Vymítač ďábla III

• USA The Exorcist III (více)

Pekelná brána se opět otevírá! George C. Scott jako policejní vyšetřovatel Lt. Kinderman pátrá po vrahovi záhadných a brutálních vražd. Nevěří na démony a jejich nadpřirozenou moc. Ještě ne. Nevysvětlitelné úkazy v nemocnici pro choromyslné nezanechávají žádné stopy k rozluštění děsivého tajemství. Jaká síla však vede nemocnou ženu, aby se plazila po stropu zcela obratně a neslyšně jako moucha? A snad i vraždila? (Magic Box)

rsimonyi

Třetí díl vymítače ďábla je svým způsobem docela zajímavým. Fantasmagorickou dvojku nahradila detektivní a hlubokomyslná trojka. ()

petikacka odpad!

Ježíši Kriste, Satane, svatá Mario matko boží a pánbů s námi a zlé pryč...pryč...prýýýč od tohoto debilního filmu a jeho zhlédnutí. Nejenom, že je to pouze pro chronické nespavce ( 3x jsem málem usnula), ale ještě ke všemu je to tak kokoidně blbé až to bolí. Dodívala jsem se jenom z principu ať to můžu okomentovat. No, raději jsem to měla prospat a na koment se vys*at, sorry vyspat!!! ()

Aurus

Tak abych zopakoval, první díl je jeden z nejlepších hororových filmů které jsem kdy viděl. Dvojka je podprůměrná katastrofa a od trojky jsem čekal minimálně průměrný hororový film ale nakonec se ukázalo že trojka je ještě větší katastrofa než dvojka a to je už co říci. Příběh je docela debilní, postavy jsou blbé a nesympatické, hudba je docela strašná, atmosféra tu neexistuje, napětí zde taky neexistuje, efekty ujdou, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu není špatná. No za mě velké sklamání. Za mě 2/10. ()

Raziel_cz

"Jesus loves you. Everyone else thinks you're an asshole." Viděn zrestaurovaný director's cut Legion od Scare Factory. A je to námrd. Seriózně. Oproti původnímu Vymítači ďábla je to sice už čistý pulp, ale vyděsit to dokáže parádně a scénář je opět podstatně vyšší level, než byste čekali. Což režie ostatně taky, až mě mrzí, že Blatty režíroval jenom dva filmy. Návaznost na jedničku je suprová a ačkoliv na jednu stranu zamrzí, že se nevrátili původní herci (pokud teda vůbec byli naživu, mě tak napadá...), George C. Scott a Ed Flanders mezi sebou mají tak dokonalou chemii, že to filmu nejspíš prospělo a díky nim jsem si ho užil víc než legendární jedničku. Škoda, že se tahle verze dostala ven až teď, protože být to rovnou, určitě by Vymítač ďábla III zaznamenal jiný úspěch. ()

Rathalos

Pytam sa sam seba,co som komu urobil,ved na toto sa nedalo ani pozerat,presne ako dvojka,nudna hovadina,ktora si zasluzi jednu hviezdicku aj to po zazmureni oboch oci za koniec...:-) ()

kkarx

Film, který se neumí rozhodnout, jestli chce být krimi, horor nebo psychologický. Od všeho kousek a nic pořádně. Dříve to bylo považováno za hrozný film a nyní to různí youtubeři označují naopak za skvělý film. Ve skutečnosti je to není tak hrozné, ale je to velmi nudný nevýrazný film. ()

domirovec

První díl je masterpiece, druhý odpad a třetí žádný odpad, nýbrž pouze poměrně nudná kriminálka s nadpřirozenou zápletkou a několika úžasnými hororovými scénami, přičemž jedna z nich (sestřička vycházející ze dveří pacienta) je naprostý klenot. Jinak to však jako horor úplně (spíš vůbec) nefunguje a nudí. Podprůměrné to tedy není, ale já se prostě nebavil dostatečně hodně. 2/5 ()

helraiser

Toto třetí pokračování je hodně komorní což, ale v tomto případě není vůbec na škodu právě na opak. Atmosféru to má opravdu výbornou- scény ze špitálu stojej opravdu za to, stará bába lezoucí po stropě všem jistě uvízne v paměti na dlouho. V podstatě jde o hodně temnou záležitost v jejímž středu jasně stojí a kralují dialogy mezi detektivem vyšetřujíci sérii brutálních vražd a pacientem ve špitálu, které jsou prakticky alfou a omegou celého filmu. Nesmíme samozřejmě ani zapomenout na vymítání-nevymítání, které bylo opravdu povedené a originální i když se samozřejmě nemohlo vyrovnat tomu z prvního dílu. To ovšem nemění nic na tom, že to byla skvělá podivaná a hlavně opravdu podařené zakončení detektivem, to se prostě musí nechat. Celkově se jedná o atmosférickou podívanou která určitě potěší na rozdíl od předchozího dílu. ()

