Vymítač ďábla III

• USA The Exorcist III (více)

Pekelná brána se opět otevírá! George C. Scott jako policejní vyšetřovatel Lt. Kinderman pátrá po vrahovi záhadných a brutálních vražd. Nevěří na démony a jejich nadpřirozenou moc. Ještě ne. Nevysvětlitelné úkazy v nemocnici pro choromyslné nezanechávají žádné stopy k rozluštění děsivého tajemství. Jaká síla však vede nemocnou ženu, aby se plazila po stropu zcela obratně a neslyšně jako moucha? A snad i vraždila? (Magic Box)

VanBradley89

Tři a půl. Dobrý film protkaný náboženskou atmosférou a několika napínavými scénami. Skvělý Brad Dourif, jeho scény ze Scottem jsou vrcholem filmu. Zajímavý je, že Blatty už nikdy potom nezkusil natočit další film, protože režijně se mi to zdá zvládnutý na jedničku. ()

blondboss

Posledný diel pôvodnej trilógie, ktorý necháva zabudnúť na tuposť a až hanlivosť tohto príbehu v podobe druhého pokračovania. Na druhej strane ale nesiaha ani len po členky prvému filmu o exorcistovi, nakoľko to má skôr kriminálny ráz bez nejakej výraznejšej duchárskej sekvencie, ktorá by bola nejako zapamätateľná. Suma sumárom je to len veľmi slabý priemer v rámci žánru. 45 % ()

brasek odpad!

Otrasné! Tento film nemal vôbec vzniknúť. Príbeh postavený na hlavu, ktorý dehonestuje predchádzajúcich Exorcistov. ()

Saxos

Zase se pekelné síly snaží dostat na tu naší bohabojnou matičku zem. Třetí snaha trochu napravila předchozí pokus. Vše odpovídá době vzniku, kdy se režii o digitálních efektech jen zdálo. Klady: ve své době nadstandardní, teď zábavné. Závěr: jednou za čas klidně. ()

david141474

No musím říct, že tohle bylo stejně nudný a zdlouhavý jako druhý díl. Sice to bylo trochu na způsob druhýho dílu, ale něco mi říká, že tohle je v něčem lepší. Tempo filmu je neskutečně pomalý a naštěstí to nemělo dvě hodiny, ale jen hodinu a třičtvrtě. Za to jsem opravdu rád. Bylo zde milion příšerně dlouhých scén úplně o ničem, nic zdlouhavějšího než tohle a druhej díl jsem snad nikdy neviděl. Děj je plochej a příšerně nudnej. Postavy nezajímavý. Herci nic moc. Soundtrack nahraditelnej. No a finální smrt nebyla špatná, ale tohle film nezachrání. 5/10 Ach tohle byla slabota. ()

Honzissis

Pro mě nejlepší díl celé série, ale i tak se film děsně vlekl a první půl hodina byla zbytečná. Skvěle sehrál svou roli, ale to je u něj zvykem Brad Dourif. Jinak film má skvělou hudbu! 60% ()

Robbie

Toto bola hrooozna nuda! Zopar zaujimavych scen s dobrou atmosferou, dobra hudba, ale na tak dlhu stopaz sa tam dialo tak zalostne malo! Prevaznu vacsinu filmu som cakal ze sa to rozhybe a ked sa to konecne rozhybalo, uz som bol znudeny nasmrt a nechcelo sa mi to ani dopozerat. Nekonecne nudne rozhovory detektiva a vraha, ktory mal nutkanie vysvetlovat vsetko vratane ludskej anatomie, sceny cakania na nieco, ktore skoncili nicim a koniec akoby len tak utaty. Bohuzial som bol sklamany. Skoda, film mal slusny potencial a velmi dobre herecke obsadenie. ()

Sopholojong

Adaptator svojho najslavnejsieho diela to zobral i do svojich reziserskych ruk. Tam, kde divaka interesuje neurotickym Scottovym vykonom "vsetkych podozrievajuceho" detektiva, progresivnym knazom, dialogovo inteligentnym scenarom, tak na druhej strane to zhadzuje televiznou formou, zabudnutou niekde na zaciatku osemdesiatok. Staticka kamera, dej skacuci si kade tade, neuspokojive finale, "opakovacky" zo slavneho originalu (krvacajuce, alebo odlomene sochy, svietiace oci etc.) a velmi chyba "cute bitch" Regan. ()

Lubek

Tretí film je zase o niečom a nie o ničom ako druhý. Film je veľmi silná záležitosť, je to vlastne krimi s hororovými prvkami a s desivou hudbou. Čo je ale najsilnejšie na filme sú herecké koncerty Jasona Millera a Brada Dourifa... skutočne excelentné výkony! Tretí diel režíroval William Peter Blatty, tvorca knihy podľa ktorej bol natočený prvý Exorcista a ten vedel moc dobre do čoho ide a je to fakt sila. Nevidím najmenší dôvod nedať 5 hviezdičiek. ()