Dark City (zápletka..a řada prvků...), jinak tyhle 2 filmy mě bavili teda taky víc než 13. patro...........jinak....rozpočet nic extra, jasný, ale retropasáže měly zdařilou atmosféru.......no....nějak mě moc nedostalo obsazení........ale.....docela v pohodě....záležitost......(27.9.2010)

 • megajalec
  **

  Námet dobrý, bohužiaľ, to je asi tak všetko. Spracovanie dosť kríva. Prílišná prekombinovanosť, v ktorej sa stratí divák, záver a odhalenie tiež sklamalo. Málo kyberpunku a keď naň príde, odflákne sa dvomi tromi vetami. Škoda(17.2.2011)

 • Courek
  *****

  Škoda, že hlavní pointa mi došla několik desítek minut před koncem, asi bych si ten konec víc užil, ale i tak super podívaná. Napětí hned o začátku a že měl film menší rozpočet než Matrix? No a co? Dokud jsme si to tu nepřečetl tak mě to ani nenapadlo. Obzvlášť historický L.A. stojí za to. A Matrix tomuto filmu spíše uškodil, protože donedávna jsem o něm neslyšel ani slovo a málem jsem tak přišel o skvělou podívanou.(24.6.2011)

 • Chlo0opek
  ***

  Zklamal mě závěr. Přišlo mně to až zbytečně překomplikované. Škoda, první půlka byla super. Přece jen v porovnání s Matrixem, který se tomuto snímku podobá, Matrix vyhrává..(31.8.2011)

 • fikee
  *****

  Promyšlená a s velkou péčí natočená detektivka v paralelních světech s výbornou noir stylizací.(14.10.2011)

 • teseth
  *****

  Jedno z nejpovedenější filmových zpracování otázek typu "je toto skutečné", "byla to realita nebo sen" atd... Film velmi dobře graduje až do úplného závěru. Herecké výkony jsou v tomot díle víc než výborné!! Prostě film se povedl ze všech stránek a jediné co mu podráží kolena je bohužel podobný "Matrix" který měl v té době také premiéru(14.10.2011)

 • retrix
  ****

  Film byl natočen dle románu Simulacron-3 od Daniela F. Galouye z roku 1964. Podle tohoto románu byly natočeny i filmy Welt am Draht v roce 1973 pro německou televizi. V roce 2 000 bylo Třinácté patro nominováno na cenu za nejlepší sci-fi film, ale předstihl jej Matrix. Rozpočet filmu byl 16 miliónů dolarů a vydělal necelé 3 miliony dolary. Film spíše obdržel neegativní recenze od kritiků. V tomto filmu sice není akčnost a megarozpočet jako v Matrixu, ale kvalita zpracování spolu s napínavou zápletkou , navíc s nečekanou pointou, dělá tento film nadprůměrným.(19.1.2012)

 • bystroocko
  *****

  Nemám ráda srovnávání filmů. Ano - jsou tu podobné obrazce, jako se vyskytly v Matrixu a ano, prostředí je podobné. To ale neznamená, že k sobě mají ty dva filmy jakkoliv blízko. Třinácté patro je hereckým koncertem, co vás nenechá chvilku v klidu a vy cítíte, jak se vám mozkové závity točí úvahami nad dějem, nad těmi hereckými výkony i nad tím, co byste dělali vy sami, kdybyste měli takovou moc. Brilantní počin.(11.4.2012)

 • MJI
  ****

  Těžko uvěřit, že jsem právě viděl 13 let starý film. Jsem dojatý. Závěrečné titulky právě doprovodili The Cardigans se svpu písní ERESE/REWIND. Připadám si mladý i starý zároveň.(13.5.2012)

 • Mangus
  *****

  Na dnešnú dobu už dosť jednoduchá zápletka, dobre pochopiteľná, ale napriek tomu skvelá. Spracovanie taktiež výborné. Jediný problém je, že v dnešnom filmovom svete nič neobvyklé, keď prichádzali zvraty, človek o nich už vedel. Na druhej strane som bol potom potešený nasledovným priebehom filmu. 9/10(3.6.2012)

 • dudo24
  ***

  Myšlienka sa mi veľmi páčila ale dej mal svoje výkyvy. Reálny svet so slušným napätím a neskôr aj mysterióznosťou ma veľmi bavil. Virtuálny svet nebol až tak zaujímavý, nič sa tam nedialo. Romantika išla spraviť určite lepšie. Finále cezo mňa len tak prešlo. Mohli diváka radšej prekvapiť, než mu vyklopiť čo sa stane pár minút predtým. Koniec týmto stratil všetky emócie. Viem si aj predstaviť, že by sa film vybral viac filozofickým smerom. Celkovo sa dal námet spracovať oveľa lepšie.(7.4.2015)

