Vymítač ďábla III

• USA The Exorcist III (více)

Pekelná brána se opět otevírá! George C. Scott jako policejní vyšetřovatel Lt. Kinderman pátrá po vrahovi záhadných a brutálních vražd. Nevěří na démony a jejich nadpřirozenou moc. Ještě ne. Nevysvětlitelné úkazy v nemocnici pro choromyslné nezanechávají žádné stopy k rozluštění děsivého tajemství. Jaká síla však vede nemocnou ženu, aby se plazila po stropu zcela obratně a neslyšně jako moucha? A snad i vraždila? (Magic Box)

Anderton

Osobne si myslím, že Blatty mal prenechať réžiu svojho solídneho scenára niekomu šikovnejšiemu. Je chvályhodné, že sa snaží dospieť k odlišnej atmosfére než predchádzajúci režiséri, určite lepšie nadväzuje na pôvodný film než Boorman, avšak prináša viacero rozpačitých scén a celok by mohol pôsobiť celistvejšie. Našťastie mnoho zachraňujú George C. Scott a Brad Douriff, ktorí majú toľko charizmy, že by pred nimi utiekol každý démon a k žiadnemu exorcizmu by nikdy nedošlo. No a v neposlednom rade tu máme jednu z najlepších ľakačiek histórie, ktorá funguje ale najmä z dôvodu, že celá, do viacerých plánov rozvrstvená sekvencia je skvostne nakrútená. ()

Campbell

Poměrně slušné pokračování, které má jednu chybu, a to že je poměrně dlouhé a občas zavání nudou. Nicméně film jako celek se mi moc líbil, sice to není klasický vymítač jak ho známe, ale i tak dokáže zaujmout a skvěle nahodit atmosféru. Hudba je povedená a konečně uslyšíme klasický Theme který ve dvojce zoufale chyběl. Navíc tenhle film se může pochlubit naprosto famózním Bradem Dourifem, kdyby neměl Chuckyho určitě bych si ho nejvíc pamatoval odsud, vážně skvěle zahraná role. Třetí díl se povedl, sice to není nějak extra film, ale koukat se na něj dá v naprostém pořádku. ()

Hunter2222

Mne toto príde ešte slabšie ako druhý diel, ten sa mi celkom páčil. Ale toto je akási zlátanina sériového vraha a pôvodného exorcistu. Originál nič neprekoná, to je jasné, ale takto to celé zhovadiť. Mohli skrátiť aspoň dialógy a stopáž, vyšetrovanie sa vlieklo ako mŕtvy slimák. Herecké výkony tiež nič moc... 40%. ()

Chrustyn

Snesitelnější než druhý díl ale stále naprosto zbytečné pokračování, které s původním filmem nemá prakticky nic společného a více se jedná o thriller o záhadných vraždách, než regulérní horor. Atmosféra ujde, Scott dost znuděný. ()

ARI50

O kapku lepší jako její předchůdce ale ne zas až tak moc že by to mělo mojí pozornost nějak moc oslnit. ()

Tommassi3

"Dostal jsi můj vzkaz ?! Nechal jsem ho v Keatingové.. Bylo to moc pěkné děvče.." Špičková trojka samojediného Blattyho.. ()

liquido26

Trojka je o dost povedenější než dvojka. Režie se ujal samotný autor románové předlohy a si můžeme užít solidní mrazivou detektivku, která není rozhodně tak děsivá ani šokující jako původní Vymýtač, ale napětí rozhodně nechybí. ()

corpsy

Pomalá a ukecaná kriminálka s nadprirodzeným motívom, ktorá ale obsahuje zopár za gule chytajúcich pasáží. ()

curunir

,,A NEMAL BY SI SI ČÍTAŤ V EVANJELIU?" ,,NEPÍŠU TAM O MÓDE." __ Vzhľadom nato, že W. P. Blatty sa predovšetkým držal pera si s riadením filmového štábu poradil rovnako dobre, ako hociktorý renomovaný režisér. Mix mysterióznej kriminálky a s postupne budovanými hororovými scény je ozaj desivý a priznám, že miestami sa mi príjemne ježili chĺpky na rukách. Samozrejme scény rozhovorov v cele sú vďaka efektnému nasvieteniu tými najlepšími z celého filmu a zvyšok celkovej znepokojivej atmosféry dotvára tradične vypiplaná zvuková stránka a (miestami surrealistická) skrytá symbolika. Herecké obsadenie hodnotím tiež pozitívne; Dourif je skutočne démonický a v hlave diváka utkvejú aj vtipné kamarátske rozhovory medzi kňazom a G. C. Scottom, ktorý si nomináciu na Zlatú malinu zrejme vyslúžil za nevyváženie charakterov skúseného a zároveň citlivého vyšetrovateľa. Na druhej strane veľa vedľajších postáv je nepotrebných pre dej, od členov Scottovej rodiny až po exorcistu Nicola Williamsona, ktorý sa tu objaví iba preto, aby napokon došlo aj k vyháňaniu diabla, ktoré je však trocha vynútené pre väčšiu atraktívnosť filmu. ,,Tretí exorcistu" na pôvodnú jednotku vo viacerých ohľadoch stráca a určite sa ani tak dlho neudrží v diváckej pamäti. Žiadnou hanbou však nie je a je podivuhodné, že sa nedočkal väčšieho diváckeho ohlasu. (862. hodnotenie, 61. komentár k filmu) ()

fcreading

Vyháňač diabla, tretí diel veľmi dobre nadväzuje na klasický prvý diel. Áno, vo filme už nehrá mladá Linda Blair a tak sa nám prostredie mení a režisér sa nebojí vyvolať strach z nemocnice. Takto nejako má vyzerať návrat k slávnej sérií... ()

kobejn

Oldskůlově tj. kvalitně natočený horor/drama, který po letech navazuje na původní-nedostižný film. Je to ale poctivě natočený a skvěle obsazený snímek. Brad Dourif je démon a G.S.Scott je kvalitní herec. Celkově jde o nadprůměrnou filmovou záležitost. ()