JimiH

Kombinace groteskna, surreálna a ponuré atmosféry zafungovala stejně jako v prvním díle. Přibyly sarkastické dialogové výměny, které pomáhají uvolnit napětí v divákovi, aby ho pak smetly nečekanou lekačkou nebo šokujícím zvratem. Pokud budete k filmu přistupovat jako k jedné obří noční můře, užijete si každou jeho minut, podobně jako já. ()

sarfian

Neviem či "Vymítač ďábla" je ten správny názov pre tentofilm, teda okrem poslednej dvadsaťminútovky. Je to skôr ako nejaký krimithriller, ako strašidelný nervydrásajúci horror. Ale oproti dvojke určite polepšenie. Dejovo sa film dá...no len som čakal Vymítače miesto Derricka :o( VIDENÉ 1x ()

dustur

Po skvelej jedničke, a po nudnej dvojke, som sa rozhodol že si pustím tak aj Vyháňača diabla 3 - ktorého som popravde ešte nevidel, a po hroznej dvojke som sa trochu bál , aby som sa ešte lepšie nesklamal. Ale režisér William Peter Blatty ( ktorého filmovú tvorbu - veľmi nepoznám ), tak mňa príjemne prekvapil, ale hlavne hudbou ktorú tvorcovia vrátili z pôvodnej jednotky. Ale zas na druhej stránke by som tretí diel filmu Vyháňač diabla už nenazval hororom, ale krimi thrillerom. A zároveň keby film mal iný názov a nie Vyháňač diabla, tak si myslím že by to malo aj vyššie hodnotenie, a možno by patril medzi kultové filmy ako v prípade prvého Vyháňača diabla. Čo sa týka hodnotenia filmu - tak za mňa ⭐️⭐️⭐️. ()

Likan7 odpad!

Viděl jsem stejný film jako ostatní uživatelé? Těžko říct, ale já viděl zoufalou, nudnou sra*ku, kterou do 14 dní úplně zapomenu. Babka na stropě, to je tak jediný, co je tu alespoň trochu zapamatovatelný, a i tohle je na papíře znepokojivější než ve filmu. ()

altaica

PRO MUŽE: Exorcista jedna byl film z říše snů. Oprava – noční můra. Trojka se vymítání dotkne jen pár minut. Za český dab. bych autory postavil ke zdi a ratatata. Celkem dobrý námět v konečné podobě osciluje mezi průměrem a odpadem. Pokud si dá jednou někdo práci s remakem, přepíše scénář a angažuje skutečného režiséra, pak to bude hustej biják. Tohle je jen velmi řídká kašička.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Další z hororů, kde o strach a napětí nezakopnete ani omylem. Nejděsivější na celém filmu je zpracování látky režisérem. Bez hvězd, bez emocí, bez ducha a to je škoda. Škoda času se dívat. ()

Knor

Po zpackaný dvojce je tu náprava přímo od tvůrce Exorcisty W.P. Blattyho. Nejdená se tedy úplně o nějakou velkou pecku, ale je to poměrně slušnej horor. Nejvíc mě bavil Brad Dourif a jeho démonický promluvy, ten neměl chybu, tahle role mu sedla :-D Pojetí detektivky se mi taky docela líbilo, prostředí nemocnice a vyšetřování brutálních vražd zafungovalo. Solidní horor, i když na jedno podívání. ()

Olafsson

Jedna hvězda za výkon Brada Dourifa, protože způsob jakým hrál onoho šílence byl dechberoucí.. JInak je tento film odpad.. ()

horor2

Má to atmosféru, krvavé momenty, psychiatrickou léčebnu, ale přece jenom mi na to něco vadí. Lezení po stopě je cool, stejně tak jako výkony hlavních představitelů. Dokonce i finále je obstojné. Lepší jak dvojka nešahajíc jedničce po kotníky :-) ()

ac1976

S legendárnou jednotkou to nemá takmer nič spoločné, ale poviem to takto. Keď som robil nočné v jednom hoteli tak scéna so sestrou a nožnicami mi vždy pri prechode cez chodbu prišla na um. 😀 Za tú tá moja hviezda. ()

adamix

George C. Scott tu hrá tak seriózne, až je to miestami na smiech. Neviem čo si mám o treťom Exorcistovi  myslieť. Pôsobí to ako úplne iný film, akurát dajako sem vložili postavu Carrasa z jednotky a v posledných piatich minútach našróbovali vymetanie diabla. Dej je číra nuda, ale hrátky s kamerou, nasvietenie a set-up jednotlivých scén, ako aj práca s atmosférou a vloženie atmosferickej hudby je dôkaz, že istá filmárska zručnosť tu bola. Daktorí to považujú za nedocenenú klasiku, daktorí za dehonestujúce pokračovanie geniálneho originálu. V mojom prípade sú to obe možnosti a zároveň žiadna. ()

chrustie

Po shlédnutí tohohle filmu, sem v rozpacích. Po tom hnoji, který byl nazván "Kacíř", sem čekal i podle hodnocení, že se třetí díl vrátí k původnímu konceptu, bohužel, opak je pravdou. Film nazvaný podle zhruba 4 minutové scény vymítání, s naprosto nijakým dějem, kdy zdůrazňuji slovo "nijakým". Totálně nicneříkající postavy, nuda a všudypřítomný děs a strach? Pokud zrovna to mělo být znázorněné tou směšnou bábi, která se tam šourala po stropě, tak sem si jen v koutku duše vzpoměl na Reganinu chůzi vzad po schodišti, kdy mi šel mráz po zádech. Ani nevím, proč sem za tohle dal 1*, možná proto že to bylo lepší než sračkoidní "Kacíř", možná za ty 4 minuty vymítání, na které sem čekal skoro hodinu a půl, opravdu nevím a potvrzuji tenhle komentář a zavírám okno prohlížeče, než si to ještě rozmyslím. ()