 • cepeckar
  ****

  Film sa skutocne podaril, urcite jeden z najlepsich sci-fi filmov na svete. Nadcasovy.(27.7.2009)

 • Vindemiatrix
  ****

  Ano, námět nemá daleko k Matrixu: probouzí otázky po identitě, po smyslu lidské existence či po tom, co dělá člověka člověkem. Ale podobně jako u Matrixu jsou tyhle otázky spíše jen třešničkou na dortu. Tím hlavním je podívaná a příběh. A tady už se Třinácté patro s Matrixem podstatně rozchází. Nestojí na velkolepé akci ani na rozmáchlé mytologii umělého univerza s kybernetickým polobohem včele, nýbrž na prostém, skoro komorním příběhu jednoho lidského programu (kdo viděl, chápe). Závěr je předvídatelný, ale přiznám se, že mi hlavní postavy byly natolik sympatické, že jsem právě takovému rozuzlení fandil. Snad za to mohla uchvacující retroatmosféra, do které tahle detektivní love-story velmi příhodně zapadla a kvůli které přidávám čtvrtou hvězdičku.(15.5.2011)

 • pavont
  ***

  Zaujimavy sci -fi pribeh bohuzial podany velmi nezazivnou formou kde je vidiet ze reziser je skor na TV produkciu. Fanusikom tohto zanru vsak vrelo odporucam.(25.10.2011)

 • Fixa
  ****

  Takový lepší průměr. Po pomalejším rozjezdu - Sympatický příběh, kde pointa je prozrazena, nebo dokonce potvrzena už někdy v polovině filmu a do konce to už tak nějak dojíždí. Nicméně nenudí to a film je to vcelku obstojný(12.12.2011)

 • DonnDarko
  ****

  Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, film je tématicky velmi podobný filmu Matrix. Díky faktu, že jsou oba filmy ze stejného roku, nemohl nikdo opisovat a Třinácté patro je zpracováno zcela odlišně a především vsází na příběh a přelomovou pointu, která mnohé zaskočí, někteří ji však mohli už předem tušit. Co mi malinko vadilo, byl až příliš velký happyend, ale abych se přiznal, sám bych nevěděl jak film zakončit jinak.(29.10.2012)

 • hyperfucker
  *****

  Tak to bylo moc pěkný dokonce člověk i uroní slzu když zjistí že miloval sen...a sám byl sen :) je to jako v našem životě...87,5%(12.12.2012)

 • Necrophobic
  ****

  Čtyři za snahu . Docela dobré,ale něco tomu chybělo.(21.4.2013)

 • JerryPilsen
  ***

  Vyšetřování vraždy na pozadí virtuální reality se ve finále pěkně zamotá a slušné zvraty posílají dílo rochu jinam než se zezačátku zdá.(12.5.2013)

 • smirec1
  *****

  Super film....len mal smolu, ze Matrix bol s omnoho vacsim rozpoctom...a tym padom aj reklama bola omnoho vacsia a to prave v case ked prisiel aj matrix(6.8.2013)

 • Astu.
  **

  Nedomyšlený, skoro od začátku prokouknutelný, stojící na jedný myšlence, ale přesto fajnově koukatelný. Z větší části urazilo než nadchlo. Silné dvě hvězdičky.(17.10.2013)

 • pekos
  *****

  Tento film som pozeral z nosiča BD a po jeho skončení som zostal príjemne prekvapený. Film, ktorý ťažil z podobnej tematiky, akú sme mali možnosť vidieť v Matrixe, však vznikol skôr, ako sa do kín dostal Matrix. Príbeh, založený na prenikaní do počítačovej simulácie, je akčný a neuškodil mu ani nízky rozpočet na efekty. Bez rozpakov je možné toto dielo zaradiť do zlatého fondu skvelých sci-fi filmov, ku ktorým sa vždy rád opakovane vrátim.(17.12.2013)

 • dedavena
  ***

  Něvjedomosť je pry požehnanim. Barman němjel tyn dopis čitať. Fuler něvi jak začať a končy s kudlu v břuchu. Samože je to třa vyšetřyť, tuž přychaza vysoki, silno inteligentny, fajně opaleny dedektyf Megbejn. Ale nic nima taki, jaki to vypada. Bo raz my sum v realitě normalni a potym v realitě virtualni. Gdo ma rad take filmy, že něvi na čim je a gdě se nachza, budě spokojeny tajak ja. Muzyka, jak z jakesiho čajkovskiho baleta fšak jedyn bodik smetla. Kloser to pos...! Bo to ma aji v meně.(22.4.2015)