PKD

Exorcist II je sračka a tudíž má tento film ještě nesnadnější startovní pozici,co se týče diváků,kteří ten předchozí paskvil (s absolutně tou nejhorší Morriconeho hudbou, kterou kdy tento génius složil) viděli. Ovšem, jak už mnozí (včetně mě) dnes už víme, je MNOHEM lepší. Je ale fakt, že se nedivím spoustě lidem, kteří v tom nevidí nic extra film, páč i já jsem to po 1.shlédnutí před 26lety moc neocenil a film jsem si sehnal až po 15 letech, kdy jsem zjistil, že není vůbec tak nudný, jako kdysi a po 3.shlédnutí jsem už věděl.:) Z toho usuzuji, že do tohoto filmu, musí horor fanda dospět. To se týká samoz. jen těch, co to mají podobně, jako já. P.s. a jde tu o filmový debut Samuela L.Jacksona. Hraje slepého v té snové sequenci. Divím se, že to není v zajímavostech. ()

kaylin

Tam, kde Richard Burton neuspět, tam George C. Scott exceluje a ukazuje, jak byl skvělým hercem. Ale je to dáno i tím, že tenhle snímek má mnohem zajímavější scénář než dvojka. Tohle je příběh, který vás bude zajímat a který vás bude děsit. To je strašně dobře. Série dostala nový lesk, který není moc matný. Nesmíte ale čekat něco, co by bylo podobné prvnímu filmu. Tohle je jiné a já jsem za to rád. ()

K.I.N.G.

Film příliš nepokračuje v tradicích předchozích dílů, ale není nutné mu to mít za zlé. Je to obyčejný, průměrný horor, ze kterého dělá podprůměrný zbytečné natahování jednotlivých scén a děje, to zřejmě jen z důvodu, aby šel ve stejných kolejích jako první a druhý díl. Klasická stopáž 80 nebo 90 minut by tu slušela mnohem více a zřejmě by se také dalo uvažovat o 3 hvězdách. 50% ()

topi

Třtí pokračování Vymítače určitě dopadlo lépe, než předchozí otřesná dvojka. I tak se film moc táhne a nepůsobí moc hrůzostrašně, vyjma jedné nečekané lekací scény. ()

Derek

filmové pokračovania to majú ťažké, obzvlášť pokračovania kultových filmov akým exorcista určite je. dvojka dopadla (údajne, nevidel som) strašne, tak je zvláštne že sa producenti odvážili natočiť i tretie pokračovanie a réžiu zveriť autorovi scenára jednotky w. p. blattymu. ten však nesklamal/prekvapil (?), jeho réžia patrí k vrcholom filmu a i vďaka nemu má film skvelú strašidelnú atmosféru, ktorej tiež dosť pomáha zvuk (rôzne pazvuky...). s dejom to bohužiaľ trošku pokuľháva (no, miestami je to skutočne dosť prehnané), ale i napriek tomu nebudete (pri niektorých scénach) napätím dýchať asi tak ako mečiar pred prezidentskými voľbami:-) ()

salalala

Dokud se William Peter Blatty pohybuje v rovině temné detektivky, je vše v naprostém pořádku. Atmosféra je hutná a v dobrém slova smyslu nepříjemná od první vteřiny, zločiny jsou dost brutální a vytváří se kolem nich zvláštní aura tajemna, která funguje dokonale. I hudba je potřebně znepokojivá až démonická, tempo je pomalejší a je v něm čas rozvíjet ústřední charaktery, na jejichž vzájemných dialozích je nejvíc znát spisovatelský původ režiséra, protože jim věnuje až nepřirozeně dlouhý prostor, určitě to ale není na škodu. Hlavní roli si spolehlivě odehrál George C. Scott, který má skvělého protihráče ve vynikajícím Bradu Dourifovi, z něhož jde opravdu strach. O to větší je škoda, že v závěru autor uhne k ryzímu hororu a potřebuje celý děj naroubovat na původního Vymítače, protože náhle příběh přestane dávat smysl a ona snaha propojit vše s původním filmem zoufale nefunguje. Vymítací scény nejsou potřebně mrazivé, efekty jsou laciné a celé to dost drhne a ani pointa není zcela uspokojivá. The Exorcist III má v prvních dvou třetinách slušně našlápnuto, pak ale doplatí na potřebu navázat na slavnou značku a předlohu a spadne do průměru, čímž škodí jen sám sobě. 60 % ()

balba

Děj plný speciálních efektů se odehrává patnáct let po prvním díle a vyšetřuje sérii vražd.Tento díl je o proti dvojce děsivější a tajemnější. ()